Oddanie mieszkania

koralinka
przybysz
przybysz

Re: Oddanie mieszkania

Post autor: koralinka » 11 lut 2017, 23:19

Magma pisze:Witam Sąsiadów :)

Czy termin rozpoczęcia odbiorów (A1) to 15 marca? Ktoś z biura oficjalnie potwierdził taki termin? Bo my tydzień temu otrzymaliśmy informację, że odbiory budowy trwają ale nie są w stanie podać terminu odbioru mieszkań..

Pozdrawiamy
Niestety, termin ten nie został potwierdzony, na fb również była o tym mowa i z tego co wiem każdy dostaje tę samą ogólną informację - marzec. Generalnie 2 tygodnie przed odbiorem mamy być poinformowani :)

Magma
przybysz
przybysz

Post autor: Magma » 01 lut 2017, 9:16

Witam Sąsiadów :)

Czy termin rozpoczęcia odbiorów (A1) to 15 marca? Ktoś z biura oficjalnie potwierdził taki termin? Bo my tydzień temu otrzymaliśmy informację, że odbiory budowy trwają ale nie są w stanie podać terminu odbioru mieszkań..

Pozdrawiamy

David_Mogen
przybysz
przybysz

Post autor: David_Mogen » 19 sty 2017, 9:45

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Czyli jak oficjalny termin to 15 marzec, nieoficjalnie się mówi o końcu lutego - to już wtedy w zasadzie mogę wchodzić i remontować? (jeśli przy odbiorze będzie ok).

To trochę się pomyliłem - muszę ekipę o mc przesuwać :)

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 17 sty 2017, 14:03

Kwestie opisane przez AmaaR powinny być regułą ale niektórzy deweloperzy, z tego co inni piszą na forum, za zgodą kupujących oddają mieszkania bez pozwolenia na użytkowanie. Nie są te częste przypadki jednak takie występowały. Dlatego też musisz dowiedzieć się wprost od dewelopera. Co do usterek do rzeczywiście przy większych wadach lepiej wstrzymać się z odbiorem bo to idealna mobilizacja dla dewelopera.

AdamR
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: AdamR » 17 sty 2017, 13:37

Witam
Przed oddaniem mieszkania, developer musi mieć pozwolenie na użytkowanie. Po odbiorze możesz od razu wchodzić z ekipą. Osobną sprawą jest sprawdzenie i naprawienie usterek, z drobnymi można odebrać mieszkanie, jednak jak jest cos grubszego lepiej się wstrzymać z odbiorem, większa szansa, że developer szybciej naprawi.
Pozdrawiam

David_Mogen
przybysz
przybysz

Oddanie mieszkania

Post autor: David_Mogen » 17 sty 2017, 12:59

Cześć,
mam pytanie jak to jest z oddaniem mieszkania, a pozwoleniem na zamieszkanie.

Oddanie mieszkania, które de facto teoretycznie jest planowane na 15 marca - to znaczy, że już wtedy może wchodzić ekipa, papiery z pozwoleniem na zamieszkanie są już załatwione, czy może to dopiero nastąpiło oddanie, każdy się przyjrzał i nie ma sprzeciwu. I w tym momencie załatwiają pozwolenie, czyli tak na prawdę 15 marca + 15, mca zanim wejdzie ekipa?

Wiem, że pewnie będzie oddane mieszkanie szybciej, wstępnie ekipę zamówiłem na 1 kwietnia, ale musze im dawać znać mniej więcej na kiedy ich szykować (też mają swoje plany). Dziękuję z góry za info i za pomoc.

D.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzozowy zakątek”