Brzozowy Zakątek

epeka
przybysz
przybysz

Re: Brzozowy Zakątek

Post autor: epeka » 08 lis 2016, 19:48

Na Facebooku powstała grupa dla mieszkańców Osiedle Brzozowy Zakątek- Miasteczko Wilanów

Ania76
przybysz
przybysz

Post autor: Ania76 » 08 lis 2016, 11:49

Ja też kupiłamm mieszkanko w A1 i zgodnie z najnowszymi informacjami ponoc pierwsze odbiory maja zacząć sie pod koniec stycznia.
I mam nadzieje ze będa wypowiadac sie tu sąsiedzi ;)

Koziejka
przybysz
przybysz

Post autor: Koziejka » 07 lis 2016, 18:23

My też kupiliśmy mieszkanie w Brzozowym Zakątku, z pełną świadomością jego położenia - i też nie mamy ochoty wdawać się w dyskusję na temat wad i zalet :) każdy ma prawo decydować o sobie :)

czy ktoś wie jak obecnie wygląda zaawansowanie prac w budynku A1 i czy jest szansa na wcześniejszy odbiór? Czy ktoś ma doświadczenia z Polnordem ile to może potrwać to momentu odbioru kluczy?

Pozdrawiamy sąsiadów :)

koralinka
przybysz
przybysz

Post autor: koralinka » 17 paź 2016, 19:09

Dzieki za pomysł ;) U nas sypialnie będą miały okna od dziedzińca, zaś okna od salonu będą wychodzić na sąsiedni blok i pas zieleni, więc nie sądzę, aby było głośno. A2 w ogóle nie będziemy widzieć - odgradzają nas obydwa bloki z kolejnych etapów. Ale pomyślimy o tym, zobaczę jak to wygląda jak w końcu zobaczymy mieszkanie :mrgreen: A czy przeszkadza Ci bezpośrednia głośność pochodząca od Rp? Czy okna sypialni wychodzą u Ciebie na Rp?

PawelB
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: PawelB » 15 paź 2016, 22:05

Pierwsze piętro to dobry pomysł. Im wyżej tym będzie głośniej przynajmniej tam gdzie będzie widać z okien A2. Pytałem o nawietrzniki bo jeśli będą w oknach to nie daje się ich skutecznie wygłuszyć, nie ma prawdziwie dźwiękoszczelnych okien z nawietrznikami. Już na etapie urządzania się warto np. w sypialni założyć że się je zaślepi i doprowadzi nawiew mechanicznie z sąsiedniego pomieszczenia (gdzie nawietrzniki nie przeszkadzają). Mieszkam przy Al. Rp i pisze z własnego doświadczenia. Jak nawietrzniki są ścienne (teraz najczęściej) to można je dość dobrze wyciszyć.

koralinka
przybysz
przybysz

Post autor: koralinka » 15 paź 2016, 20:12

Szczerze mówiąc nie wiem jak jest teraz - jak kupowaliśmy mieszkanie w styczniu, to było tak, że im wyższe piętro, tym wyższa była cena (bodajże 1 i 2 bylo w tej samej cenie, my wybraliśmy piętro 1). Jak interesowaliśmy się Śródmieściem Wilanów tego samego dewelopera, było analogicznie - im wyżej tym drożej. Co do wentylacji, z tego co pamietam będzie grawitacyjna, jak zerknęłam w umowę niektóre mieszkania mają mieć wentylację mechaniczną (nie wiem które). Nie wiem też gdzie będą nawietrzniki. :roll:

PawelB
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: PawelB » 15 paź 2016, 17:23

Myślę, że dopóki nie powstanie wszystko w okolicy to ciężko coś przewidywać jak to będzie. Trudno mi uwierzyć ze będzie głośniej jak przy Al. Rp. Jak u was wygląda cena w zależności od piętra? Jak jest rozwiązana wentylacja w sensie gdzie są nawietrzniki? Brat znajomej zakupił tam swoje pierwsze mieszkanie ale nie miałem okazji jeszcze z nim rozmawiać.

koralinka
przybysz
przybysz

Post autor: koralinka » 15 paź 2016, 15:40

Szczerze mówiąc nie zamierzam wdawać się w zbędne dyskusje na temat tego, kto kupił gdzie mieszkanie, bo ja osobiście nie wtrącam się w wybory innych. Nie będę pokazywać palcami przykładów rodem z Mokotowa, gdzie niedaleko metra wilanowska są mieszkania z balkonami oddalonymi o 2-3 metry od ulicy, na której wiecznie są korki i nie można otworzyć okna w samochodzie, bo jest taki smród spalin. I szczerze mówiąc - nic mnie to nie obchodzi, kto kupił tam mieszkanie, płacąc odpowiednio dużo za m2, bo to po prostu nie moja sprawa. Miło byłoby porozmawiać z przyszłymi mieszkańcami naszego osiedla, zamiast odpierać argumenty osób, które nie wiadomo dlaczego (????) tak bardzo przejmują się wyborem moim i moich przyszłych sąsiadów :roll:

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 15 paź 2016, 9:52

Tak, wiemy ile osób zdecydowało się przez kolejne kilkanaście lat wdychać spaliny między Branickiego a S2 i dwoma jej węzłami. Dziękujemy za te reklamy.

koralinka
przybysz
przybysz

Post autor: koralinka » 14 paź 2016, 16:03

epeka pisze:Cześć,
czy jest tu ktoś kto zdecydował się na zakup mieszkania w Brzozowym Zakątku Polnord'u? :lol:
Witaj epeka,

Tak, my kupiliśmy mieszkanie w budynku A1 8-) 90% zostala juz wyprzedana z 1 etapu. Zastanawiasz się nad zakupem w tej inwestycji?

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 11 paź 2016, 10:50

yav, lepiej bym tego nie ujął, wpis Severyna trąci ewidentnie deweloperem, nikt o zdrowym umyśle tak nie pisze..

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 11 paź 2016, 8:39

Nasyp, o którym piszesz, to ten, którym będzie szła S2. Będzie jeszcze wiadukt, którym będzie się zjeżdżało z S2 z Terespola na Branickiego.

A wpis Severyna o galerii w pobliżu trąci mi deweloperem, więc zapytam: gdzie dokładnie będzie galeria? Jaka galeria? Ta na rogu Przyczółkowej i Branickiego?

Plac zabaw? Plac zabaw jest chyba w każdej inwestycji. Na Ostoi Wilanów mamy dwa własne parki i to jest zaplecze dla dzieci, a nie huśtawka między S2 a Branickiego.

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 10 paź 2016, 23:27

Dla tych, którzy chcą tu kupić: zastanówcie się, czy gdybyście kiedyś chcieli to sprzedać (nigdy nie wiadomo jak prędko), to czy ktoś to od was kupi jak już za 4 lata puszczą tam gigantyczny ruch!!! Nie myślcie, że będzie tam tak sielsko jak teraz, użyjcie trochę wyobraźni!!!

przemoka
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: przemoka » 10 paź 2016, 22:41

AliBaba pisze:Ktoś poniżej wspomina nasyp, który będzie wysoki, skoro pod nasypem musi się zmieścić tramwaj.

Według mnie lokalizacja tak blisko drogi szybkiego ruchu, będącej połączeniem A2 z A2, nie jest dobra dla budynku mieszkalnego.
W tym miejscu, gdzie buduje się Brzozowy Zakątek miały być biurowce. Bo m.in. ze względu na bliskość POW taka lokalizacja średnio się nadaje na bloki typowo mieszkalne. A że deweloper dostał pozwolenie na budowę? No cóż, w mojej ocenie to nadaje się do zgłoszenia do CBA, ale może głupi jestem i nie znam się.

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 10 paź 2016, 21:38

Ktoś poniżej wspomina nasyp, który będzie wysoki, skoro pod nasypem musi się zmieścić tramwaj.

Według mnie lokalizacja tak blisko drogi szybkiego ruchu, będącej połączeniem A2 z A2, nie jest dobra dla budynku mieszkalnego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzozowy zakątek”