Lidl !!!

Uwagi o usługach i handlu, ale bez reklam i lipnych poleceń...
otoja
przybysz
przybysz

Re: Lidl !!!

Post autor: otoja » 14 kwie 2015, 18:15

Odmowa odpowiedzi na interpelację w/s Lidla w Miasteczku Wilanów !!! Zablokowane konto Pani Radnej !!!
Co się dzieje? Czyżby Lidl wchodził do nas tylnymi drzwiami? W MPZP Miasteczka jest pozwolenie na budowę sklepów o zasięgu lokalnym.
Może tu jest pies pogrzebany?

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: AnnaDrewniak » 14 kwie 2015, 17:28

dmk pisze:Witam Panią,
czy otrzymała może już Pani odpowiedź na złożoną interpelację dot. lokalizacji Lidla na naszym osiedlu? Z tego co wiem termin na odpowiedź to 21 dni, stąd moje pytanie.
Odpowiedź mojej koleżnki radnej, która ma zablokowane konto na tym forum:
Chciałabym poinformować, że odebrałam dziś odmowę odpowiedzi na tę interpelację. Moim zdaniem działanie Zarządu jest bezprawne. Mam nadzieję, że przewodniczący Rady Dzielnicy Wilanów podejmie zdecydowane działania w tej sprawie, ponieważ sytuację tę traktuję jako poważną przeszkodę w sprawowaniu mandatu radnego.

getele
przybysz
przybysz

Post autor: getele » 04 kwie 2015, 15:45

Niestety handlowiec nie pracuje na dwa etaty, gdyż takie pojęcie o Lidlu ma większość kierowników budowy robyga.
Tak więc nie sądzę że wszyscy by pracowali na rzecz lidla :-). sprzedając działkę lidlowi na pewno wiedzą gdzie i kiedy będzie ten lidl.

bolec93
przybysz
przybysz

Post autor: bolec93 » 03 kwie 2015, 21:11

Witam,

Tak na logikę to skąd handlowiec może wiedzieć jakie zamiary będzie miał zarząd Lidla co do lokalizacji. No chyba, że pracuje na 2 etaty. :)
Z praktycznego punktu widzenia osobiście sądzę, że Lidl powstanie faktycznie na początku ze względów logistycznych.

magdabie
przybysz
przybysz

Post autor: magdabie » 01 kwie 2015, 15:25

Swietnie po prostu. Czyli jak ktoś ma mieszkanie w bloku F i A rogowe sąsiadujące z ta nieszczęsna działka to bedzie miał zamiast widoku na zieleń widok na supermarket i parking i bedzie skazany na hałas :-x

getele
przybysz
przybysz

Post autor: getele » 01 kwie 2015, 11:19

Witajcie sąsiedzi wczoraj rozmawiałem z handlowcem z biura i podobno ma być w miejscu bliżej ul. al. rzeczypospoplitej.
jak ktoś ma inne informacje to dajcie znać

pozdrawiam.

dmk
przybysz
przybysz

Post autor: dmk » 25 mar 2015, 20:15

J.Szubińska-Piszczek pisze:
robertkk pisze:Chyba jest "drobne" nieporozumienie.

Deweloper Robyg buduje osiedle Królewski Park. Dziesięć bloków.
Część będzie "przylegała" do Sawa (bloki na działce róg Wilanowskiej i Al. RP), a druga część do innego osiedla (Os. Królewskie, przy rogu Osi i Al. RP).
Działkę pomiędzy blokami deweloper sprzedał firmie Lidl.
20150213-schemat-krolewski-park.jpg
Tam gdzie białe pole. Działka numer 118, obręb 11015.

Lidl, nie buduje mieszkań, tylko sklepy.
Na 99% na działce pomiędzy budynkami będzie sklep Lidl.
Sąsiadom chodzi o to, żeby nie był uciążliwy, ładnie wyglądał i było dużo zieleni.
A sklep najlepiej żeby był tam gdzie znaczek "osiedle ekonomiczne".

Ponadto arogancja urzędnika państwowego, który nie ma pojęcia o czym mówi, a który pownien znać plany zagospodarowania niemalże na pamięć, ze względu na swoją funkcje, jest przerażająca.
Rozmawiałam na ten temat wczoraj z panem radnym Szelągiem, przewodniczącym Komisji Strategii i Planowania Przestrzennego. Podpowiedział mi złożenie interpelacji. Będziemy mieli czarno na białym.
Witam Panią,
czy otrzymała może już Pani odpowiedź na złożoną interpelację dot. lokalizacji Lidla na naszym osiedlu? Z tego co wiem termin na odpowiedź to 21 dni, stąd moje pytanie.

Awatar użytkownika
emil
przybysz
przybysz

Post autor: emil » 09 mar 2015, 17:52

J.Szubińska-Piszczek pisze:Udało mi się porozmawiać na ten temat z Naczelnikiem Wydziału Architektury i Budownictwa, który poinformował mnie, że o żadnym Lidlu nie ma mowy, ponieważ nie pozwala na to miejscowy plan. Na tej działce (Park Królewski przy al. Rzeczypospolitej) planowany jest budynek mieszkalny trzypiętrowy z lokalami usługowymi na parterze.
Z przykrością stwierdzam, że wyszło jednak na moje. Z przykrością, gdyż radna jako jedyna podjęła w ogóle temat, o którym piszą:

http://www.propertynews.pl/centra-handl ... 33906.html

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ronka.html

Lepiej nie komentować już strategii, jaką zaczyna ostatnio obierać firma Robyg wobec mieszkańców swoich osiedli - co obiecuje, a co w rzeczywistości czyni, bo nie chcę się powtarzać na forum, a działka i tak już została sprzedana, lepiej zająć się tym jak nie dopuścić do budowy ohydnego blaszaka i zabetonowania działki rozdzielającą osiedle "Królewski Park", a mieszkańcom możliwie oszczędzić całotygodniowego hałasu pod oknami (parking, dostawy, odbiór śmieci, klimatyzacja).
Nie za bardzo rozumiem też jak projektant Robyga zamierzał wcisnąć budynek mieszkalny między dwa budynki od Rzeczpospolitej a jednocześnie wybudować wjazd od ulicy i parking, rozumiem, że wzdłuż... Trzeba też pamiętać, że nie będzie to sklep o charakterze jedynie lokalnym, gdyż na Sadybie i Wilanowie Lidla nie ma i każda "promocja" będzie powodowała zawalenie trawników na okolicznych ulicach samochodami.

otoja
przybysz
przybysz

Post autor: otoja » 05 mar 2015, 11:48

W imieniu przyszłych mieszkańców Królewskiego Parku bardzo dziękujemy Pani Radnej za zainteresowanie sprawą Lidla w centrum naszego osiedla. Chciałabym dodać, że udało mi się raz porozmawiać z projektantem Robyga p. Marcinem Blajerem. On osobiście współpracuje z Lidlem przy zagospodarowaniu tej działki. W czasie tej rozmowy (dwa tygodnie temu) powiedział mi, że najbardziej prawdopodobny układ to mały budynek mieszkalny na wysokości budynków A i F , wjazd od Al. Rzeczypospolitej a potem parking i supermarket Lidl.
Być może od czasu tej rozmowy coś się zmieniło. Dlatego pomoc Pani Radnej, która z racji pełnionej funkcji ma dostęp do planów i informacji jest na tym etapie bezcenna. Może na etapie projektowania udałoby się zorganizować spotkanie zainteresowanych stron (Robyg, Lidl, przedstawiciel Gminy, mieszkańcy) ? Robyg właśnie zaczyna sprzedawać mieszkania w budynkach H,I,J więc może chcieć upchnąć Lidla tym, którym mieszkania już sprzedał czyli A,B,F,G.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 mar 2015, 8:58

robertkk pisze:Chyba jest "drobne" nieporozumienie.

Część będzie "przylegała" do Sawa (bloki na działce róg Wilanowskiej i Al. RP), a druga część do innego osiedla (Os. Królewskie, przy rogu Osi i Al. RP).

Sąsiadom chodzi o to, żeby nie był uciążliwy, ładnie wyglądał i było dużo zieleni.

Ponadto arogancja urzędnika państwowego, który nie ma pojęcia o czym mówi, a który pownien znać plany zagospodarowania niemalże na pamięć, ze względu na swoją funkcje, jest przerażająca.
Rozmawiałam na ten temat wczoraj z panem radnym Szelągiem, przewodniczącym Komisji Strategii i Planowania Przestrzennego. Podpowiedział mi złożenie interpelacji. Będziemy mieli czarno na białym.

robertkk
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: robertkk » 04 mar 2015, 23:04

Może kwestia dojazdu budowlanego (albo drogi pożarowej), a Lidl nie chciał służebności wpisywać.
Może gdzieś Robyg będzie chciał postawić trafo albo reklamę i coś wydzielą.

Framboise
przybysz
przybysz

Post autor: Framboise » 04 mar 2015, 21:30

Przypominam także, że część udziałów (niewielka) we własności działki 118 należy do spółki Królewski Park. Ciekawi mnie czemu nie sprzedali całości i jakie to może mieć znaczenie... :?:

robertkk
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: robertkk » 04 mar 2015, 21:07

Chyba jest "drobne" nieporozumienie.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 mar 2015, 17:38

nrafal pisze:Jak widać chyba wiedza Naczelnika na temat MPZP jest odwrotnie proporcjonalna do jego pensji.
Poza tym nawet na podstawie jego odpowiedzi
planowany jest budynek mieszkalny trzypiętrowy z lokalami usługowymi na parterze
można zrobić lidla na parterze mieszkania u góry i parking obok
Z wypowiedzi Naczelnika wywnioskowałam, że będzie to taki sam budynek, jak wiele innych w Miasteczku Wilanów. Na parterze sklepy, restauracje i inne lokale handlowe lub usługowe, a na 1, 2 i 3 piętrze mieszkania. Jeśli w tym bloku ma powstać Lidl, to pewnie będzie to takie samo rozwiązanie, jak w przypadku Simply lub Biedronki. Wydawało mi się, że Państwo obawiają się wolnostojącego blaszaka.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 04 mar 2015, 12:07

Jak widać chyba wiedza Naczelnika na temat MPZP jest odwrotnie proporcjonalna do jego pensji.
Poza tym nawet na podstawie jego odpowiedzi
planowany jest budynek mieszkalny trzypiętrowy z lokalami usługowymi na parterze
można zrobić lidla na parterze mieszkania u góry i parking obok
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Handel i usługi”