Budżet Partycypacyjny 2018

Wilanowski wkład w budżety partycypacyjne Stolicy. Miejsce dyskusji nad składanymi propozycjami.
Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Budżet Partycypacyjny 2018

Post autor: KONSI » 13 lut 2017, 23:00

Pani Radna rozbawił mnie Pani projekt nt opery . Nie wiem jaki będzie wynik ale może być ciekawie
KZ

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 12 lut 2017, 2:52

Spotkania z projektodawcami

Spotkania odbędą się 1 marca, 9 marca, 15 marca w godzinach 17.30-20.00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów ul. Klimczaka 2, sala widowiskowa na parterze.
1 marca omawiane będą projekty ogólnodzielnicowe,
9 marca omawiane będą projekty I obszar,
15 marca omawiane będą projekty II obszar.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 28 sty 2017, 11:40

Dla mnie rewelacyjnym projektem jest 1083 - Wilanów for kids https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/p ... 3#comments
Pozwala on na bardzo fajną aktywizację przestrzeni miejskiej.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 25 sty 2017, 8:43

Szanowni Państwo,
Zakończył się etap zgłaszania projektów w Budżecie Partycypacyjnym 2018. Liczba porównywalna z zeszłą edycją - 64 vs. 62. Trochę zaskakują dysproporcje pomiędzy poszczególnymi obszarami. W I obszarze (Miasteczko Wilanów i Wilanów Wysoki) zgłoszono 15 projektów, natomiast w II (Wilanów Zielony i Wilanów Niski) - 26. Osobiście cieszy mnie liczba projektów zgłoszonych w obszarze Ogólnodzielnicowym - 23. Oto mój mail z listopada do burmistrza w tej sprawie:

Panie Burmistrzu,
Podobno w przyszłym tygodniu Zarząd ma podjąć decyzję ws. podziału dzielnicy na obszary w Budżecie Partycypacyjnym 2018. Mam w związku z tym ogromną prośbę o utworzenie obszaru ogólnodzielnicowego z jakąś chociaż symboliczną kwotą do podziału. Prośbę moją motywuję tym, że planuję zgłosić w tej edycji musical pt. "Vivat Król", który zostałby przygotowany i wystawiony przez CKW podczas Dni Wilanowa. W załączniku przesyłam pismo dyr. Woźniaka w tej sprawie. Obawiam się, że jeśli projekt ten wpadnie w któryś z obszarów lokalnych, przepadnie w głosowaniu. Tak jak stało się z "Szarżą husarii" w tym roku. Projekty lokalne są oczywiście bardzo ważne. Jednak powinno się dać mieszkańcom możliwość zgłoszenia projektów, które będą służyły całej dzielnicy, np. wydarzenia kulturalne.

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 22 sty 2017, 21:46

J.Szubińska-Piszczek pisze:Szykuje się ciekawe lato w Miasteczku Wilanów w 2018 roku :mrgreen:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/p ... 1050?user=
Wątpie aby został poparty :)
KZ

Awatar użytkownika
karadzi

Post autor: karadzi » 22 sty 2017, 17:05

Dzień doby :-)

Faktycznie kierunek projektów SMMW to inwestowanie w miejsca zielone - parki, skwery, ale też szlaki. To realizacja naszych założeń i celów programowych (Program dla Wilanowa z 2014), więc nie powinno to zaskakiwać. Po prostu jesteśmy konsekwentni.
Takie miejsca, nawet jeśli małe, to jednak mogą po pierwsze tworzyć sieć miejsc, pomiędzy którymi będzie można się przemieszczać spacerując, czy rowerem. Mogą wreszcie także stanowić dla okolicznych mieszkańców rolę integracyjną. Są przede wszystkim miastotwórcze, aktywizujące sportowo i rekreacyjnie, sąsiedzko.

Z całym szacunkiem, ale mimo "zieleni" terenów Powsina, Kępy, Osiedla Arbuzowa, czy Zawad - gdzie można tam przysiąść na ławce (poza sklepem czy kawiarnią...jeśli w ogóle są), zrobić przerwę podczas wycieczki rowerowej ( tu np. Wege Park), spotkać się z sąsiadami (tu np. Rosochaty Park), pobiec tam, żeby poćwiczyć (tu np. Stacja Fitness na Zawadach) albo iść z dzieckiem na spacer lub jakiś plener foto, czy rysunkowy (tu np. Park motyli). Taki kierunek nie powinien zresztą dziwić - wystarczy dostrzec popularność mocno już wyeksploatowanych i obleganych Parku Kultury w Powsinie, czy Parku przy Pałacu w Wilanowie.

Czerpiemy z naszych doświadczeń Miasteczka, gdzie mieszkańcy lubią ruch, spędzanie czasu na świeżym powietrzu, spotykają się przy trampolinach, etc... mimo, że mają czasem ogródki przylokalowe :-) Chcemy, aby Wilanów był zielony i dostępny tą zielenią, stąd starania i zabiegi o normalizowanie wejść do rezerwatów. Żeby chciało się wyjść z domu na piechotę lub rowerem trzeba mieć cel. Potrzebujemy mieć dokąd wyjść, i nie myślę tu wyłącznie o mieszkańcach MW.
Dlatego też popieramy planowanie Muzeum Pałacu co do przestrzeni dawnego folwarku. Mamy szansę w perspektywie stworzyć prawdziwy konsensus miejsko-środowiskowo-rekreacyjno-turystyczny w naszej dzielnicy.

Liczymy jak zawsze na poparcie naszych projektów, które nie są właśnie ograniczone wyłącznie do Miasteczka, myślimy o dobrych działaniach środowiskowych dla wszystkich mieszkańców. Tak też postrzegamy ideę Budżetu Partycypacyjnego, który często jest niestety "łataniem dziur", co zrozumiałe w lokalizacjach, gdzie zaniedbano sprawy infrastrukturalne. Niemniej jednak, uważamy, że należy zaszczepiać myślenie strategiczne, szczególnie w kształtowaniu środowiska, poczynając od małych kroków - patrz BP, aż, po coraz większe projekty i zadnia inwestycyjne.

Nasze projekty odpowiadają także i przede wszystkim na zapisy istniejących planów miejscowych (funkcja ZP). Innymi słowy nie planujemy czegoś, czego już tam wcześniej nie zaplanowali planiści, radni, etc.

Do usłyszenia na prezentacjach i głosowaniach.
Pozdrawiam Wszystkich Proekologicznych :-)
Kasia Radzikowska

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 22 sty 2017, 8:28

J.Szubińska-Piszczek pisze:
AliBaba pisze:@SMMW - fajne pomysły na 2018, szczególnie dot. terenów zielonych
Dla mnie projekty na terenach zielonych trochę zaskakujące, bo każdy ma tu mniejszy lub większy ogródek/ogród. Ale poczekajmy na reakcję mieszkańców. Kilka lat temu za milion zł zrewitalizowano park przy szkole w Powsinie. Jest ładnie i... pusto.
Jest jednak różnica między Powsinem a MW. Moim zdaniem te projekty w MW się przydadzą

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 21 sty 2017, 23:13

Szykuje się ciekawe lato w Miasteczku Wilanów w 2018 roku :mrgreen:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/p ... 1050?user=

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 21 sty 2017, 10:18

AliBaba pisze:@SMMW - fajne pomysły na 2018, szczególnie dot. terenów zielonych
Dla mnie projekty na terenach zielonych trochę zaskakujące, bo każdy ma tu mniejszy lub większy ogródek/ogród. Ale poczekajmy na reakcję mieszkańców. Kilka lat temu za milion zł zrewitalizowano park przy szkole w Powsinie. Jest ładnie i... pusto.

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 20 sty 2017, 16:54

@SMMW - fajne pomysły na 2018, szczególnie dot. terenów zielonych

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 20 sty 2017, 13:03

Budki dla ptaków i park przy Jabłonowskiego zrealizowany. Nasze zielone miejsce w Wilanowie nie zrealizowano. Informacje na stronie nie były zaktualizowane...

Slavko
bywalec
bywalec

Post autor: Slavko » 20 sty 2017, 12:38

Tom pisze:Tylko jeden projekt nie został zrealizowany w roku ubiegłym. realizację można śledzić na stronie https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/p ... Id=4&user=
O super, dzięki za informację;)

Awatar użytkownika
molej
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: molej » 20 sty 2017, 12:31

Tomek Wozniak pisze:a nawrotki przed światłami przy skrzyżowaniu wilanowskiej z królowej marysieńki i przyczółkową podchodzą pod taki budżet ?
albo oznakowanie ulic dojazdowych przy rondzie branickiego/sarmacka, żeby prawy pas był tylko do skręcania w prawo a lewy do jechania prosto i w lewo ?
O to to, czy ktoś zgłosił te zawrotki przed Królowej i Przyczółkową? W razie czego można by rzutem na taśmę to zgłosić, hm?

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 20 sty 2017, 10:53

Tylko jeden projekt nie został zrealizowany w roku ubiegłym. realizację można śledzić na stronie https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/p ... Id=4&user=

Slavko
bywalec
bywalec

Post autor: Slavko » 20 sty 2017, 10:39

Ja mam inne pytanie, czy gdzieś można śledzić realizację projektów które wygrały w latach ubiegłych? Projekty wygrywają a czy zostały zrealizowane i jak już nie wiadomo. Przynajmniej ja nic nie wiem;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Budżet partycypacyjny”