Usługi pocztowe

Uwagi o usługach i handlu, ale bez reklam i lipnych poleceń...
mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Usługi pocztowe

Post autor: mithra » 31 maja 2016, 15:14

Pimo pisze:Dobra dobra, prowokację to nie ja zacząłem z tym "meandrowaniem".

Opisałem jak to działa i gdzie giną przesyłki, ale wiesz swoje. Nie dostajesz awiza, a przesyłki nie docierają nawet na tę pocztę, ale twierdzisz, że to na niej je kradną. Skoro tak uważasz, to OK.

dla lepszego zrozumienia cytuję" Powtarzam interesuje mnie czy więcej przesyłek przechodzących przez urzad pocztowy Sarmacka 5 nie dociera do adresata."

Czy mogę prosić moderatora o wydzielenie z wątku dywagacji na temat odpowiedzialności sprzedawcy i innych pierdół, a pozostawienie zapytania czy jest wiecej osoó do ktorych w miasteczku wilanów nie docierają nierejestrowane przesyłki?

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 31 maja 2016, 13:28

Dobra dobra, prowokację to nie ja zacząłem z tym "meandrowaniem".

Opisałem jak to działa i gdzie giną przesyłki, ale wiesz swoje. Nie dostajesz awiza, a przesyłki nie docierają nawet na tę pocztę, ale twierdzisz, że to na niej je kradną. Skoro tak uważasz, to OK.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 31 maja 2016, 11:49

mithra pisze:Ależ co ty Pimo wiesz na temat mojej wiedzy? Nie prowokuj sporów i personalnych wycieczek proszę, to niegrzeczne.
NIczego nie twierdzę, pytam. - patrz 1 post w wątku.
Powtarzam interesuje mnie czy więcej przesyłek przechodzących przez urzad pocztowy Sarmacka 5 nie dociera do adresata.
Mądrości nt odpowiedzialności sprzedawcy to temat na inny wątek
Składałam juz 1 skargę ( kiedy 2 razy z rzedu nie otrzymalam polisy OC - ubezpieczyciele wysylaja zwyklym listem - dla twojej wiadomości i od listonosza wiem ze było trzepanie bo mi się skarżył ze mu sie oberwało, a jego zdaniem ktoź non stop kradl w transporcie) i wiem jak to funkcjonuję, wiec opisane poniżej mądrości też mnie nie interesują.

Pimo pisze:Nie "meandruję", Ty niewiele wiedząc upierasz się, że kradną na tej konkretnie poczcie. Otóż kradzieże zdarzają się na każdym etapie, ale największą ku temu okazję mają na sortowniach, ponieważ dysponują tam profesjonalnym sprzętem do prześwietlania przesyłek (w przeciwieństwie do listonosza czy pani z okienka). O tym właśnie napisałem.

Ty jednak nadal twierdzisz, że kradną na tej poczcie. A więc przyjmij do wiadomości, że przesyłka nierejestrowana trafia na tę pocztę tylko jeśli się nie zmieściła do skrzynki i listonosz zostawił awizo, że będzie ją trzeba odebrać z urzędu. Bo listonosze wcale nie przychodzą z tej poczty, tylko idą na nią idą dopiero po "obchodzie" zanosząc tam awizowane przesyłki. Nie pamiętam niestety, z której poczty są doręczyciele na tym terenie.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 31 maja 2016, 11:38

Ależ co ty Pimo wiesz na temat mojej wiedzy? Nie prowokuj sporów i personalnych wycieczek proszę, to niegrzeczne.
NIczego nie twierdzę, pytam. - patrz 1 post w wątku.
Powtarzam interesuje mnie czy więcej przesyłek przechodzących przez urzad pocztowy Sarmacka 5 nie dociera do adresata.
Mądrości nt odpowiedzialności sprzedawcy to temat na inny wątek
Składałam juz 1 skargę i wiem jak to funkcjonuję, wiec opisane poniżej mądrości też mnie nie interesują.

Pimo pisze:Nie "meandruję", Ty niewiele wiedząc upierasz się, że kradną na tej konkretnie poczcie. Otóż kradzieże zdarzają się na każdym etapie, ale największą ku temu okazję mają na sortowniach, ponieważ dysponują tam profesjonalnym sprzętem do prześwietlania przesyłek (w przeciwieństwie do listonosza czy pani z okienka). O tym właśnie napisałem.

Ty jednak nadal twierdzisz, że kradną na tej poczcie. A więc przyjmij do wiadomości, że przesyłka nierejestrowana trafia na tę pocztę tylko jeśli się nie zmieściła do skrzynki i listonosz zostawił awizo, że będzie ją trzeba odebrać z urzędu. Bo listonosze wcale nie przychodzą z tej poczty, tylko idą na nią idą dopiero po "obchodzie" zanosząc tam awizowane przesyłki. Nie pamiętam niestety, z której poczty są doręczyciele na tym terenie.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 31 maja 2016, 10:40

Nie "meandruję", Ty niewiele wiedząc upierasz się, że kradną na tej konkretnie poczcie. Otóż kradzieże zdarzają się na każdym etapie, ale największą ku temu okazję mają na sortowniach, ponieważ dysponują tam profesjonalnym sprzętem do prześwietlania przesyłek (w przeciwieństwie do listonosza czy pani z okienka). O tym właśnie napisałem.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 31 maja 2016, 8:18

Zasady sprzedaży i ryzyko to jest odrębny problem , ktorego nie zamierzam tu poruszać o czym już pisałam. Zadaje po prostu forumowiczom pytanie jak maja sie ich nierejestrowane przesyłki - czyli po prostu czy dochodzą? Interesują mnie proporcje na poczcie Sarmacka 5. Zamierzam pisać kolejną reklamację i ew złożyć doniesienie na policje ponieważ podejrzewam regularną kradzież, bo to dziwny zbieg okoliczności że akurat KAŻDA nierejestrowana przesyłka ginie, przynajmniej z tych co wysyłane były do mnie.Wątek założyłam po to żeby ocenić czy mam po prostu pecha czy to tutaj norma. NIe meandruj proszę tematu.

Pimo pisze:
mithra pisze:To nie jest problem , ktory chce poruszyc w tym wątku, bo sprzedawce zachował sie fair.
Czy zachował się fair, to wynikać powinno z zasad sprzedaży. Wysyłka listem rejestrowanym i nierejestrowanym, jest słaba i niepoważna. A jak udowodni, że w ogóle to wysłał?

Nie wiadomo, gdzie przesyłka zginęła. Sprzedawca mógł nie wysłać, mogli ukraść za granicą, mogli w Polsce w sortowni, mogli na poczcie, mógł listonosz.

Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze kilka lat temu wg oficjalnych statystyk ginęło na poczcie ok. 350 tys. przesyłek rejestrowanych rocznie. Czyli 1000 przesyłek dziennie - i to tylko tych rejestrowanych! Przy takiej skali, wysyłanie czegokolwiek wartościowego listem zwykłym, to duże ryzyko. Mnie zginęło kilkanaście przesyłek na przestrzeni ostatnich ok. 10 lat. Wszystkie zginęły w sortowniach.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 30 maja 2016, 12:01

mithra pisze:To nie jest problem , ktory chce poruszyc w tym wątku, bo sprzedawce zachował sie fair.
Czy zachował się fair, to wynikać powinno z zasad sprzedaży. Wysyłka listem rejestrowanym i nierejestrowanym, jest słaba i niepoważna. A jak udowodni, że w ogóle to wysłał?

Nie wiadomo, gdzie przesyłka zginęła. Sprzedawca mógł nie wysłać, mogli ukraść za granicą, mogli w Polsce w sortowni, mogli na poczcie, mógł listonosz.

Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze kilka lat temu wg oficjalnych statystyk ginęło na poczcie ok. 350 tys. przesyłek rejestrowanych rocznie. Czyli 1000 przesyłek dziennie - i to tylko tych rejestrowanych! Przy takiej skali, wysyłanie czegokolwiek wartościowego listem zwykłym, to duże ryzyko. Mnie zginęło kilkanaście przesyłek na przestrzeni ostatnich ok. 10 lat. Wszystkie zginęły w sortowniach.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 29 maja 2016, 9:51

Pimo pisze:Jeśli płatność była kartą, złóż reklamację w banku w ramach tzw. chargebacku. Wtedy to sprzedawca musi dowieść, że towar został dostarczony.
\\
To nie jest problem , ktory chce poruszyc w tym wątku, bo sprzedawce zachował sie fair. Ja natomiast poruszam problem ordynarnych kradzieży na poczcie. No ta bene juz kiedyś zgłaszalam ten problem i niestety oberwalo sie listonoszowi, a tu widać problem jest gdzie indziej. Naprawde sa urzedy pocztowe, ktore dostarczają nierejestrowane przesyłki , ale raczej nie ten na saramackiej 5

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 28 maja 2016, 20:46

Jeśli płatność była kartą, złóż reklamację w banku w ramach tzw. chargebacku. Wtedy to sprzedawca musi dowieść, że towar został dostarczony.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 28 maja 2016, 19:14

Pimo pisze:Do mnie dochodzą, w sumie nigdy nie zginely. Jednak jeśli za coś się płaci, to nie warto zamawiać przesylką nierejstrowaną, bo nigdy nie wiadomo czy sprzedawca w ogóle wysłał, czy ktoś nie ukradł, a możliwości rklamacji są tylko iluzoryczne.
Nie zawsze ma sie na to wpływ. Staram sie tak nie zamawiac, ale przy ostatniej nawet nie wiedziałam ze częśc przesyłki zostanie tak wysłana, bo 1 czesc przyszla kurierem, dopiero po fakcie dowiedzialam sie ze czesc druga wysyłaja nierejestrowana z anglii..ktoś połaszczył sie na gąsienice do hodowli motyli :roll: No i prezentu na dzien dziecka nie będzie :( Nie zmienia to faktu oczywiście że ktos tam kradnie i że chyba warto pisać i zgłaszać.

minmaj
bywalec
bywalec

Post autor: minmaj » 27 maja 2016, 14:46

Ja nie dostałam dwóch przesyłek, ale było to w zeszłym roku. Obie były nierejestrowane.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 26 maja 2016, 18:20

Do mnie dochodzą, w sumie nigdy nie zginely. Jednak jeśli za coś się płaci, to nie warto zamawiać przesylką nierejstrowaną, bo nigdy nie wiadomo czy sprzedawca w ogóle wysłał, czy ktoś nie ukradł, a możliwości rklamacji są tylko iluzoryczne.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Usługi pocztowe

Post autor: mithra » 25 maja 2016, 22:37

Nie wiem czy w dobrym miejscu lokuję temat, w razie błędu proszę o przeniesienie.
mam pytanie do mieszkańców a propos przesyłek pocztowych. Czy dochodzą do was przesyłki nie awizowane, zwykłe grubsze listy, nierejestrowane paczki czyli przesyłki w których jest coś wiecej niz kartka z pozdrowieniami. Dlaczego pytam? Otóż odkąd tu mieszkam a będzie to już 7 lat, nigdy nie doszła do mnie żadna nie awizowana przesyłka z - kupiona na allegro czapką, kremem na komary i inne rozmaite pierdoły a ostatnio przesyłka z gąsienicami , które mialy zamienić sie w motyle i być prezentem na dzień dziecka. Nauczyłam sie juz żeby nigdy nie wysyłać czy zamawiać przesyłek , ktore nie są awizowane, jednak od czasu do czasu to sie zdaża i wtedy nigdy nie dochodzi, czy wysyłam , czy mam otrzymać- 99% szans ze nie dojdzie. Wobec powyższego chciałam zapytać czy jestem jedyna i po prost mam pecha , czy jednak coś jest grane? Dochodzą do was nie awizowane przesyłki?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Handel i usługi”