Lidl !!!

Uwagi o usługach i handlu, ale bez reklam i lipnych poleceń...
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Lidl !!!

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 21 mar 2017, 16:02

Wg mojej wiedzy budowa w tym roku nie ruszy. Przedstawiciele Lidla zostali poinformowani, że radni i mieszkańcy oczekują spotkania przed rozpoczęciem budowy.

martyk122
przybysz
przybysz

Post autor: martyk122 » 20 mar 2017, 20:06

J.Szubińska-Piszczek pisze:Dowiemy się, kiedy przewodniczący Szeląg zorganizuje z inwestorem spotkanie. Na razie nie kwapi się.
Czy wiadomo juz kiedy odbędzie się to spotkanie? Mamy juz połowę marca a tu nadal cisza... na terenie budowy lidla też nic się nie dzieje...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 01 gru 2016, 16:40

Dowiemy się, kiedy przewodniczący Szeląg zorganizuje z inwestorem spotkanie. Na razie nie kwapi się.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 01 gru 2016, 1:10

kiedy budowa, bardziej wiosna 1 kwartał nowego roku czy bardziej bliżej maj/czerwiec? Lidl na Kabatach postawiono w dwa miesiące - Rosoła.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 14 lis 2016, 11:11

Warto też walczyć z Lidlem, by zechcieli sfinansować przejście dla pieszych – podobnie jak zrobiło to Simply na wysokości swojego sklepu.

Borooch
przybysz
przybysz

Post autor: Borooch » 13 lis 2016, 22:37

Dla osób postawionych w tej sytuacji, rozwiązanie jest jedno, walczyć o jak najbardziej cywilizowane warunki zabudowy (np. parking podziemny, rzędy drzew itd.). Kibicuje udanemu projektowi i z zapowiedzi wygląda, że tak może być, nawet z parkingiem naziemnym. Być może nawet uda się wywalczyć zawrotkę na al. RP :)

magdabie
przybysz
przybysz

Post autor: magdabie » 13 lis 2016, 19:16

Większość mieszkań w dwóch pierwszych etapach KP została sprzedana jeszcze przed sprzedażą działki Lidlowi, np ja podpisywałam umowę rezerwacyjną jeszcze w październiku 2014r.

Awatar użytkownika
roter6
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: roter6 » 11 lis 2016, 19:38

roter6 pisze:Ale też dla choć trochę wnikliwych było jasne od bodajże lutego-marca 2015, że będzie tam Lidl. Wtedy zdaje się była transakcja zakupu działki. Oczywiście nie zmienia to faktu, iż należy walczyć by Lidl był możliwie dobrym sąsiadem. Natomiast to, że będzie w jakimś stopniu uciążliwym jest dla mnie jasne.
Zresztą wystarczy spojrzeć kiedy ten wątek został założony;)

Poszukałem też info na giełdzie czy Robyg coś zgłaszał i jest info z grudnia 2014: http://finanse.wp.pl/kat,1033731,title, ... id=11811c.

Zdaję sobie sprawę, że sprzedaż mieszkań pierwszych etapów była jeszcze wcześniej.

Awatar użytkownika
roter6
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: roter6 » 11 lis 2016, 19:31

Ale też dla choć trochę wnikliwych było jasne od bodajże lutego-marca 2015, że będzie tam Lidl. Wtedy zdaje się była transakcja zakupu działki. Oczywiście nie zmienia to faktu, iż należy walczyć by Lidl był możliwie dobrym sąsiadem. Natomiast to, że będzie w jakimś stopniu uciążliwym jest dla mnie jasne.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 11 lis 2016, 14:40

Mieszkańcy KP nie "wiedzieli dobrze". Wystarczy przeczytać tą dyskusję, aby zauważyć, że deweloper "nie walczył, aby dotrzeć z tą wiedzą do potencjalnych kupujących"... ;)
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 11 lis 2016, 12:39

Borooch pisze:
bierute pisze:Myśląc w ten sposób można zrobić w Królewskim Parku wysypisko śmieci - cóż, mieszkańcy stanowią wszak zdecydowana mniejszość społeczności MW. Tym z Ostoi wybudować oczyszczalnię ścieków. W KP koszary wojskowe a w Villa Bianca poligon.
Znowu trolowanie zamiast dyskusji . .. . mieszkańcy KP dobrze wiedzieli jakie będą mieli sąsiedztwo kupując mieszkanie. Ja na etapie wyboru mieszkania też zaglądałem do Robyga i nikt Lidla nie ukrywał.

Ważne, że zrobić to z głową i nikomu sklep nie będzie przeszkadzał.

Ja mieszkańców KP jednak staram się zrozumieć. Na bardzo wczesnym etapie inwestycji sam nad nią myślałem i powiem szczerze, że w dziale sprzedaży nie zająkną się na temat możliwości zabudowy działki przez Lidla.

daspius
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: daspius » 11 lis 2016, 0:53

bierute pisze:Myśląc w ten sposób można zrobić w Królewskim Parku wysypisko śmieci - cóż, mieszkańcy stanowią wszak zdecydowana mniejszość społeczności MW. Tym z Ostoi wybudować oczyszczalnię ścieków. W KP koszary wojskowe a w Villa Bianca poligon.
Naprzeciwko Villa Bianca, jakiś czas temu, państwowy developer o nazwie Qualia postawił już bloki w kolorze wojskowych latryn.
Może teraz przyszedł czas na poligon, o którym pisze bierute.
daspius

Borooch
przybysz
przybysz

Post autor: Borooch » 11 lis 2016, 0:11

Znowu trolowanie zamiast dyskusji . .. . mieszkańcy KP dobrze wiedzieli jakie będą mieli sąsiedztwo kupując mieszkanie. Ja na etapie wyboru mieszkania też zaglądałem do Robyga i nikt Lidla nie ukrywał.

Ważne, że zrobić to z głową i nikomu sklep nie będzie przeszkadzał.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 10 lis 2016, 13:05

Myśląc w ten sposób można zrobić w Królewskim Parku wysypisko śmieci - cóż, mieszkańcy stanowią wszak zdecydowana mniejszość społeczności MW. Tym z Ostoi wybudować oczyszczalnię ścieków. W KP koszary wojskowe a w Villa Bianca poligon.

Awatar użytkownika
Faktorek
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Faktorek » 10 lis 2016, 11:48

banshe pisze:zamiast Królewskiego Parku będziemy miec krolewski lidl... w liście było napisane, że mieszkańcy cieszą się na te inwestycje. Ja odnoszę wrażenie że jest zupełnie odwrotnie.
Większość w Miasteczku chce Lidla. Większość nie chce Lidla pod oknem. Padło na Królewski Park. Ludzie kupujący tam mieszkania stanowią zdecydowaną mniejszość społeczności MW. Lidl powstanie i ja osobiście bardzo się z tego cieszę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Handel i usługi”