Poczta - ul. Hlonda 2

Uwagi o usługach i handlu, ale bez reklam i lipnych poleceń...
Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: Poczta na Hlonda 2?

Post autor: garneck » 08 wrz 2013, 12:08

konkus pisze:Poczta to nie hipermarket, nie potrzebuje patelni parkingowej. Poczty powinny być rozlokowane na tyle gęsto, żeby każdy mógł na pocztę podejść piechotą.
Dziękuję. Myślałem, że już oszalałem, bo ucieszyłem się z faktu, że nie będę musiał CHODZIĆ na pocztę na drugi koniec MW.
The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

PawelB
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: PawelB » 08 wrz 2013, 12:00

konkus pisze:Poczta to nie hipermarket, nie potrzebuje patelni parkingowej. Poczty powinny być rozlokowane na tyle gęsto, żeby każdy mógł na pocztę podejść piechotą.
I to jest świetna puenta dla tej dyskusji.

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 07 wrz 2013, 17:26

Poczta to nie hipermarket, nie potrzebuje patelni parkingowej. Poczty powinny być rozlokowane na tyle gęsto, żeby każdy mógł na pocztę podejść piechotą.

Awatar użytkownika
mnemozyne
przybysz
przybysz

Post autor: mnemozyne » 07 wrz 2013, 16:39

Obecna poczta nie ma miejsc parkingowych, jak cudem się uda znaleźć to się człowiek cieszy :P No i te kolejki....
Jak będzie poczta na Hlonda 2 to będzie.. nie wyobrażam sobie tego ale przynajmniej blisko.

Awatar użytkownika
sadybiak
osadnik
osadnik

Post autor: sadybiak » 07 wrz 2013, 16:36

Drodzy malkontenci, czy wy tak na poważnie z tymi narzekaniami na pocztę przy Hlonda? Ostoja docelowo będzie miała ponad 4 tys. mieszkańców, czyli wielkość wcale nie takiego malutkiego miasteczka. Własne poczty mają wioski z 1000 mieszkańców..., dlatego sadzę, że zasługujemy na urząd pocztowy na naszym terenie. Przecież dzięki temu będziemy mogli na pieszo dojść do niego i załatwić sprawy. Kompletnie nie rozumiem tego marudzenia. Wolicie tak jak jest, czyli jeden urząd na całe MW, na Rycerstwa? A jeśli Hlonda 2 wam nie odpowiada, to jaka szanownym współmieszkańcom OW lokalizacja nowego urzędu pocztowego by odpowiadała? Zapraszam do wrzucania propozycji.
Od dawna sam utyskuję na brak miejsc parkingowych przy głównych ulicach MW, w tym szczególnie przy Al. Rz., ale to nie znaczy, że z tego powodu ma być wstrzymana ekspansja usług i handlu.
Tak w ogóle, to najbardziej irytują mnie głosy tych forumowiczów, którzy z jednej strony są przeciwni budowie nowych miejsc parkingowych, ale jednocześnie narzekają, że określone usługi (jak poczta) czy handel są też złym pomysłem w pewnych miejscach MW - bo właśnie nie ma gdzie zaparkować (!?). To już jakaś totalna aberacja i objaw dużych problemów ze znalezieniem porozumienia z rzeczywistością. Zalecam przeprowadzkę w inne miejsce, jeśli otoczenie tak źle wpływa na samopoczucie ;-)

irka
bywalec
bywalec

Post autor: irka » 07 wrz 2013, 13:40

Moim zdaniem to bardzo kiepska lokalizacja dla nowej poczty.
Inna sprawa, że w ogóle trudno wskazać miejsce w Miasteczku, w którym byłaby sensowna ilość miejsc parkingowych - w sumie obecna poczta pod tym względem prezentuje się jeszcze jako tako...

Awatar użytkownika
MarcinPuchalski
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)
Kontaktowanie:

Nowa poczta wkrótce w Miasteczku Wilanów

Post autor: MarcinPuchalski » 06 wrz 2013, 23:49

Poczta Polska SA wkrótce uruchomi nową placówkę pocztową zlokalizowaną przy ul. Ks. Prymasa Augusta Hlonda 2. Placówka wykonana zostanie zgodnie z nową wizualizacją sukcesywnie wdrażaną przez Pocztę Polską SA.

Planowane godziny otwarcia: w dni powszednie od 8:00 do 20:00. Urząd będzie świadczył pełną paletę usług pocztowych. Ponadto w placówce będzie zlokalizowana strefa 24h, w której między innymi będzie można zrealizować odbiór przesyłek z listomatu i nadanie przesyłek przez całą dobę.
Uruchomienie placówki planowane jest na IV kw. 2013 roku.

http://wilanow.pl/index.php?option=com_ ... Itemid=197
Pozdrawiam

Marcin Puchalski

Radny Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

email: mpuchals@wp.pl
http://www.facebook.com/PlatformaObywatelskaWilanow

Awatar użytkownika
Anka-wawa
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: Anka-wawa » 06 wrz 2013, 13:27

sadybiak pisze: to spróbować namawiać Dzielnicę, aby wykorzystała ten placek-klepisko przy stacji rowerowej (róg Al.RZ i Hlonda) na zbudowanie parkingu dla aut.
TAAA :shock: i do tego odrazu wyzanczyc miejsca dla autobusów i TOI-Toiów pelgrzymkowych bo budując ŚOB i RP wszyscy święci nie pomysleli o parkingu z prawdziwego zdarzenia przy głównej arterii i świątyni narodowej RP HA,HA,HA.
raczej nie mam ochoty wąchać w takiej dawce smrodzących aut pod blokiem dziękuję :oops: :evil:

Awatar użytkownika
xaban
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: xaban » 06 wrz 2013, 13:20

sadybiak pisze:Znowu narzekanie. Malkontenctwo Polaków mnie niestety przeraża.
Och, przepraszam.
Rzeczywiście tylko tak chciałem sobie ponarzekać, bez powodu.
sadybiak pisze:A co do braku miejsc parkingowych, to nie chcę siebie i was denerwować, ale dyskusje n/t temat toczyły się (i toczą) w wielu wątkach forum.
Nie chodzi mi o ogólny brak miejsc postojowych w Ostoi, tylko o zupełnie nieprzemyślany pomysł uruchamiania placówki pocztowej tam, gdzie nie ma do tego infrastruktury.
Przecież nawet pojazdy poczty będą miały problemy.
XABan

PawelB
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: PawelB » 06 wrz 2013, 13:06

Jak odpalą świątynie to i tak trzeba będzie ustawić szlabany. Sami zobaczycie. A brak parkingów ogólnodostępnych to porażka MW...

Awatar użytkownika
sadybiak
osadnik
osadnik

Post autor: sadybiak » 06 wrz 2013, 10:53

Znowu narzekanie. Malkontenctwo Polaków mnie niestety przeraża. Tak wielu z nich zawsze skupia się na pustej połowie szklanki... A ja się cieszę, że Poczta Polska będzie blisko mojego miejsca zamieszkania. I dzięki temu nie będę musiał jeździć - jaka całe MW - na Rycerstwa Polskiego.
A co do braku miejsc parkingowych, to nie chcę siebie i was denerwować, ale dyskusje n/t temat toczyły się (i toczą) w wielu wątkach forum. Jak ktoś kiedyś wpadł na pomysł aby MW przeciąć autostrado-podobną ('eksterytorialną') Aleją Rzeczypospolitej, która nie posiada żadnych ogólnodostępnych zatoczek parkingowych, to mamy pasztet. To co można doraźnie zrobić, to spróbować namawiać Dzielnicę, aby wykorzystała ten placek-klepisko przy stacji rowerowej (róg Al.RZ i Hlonda) na zbudowanie parkingu dla aut. Co do ew. przyszłego problemu wjeżdżania klientów PP (i klientów innych lokali działających przy Skwerku) na teren OW, to cóż, są na to tylko dwa sposoby: szlaban (jestem zdecydowanie przeciwny) albo ustalenie z firma ochroniarską bardziej widocznego i energicznego działania na tym polu. Po prostu ochroniarz musi częściej - niż obecnie - patrolować rejon wjazdu od Al.Rz. Musi od razu upominać źle parkujących kierowców, że są na terenie prywatnym, że ryzykują interwencja Straży Miejskiej, czy w skrajnej sytuacji odholowaniem. Z tego ostatniego wariantu należałoby może częściej korzystać. Ochroniarz musi po prostu tam być i na gorąco reagować. Może jakąś budkę tam należałoby postawić? Ale błagam, nie róbmy osiedla zamkniętego ze szlabanem.

Awatar użytkownika
Anka-wawa
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: Anka-wawa » 06 wrz 2013, 9:49

Uważam, że w związku z ww. jest ostatni dzwonek do szybkiego postawienia na trawniku vis a vis płotków oraz od strony wewnętrznego wjazdu na osiedle nawet szlabanu osiedlowego bo na 100% znając zapobiegliwość klientów w MW nowe hrabiostwo będzie podjeżdzało jak najbliżej wejścia do punktu pocztowego i tam porzucało swoje autka na włączonych awaryjnych, zakład ? :oops: :P

Awatar użytkownika
wawra
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: wawra » 06 wrz 2013, 9:17

Poczta na Ostoi - czemu nie? Ale w tym lokalu to pomyłka.
Niestety wspólnota ma w tej sprawie niewiele do powiedzenia - o wynajmie tego lokalu Poczcie zadecydował jego właściciel. Wcześniej w tym lokalu był sklep z lampami.
Wspólnota może jedynie wyrazić zgodę na montaż reklamy na elewacji i pobierać za to opłatę zgodnie z uchwałą.
Podjęte zostały w imieniu wspólnoty rozmowy z Pocztą mające na celu uzmysłowienie problemów wiążących się z lokalizacją poczty w tym miejscu ( min brak miejsc parkingowych) - niestety bez efektu. Decyzja o wynajmie zapadła.
Jedynie co nam pozostaje to obserwować wpływ funkcjonowania tego lokalu na cześć wspólną i warunki życia mieszkańców - jeżeli będą problemy, szkody - wspólnota ma narzędzia prawne.

Tsarov
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Tsarov » 05 wrz 2013, 17:41

W którym dokładnie miejscu miałoby to być? Okolice Plakatówki, dobrze myślę?

Awatar użytkownika
buba
tubylec
tubylec

Post autor: buba » 05 wrz 2013, 17:27

O ile mi wiadomo wspólnota nie wydała na razie zgody na umieszczenie poczty na hlonda 2 m.in. z powodu miejsc parkingowych (tzn zgody na montaz czegostam na elewacji chyba; kurcze, trzeba sprawdzic).
poczytaj protokoły z e-kartoteki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Handel i usługi”