Poczta - ul. Hlonda 2

Uwagi o usługach i handlu, ale bez reklam i lipnych poleceń...
Awatar użytkownika
Prawnik
przybysz
przybysz

Re: Poczta na Hlonda 2?

Post autor: Prawnik » 10 wrz 2013, 12:10

poczta pasowałaby bardziej przy tym przedszkolu i świątyni, tam jest więcej miejsc parkingowych

Awatar użytkownika
xaban
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: xaban » 09 wrz 2013, 12:46

PabloB pisze:ja rowniez dziekuje, bo zastanawialem sie przez chwile co sprzedaja na poczcie, ze mialbym tam jezdzic samochodem...
Myśląc tylko o sobie nie zauważysz problemu, bo podejrzewam, że sam sobie nie przeszkadzasz. :)

Ale mieszkańcy MW spoza Ostoi - jak również ci z Ostoi, którzy nie będą mieszkać tuż przy poczcie - będą przyjeżdżać samochodami. Tak jak do spożywczaka - po drodze z pracy. Albo odebrać ciężką paczkę. Albo cokolwiek.
Po prostu będą przyjeżdżać a miejsc nie ma, więc pod blokiem będzie masakra.
XABan

Narrato
przybysz
przybysz

Post autor: Narrato » 09 wrz 2013, 12:35

Nic nie było w tym wątku o 'matkach z wózkami'. Szok :mrgreen:

bartekka
tubylec
tubylec

Post autor: bartekka » 09 wrz 2013, 11:20

sadybiak pisze:Oczywiście walkę ze źle parkującymi kierowcami popieram w 100%. Ale walki z ograniczaniem miejsc parkingowych lub(i) torpedowania planów budowy nowych w MW, np. tam gdzie ich nie ma w ogóle - vide Al. Rz - już zupełnie nie popieram. Mam zdanie zupełnie inne w tej materii.
To tu się chyba wszyscy zgadzamy. Wiadomo, że wszystkiego nie da się załatwić samochodem - różna bywa pogoda, różne bywają sytuacje życiowe, czasami do knajpy na Miasteczku chcemy zaprosić kogoś z innej dzielnicy etc. ;) Miejsca parkingowe powinny powstawać z zachowaniem odpowiednich rozsądnych proporcji. Niestety przy Hlonda czy Al.RP przegięto z "europejskością" modelu i ilość miejsc parkingowych pod aptekami, knajpami, kawiarniami = 0 ;)

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 09 wrz 2013, 10:45

Również uważam, że na al. RP powinny być miejsca do parkowania równoległego. Temat wałkowany wielokrotnie w kilku już wątkach dotyczących parkowania.

Tak czy inaczej - lepiej żeby nowa poczta była niż miałoby jej nie być :)

Awatar użytkownika
sadybiak
osadnik
osadnik

Post autor: sadybiak » 09 wrz 2013, 10:23

@konkus
Jestem za modelem europejskim, ale w centralnych dzielnicach miast.
Nie zapominajmy, że Miasteczko Wilanów jest skrajnym fragmentem peryferyjnej dzielnicy Warszawy. Bez żadnego połączenie szynowego (kolej, tramwaj, metro).
W związku z tym walczenie z autami w MW z taką samą siłą jak w Śródmieściu jest niestety objawem skrajnie konfrontacyjnego nastawienia pro-ekolo-bicyklowego (ale tak w ogóle, to ekologia i rowery są mi na co dzień bliskie...). Oczywiście walkę ze źle parkującymi kierowcami popieram w 100%. Ale walki z ograniczaniem miejsc parkingowych lub(i) torpedowania planów budowy nowych w MW, np. tam gdzie ich nie ma w ogóle - vide Al. Rz - już zupełnie nie popieram. Mam zdanie zupełnie inne w tej materii.

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 09 wrz 2013, 9:08

Kwestia parkowania w Polsce rzeczywiście jest symptomatyczna. Zamiast kilkuminutowego spacerku, ludziska pakują się w bryki, a potem stosują piractwo parkingowe w myśl dewizy "przecież gdzieś zaparkować muszę".

Rozwiązania są dwa: ZWIĘKSZENIE liczby miejsc parkingowych (kierunek amerykański) albo ZMNIEJSZENIE liczby miejsc parkingowych, z równoczesnym bezwzględnym wyeliminowaniem piractwa (kierunek europejski). Pierwszy prowadzi do dominacji samochodów i autostrad w mieście, drugi - do dominacji pieszych i rowerzystów.

Ja tam wolę kierunek europejski.

Poprosimy jeszcze trzecią pocztę na południu Miasteczka, np. na ul. Branickiego. Może być bez miejsc parkingowych :).

Awatar użytkownika
MarcinPuchalski
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)
Kontaktowanie:

Re: Nowa poczta wkrótce w Miasteczku Wilanów

Post autor: MarcinPuchalski » 08 wrz 2013, 23:14

Witam

paszczakR nic mi nie wiadomo o likwidacji Poczty przy ul. Sarmackiej ani nie mam żadnych powiązań z PP S.A. Spróbuje się czegoś dowiedzieć i dam znać.

>>ciach (przyp.YtB)<<
Pozdrawiam

Marcin Puchalski

Radny Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

email: mpuchals@wp.pl
http://www.facebook.com/PlatformaObywatelskaWilanow

Awatar użytkownika
Anka-wawa
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: Anka-wawa » 08 wrz 2013, 22:36

Niestety ww. sprawa jest symptomatyczna i wcale nie uważam, że ludziska do niby lokalnego punktu pocztowego 2 kroki od nich, nie będą jechali samochodem :mrgreen:
Wystarczy popatrzeć jak w dzień powszedni wyglądają chodniki przy wejściu na pocztę w Wilanowie przy Wiertniczej (gdzie tuż obok jest przecież duży parking, płatny?) czy też na Sarmackiej.
O mistrzach kierownicy na awaryjnych obok delikatesów na skręcie Klimczaka czy crossrodach vis a vis Sushi Al. RP i Hlonda pisałem w innym wątku :oops:
Nie chce mi się też wspominać o wiernych, którzy na Mszę Św. 2 ulice dalej przemieszczają się zamiast na nogach autem, bo o tym wątku w kontekście parkowania na naszym osiedlu Ostoja via Wiocha Chodaków też już kiedyś klikałem :lol:

Awatar użytkownika
JollyRoger
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: JollyRoger » 08 wrz 2013, 21:57

Znaczy warto czasem popatrzeć na pocztę i kwestię jeżdżenia na nią samochodem z innej perspektywy.
Ale nie powiem, poczta blok czy dwa bloki dalej na pewno jest wygodna. Mnie to raczej nie grozi ;)

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 08 wrz 2013, 20:16

JollyRoger pisze:Na poczcie sprzedają na przykład usługi polegające na wysyłaniu paczek i listów. Żeby można było sobie kupić coś przez internet, niekoniecznie płacąc paręnaście zł za dostawę kurierem, ktoś te przesyłki musi najpierw na pocztę zawieźć i wysłać, nieprawdaż?
I? Znaczy mają nie robić poczty?
The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
JollyRoger
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: JollyRoger » 08 wrz 2013, 20:07

Na poczcie sprzedają na przykład usługi polegające na wysyłaniu paczek i listów. Żeby można było sobie kupić coś przez internet, niekoniecznie płacąc paręnaście zł za dostawę kurierem, ktoś te przesyłki musi najpierw na pocztę zawieźć i wysłać, nieprawdaż?

Awatar użytkownika
PabloB
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: PabloB » 08 wrz 2013, 19:41

garneck pisze:
konkus pisze:Poczta to nie hipermarket, nie potrzebuje patelni parkingowej.
Dziękuję. Myślałem, że już oszalałem, bo ucieszyłem się z faktu, że nie będę musiał CHODZIĆ na pocztę na drugi koniec MW.
ja rowniez dziekuje, bo zastanawialem sie przez chwile co sprzedaja na poczcie, ze mialbym tam jezdzic samochodem...

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 08 wrz 2013, 19:02

Również jestem za jeśli chodzi o chodzenie. Ale, zdaje się, tam nie ma przewidzianego ani jednego miejsca parkingowego?

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Re: Nowa poczta wkrótce w Miasteczku Wilanów

Post autor: paszczakR » 08 wrz 2013, 18:27

Panie Marcinie, a na jakim szczeblu PO zdecydowało o poczcie na Hlonda 2? :roll:
A poważniej - sądząc po Pana postach ma Pan dobre źródła w PP SA - jak rozumiem uruchomienie nowej poczty nie oznacza likwidacji tej przy Sarmackiej?
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Handel i usługi”