Budżet partycypacyjny 2016

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Budżet partycypacyjny 2016

Post autor: AnnaDrewniak » 09 lip 2015, 9:24

Ogromnie żałuję, że nie przeszedł projekt chodnika przy ul. Wiechy. Dzieci dalej będą musiały chodzić po ulicy :-(
Joanna Szubińska-Piszczek

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 08 lip 2015, 21:43

Są zwycięskie projekty. http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... xLokWawImg Gratulacje dla autorów wybranych propozycji. Szkoda mi niektórych pomysłów, które przepadły, ale daleki jestem od narzekania.

Awatar użytkownika
MirkaGadosz
przybysz
przybysz

Post autor: MirkaGadosz » 05 lip 2015, 13:26

Ja to bym reflektowała za ograniczeniem ruchu samochodów ciężarowych :)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 25 cze 2015, 23:03

Akurat Galeria to może lepiej, że jeszcze nie powstała. Może doczekamy się czegoś na miarę miejsca... ;)
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Jacenty
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Jacenty » 25 cze 2015, 22:12

henryk pisze:ja też mam ten sam problem.... projekty na które chciałem głosować wypadły:(....
1. bardzo mnie rozbawiło uzasadnienie BPA.XV.I.P/1681/15.ELE - Zieleń w Alei Rzeczypospolitej- "Projekt zakłada obsadzenie żywopłotem pasa rozdzielającego jezdnie alei Rzeczypospolitej od ulicy Branickiego po aleję Wilanowską, aby zapobiegać przekraczaniu alei Rzeczypospolitej poza miejscami do tego przeznaczonymi, a jednocześnie stanowić estetyczny element. o wiele bardziej wpisujący się w charakter Miasteczka Wilanów, niż zastosowane już w części alei metalowe barierki." Powód weryfikacji negatywnej

"Pas zieleni pomiędzy jezdniami alei Rzeczypospolitej przewidziany jest do budowy w latach przyszłych trasy tramwajowej odc. Dworzec Zachodni - Wilanów. Do końca 2015 roku Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. planują uzyskanie decyzji środowiskowej. Natomiast realizacja zadania z udziałem dofinansowania unijnego przewidziana jest na lata 2017-2020. W związku z powyższym, realizację opiniowanego zadania na przedmiotowym odcinku należy uznać za bezcelową w kontekście realizacji ww. zadania komunikacyjnego. Dodatkowo na przedmiotowym terenie na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta nasadzone zostały krzewy w optymalnej liczbie biorąc po uwagę wymagania i właściwości rozrostu krzewów oraz możliwości terenu.
Dobre sobie! Zadziwiająca troska i niezwykły optymizm tych, którzy argumentowali te decyzje. Kolejny raz powtórzę (to forum za kilka lat Wam to przypomni), że żadnej linii tramwajowej się tu nie doczekamy. Na szczęście. Na pewno nie za 3-5 lat, jak chcieliby widzieć niektórzy, a odpowiedzialni za ten teren chętnie z powodu tego argumentu najlepiej nie ruszaliby palcem nawet w kwestii koszenia trawy w Al. RP przez te kilka lat...wszak to plac budowy :-( Wstępne plany mówią o latach 2017-2020, znając realia czyt: 2022. A biorąc pod uwagę złożoność inwestycji i potencjalne problemy w międzyczasie, realnie 2025. Czyli za 10 lat. O ile nie zmienia sie w tym czasie priorytety inwestycyjne. A sie zmienią. Wątpicie? Polecam choćby z tego forum przypomnieć sobie kiedy gotowa miała być POW, czy chociażby Galeria Wilanów (a to prywatna inwestycja, mniej zależna od polityki ;-))

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 25 cze 2015, 19:26

Mój pomysł już padł, przypomnę:

- na całej długości ALEI RZECZYPOSPOLITEJ - obsadzenie przestrzeni między ulicą a drogą rowerową oraz między drogą rowerową a chodnikiem (obecnie - trawniki) drzewami, krzewami oraz kwiatami, według profesjonalnego projektu architekta zieleni.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 25 cze 2015, 19:03

To może jakieś miasteczkowe pomysły na BP2017?

Ode mnie na szybko:
1. fotoradar na skrzyżowaniu al. Rp i Osi Królewskiej
2. fotoradar na skrzyżowaniu al. Rp i Klimczaka
3. przeniesienie prac p. Dębskiego z Plaży w inne miejsca dzielnicy (z wyjątkiem buławy, wobec której są wstępne plany jej docelowego umiejscowienia)

Może ktoś biegły w formalizmach zechce poprowadzić któryś z pomysłów, jakie tu padną.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 25 cze 2015, 10:39

W tym roku rzeczywiście najciekawsze i najważniejsze - moim zdaniem - projekty nie dotyczą Miasteczka. Cóż, poparłem inne części dzielnicy, skoro tam mieli lepsze pomysły. Na szczęście w MW mamy parę mniejszych projektów, na które warto dać pieniądze. A ja zachęcam całym sercem do doposażenia naszej Biblioteki Publicznej. Brak w niej jeszcze wielu ważnych lektur, szczególnie nowości dla młodzieży.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 24 cze 2015, 21:27

tylko projekt trzeba będzie podzielić na kilka -kilkanaście podprojektów -tak aby odrzucenie jednego elementu nie powodowało braku realizacji pozostałych

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 24 cze 2015, 21:04

Aga pisze:
konkus pisze: (...)
Tak czy inaczej, warto zająć się pasami zieleni w okolicach chodników i dróg rowerowych. To już nie powinno z niczym kolidować. A że odcinek ma 2km długości, razy 2 strony, to wyzwanie jest niebagatelne.
Bardzo dobry pomysł! Gdyby się udało, nasze otoczenie stałoby się znacznie ładniejsze. Do kosztu roślin trzeba by było jednak doliczyć koszt niskich płotków, bo niestety piraci parkingowi mają za nic takie nasadzenia. Co widać choćby na starej części ul. Sarmackiej...
Albo usunięcie pseudo-chodniczka wzdłuż krawędzi jezdni (stworzonego chyba tylko po to, żeby parkować na nim prawym kołem) i podwyższenie krawężników do 18 cm (max dopuszczalne wg rozporządzenia). Nie rozumiem, dlaczego to najtańsze, najwygodniejsze, najestetyczniejsze i najbardziej oczywiste rozwiązanie nie jest w Polsce stosowane?

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 24 cze 2015, 20:47

konkus pisze: (...)
Tak czy inaczej, warto zająć się pasami zieleni w okolicach chodników i dróg rowerowych. To już nie powinno z niczym kolidować. A że odcinek ma 2km długości, razy 2 strony, to wyzwanie jest niebagatelne.
Bardzo dobry pomysł! Gdyby się udało, nasze otoczenie stałoby się znacznie ładniejsze. Do kosztu roślin trzeba by było jednak doliczyć koszt niskich płotków, bo niestety piraci parkingowi mają za nic takie nasadzenia. Co widać choćby na starej części ul. Sarmackiej...

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 24 cze 2015, 18:24

Albo coś z naszego podwórka - przy Almie:
20150624_180105.jpg
@henryk, może chodziło o to, że cały pas zieleni będzie placem budowy, więc krzewy automatycznie uległyby anihilacji?

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 24 cze 2015, 18:20

Jak dla mnie ten projekt wcale nie kolidował z tramwajami - miał za zadanie do momentu powstania linii tramwajowej (lub może później) doprowadzić do takiej wysokości krzewów/nasadzeń aby stanowiły one naturalną barierę zamiast barierek metalowych.

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 24 cze 2015, 17:11

A więc jednak był projekt z zielenią wzdłuż autostrady, tfu, alei Rzeczypospolitej...

No cóż, w sumie jest jakaś logika w opinii, że nie warto sadzić zieleni na 3 lata.

Ale może w takim razie powinniśmy pochylić się nad ZEWNĘTRZNYMI krawędziami Alei? Tam, gdzie obecnie stoją rachityczne, na wpół uschnięte drzewka i trawniczek potrzebny chyba tylko psom i zimowym wandalom parkingowym, można by urządzić kompleksową zieleń. Odratować drzewka (wymienić na zdrowe?), wymienić trawniki na coś bardziej krzewiastego. W stylu jak poniżej, albo coś koło tego (i tu przydałby się profesjonalny architekt zieleni z dobrym pomysłem, zapewne pani Anna Mirska-Perry zaproponowałaby tu jakiś kontakt).
Zielen1.jpeg

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 24 cze 2015, 16:29

ja też mam ten sam problem.... projekty na które chciałem głosować wypadły:(....
1. bardzo mnie rozbawiło uzasadnienie BPA.XV.I.P/1681/15.ELE - Zieleń w Alei Rzeczypospolitej- "Projekt zakłada obsadzenie żywopłotem pasa rozdzielającego jezdnie alei Rzeczypospolitej od ulicy Branickiego po aleję Wilanowską, aby zapobiegać przekraczaniu alei Rzeczypospolitej poza miejscami do tego przeznaczonymi, a jednocześnie stanowić estetyczny element. o wiele bardziej wpisujący się w charakter Miasteczka Wilanów, niż zastosowane już w części alei metalowe barierki." Powód weryfikacji negatywnej

"Pas zieleni pomiędzy jezdniami alei Rzeczypospolitej przewidziany jest do budowy w latach przyszłych trasy tramwajowej odc. Dworzec Zachodni - Wilanów. Do końca 2015 roku Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. planują uzyskanie decyzji środowiskowej. Natomiast realizacja zadania z udziałem dofinansowania unijnego przewidziana jest na lata 2017-2020. W związku z powyższym, realizację opiniowanego zadania na przedmiotowym odcinku należy uznać za bezcelową w kontekście realizacji ww. zadania komunikacyjnego. Dodatkowo na przedmiotowym terenie na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta nasadzone zostały krzewy w optymalnej liczbie biorąc po uwagę wymagania i właściwości rozrostu krzewów oraz możliwości terenu."

2. żałuje że jeżeli dzielnica zdecydowała się przerabiać plac i montować fontanny już po zgłoszeniu pani Anny - nie dano szansy na przeniesienie projektu w inne miejsce miasteczka,zwłaszcza że podobno nie ma wystarczającej kwoty aby dla Osi Królewskiej w ramach budowy parku zbudować fontanne. (Inna sprawa że bardziej mi się się podobało rozwiązanie Pani Anny dla placu przy ŚOB- 2 potężne dysze z słupem wody na 9 metrów i szerokim na kilkadziesiąt centymetrów vs kilkanaście małych - generujących słupy po 3 metry)

W tej chwili tylko dwa projekty są jak dla mnie potencjalnie do rozważenia (BPA.XV.I.P/960/15.ELE - Zaczarowany Las oraz BPA.XV.I.P/645/15.ELE - Nasze zielone miejsce w Wilanowie).

U mnie też z czasem było makabrycznie ... uważam że warto jednak zacząć prace nad zbiorem inicjatywy do przyszłego budżetu partycypacyjnego już teraz, przedyskutować je w ramach tego forum (i może grup w facebook), uzyskać z odpowiednim wyprzedzeniem informacje od administracji i złożyć przynajmniej kilka różnych projektów (patrząc na obecną politykę odrzuceń może to być koniecznością)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycje wcześniejsze”