Budżet Partycypacyjny 2018

Wilanowski wkład w budżety partycypacyjne Stolicy. Miejsce dyskusji nad składanymi propozycjami.
Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Re: Budżet Partycypacyjny 2018

Post autor: Pimo » 13 mar 2017, 21:01

pntb pisze:Poza tym to nie jest jedyne, ani najbardziej potrzebne dojście do budynku. Jak go nie będzie, nic się nie stanie. Nikt nie musi tamtędy chodzić.
Ale chodzi. Ja szedłem raz, w kwietniu ub. r. i już wtedy była wydeptana ścieżka.

Tomek_Z
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Tomek_Z » 13 mar 2017, 20:11

J.Szubińska-Piszczek pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:PS. Niestety jeden z moich projektów zgłoszonych w obszarze ogólnodzielnicowym zostanie zweryfikowany negatywnie. Chodzi o schody na skarpie do Urzędu Dzielnicy. Jest niemożliwy do zrealizowania ze względu na wykorzystaną powierzchnię biologicznie czynną.
Może uda się ten projekt uratować. Dzięki podpowiedzi mieszkańca wraz z Urzędem badamy możliwość montażu schodów z metalowej kratki. Super piękne nie będą, ale zawsze bezpieczniejsze niż obecne podejście.
Jeżeli mowa jest o górce pomiędzy urzędem a plażą, to same schody - wg. mnie - za mało. Tam brakuje zjazdu dla wózków z dziećmi. Było to widać na wczorajszym Festiwalu Światła.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 mar 2017, 19:25

Procedura planistyczna nawet się nie rozpoczęła. A uchwalanie planu trwa latami. O tym, czy to dojście jest potrzebne czy nie już zdecydowali sami mieszkańcy - wydeptując szlak komunikacyjny.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 13 mar 2017, 18:59

Pimo pisze:I uważasz, że lepiej rok czy dwa zostać z wydeptaną ścieżką bez pewności, że te plany zostaną zmienione? To ja już wolę kratkę choćby jako tymczasowe rozwiązanie.
Dlaczego rok, dwa? Ustalanie projektu trwa już długo. Powinno się kończyć. Poza tym to nie jest jedyne, ani najbardziej potrzebne dojście do budynku. Jak go nie będzie, nic się nie stanie. Nikt nie musi tamtędy chodzić.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 mar 2017, 18:10

Z bólem serca, ale zgadzam się z Pimo.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 13 mar 2017, 18:02

I uważasz, że lepiej rok czy dwa zostać z wydeptaną ścieżką bez pewności, że te plany zostaną zmienione? To ja już wolę kratkę choćby jako tymczasowe rozwiązanie.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 13 mar 2017, 17:31

Myślę, że nie warto ratować projektu za wszelką cenę. Byłoby to niegospodarne. Zostalibyśmy z nieestetyczną prowizorką. Lepiej poczekać na zmianę planów i zrobić docelowe i wygodne zejście.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 mar 2017, 17:00

J.Szubińska-Piszczek pisze:PS. Niestety jeden z moich projektów zgłoszonych w obszarze ogólnodzielnicowym zostanie zweryfikowany negatywnie. Chodzi o schody na skarpie do Urzędu Dzielnicy. Jest niemożliwy do zrealizowania ze względu na wykorzystaną powierzchnię biologicznie czynną.
Może uda się ten projekt uratować. Dzięki podpowiedzi mieszkańca wraz z Urzędem badamy możliwość montażu schodów z metalowej kratki. Super piękne nie będą, ale zawsze bezpieczniejsze niż obecne podejście.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 10 mar 2017, 20:23

Chciałabym poinformować, że 15 marca w godzinach 17.30-20.00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów ul. Klimczaka 2 w sali widowiskowej na parterze omawiane będą projekty zgłoszone w Budżecie Partycypacyjnym 2018 w obszarze II - Wilanów Niski i Wilanów Zielony (Powsin, Powsinek, Zawady i Kępa Zawadowska). Dwa pierwsze zostały zgłoszone przeze mnie:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/p ... kGroupId=4
PS. Jeśli chodzi o Miasteczko Wilanów, zostałam poproszona o wycofanie lokalizacji kaczkomatu w Parku Linearnym przy Klimczaka, ponieważ Urząd postawi go już w tym roku. Kaczkomat nad Potokiem Służewieckim będzie zweryfikowany pozytywnie. Cieszę, że panu burmistrzowi podobają się moje pomysły ;)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 mar 2017, 23:55

J.Szubińska-Piszczek pisze:Chciałabym poinformować, że 9 marca w godzinach 17.30-20.00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów ul. Klimczaka 2 w sali widowiskowej na parterze omawiane będą projekty zgłoszone w obszarze I - Miasteczko Wilanów i Wilanów Wysoki.
Przypominam o spotkaniu.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 03 mar 2017, 22:01

Będą schody po uchwaleniu mpzp. Problem w tym, że nie została jeszcze nawet uruchomiona procedura planistyczna. Od początku kadencji wilanowscy radni opiniują projekt projektu. Mam nadzieję, że nie oznacza to perspektywy kilku następnych lat.

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 03 mar 2017, 21:52

Ale przecież tę ścieżkę na pewno da się jakoś ucywilizować, nawet z uwzględnieniem wymaganej powierzchni biologicznie czynnej, w jakiś ekologiczny sposób, choćby wysypać żwir. Ale trzeba chcieć, Zarząd Dzielnicy Wilanów sprawia wrażenie że nie przebudził się jeszcze ze snu zimowego :-(

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 03 mar 2017, 20:09

Chciałabym poinformować, że 9 marca w godzinach 17.30-20.00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów ul. Klimczaka 2 w sali widowiskowej na parterze omawiane będą projekty zgłoszone w obszarze I - Miasteczko Wilanów i Wilanów Wysoki. Pierwszy projekt jest mój:
PS. Niestety jeden z moich projektów zgłoszonych w obszarze ogólnodzielnicowym zostanie zweryfikowany negatywnie. Chodzi o schody na skarpie do Urzędu Dzielnicy. Jest niemożliwy do zrealizowania ze względu na wykorzystaną powierzchnię biologicznie czynną. Zastanawiam się, jak można było zaprojektować budynek Urzędu tylko z jednym dojściem i dlaczego Zarząd Dzielnicy na taki projekt się zgodził.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 18 lut 2017, 9:34

Już 1 marca od 17:30 będzie można posłuchać projektodawców projektów ogólnodzielnicowych:

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 16 lut 2017, 9:55

J.Szubińska-Piszczek pisze:
AliBaba pisze:@SMMW - fajne pomysły na 2018, szczególnie dot. terenów zielonych
Dla mnie projekty na terenach zielonych trochę zaskakujące, bo każdy ma tu mniejszy lub większy ogródek/ogród. Ale poczekajmy na reakcję mieszkańców. Kilka lat temu za milion zł zrewitalizowano park przy szkole w Powsinie. Jest ładnie i... pusto.
Bo to trochę daleko na spacer z wózkiem z MW.
W samym MW bardzo potrzebne są terany zielone, a ogródki mieszczą się zazwyczaj na parterze i mogą z nich korzystać tylko właściciele.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Budżet partycypacyjny”