Alma - supermarket przy al. Rzeczypospolitej 1

Uwagi o usługach i handlu, ale bez reklam i lipnych poleceń...
Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Alma

Post autor: bierute » 24 paź 2016, 22:52

czy ktoś wie co będzie w lokalu po Almie? Dziś była pierwszy dzień zamknieta...

(przeniosłem wpis do właściwego tematu - yav)

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Re: Alma - supermarket przy al. Rzeczypospolitej 1

Post autor: yav » 16 wrz 2016, 14:34

Ostatnio byłem tam kilka miesięcy temu i już wtedy nie było nawet świeżych ryb. Mimo wszystko, myślę że zostanie z uwagi na >>prestiżową lokalizację<<.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 16 wrz 2016, 14:30

Alma w ramach restrukturyzacji ma zamknąć wiele sklepów. Ciekawe czy "nasza" Alma się ostanie. Wątpię, bo jest na samym końcu MW, a od czasu jej otwarcia przybyły Biedronki, Simply i Sezam.

Awatar użytkownika
sela
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: sela » 12 lis 2013, 13:50

W Almie kupiłam ważnego łososia, który był zepsuty, śmierdział potwornie, oraz o jakieś 3 tyg przeterminowane bakusie (oczywiście te stojące na froncie były nadal ważne - problem pojawił się gdy wzięłam te z tyłu, kupując hurtową ilość dla dziecka). Dlatego właśnie staram się unikać tego sklepu. Aha, warzywa są fatalne i szybko się psują.

Awatar użytkownika
mnemozyne
przybysz
przybysz

Post autor: mnemozyne » 18 wrz 2013, 23:29

Alma... jak robię zakupy przez internet to nie narzekam... nie muszę chodzić i kupuję mniej. Ale jak już jadę do sklepu, z nastawieniem na konkretne zakupy to mi się odechciewa przy pierwszej próbie zakupu mięsa czy sera. Albo nie ma obsługi, albo jest niedoinformowana, albo nie z tego działu albo nie wiedzą co i jak się robi.
Więc jak muszę to jadę. Bo kusi mnie dużo większy wybór niż w sklepach osiedlowych (zwłaszcza jak się spodziewam gości). Jak nie muszę to radzę sobie inaczej:)

Będzie Simply. Chyba na początku 2014 r. Będę miała bliżej:)

A pieluchy Pampers w Almie były tańsze niż w Rossmanie... nie wiem czy tak jest nadal, bo teraz z wygody kupuję w makro... bo tam świeża ryba jest! :)

Czynsz lokali usługowych jest bardzo wysoki... mam nadzieję że mimo tego uda mi się utrzymać mój sklep:)

zmijka
przybysz
przybysz

Post autor: zmijka » 18 wrz 2013, 22:23

Najgorsze mają mięso, wędliny i pieczywo. W innych Almach bardzo lubię robić zakupy - na Ostrobramskiej, Saskiej kępie i w Konstancinie jest ok, a u nas niestety kiepsko. Za mało obsługi, często też niesympatyczna. Do tego na regałach zwykle stare rzeczy - na krańcu terminu ważności.
W MW ciężko jest zrobić dobre zakupy. Zwykle jeżdżę na Ursynów lub w kierunku Sadyby...

Awatar użytkownika
czago
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: czago » 14 cze 2013, 16:22

Moje uwagi do Almy na wsi Wilanów:
- ceny niektórych towarów mają z kosmosu, nawet 20% wyższe niż w Piotr i Paweł, który przecież też do najtańszych sklepów nie należy
- mały wybór towarów
- jakość wędlin i serów najwyżej taka sobie
- notorycznie czynne tylko 2 kasy - za pierwszym razem akurat jedna z nich się popsuła - był niezły cyrk z przeniesieniem już wyłożonych na taśmie towarów do drugiej kasy
- wystarczająco przestronne wnętrze sklepu - fajnie chodzi się pomiędzy półkami

Ogólnie: za cenę jaką zapłaciłem - bryndza. Jak płacę więcej to wymagam więcej, a w tej Almie jednak dostaję mniej. Czekam na Lidla albo może chociaż Piotra i Pawła.
"Gdy ludzie są szlachetni, prawa są zbyteczne, gdy są zepsuci, są łamane."
(B.Disraeli)

VillaBianca
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: VillaBianca » 22 maja 2013, 21:03

Siata1 pisze:
VillaBianca pisze:Załóż sklep i sprzedawaj po normalnych cenach. Będziesz miał mnóstwo klientów, zarobisz mnóstwo pieniędzy. Do boju.
Dziękuje za te pomocne rady lecz niestety nie skorzystam, źródło dochodu już posiadam i to mi wystarczy poza Tym poziom Twojej argumentacji jest tak niski, że musiałbym się położyć twarzą do ziemi w garażu na poziomie -2 aby z Tobą dyskutować. Wypowiedziałem swoje zdanie na temat sklepów w Miasteczku wilanów których właściciele traktują "NAS" jak idiotów a my się dajemy robić tylko i wyłącznie dlatego, że jest blisko. Poczekam aż pojawi się prawdziwa konkurencja w postaci dyskontu jakim jest Lidl itp. Wtedy "lichwiarze" dostana po kieszeni i pozwijają swoje interesy a my jako mieszkańcy będziemy mogli zrobić zakupy w rozsądnych czyt. Ludzkich cenach...
Gdybyś miał rację w kwestii "traktowania nas jak idiotów", czyli, jak rozumiem ustalania wysokich marż, to właściciele tych sklepów żyliby jak pączki w maśle i sklepy by wciąż powstawały nowe, a stare by nie znikały. Jest jednak inaczej. Bardzo często pojawienie się nowego sklepu oznacza zniknięcie innego. Liczba sklepów, które w MW upadła jest całkiem spora. Patrząc po sklepach czy restauracjach, które stąd zniknęły - wyraźnie zarysowuje się tendencja - wypadają sklepy/restauracje tańsze - pojawiają się droższe - przede wszystkim z lepszym towarem/menu. Wszyscy mieszkańcy MW głosują portfelami.

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 27 mar 2013, 9:10

Siata1 pisze:
yav pisze:Ehhh, jakże łatwo pisać o lichwiarzach, nie mając zielonego pojęcia o wysokości czynszu, o cenach, w jakich sklepikarze kupują towary itd...
Mam wieksze o tym pojecie niż Tobie sie może wydawać. Nie powiesz mi chyba że ceny najmu lokalu usługowego są porownywalne do środmieścia lub starówki? A ceny? Ceny są takie same a nawet wieksze.
Siata, myślę jednakowoż, że pojęcie na temat rentowności prowadzenia działalności handlowej (na terenie MW i w ogólności) masz, że użyję Twoich słów, "garażu na poziomie -2". Stąd beztroskie wyciąganie mylnych wniosków i bezrefleksyjne obrażanie ludzi, których nawet nie znasz.

Siata1

Post autor: Siata1 » 27 mar 2013, 0:02

VillaBianca pisze:Załóż sklep i sprzedawaj po normalnych cenach. Będziesz miał mnóstwo klientów, zarobisz mnóstwo pieniędzy. Do boju.
Dziękuje za te pomocne rady lecz niestety nie skorzystam, źródło dochodu już posiadam i to mi wystarczy poza Tym poziom Twojej argumentacji jest tak niski, że musiałbym się położyć twarzą do ziemi w garażu na poziomie -2 aby z Tobą dyskutować. Wypowiedziałem swoje zdanie na temat sklepów w Miasteczku wilanów których właściciele traktują "NAS" jak idiotów a my się dajemy robić tylko i wyłącznie dlatego, że jest blisko. Poczekam aż pojawi się prawdziwa konkurencja w postaci dyskontu jakim jest Lidl itp. Wtedy "lichwiarze" dostana po kieszeni i pozwijają swoje interesy a my jako mieszkańcy będziemy mogli zrobić zakupy w rozsądnych czyt. Ludzkich cenach...

VillaBianca
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: VillaBianca » 26 mar 2013, 23:50

Siata1 pisze:
bierute pisze:nie sprzedadzą. wywalą do śmieci. może wtedy przyjdzie refleksja. a może i nie przyjdzie. sytuacja podobna jak z knajpami w MW. ludzie nie są głupi i na dłuższą metę robić ich w balona się nie da. prawdziwy wolny rynek będzie wtedy, jak powstanie w MW jakiś Lidl lub inny dość tani market. wtedy muszą spuścić z tonu...
Dokładnie, teraz wiele osób robi zakupy kręcąc nosem na ceny. Jesteśmy niestety tak leniwym narodem że wolimy zapłacić więcej niż iść dalej. Poza tym alma można powiedzieć zdobyła teraz monopol. Dyktuje warunki do momentu pojawienia sie konkurencji. Naprawdę żywiłem duże nadzieje z tym sklepem, myślałem że wytnie w pień lichwiarzy z osiedlowych sklepików tymczasem wydaje się że chyba istnieje u nas w miasteczku jakaś cenowa zmowa.
Załóż sklep i sprzedawaj po normalnych cenach. Będziesz miał mnóstwo klientów, zarobisz mnóstwo pieniędzy. Do boju.

Siata1

Post autor: Siata1 » 26 mar 2013, 18:50

yav pisze:Ehhh, jakże łatwo pisać o lichwiarzach, nie mając zielonego pojęcia o wysokości czynszu, o cenach, w jakich sklepikarze kupują towary itd...
Mam wieksze o tym pojecie niż Tobie sie może wydawać. Nie powiesz mi chyba że ceny najmu lokalu usługowego są porownywalne do środmieścia lub starówki? A ceny? Ceny są takie same a nawet wieksze.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 26 mar 2013, 18:44

Ehhh, jakże łatwo pisać o lichwiarzach, nie mając zielonego pojęcia o wysokości czynszu, o cenach, w jakich sklepikarze kupują towary itd...

Siata1

Post autor: Siata1 » 26 mar 2013, 18:00

bierute pisze:nie sprzedadzą. wywalą do śmieci. może wtedy przyjdzie refleksja. a może i nie przyjdzie. sytuacja podobna jak z knajpami w MW. ludzie nie są głupi i na dłuższą metę robić ich w balona się nie da. prawdziwy wolny rynek będzie wtedy, jak powstanie w MW jakiś Lidl lub inny dość tani market. wtedy muszą spuścić z tonu...
Dokładnie, teraz wiele osób robi zakupy kręcąc nosem na ceny. Jesteśmy niestety tak leniwym narodem że wolimy zapłacić więcej niż iść dalej. Poza tym alma można powiedzieć zdobyła teraz monopol. Dyktuje warunki do momentu pojawienia sie konkurencji. Naprawdę żywiłem duże nadzieje z tym sklepem, myślałem że wytnie w pień lichwiarzy z osiedlowych sklepików tymczasem wydaje się że chyba istnieje u nas w miasteczku jakaś cenowa zmowa.

ginger
bywalec
bywalec

Post autor: ginger » 26 mar 2013, 17:56

Zamawiam często z Almy24, więc ucieszyłam się że będzie pod nosem...po pierwszej i pewnie ostatniej wizycie mocno sie rozczarowałam...rurki z kremem dla gości staroć, śmietana wręcz w środku wyschnięta, choć sprzedawczyni zachwalała świeżynka malinka...przy stoisku z wędlinami stałam chyba 10 minut (sama, nie w kolejce zaznaczam) i nie znalazłam nic co mogłabym kupić. Wszystko wysuszone, nieświeże i niezachęcające...Podobnie w krakowskim kredensie...zastanawiam się co zrobią z taka ilością mięsa i wędlin, bo obstawiam, ze tego nikt nie kupi...moczenie i malowanie wędlin na bank bedzie tutaj normą :)

Co do ryb to fakt, chyba stało tam to wszystko od otwarcia...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Handel i usługi”