al. Rzeczypospolitej

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Re: al. Rzeczypospolitej

Post autor: tob » 22 lis 2016, 22:17

miecznik2010 pisze:dzisiaj byłem świadkiem "ciekawego" manewru słoika , jadącego od strony centrum zawrócił w prawo na światłach w sejmu 4 l i skręcił w lewo na światłach w al.rzecz. Nie wierzyłem w to co widziałem, ale Polak potrafi.....
skąd wiesz, że słoik. jak łatwo jest oceniać i wyzywać (tym bardziej nie prosto w oczy).

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: al. Rzeczypospolitej

Post autor: pguraj » 22 lis 2016, 19:28

nrafal pisze:
Borooch pisze:Jak szkoda .... akurat nie ma mnie w tym czasie. A chętnie postulowałbym o rozwiązanie zgodne z załączonym obrazkiem.
Conajmniej absurdalne rozwiązanie. Jak sobie wyobrażasz zrobienie tylko lewoskretu skoro sygnalizator wskazuje również jazdę prosto. Teraz jedziemy z drugiego pasa w lewo i gdy nie można skrecac bo jadą z drugiej strony to co się będzie palić? To rozwiązanie nadaje się tylko gdy ruch będzie w 2 zmianach jak na Wilanowskiej przy dolince
W chwili obecnej skręt w lewo w Wilanowska i jazda prosto w Sobieskiego to jedna faza. Co więcej nie da się jej połączyć z żadną inną. Dlatego takie rozwiązanie nie było by złe. Umożliwiło by skręcanie w Wilanowską z dwóch pasów.

p,paw

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Re: RE: Re: al. Rzeczypospolitej

Post autor: nrafal » 22 lis 2016, 18:58

Borooch pisze:Jak szkoda .... akurat nie ma mnie w tym czasie. A chętnie postulowałbym o rozwiązanie zgodne z załączonym obrazkiem.
Conajmniej absurdalne rozwiązanie. Jak sobie wyobrażasz zrobienie tylko lewoskretu skoro sygnalizator wskazuje również jazdę prosto. Teraz jedziemy z drugiego pasa w lewo i gdy nie można skrecac bo jadą z drugiej strony to co się będzie palić? To rozwiązanie nadaje się tylko gdy ruch będzie w 2 zmianach jak na Wilanowskiej przy dolince
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

miecznik2010
przybysz
przybysz

Post autor: miecznik2010 » 22 lis 2016, 15:55

dzisiaj byłem świadkiem "ciekawego" manewru słoika , jadącego od strony centrum zawrócił w prawo na światłach w sejmu 4 l i skręcił w lewo na światłach w al.rzecz. Nie wierzyłem w to co widziałem, ale Polak potrafi.....

mari123
przybysz
przybysz

Post autor: mari123 » 22 lis 2016, 15:17

Zawsze cos jest kosztem czegos. Jak beda swiatla na skrzyżowaniu z branickiego to w pesymistycznym wariancie zalicze 3 zmiany swiatel zamiast 1.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 22 lis 2016, 15:12

^^ kosztem jadących al. Rzeczypospolitej na północ. Mówimy o pięciuset metrach.

mari123
przybysz
przybysz

Post autor: mari123 » 22 lis 2016, 15:08

A czy mozliwe jest rozwazenie mozliwosci zawracania jadac od strony centrum na Rzeczypospolitej na wysokosci Sejmu Czteroletniego? Znacznie skrociloby to dojazd do budynku Klimczaka 17.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 22 lis 2016, 14:48

- wykonania skrętu w lewo z Al. Wilanowskiej w Al. Rzeczypospolitej,
Kosztem jadących al. Wilanowską na wschód i kosztem skręcających z al. Wilanowskiej w al. Rzeczypospolitej
- stworzenia możliwości zawracania na skrzyżowaniu Al. Rzeczypospolitej
Kosztem skręcających z al. Wilanowskiej w al. Rzeczypospolitej

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » 22 lis 2016, 14:25

J.Szubińska-Piszczek pisze: (...)
(...)
O jej, co prawda taki skręt wydaje się być potrzebny to nie obędzie się bez dołożenia dodatkowej fazy pracy świateł - ten skręt jest kolizyjny z każdą z obecnie działających faz. Tak więc przejazd na wprost Al. Wilanowską będzie albo musiał zostać skrócony albo wydłużony przejazd w drugą stronę. Ruchowi Sobieskiego-Al.RP to nie pomoże :(

p,paw

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 lis 2016, 14:12

AliBaba pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:We wtorek na posiedzeniu Komisji Inwestycji i Infrastruktury będziemy podejmować uchwałę ws. zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu Al. Wilanowskiej i Al. Rzeczypospolitej. Zainteresowanych tematem zapraszam: 22.11.2016, godz. 17:00, Klimczaka 4, III p.
A czego dokładnie ta uchwałą dotyczy? zawracania? skrętu w lewu z drugiego pasa?
Właśnie dostałam projekt uchwały:
- wykonania skrętu w lewo  z Al. Rzeczypospolitej w ul. Prymasa Augusta Hlonda,
- stworzenia możliwości zawracania na skrzyżowaniu Al. Rzeczypospolitej
i ul. Sobieskiego (możliwość zawracania dot. Al. Rzeczypospolitej w kierunku południowym).

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 lis 2016, 16:17

AliBaba pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:We wtorek na posiedzeniu Komisji Inwestycji i Infrastruktury będziemy podejmować uchwałę ws. zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu Al. Wilanowskiej i Al. Rzeczypospolitej. Zainteresowanych tematem zapraszam: 22.11.2016, godz. 17:00, Klimczaka 4, III p.
A czego dokładnie ta uchwałą dotyczy? zawracania? skrętu w lewu z drugiego pasa?
Niestety standardy pracy Platformy Obywatelskiej nie przewidują przesyłania wcześniej uchwały, którą mamy podjąć. Poprosiłam o przesłanie przed posiedzeniem komisji. Może jutro dostanę.

Borooch
przybysz
przybysz

Post autor: Borooch » 20 lis 2016, 14:51

Jak szkoda .... akurat nie ma mnie w tym czasie. A chętnie postulowałbym o rozwiązanie zgodne z załączonym obrazkiem.
Załączniki
sygnalizacja rp-wil.png

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 20 lis 2016, 14:48

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 lis 2016, 10:05

Dobre pytanie. Dopisuję. Jednak warunkiem koniecznym jest dodanie do porządku obrad komisji punktu "Sprawy różne". Pojawienie się kilku mieszkańców na pewno by pomogło.

Ania76
przybysz
przybysz

Post autor: Ania76 » 20 lis 2016, 9:47

Myślę ze można tez zapytać kiedy wreszcie powstanie sygnalizacja Rzeczpospolitej Branickiego- czy juz jest po przetargu na wykonawcę ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”