W trosce o wolność słowa

Informacje od administratora portalu, uwagi i zgłoszenia użytkowników
Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: W trosce o wolność słowa

Post autor: KONSI » 15 paź 2017, 18:24

niestety :(
KZ

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 15 paź 2017, 14:32

To raczej przykład jak słuszne w założeniu zamiary mogą przekuć się na zupełnie niespodziewane efekty ;).

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 15 paź 2017, 12:14

Mam nadzieje bo ja z Państwem nie rozmawiałem ex catedra bo funkcję radnego - nie pełniłem, nie pełnie i nie będę pełnił.
KZ

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 15 paź 2017, 10:15

Nie. Nie jesteś. Każdy odpowiada za siebie.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 14 paź 2017, 23:24

wychodzi że to ja jestem winny .....
KZ

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 14 paź 2017, 14:53

mvoiture, nie chodzi o przekonania - wszyscy są mile widziani. Chodzi o metody.
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 14 paź 2017, 8:02

Ku przestrodze chciałbym tylko przypomnieć, jak to wszystko się zaczęło (wątek Wybory 2014):
Anka-wawa pisze:
25 lis 2014, 14:30
Panie Konradzie Drogi
jeżeli ma Pan jakieś przełożenie na koło PiS w Wilanowie niech radni i posłowie zaczną wreszcie aktywnie działać w naszej dzielnicy i również na forum.
Jak Boga kocham nigdy z tego ugrupowania nie widziałem nikogo (poza plakatami) w MW i na forum :oops:
Jeżeli PiS ma jakie kolwiek ambicje odgrywania roli w Wilanowie to musi się ostro wziąć do roboty :!: - dla dobra wszystkich.
KONSI pisze:
25 lis 2014, 21:53
Oki , Pani Anno przekaże to radnym PIS aby tu też pisali .
Chris pisze:
26 lis 2014, 14:00
Ale jeśli nie chcą to nie muszą, serio.
YOGItheBEAR pisze:
26 lis 2014, 18:05
Chris pisze:Ale jeśli nie chcą to nie muszą, serio.
Chris, warto rozmawiać. Choć nie trzeba się zgadzać. ;)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

W trosce o wolność słowa

Post autor: YOGItheBEAR » 12 paź 2017, 12:10

Rozpocznę anegdotą o tym jak to Żydzi z Odessy pisali do Towarzysza Stalina list na temat sytuacji w ich mieście:
Wielce poważany Panie Towarzyszu Pierwszy Sekretarzu,
Doszły nas słuchy, że doszły Pana słuchy, że w Odessie z mięsem jest źle. Proszę nikomu nie wierzyć! Proszę wierzyć tylko nam, a my Panu całą prawdę powiemy! Wielce uważany Panie Towarzyszu Pierwszy Sekretarzu w Odessie z mięsem jest dobrze! Nawet rzec by można, że bardzo dobrze! Tylko bez mięsa jest źle...
Otóż doszły mnie słuchy, że na e-Wilanów jest źle z wolnością słowa. Przeanalizowałem Forum, przejrzałem wpisy, przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że rzeczywiście mamy problem z wolnością słowa, która została niemal całkowicie wyparta przez szybkość słowa. Natłok miałkich dyskusji sprowadzanych na mało merytoryczne, nierzadko personalne tory. Zasmucił mnie ten obraz, bo miejscami wątki bardziej przypominają chatroom niż forum. Najgorsze w tym jednak jest to, że w przekraczaniu szybkości słowa zdają się brylować osoby, które z racji zaangażowania publicznego cieszyły się na Forum sporym kredytem zaufania. Niestety - z wpisów w serwisach społecznościowych wynika, że kredytu tego ciągle mało, a jak na złość limit po naszej stronie właśnie się skończył.

Z tego powodu postanowiłem przywrócić równowagę na naszej drodze wymiany myśli i przywrócić wolność wymiany pogłądów przez ograniczenie prędkości i niefrasobliwości słowa. Ponieważ w stwarzaniu dyskomfortu prym wiedli niestety niektórzy z naszych Radnych zdecydowałem się wprowadzić ograniczenie liczby wpisów dla tej grupy do trzech dziennie z możliwością rozliczenia w cyklu tygodniowym. Ograniczenie jest miękkie - nie jest osadzone w skrypcie Forum, stąd oczekuję samoograniczenia się przez przedstawicieli lokalnej polityki. A - nawiązując do początkowej anegdoty - ponieważ najwyższą formą zaufania jest kontrola, moderatorzy będą wyrywkowo (lub na zgłoszenie użytkowników) kontrolowali poziom przestrzegania zasady przez poszczególne osoby. W przypadku naruszeń sankcją będzie "wyrównanie licznika" poprzez tygodniową blokadę konta osoby naruszającej.

Oczywiście - będziemy obserwować działanie systemu i w razie potrzeby go modyfikować korygując liczbę dostępnych wpisów a także zasięg. Z góry dziękuję za zrozumienie i współpracę.

Zmiany wchodzą w życie z momentem ogłoszenia (to teraz). Limit w bieżącym tygodniu rozliczany jest proporcjonalnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Funkcjonowanie serwisu”