Budżet Partycypacyjny 2018

Wilanowski wkład w budżety partycypacyjne Stolicy. Miejsce dyskusji nad składanymi propozycjami.
viremi
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Re: Budżet Partycypacyjny 2018

Post autor: viremi » 07 sie 2017, 17:08

No właśnie wiem skąd się wzięły te liczby.
Projekt został zweryfikowany cenowo przez tę samą osobę tj panią naczelnik. Była firma która przedstawiła konkretne cenniki. A tu nagle ceny z kosmosu

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 sie 2017, 7:29

viremi pisze:Nie chcę być złym prorokiem ale prawdopodobnie zamiast 165drzew urzędnicy posadzą tylko ... połowę.

Na posiedzeniu komisji, na którym realizacja tego projektu była omawiana zostało powiedziane, że za 300 tys. Urząd może posadzić 165 drzew mniejszych lub 80 większych. Zrozumiałam, że zgodził się Pan na tę drugą opcję.

viremi
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: viremi » 07 sie 2017, 2:40

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim którzy głosowali na mój projekt "STO
Drzew dla Wilanowa". Projekt (w obszarze nr I) uzyskał prawie 1,5tys. głosów co stanowi 87% głosujących 🙏❤️

Mój projekt z zeszłorocznej edycji "Parkowe Ulice MW" (165 drzew wzdłuż ulic w Miasteczku) ma być realizowany jesienią tego roku. Nie mogę się doczekać. Nie chcę być złym prorokiem ale prawdopodobnie zamiast 165drzew urzędnicy posadzą tylko ... połowę. Czuję się oszukany. Co więcej w przypadku większości miejsc wyznaczonych przeze mnie w dokumentacji (szczególnie wzdłuż ul Sarmackiej) dostałem informację że "tam się nie da" :(

Obiecuję że nie odpuszczę.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 lip 2017, 11:28

Ja nie pytam o szkody, ale o swobodny dostęp do przyszkolnego boiska i placu zabaw. Dziecko może coś zniszczyć (celowo lub niechcący) również w obecności osoby dorosłej.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 20 lip 2017, 10:39

Jeśli wyrządziły szkodę (np. wybiły szybę piłką) to rodzice będą zobowiązani do naprawy szkody. Moim zdaniem Kodeks cywilny wyraźnie mówi :

Art. 426. Małoletni, który nie ukończył lat trzynastu, nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę.
Art. 427. Kto z mocy ustawy lub umowy jest zobowiązany do nadzoru nad osobą, której z powodu wieku albo stanu psychicznego lub cielesnego winy poczytać nie można, ten obowiązany jest do naprawienia szkody wyrządzonej przez tę osobę, chyba że uczynił zadość obowiązkowi nadzoru albo że szkoda byłaby powstała także przy starannym wykonywaniu nadzoru. Przepis ten stosuje się również do osób wykonywających bez obowiązku ustawowego ani umownego stałą pieczę nad osobą, której z powodu wieku albo stanu psychicznego lub cielesnego winy poczytać nie można.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 lip 2017, 9:54

Piotr Mikucki pisze: Pani Radna dzieci co do zasady powinny być pod opieką osób dorosłych. Wynika to z przepisów a dokładniej Kodeksu cywilnego, Kodeksy wykroczeń oraz Prawa o ruchu drogowym.

To ciekawe. Czy to oznacza, że rodzice dzieci 10-letnich i starszych łamią prawo, jeśli same wracają ze szkoły do domu? Albo same bawią się na publicznych placach zabaw po lekcjach? Widziałeś babcię pilnującą szóstoklasistę grającego w piłkę nożną z kolegami na publicznym boisku?

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 20 lip 2017, 9:18

Pani Radna dzieci co do zasady powinny być pod opieką osób dorosłych. Wynika to z przepisów a dokładniej Kodeksu cywilnego, Kodeksy wykroczeń oraz Prawa o ruchu drogowym.
Pani Dyrektor odpowiedziała tak, bo innej odpowiedzi być nie mogło.

Można powiedzieć w dzisiejszych czasach, że jeszcze prawo ale prawo. :)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 lip 2017, 7:42

Piotr Mikucki pisze:
19 lip 2017, 23:49
Z radością informuję, że projekt w budżecie partycypacyjnym "Zaczarowany Las", nad którym tak ciężko pracowałem, uzyskał 490 głosów

Piotrze, ten projekt uzyskał już takie poparcie 2 lata temu (484). Dużo słabsze w zeszłym roku (81). A ja mam pytanie, które zadałam pani dyrektor podczas konsultacji. Czy ten plac zabaw będzie dostępny dla dzieci po lekcjach? Pani dyrektor odpowiedziała, że będzie dostępny na podobnych zasadach jak boisko. Czyli będzie wymagana obecność osoby dorosłej (czytaj rodzica). Czyli rodzic będzie musiał zwolnić się z pracy, żeby jego dziecko mogło pobawić się na tym placu zabaw po lekcjach?

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 19 lip 2017, 23:49

Z radością informuję, że projekt w budżecie partycypacyjnym "Zaczarowany Las", nad którym tak ciężko pracowałem, uzyskał 490 głosów czyli 54 % popacia i tym samym zdobył I miejce w Dzielnicy Wilanów - obszar II. Projekt będzie realizowany w roku 2018. Bardzo dziekuję za głosy.

Pozdrawiam

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 15 lip 2017, 10:34

Popieram!

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 15 lip 2017, 9:50

Uważam że ponieważ wilanów for kids jest jednym z laureatów, budowa placu zabaw w parku przy Klimczaka powinna być zgodna z tą koncepcją. Nie ma sensu budować zagrodzonego terenu - lepiej rozrzucić zabawki/przeszkadzajki dla dzieci po całym terenie nie zaburzające struktury parku i dostosowane do różnego wieku

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 14 lip 2017, 21:02

Gratulacje dla zwycięzców edycji 2018 r.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 30 cze 2017, 11:57

Szanowni Wilanowianie! To ostatnia chwila, by zagłosować na projekty w budżecie partycypacyjnym. Wśród nich jest mój – „Książka koło łóżka” (nr 1828, obszar ogólnodzielnicowy). Dzięki niemu Biblioteka Wilanowska może się wzbogacić o sporą liczbę audiobooków, a osoby chore, starsze i niepełnosprawne zyskają możliwość czytania, bo pani bibliotekarka dowiezie im i odbierze od nich książkę. Będzie miała specjalny numer telefonu, na który zbierze zamówienia. Możemy uszczęśliwić naszych sąsiadów, którym i tak jest w życiu nielekko. Wystarczy wejść na stronę app.twojbudzet.um.warszawa.pl i zagłosować. Dziś ostatni dzień!

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak

Post autor: AnnaDrewniak » 30 cze 2017, 11:16

Dziś ostatni dzień głosowania. Polecam następujące projekty:

Obszar ogólnodzielnicowy
2 - Wiata przystankowa przy przystanku Glebowa 02 kierunek Wilanów
4 - „Vivat Król” musical o królu Janie III Sobieskim
15 - Wycieczki po Parku Natolińskim

Obszar II
2 - Oświetlenie boiska na placu zabaw w Powsinie
9 - Oświetlenie (dokończenie oświetlenia) ulicy Hoserów
12 - Oświetlenie placu zabaw przy ulicy Włóki

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 19 cze 2017, 9:07

Tak... Oczywiście.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Budżet partycypacyjny”