Usługi pocztowe

Uwagi o usługach i handlu, ale bez reklam i lipnych poleceń...
mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Usługi pocztowe

Post autor: mithra » 17 lis 2016, 9:13

ja sie zastanawiałam nad wysłaniem jakiegoś włączonego GPS

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 17 lis 2016, 8:31

Wiem, wiem :)

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 16 lis 2016, 22:10

mari123 pisze o poleconych.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 16 lis 2016, 19:12

Jeżeli niepolecony, to nie można śledzić.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 16 lis 2016, 18:08

Moja żona ostatnio czekała 10 dni na list poleceony niepriorytetowy. Ale na jakiej podstawie sądzisz, że to wina konkretnie poczty w Wilanowie? Może się zapycha gdzieś wcześniej - powinno się to dać ustalić śledząc przesyłkę przez internet.

mari123
przybysz
przybysz

Post autor: mari123 » 16 lis 2016, 11:05

Cos mnie podkusilo i po tym, jak listy polecone priorytetowe szly do mnie prawie trzy tygodnie, postanowilem dac Poczcie Polskiej ostatnia szanse (http://www.e-wilanow.pl/forum/handel-us ... 446#p95446). Wtedy byl okres okres urlopowy i staralem sie wowczas wykazac wyrozumialoscia. Obecnie czekam juz tydzien na doreczenie poleconego priorytetu i standardowo nikt nic nie wie, bo ponoc maja miesiac na doreczenie.

Moze ktos poradzi na czyje rece zglosic reklamacje? Nasz odddzial jest filia tego na Ursynowie, ale naczelnik i listonosze maja swoja siedzibe gdzie na Stegnach.

Czy ktorys z radnych moglby zwrocic uwage na uslugi poczty w naszej dzielnicy? Pisma urzedowe rowniez do mnie dochodza, albo dochodza po kilku tygodniach. Przypomne, ze w swietle prawa dwukrotnie nieodebrana przesylka jest przed urzedy, sądy itd. uwazana za skutecznie doreczona. Poczta Polska to nie jest prywatna firma tylko urzad, wiec oczekuje, ze bedzie spelniac swoje zadanie.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 06 wrz 2016, 21:32

mithra pisze:
oktawiusz pisze:Mieszkam z MW pół roku. Zamawiam dużo rzeczy przez internet, przychodzi mi też sporo dokumentów.
Pomimo, że złożyłem deklarację i mam przyklejoną "R'kę" dostaje wciąż awiza pomimo, że ktoś jest w domu.

Ostatnio mi Pani na poczcie powiedziała, że listonosz ma tyle do dźwigania że mu się nie chce brać przesyłek i poprostu nie bierze
Heh, na cos takiego to bym sie nie odważyła... nie udowodnisz że ci tego poleconego nie wrzucili a od tego naprawdę dużo może zależeć.
Korzystam z R-ki od jakichś 6-7 lat i nigdy mi nic nie zginęło. Odpukać. Listy, od których coś może zależeć, nadawane są ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, ich R-ka nie obejmuje.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 06 wrz 2016, 21:10

oktawiusz pisze:Mieszkam z MW pół roku. Zamawiam dużo rzeczy przez internet, przychodzi mi też sporo dokumentów.
Pomimo, że złożyłem deklarację i mam przyklejoną "R'kę" dostaje wciąż awiza pomimo, że ktoś jest w domu.

Ostatnio mi Pani na poczcie powiedziała, że listonosz ma tyle do dźwigania że mu się nie chce brać przesyłek i poprostu nie bierze
Heh, na cos takiego to bym sie nie odważyła... nie udowodnisz że ci tego poleconego nie wrzucili a od tego naprawdę dużo może zależeć.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 06 wrz 2016, 21:09

Chris pisze:Ponoć w Wilanowie nie ma listonoszy i jesteśmy obsługiwani przez listonoszy z Truskawieckiej (to chyba Stegny?) gdzie zalegają przesyłki od ponad 2 tygodni a dostarczane są losowo (najstarsze nie mają priorytetu...) masakra
To by sie zgadzało dzis mialam okazje podróżować autobusem linii 116 i ze zdziwieniem zauważyłam że listonosz , który wsiadł na Bonifacego wysiadł ze mną na Marysienki i ruszył z listami do Scandinavian.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 06 wrz 2016, 15:02

Wie ktoś coś w ww. kwestii? Z tego co czytam w necie, to zgody na korespondencję elektroniczną są per sprawa, tj. gdy z czymś idę do urzędu to mogę wyrazić zgodę by w tej sprawie kontaktowali się ze mną przez ePUAP.

Ktoś z Was korzysta z przekazywania informacji o wysokości podatku od nieruchomości drogą elektroniczną?

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 24 sie 2016, 21:23

Arktik pisze:
Borooch pisze:Wysokość podatku od nieruchomości ustalana jest na podstawie decyzji administracyjnej co ciągnie za sobą konieczność doręczenia jej w ustawowej formie, jednak zawsze możesz złożyć deklaracje w urzędzie gminy, że życzysz sobie, aby urząd komunikował się z tobą elektronicznie za pośrednictwem platformy ePuap (mają obowiązek wtedy przesyłania wszytkiego na wskazaną skrytkę epuap).
A dzięki za radę, spróbuję skorzystać bo mam tam profil :)
Przez ePUAP nie da się takiej zgody w Warszawie złożyć. Z adresem Warszawa jest dostępny tylko Sąd Najwyższy. Po tym jak ws. 500+ w naszym UD spotkałem się z wielkim zdziwieniem, że odpowiedź powinienem dostać elektronicznie (teoretycznie gwarantował to wniosek złożony przez Empatię), to nie liczę, że potrafią się tym tu posługiwać.

Awatar użytkownika
oktawiusz
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: oktawiusz » 24 sie 2016, 1:19

Mieszkam z MW pół roku. Zamawiam dużo rzeczy przez internet, przychodzi mi też sporo dokumentów.

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 23 sie 2016, 21:31

Ponoć w Wilanowie nie ma listonoszy i jesteśmy obsługiwani przez listonoszy z Truskawieckiej (to chyba Stegny?) gdzie zalegają przesyłki od ponad 2 tygodni a dostarczane są losowo (najstarsze nie mają priorytetu...) masakra

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 23 sie 2016, 16:19

mari123 pisze:Czemu ta gó****na instytucja nic sobie z tego nie robi? Dosłownie s*a na nas – mieszkańców MW. A gdyby to było pismo z sądu czy innego urzędu, to bym nawet nie wdział – 2 wirtualne awiza i pismo uważa się za skutecznie doręczone. Do tego dochodzą te kilometrowe kolejki na Hlonda. Do kogo napisać, komu zwrócić na to uwagę? Tak być nie może! To nie PRL! Niestety wiem jakie są realia i że Poczta Polska nie musi z nikim walczyć o klienta… ;(
Czego oczekujesz po firmie, na której jeszcze kilka lat temu ginęło bezpowrotnie 1000 przesyłek dziennie? Obecnych statystyk nie znam, podobno jest lepiej.

Konkurencji już nie ma - Inpost z listów się wycofał. Latem i w grudniu opóźnienia na PP to standard. Reklamować możesz, że list szedł zbyt długo - zwrócą w znaczkach kwotę dopłaty za priorytet.

Co do ginących awiz, to mają podobno usługę e-awizo, które samo się wyśle po zarejestrowaniu przesyłki w danym UP.

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 23 sie 2016, 15:06

Ja ostatnio znalazłem w skrzynce trzy awiza. Myślę, że to oczywiście zrządzenie losu, że trzy listy polecone od trzech adresatów z trzech różnych miast Polski zostały przekazane do doręczenia tego samego dnia. Niestety jestem wręcz przekonany o tym, że gdzieś przeleżały czekając na uzbieranie odpowiedniej ilości korespondencji bo inaczej chyba się tego nie da wytłumaczyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Handel i usługi”