DANE - spis sklepów i usług w MW

Uwagi o usługach i handlu, ale bez reklam i lipnych poleceń...
Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Re: DANE - spis sklepów i usług w MW

Post autor: bierute » 22 mar 2010, 11:34

Zośka pisze: Pan emj widzę bardzo niezadowolony, cóż - są tacy któym nic ani nikt nie dogodzi, ale taka niestety natura ludzka i przejmować się nie należy, a raczej współczuć!
Jestem mieszkanką osiedla i bardzo kibicuję lokalnym sklepom i restauracjom - oby tak dalej mili Państwo, pewnie nie jest łatwo i wiele jeszcze do zrobienia / usprawnienia, tymbardziej doceniam, bo wreszcie nasze miasteczko zaczyna żyć, a nie tylko być sypialnią :)))
są tez tacy, którym odpowiada wszystko, tyle, ze z ich opinią, jako mało wymagającą, mało kto się liczy. uwazam, ze krytyka wpływa na poprawe jakości towarów i usług, ale boli tych, co suie słabo starają...

emj
przybysz
przybysz

Post autor: emj » 21 mar 2010, 21:52

Pani Zośko, czy wydaje mi się, że pochwaliłem i wyraziłem niezadowolenie ? czy tylko jedno bądź drugie ?
współczuję braku umiejętności czytania ze zrozumieniem.

... albo braku umiejętności czytania.

Czy krytyka z założenia musi być zła ?

Zośka
przybysz
przybysz

Post autor: Zośka » 21 mar 2010, 21:37

emj pisze:Śnieg popłynął z chodników więc wraz z moją piękniejszą połową odbyłem lokalną pieszą wycieczkę. Chociaż celem było zapoznanie się z miejscami, których jeszcze nie odwiedziłem w MW to postanowiłem podsumować je łącznie z tymi, które już znam. [...]
Pan emj widzę bardzo niezadowolony, cóż - są tacy któym nic ani nikt nie dogodzi, ale taka niestety natura ludzka i przejmować się nie należy, a raczej współczuć!
Jestem mieszkanką osiedla i bardzo kibicuję lokalnym sklepom i restauracjom - oby tak dalej mili Państwo, pewnie nie jest łatwo i wiele jeszcze do zrobienia / usprawnienia, tymbardziej doceniam, bo wreszcie nasze miasteczko zaczyna żyć, a nie tylko być sypialnią :)))

Awatar użytkownika
bast3k
przybysz
przybysz

Post autor: bast3k » 09 mar 2010, 23:36

Nazwa: Klinika Urody mgr farm. Aleksandra Szumczyk
Zakres uslug: fryzjerstwo - kosmetyka profesjonalna - medycyna estetyczna
Adres: ul. St. Kostki Potockiego 2/1 (nad silownia Gold's Gym, 1 pietro)
Strona www: http://www.klinika-urody.eu

oleanka
przybysz
przybysz

Post autor: oleanka » 03 mar 2010, 0:12

No i cóż, nie każdem lutowe spacery służą, chyba że na poprawę stanu skarkazmu ;) . Nie zgadzam się w dwóch pozycjach: primo-Chlebuś. Przesympatyczna obsługa i bardzo dobre pieczywo, a do tego duży wybór, zresztą poza pieczywem kilka ciekawych pozycji. Secudno - Piwnica Smaków. Byłam 4-5 razy, za każdym razem prosiłam o fachową poradę wedle własnych upodobań winnych i za każdym razem panie świetnie trafiały, nie sprawiając wrażenia, że nie znają się na rzeczy, ale wręcz odwrotnie. Nie zauważyłam tez, żeby Chianti było sklasyfikowane, jako wino "niewłoskie" :mrgreen:

emj
przybysz
przybysz

Post autor: emj » 28 lut 2010, 19:04

Śnieg popłynął z chodników więc wraz z moją piękniejszą połową odbyłem lokalną pieszą wycieczkę. Chociaż celem było zapoznanie się z miejscami, których jeszcze nie odwiedziłem w MW to postanowiłem podsumować je łącznie z tymi, które już znam.

Vilano - najmłodsza knajpa, na brak gości w weekend chyba nie narzekają, co do menu trudno się wypowiedzieć - rzecz kulinarnego gustu. Od otwarcia nie ma w ofercie alkoholi i podobno czekają na pozwolenie (czy mi się wydaje czy w nazwie jest bar & vino ?). Może wrócę.

Organic - trudno komentować kategorię, bo sklep z założenia handlujący zdrową żywnością i promujący zdrowy styl życia ma w swojej ofercie Coca-colę i batoniki. Eko-Snickers ? Herezja. Nie wrócę.

Staropolski piec - jestem dużym fanem pieczywa z 'grzybków' dlatego nie wypowiem się w tym obszarze bo moja opinia będzie subiektywna. Sok z czarnej porzeczki i wyroby mleczne - niesamowita sprawa. Będę regularnie.

Chlebuś - pieczywo przypomina produkty typu instant 'wypiekane' w marketach (czyli wsyp proszek do wody, wymieszaj i upiecz). Core business chyba nie idzie, pojawiły się m.in. żelki Haribo. Nie wrócę.

Cieślikowski - może trafiłem w zły dzień, ale moim zdaniem czas świeżości części produktów najwyraźniej minął. Jeśli nie znajdę nigdzie eklerki czy ptysia, które pamiętam to może wrócę i sprawdzę.

Cru - mały sklep z winem. Sporo win z własnego importu (duży +) oraz wina producentow, które można kupić w większości podobnych sklepów. Pan zna się na fachu. Minus to mało miejsca. Będę bywał.

Piwnica Smaków - jest wino, chociaż moim zdaniem na winie się nie znają (chyba, że faktycznie 'Chianti' zaczęto robić w Hiszpanii). Co do pozostałych artykułów to są i ciastka i sałatki śledziowe Lisnera (?!). Plus za wybór piwa i odwagę za sprzedaż polskiego (gatunkowego) wina. Może wrócę po śledzie ;)

Jeśli mowa o winie, słyszałem dobry news, że w okolicy fitnessu przy poczcie MW ma powstać wine bar i sklep z włoskimi specjałami. Oby.
Liczę na menu otwierającej się w nadchodzącym tygodniu chińskiej knajpki przy Sarmackiej. Wystrój z zewnątrz typowy na takie klimaty (lampiony, liternictwo, wzornictwo etc).
Liczę także na jej rywalkę (?) chińską knajpę zapowiadająca się w Krysztale Wilanowa.

Jestem wielkim entuzjastą pizzy, dlatego ucieszył mnie news o nowej powstającej pizzerii (Sarmacka, na przeciwko Avantgarden). Po przybyciu radość szybko minęła bo na bannerze reklamowym w witrynie widnieje - DaGrasso, czyli produkt kulinarnie na pograniczu TelePizzy i Dominium. Fatalnie, bardzo liczyłem na dobrą pizze w tym miejscu. Wystrój bardzo ciekawy. Niestety nie wrócę.

Jeżeli mogę polecić coś fanom pizzy to w najbliższym rejonie będzie to Fratelli (Nałęczowska, niestety piec elektryczny) albo pizza z prawdziwego pieca opalanego drewnem - Quattro Canti - ale uwaga, nie ta na Zawadach, ale na Bonifacego (niedaleko CH Sadyba).

staszek75
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: staszek75 » 02 lut 2010, 1:11

Czy oni na głowę poupadali...?
Tu Vilano, na rogu Klimczaka i al.RP z kolei "już wkrótce otwarcie" ogłasza od pół roku Vilanova. To jeszcze nie koniec. Jak wiadomo, niepodal, na Kostki Potockiego, od wielu lat funkcjonuje Villa Nuova. Jeżeli w sztuce kulinarnej zaprezentują podobną kreatywność, to dziękuję bardzo...

;)

ar156
tubylec
tubylec

Post autor: ar156 » 01 lut 2010, 21:00

Pisałem o włoskiej knajpie w budynku "Kryształ Wilanowa" - ten sam, w którym powstaje chinagarden.

Dziś na szybie pojawił sie napis "Vilano" - to już coś, jest nazwa :)

Interior666
przybysz
przybysz

Post autor: Interior666 » 01 lut 2010, 18:47

Studio mebli kuchennych Interior
ul. Klimczaka 5/82 ( od strony ulicy Przyczółkowej)
www.meble-interior.pl

Awatar użytkownika
body71
przybysz
przybysz

Post autor: body71 » 01 lut 2010, 11:58

ar156 pisze:Chińska nadal zamknięta ale w tym samym budynku już działa Winiarnia i Trattoria. Ktoś był? czego się spodziewać tzn. jakie menu, ceny i klimat?
Szkoda, że jak na razie tak mało informacji na temat tego lokalu, brak nazwy, strony internetowej itp. Marketing – słabo oby reszta lepiej.
O które miejsce pytasz ?
Jeżeli o chińską to nazywać się będzie "CHINA GARDEN" ale otwarcie planowane jest dopiero na drugą połowę marca.
Strona internetowa jest w budowie..
www.chinagarden.pl

ar156
tubylec
tubylec

Post autor: ar156 » 31 sty 2010, 18:50

Chińska nadal zamknięta ale w tym samym budynku już działa Winiarnia i Trattoria. Ktoś był? czego się spodziewać tzn. jakie menu, ceny i klimat?
Szkoda, że jak na razie tak mało informacji na temat tego lokalu, brak nazwy, strony internetowej itp. Marketing – słabo oby reszta lepiej.

Awatar użytkownika
body71
przybysz
przybysz

Post autor: body71 » 28 sty 2010, 14:30

Na ul. Kazachskiej 1 jest adaptowany lokal, a na jego szybach umieszczony jest nast info:
"Wkrótce Otwarcie Chińskiej Restauracji".

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 05 sty 2010, 18:48

to na Sarmackiej za skrzyzowaniem Sarmacka/Klimczaka w kierunku Nowy Wilanow?

cofam pytanie, wyzej zostalo juz napisane gdzie (dlaczego nie ma na forum opcji usun post przez zagapionego usera?)

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 23 lis 2009, 22:57

tak

miejsce na ogrodek jest, w ogole tam moznaby porobic mase malych kanjpek wokol kanalku i porobic ogrodki jak jest to w poludniowoeuropejskich krajach. A na kanalku w meijsce wysypanego zwiru zrobic chodniki i lawki. Moze za kilka lat, bo tempo rozwoju jest porazajaco slabe.

Awatar użytkownika
deps
bywalec
bywalec

Post autor: deps » 21 lis 2009, 22:20

Dzisiaj przy Klimczaka 5 obok Polnordu stawiali jakiś "blaszak" wstepnie wyglądało to jak kiosk, ale co w nim będzie to sie przekonamy zapewne niebawem ....

Natomiast co do Herbaciarni to faktycznie dziwny jest ten lokal, w godzinach południowych bywa zamknięta , jakoś nie przyciąga klienta z zewnątrz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Handel i usługi”