Brzozowy Zakątek

jerroo
przybysz
przybysz

Re: Brzozowy Zakątek

Post autor: jerroo » 25 lip 2017, 14:25

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 25 lip 2017, 14:14

Z tego co kojarzę to chyba pięciometrowe, od Orlika na wschód sześciometrowe.

http://siskom.waw.pl/materialy/s2/zopi/ ... y_5000.pdf

dorka1
przybysz
przybysz

Post autor: dorka1 » 25 lip 2017, 13:58

witam, czy wiadomo jakie maja być w ogóle ekrany przy Wilanowie? na jaka wysokość i nasypem?

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 25 lip 2017, 8:12

Jeszcze się nikt nie sprzeciwia. Jeszcze.

minmaj
bywalec
bywalec

Post autor: minmaj » 24 lip 2017, 17:46

A czy ktoś się tutaj budowie obwodnicy sprzeciwia? Chodzi jedynie o jej wyciszenie, na tyle na ile jest to możliwe. Przecież wszyscy by na tym skorzystali.

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 24 lip 2017, 17:13

Może zabronimy budować obwodnic albo tylko w tunelach

Choć rzeczywiście na Euro budowali ekrany w polu, a mieście nie chcą

Warto jednak mieć na uwadze, że przebieg obwodnicy jest znany od dawna, a zaczną się jakieś protesty i budowa stanie jak Nowoursynowska czy Ciszewskiego i tak kolejne 5lat przez połączenia z ursynowem

minmaj
bywalec
bywalec

Post autor: minmaj » 24 lip 2017, 13:52

jerroo pisze:
24 lip 2017, 11:43
Nie widzę powodu byśmy wszyscy zrzucali się na tunelowe ekrany, bo ktoś sobie kupuje mieszkanie 30m od trasy S2
Przykro się czyta takie słowa. Mieszkam przy Klimczaka, więc nie w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady, ale uważam, że w interesie wszystkich mieszkańców jest jak najskuteczniejsze jej wyciszenie. Niestety wiem, że tunele nie są tutaj przewidziane z uwagi na niską zabudowę.

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 24 lip 2017, 13:33

bierute pisze:
24 lip 2017, 13:12
i to jest Polska właśnie.
...
"Ja kupiłem drożej, więc nie zgadzam sie na półtunel, zeby temu co kupił taniej nie było za dobrze. Nie będzie mi tu cwaniakował!"

Polska to jest własnie wtedy kiedy na terenie obowdnicy, pozwala sie budowac "wyjatkowo" mieszkaniowke zamiast biur zgodnie z planem MPZP
a pozniej mamy pretensje, choc wiadomo od 10lat o tym

mieszkania w BZ sa od 7000zl/m2 a w Rezdydencji BZ od 8000zl/m2
ze polowa miasteczka kiedy byla tansza nie liczac najstarszych instwestycji o podwyzszonym standardzie przy Osi

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 24 lip 2017, 13:12

jerroo pisze:
24 lip 2017, 11:43
Nie widzę powodu byśmy wszyscy zrzucali się na tunelowe ekrany, bo ktoś sobie kupuje mieszkanie 30m od trasy S2

Ten teren pierwotnie miał mieć zabudowę biurowa
Ale jakimś przekretem pozwolili na.mieszkaniowke
i to jest Polska właśnie.

"Ja kupiłem drożej, więc nie zgadzam sie na półtunel, zeby temu co kupił taniej nie było za dobrze. Nie będzie mi tu cwaniakował!"

Politowania godne.

Ja uwazam, ze półtunele czy inny sposób na dodatkowe wygłuszenie odbije sie pozytywnie na wszystkich mieszkańcach.

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 24 lip 2017, 11:51

jerroo pisze: Nie widzę powodu byśmy wszyscy zrzucali się na tunelowe ekrany, bo ktoś sobie kupuje mieszkanie 30m od trasy S2
Dokładnie tak, to, że nie powstaną tu ekrany tunelowe wiadomo już od dawna, są one bardzo kosztowne i uzasadnienie ich użycia jest tylko w przypadku, kiedy obok ciągu komunikacyjnego stoją budynki wielopiętrowe, a nie niskie 4 kondygnacyjne.

Brzozowy Zakątek i inwestycje mu przyległe będą dosłownie stały na autostradzie i na przedłużeniu Płaskowickiej, bardzo mi przykro, ale tak to będzie wyglądało i jeżeli ktoś nie potrafi sobie tego teraz wyobrazić, trudno, jego sprawa, choć dla mnie jest to niewyobrażalne, że można zainwestować własne pieniądze w taki lokalizacyjny bubel.

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 24 lip 2017, 11:43

Ten teren pierwotnie miał mieć zabudowę biurowa
Ale jakimś przekretem pozwolili na.mieszkaniowke

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 24 lip 2017, 10:37

Budynki nie będą stały tyłem do obwodnicy. A okna na obwodnicę i tak będą. Bo jeśli nie na obwodnicę, to na Branickiego i na zjazd z S2. Na planie zagospodarowania terenu na stronie dewelopera oczywiście nic nie widać, bo to malutka mapka, której się nie da powiększyć, na której zapomnieli o S2. Najbliżej S2 będą budynki A2 i A3.

Już sama nazwa tej inwestycji to śmiech na sali. Owszem, jest tam parę brzózek teraz i zagajnik na zachód, ale za kilka lat niemal nic z niego nie będzie, dość powiedzieć że łącznica Branickiego-S2 będzie szła jakieś 30 metrów od Orlika:
http://www.pulawska-lubelska.pl/mapa_POW/index.html

Jakoś mniej więcej tak to widzę ;)
https://www.google.com/maps/@52.2433839 ... 312!8i6656

I do poczytania:
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... szawy.html

kkajj
przybysz
przybysz

Post autor: kkajj » 24 lip 2017, 9:50

Z tego co analizowałam temat, to większość okien w tej inwestycji skierowanych ma zostać w przeciwnym kierunku do obwodnicy. Budynek ma stać tak jakby plecami do obwodnicy. Poza tym takie ekrany tunelowe załatwiłyby problem hałasu. a dużo ich tam nie trzeba - na niektórych odcinkach po około 200-300 metrów załatwiłoby problem. To jest teren silnie zurbanizowany więc podstawy do montażu takich ekranów tunelowych istnieją.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 22 lip 2017, 10:42

henryk pisze:
21 lip 2017, 20:41
Ja na miejscu mieszkańców Brzozowego Zakątka wałczyłby wszystkimi siłami o ekrany półtunelowe
Widziały gały co brały, odcinek sagi S2 część 1. Za kilka lat możemy spodziewać się kolejnych "zdziwionych" bliskością obwodnicy i Branickiego i protesty o wygięcie S2 bardziej na południe, albo o ekrany tunelowe.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 22 lip 2017, 10:40

Witamy przedstawicielkę dewelopera na forum. Sorry, ale nie widzę na stronie Polnordu informacji, że inwestycja będzie położona 300 metrów od S2. Na planie zagospodarowania terenu S2 też nie ma zaznaczonej. Ktoś kto twierdzi, że okolica między Branickiego (która dojdzie do Płaskowickiej, więc będzie głównym połączeniem MW z Ursynowem) a S2 będzie spokojnym miejscem do wychowywania dzieci i do mieszkania (hałas, pył 24h na dobę) - musi być pracownikiem dewelopera. Bo nie wierzę że zwykli forumowicze są w stanie pisać takie głupoty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzozowy zakątek”