Alma - supermarket przy al. Rzeczypospolitej 1

Uwagi o usługach i handlu, ale bez reklam i lipnych poleceń...
Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Re: Alma - supermarket przy al. Rzeczypospolitej 1

Post autor: bierute » 26 mar 2013, 17:47

nie sprzedadzą. wywalą do śmieci. może wtedy przyjdzie refleksja. a może i nie przyjdzie. sytuacja podobna jak z knajpami w MW. ludzie nie są głupi i na dłuższą metę robić ich w balona się nie da. prawdziwy wolny rynek będzie wtedy, jak powstanie w MW jakiś Lidl lub inny dość tani market. wtedy muszą spuścić z tonu...

dzik2010
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: dzik2010 » 26 mar 2013, 13:26

Zawsze chwalilem Alme ale niestety ostatnio mialem zle doscwiadczenia tak zwany Zonk sie zdarzył. Kupowałem wolowine z zewnatrz była krwisto czerwona jak prosto z ubojni az podejrzane. Po przekrojeniu okazlo sie ze w srodku jest calkowicie ciemna(i czuc deliktnie zapaszek nieswierzosci) czyli utleniona. Z tego co wiadomo to mieso sie utlenia od zewnatrz czyli na zewnatrz moze troche sciemniec (kolor przestaje by krwisty juz pare godzin po uboju) czyli jasno z tego wynika ze namaczja je w jakiejs substancji pzreciwutleniajacej badz jakos "podkoloryzowuja". Stoisko rybne 3 dnia po otwarciu (poniedziałek). dramat. Tunczyk za 150zl/kg nieświezy co widac golym okiem, reszta kiepsko. Kupilem tez włoskie prosciutto prosilem cienko ekspedientka ewidentnie nie wiedziala jak sie z tym uporac, szynka pokrojna ze skora i za grubo polowa do smieci. Widzialem tez ogromne kregi, kawaly serow włoskich i francuskich, sporo z nich to sery polswierze (nie dlugo dojrzewajace) wiec nie moga lezec w nieskonczonosc mimo iz sklep otwarty jest juz 10 dni nie sprzedali ani kawaleczka wiec ciekaw jestem jak zamierzaja sprzedac grube kilogramy egzotycznych serow (niektore sporo powyzej 100zl/kg).

chsh
przybysz
przybysz

Post autor: chsh » 25 mar 2013, 12:48

Juz po pierwszych zakupach, ceny - porownujac z Realem na Ursynowie (do tej pory celem moich piatkowych wycieczek) - na standardowych produktach roznia sie moze z 10-15%. Biorac pod uwage oszczednosc czasu i produkty, ktorych w Realu bym nie znalazl (sery, niezle pieczywo, itd.) - bede korzystac. Swoja droga widac, ze sie szybko przyjelo - sobota, po 15-ej a parking zapchany w 100%.

Awatar użytkownika
Anka-wawa
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: Anka-wawa » 23 mar 2013, 18:38

Witam
jeżeli ceny faktycznie są w Wilanowskiej Almie wyższe niż w Alma24 i innych stacjonarnych sklepach tej sieci to w moje ocenie może to wynikać z tego, że mają w budynku dużo wyższy czynsz lub uznali, że wilanowian i pracowników pobliskich office houses będzie po prostu stać na ich delikatesowy luksus :D

Tsarov
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Tsarov » 23 mar 2013, 18:24

Ciekawe, dlaczego w MW musi być drożej...
Proste, mają swego rodzaju monopol w MW. Poza Żabkami i innymi małymi sklepikami nie ma nic większego, dlatego też ceny są jakie są. Przy standardowych produktach jakiejś tragedii nie zauważyłem (serki wiejskie, jakiś ser (nie liczę tych ekskluzywnych)). Jak przedmówcy zauważyli, trzeba uważać co się wkłada do koszyka, bo można się solidnie zdziwić przy kasie. Ogólnie moim zdaniem in plus o tyle, że można kupić fajne produkty (np. napoje mleczne, po które musiałem wybierać się do Carrefoure'a). Od czasu do czasu po coś ciekawszego na pewno się przejdę.

Awatar użytkownika
Notica
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Notica » 23 mar 2013, 12:09

Ja często korzystałem z Almy w Promenadzie. Zupełnie inna od wilanowskiej: węższe alejki. ciaśniej, ale towaru jakby więcej. W MW nie ma masła (kupuję zawsze Sobik) i brak wielu innych produktów, akurat tych, na które zwracam uwagę podczas zakupów i nabywałem w Promenadzie. Na plus przestronność, ale ceny wyższe niż w innych Almach. To moje odczucia po pierwszej (i na razie jedynej) wizycie w tym sklepie. Ciekawe, dlaczego w MW musi być drożej...
Mimo to uważam Almę za jeden z lepszych sklepów wśród tych, które chcą być Delikatesami nie tylko w nazwie.

Awatar użytkownika
miki
przybysz
przybysz

Post autor: miki » 22 mar 2013, 17:57

hehehe.. jak zwykle się zaczyna.. że drogo, że tanio, że blisko, że daleko , że za dużo,że za mało. jak nie pasuje to trzeba robić dalej zakupy w żabce i nie narzekać.. po 4 latach mieszkania w MW wreszcie mam normalny sklep.. i nie trzeba jechać na ursynów ani do sadyby best mall. a alma już dawno przestała być ekskluzywnymi delikatesami ... powoli zniżają się do poziomu innych marketów.
ciekawe kiedy zacznie się lans z wózkami i patrzenie sąsiadowi co kupił... :)

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: sober » 19 mar 2013, 15:35

Tu się muszę zgodzić z Anka-wawa - korzystałem głównie z Alma24 i na plus jest to, że tylko jeden raz zdarzyło się, że warzywa przyszły średnie. Nawet nie zepsute, były po prostu nie do końca takie, jakie bym sobie sam wybrał. Jak mam sobie dorzucić cenę dojazdu do Reala, to różnice w kwocie są właściwie zerowe. Poza tym takie zakupy mogę robić przez dwa dni i dokładać do koszyka. To było bardzo wygodne.

Ja się na Almie nie zawiodłem. Sklepów idealnych nie ma, ale wiem, że jeśli gdzieś mam znaleźć np. ziarna kolendry do mojej potrawy, to znajdę je właśnie tam. Cen jestem świadomy, przeżyję je. Karmę dla kota można kupić w Rossmanie przy okazji spaceru :)
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
Anka-wawa
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: Anka-wawa » 19 mar 2013, 15:06

Witam
przedewszystkim warto zobaczyć sobie najpierw ofertę on-line Almy24
z której pare razy zamawiałem juz wcześniej ze 2 lata temu w opcji dostawy baniaków wody, zgrzewek mleka i innych cięzarów za próg drzwi :P oraz np. produktów pseudoekologicznego Kredensu (w mojej ocenie mocno przereklamowanego i niesmacznego).
Akurta w przeciwieństwie do innych marketów on-line np. Tesco warzywa z Almy 24 zawsze były w dostawie swieże.
Kiedyś w Almie mozna było trafić bardzo fajne (w dobrej cenie) wina z listy Parkera ale obecnie mozliwość przeglądu alko jest tylko po zarejestrowaniu konta.

kolibera
przybysz
przybysz

Post autor: kolibera » 19 mar 2013, 14:50

A mnie Alma rozczarowała. Dotychczas nie było mi do niej po drodze, ale ucieszyłam się, że ma być w MW, dlatego wczoraj udaliśmy się na rodzinny rekonesans.

Na plus zaliczę estetykę i przestronność sklepu. Miło się robi zakupy bez konieczności ciągłego bycia potrącanym.

Jednak zdecydowanie więcej odnotowałam minusów. Ceny są przegięte i na pewno nie będę tam robić całotygodniowych, kompleksowych zakupów. Asortyment niby delikatesowy, a w rzeczywistości jakiś taki nieżyciowy, np. dwie potężne alejki z wymyślnymi słodyczami tak, jakby to były artykuły pierwszej potrzeby na osiedlu typowo mieszkalnym. Warzywa i owoce niby wyselekcjonowane, a jakoś jest ich mało i nieciekawy wybór, bo ja wolałabym zamiast egzotycznych ziemniaków truflowych (na które się pewnie kiedyś RAZ skuszę) mieć większy wybór dobrych jabłek, ładne (a nie dziwnie sinozielone) banany i świeże jarzyny zamiast zdechłego buraka (serio wszystkie buraki wczoraj były bliskie rozkładu). Cieszy mnie możliwość kupienia mrożonej gęsi, ale wolałabym, aby pieluchy miały bardziej życiowe ceny, czym Alma zapewne kupiłaby sobie sympatię połowy MW. Stoisko z gazetami prześmieszne - sama makulatura, w dodatku bardzo ograniczony wybór.

A do tego klub konesera, który dla mnie jest całkowicie bezsensowny, bo nie widzę sensu w nagrodzie wartej 200 złotych, którą można otrzymać po wydaniu 20 tys. PLN. Zdecydowanie sensowniej lojalność klientów zdobywa Piotr i Paweł, gdzie z kartą stałego klienta otrzymuje się 5% rabat przy każdych zakupach.

Tak więc czekałam na ten sklep, ale nie będę jego stałą klientką niestety.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 19 mar 2013, 14:44

dzik2010 pisze:No i wreszcie .Mam nadzieje ze Alma zmasakruje i tych wszystkich nedznych sklepikarzy z cenami z kosmosu a do tego wciskajcym nam ochlapy. Koniec rabunku
Och, och, a to ci dopiero.

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 19 mar 2013, 14:30

bierute pisze:drogo jest to fakt. i nie 5-10%-... nie wiem czemu wszystkim sie wydaje, ze w MW mieszkają bogacze a nie młodzież spłacająca kredyty i ze mozna tę młodzież bezlitośnie golić z tego co po spłaceniu kredytu im zostaje na życie...
Ja nigdy nie byłem klientem Almy z racji ich cen, więc nie wiem czy nasza Alma jest droższa niż inne Almy. Może niech wypowiedzą się stali bywalcy innych Alm :)

dzik2010
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: dzik2010 » 19 mar 2013, 13:02

No i wreszcie .Mam nadzieje ze Alma zmasakruje i tych wszystkich nedznych sklepikarzy z cenami z kosmosu a do tego wciskajcym nam ochlapy. Koniec rabunku

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 19 mar 2013, 12:08

heh, ponarzekać trzeba, żeby nie myśleli, ze nad niczym nie muszą pracować. choć sprawę ułatwia fakt beznadziejnego zarządzania okolicznymi żabkami. z racji bliskości często chodzę do żabki po jakiś serek dla córy czy inną kiełbasę i tam na półkach z nabiałem i wędlinami żadna, ale to żadna cena nie przystoi do towaru na półce. żadna. chyba bardzo przejęli się tym w almie bo moje pierwsze zakupy skończyły się półgodzinnym oczekiwaniem w punkcie obsługi klienta na korektę zawyżonej na paragonie ceny za czosnek :mrgreen: - pewnie bym się wściekł i nie czekał tyle, ale pogadałem sobie z innymi oczekujacymi na zwrot kasy, zajrzałem na pierwsza stronę sprezentowanego katalogu konesera (ufff), czy czegoś tam i czas zleciał. a pomyłka była nie lada bo dwukrotna. przy okazji dowiedziałem się, ze na nawigacjach adres almy (al.Rp1) pokazywany jest przy alei wilanowskiej (no właśnie, czy ktoś wie, dlaczego al.Rp zaczyna się przy almie a np równoległa sarmacka przy al.Wilanowskiej?) ale wnioski podobne do przedmówców. drogo jest to fakt. i nie 5-10% - chciałem wziąć puszkę łiskasa dla kota, ale 4,69 zamiast 3,39 gdzieś indziej to przesada. jak kot poposci kilka dni to mu na dobre tylko wyjdzie. nie wiem czemu wszystkim sie wydaje, ze w MW mieszkają bogacze a nie młodzież spłacająca kredyty i ze mozna tę młodzież bezlitośnie golić z tego co po spłaceniu kredytu im zostaje na życie...

Awatar użytkownika
norbert
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: norbert » 18 mar 2013, 18:14

Ceny cenami, ale chyba podstawowa zaleta Almy jest to, ze mozna tu kupic produkty, ktorych prozno szukac w biedronie, czy zabce. Stanowi wiec dobre uzupelnienie oferty. Po samochodach na parkingu widac, ze kazdy znajdzie cos dla siebie - bylo i tico i byl tez bentley ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Handel i usługi”