Ciszewskiego bis

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Ciszewskiego bis

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 31 sie 2017, 7:16

Chciałabym poinformować, że nasz klub wystąpił do przewodniczącego Komisji Inwestycji i Infrastruktury (22.07 br.) o zwołanie wspólnego posiedzenia z merytoryczną komisją Rady Dzielnicy Ursynów w sprawie budowy Ciszewskiego-bis w możliwie najbliższym terminie. W związku z tym, że nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi (co nas nie dziwi), przypomnieliśmy dziś panu przewodniczącemu o naszym wniosku i poprosiliśmy o informację, kiedy takie posiedzenie się odbędzie.

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 07 sie 2017, 16:26

kiedy bylo jeszcze zielono na RP
pewnie jakos 2010/2011/2012

minie pewnie 10lat zanim wybuja ten kilometr drogi

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 07 sie 2017, 13:27

jerroo pisze:
05 sie 2017, 14:35
Wszelkie próby blokowania ustalonych, zaplanowanych, zabudzetowanych, uzgodnionych inwestycji powinny być zabronione. Byl na to czas.
No właśnie - w jakich terminach trwały konsultacje społeczne ws. Ciszewskiego-bis i jakie były z nich wnioski?

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 05 sie 2017, 14:35

Wszelkie próby blokowania ustalonych, zaplanowanych, zabudzetowanych, uzgodnionych inwestycji powinny być zabronione. Byl na to czas.

A jak ktoś nie sprawdza planu zagospodarowania i kupuje przy drodze to już jego problem. Te połączenia, nowokabacka, Ciszewskiego bis, obwodnica to dla powsina, Konstancina, Zawad , starego wysokiego Wilanowa, miasteczka. A nie "wolę zieleń pod oknem"

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 sie 2017, 10:14

henryk pisze:
05 sie 2017, 8:34
Zresztą jak mantrę będę powtarzać - że im więcej dróg lokalnych - tym sumaryczna jakość wzrasta dla ogółu mieszkańców.

To jest oczywista oczywistość.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 05 sie 2017, 8:34

Przedłużenie Osi Królewskiej właśnie zapewnia dotarcie do terenów zielonych przy skarpie i daje szansę na ich wykorzystanie przez większą ilość mieszkańców. Oś Królewska na terenie miasteczka od dawna była planowana - jest istotną drogą związaną z rozwojem tamtej okolicy - zapisaną w MPZP. Co do szkoły -to powstanie szkoły w tamtym rejonie daje szansę dla całej części północnej miasteczka na dotarcie z dzieckiem do szkoły na piechotę. Zresztą jak mantrę będę powtarzać - że im więcej dróg lokalnych - tym sumaryczna jakość wzrasta dla ogółu mieszkańców.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 sie 2017, 7:24

Odpowiadam na pytania, chociaż de facto się powtarzam: 2 pasy czyli po jednym w każdą stronę. Nie mam wiedzy o innych możliwościach. Pewnie każdy chciałby mieć park wokół bloku. Niestety deweloperzy zarabiają na sprzedawaniu mieszkań, a nie urządzaniu zieleni parkowej.

PiotrPP
przybysz
przybysz

Post autor: PiotrPP » 05 sie 2017, 1:01

Czy mogę Panią prosić aby Pani odpowiedziała na moje pytania, zamiast sugerować mi gdzie powinienem mieszkać?
Tak Panie/Pani Color to jest moja okolica i zależy m na niej, co w tym złego? Nie można się już wypowiedzieć? Nie można mieć swojego zdania? Zapewniam że nie cały Wilanów czeka na to połączenie jest bardzo dużo osób przeciwnych, liczyłem na owocną dyskusję widać nie potrzebnie.

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 05 sie 2017, 0:13

PiotrPP pisze:
04 sie 2017, 19:09
wokół mojego osiedla
tja, moje osiedle, moje miasteczko, moja ulica... mój czubek mojego własnego nosa...
na to (Ciszewskiego) i pozostałe połączenia czeka CAŁY WILANÓW (tak, ten stary i ten wysoki i ten niski), Sadyba, i zapewne Stegny także...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 sie 2017, 21:03

PiotrPP pisze:
04 sie 2017, 19:09
Ja bym wolał więcej terenów zielonych wokół mojego osiedla

To źle Pan wybrał miejsce zamieszkania. Zapraszam do Powsina. Sama zieleń dookoła. Ceny domów porównywalne z cenami dużych mieszkań w MW. Ale beznadziejna komunikacja miejska. Coś za coś.

PiotrPP
przybysz
przybysz

Post autor: PiotrPP » 04 sie 2017, 19:09

Dziękuje za odpowiedź, 2 pasy w obie strony czy w jedną stronę? A proszę mi powiedzieć czy istnieje jakaś alternatywna dla tej drogi w tym miejscu? Rozumiem że nie ma takiej? Jestem zdania że jest to doskonałe miejsce na utworzenie parku, szkoda tych terenów skoro 1,2 km obok będzie droga 2 razy szersza. Szkoda że jest nas rzeczywiście taka garstka osób które od terenów rekreacyjnych, spacerowych wolą połączenie drogowe w tym miejscu. Widać różne są potrzeby i oczekiwania. Ja bym wolał więcej terenów zielonych wokół mojego osiedla, gdzie tyle placówek edukacyjnych już jest i jeszcze dojdzie zamiast kolejnych samochodów i hałasu.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 sie 2017, 7:20

PiotrPP pisze:
03 sie 2017, 23:59
Czy ktoś z Państwa orientuje się w jakiej odległości od Ciszewskiego-bis (chodzi mi po lini prostej) będzie przebiegać najbliższa z planowanych nowych dróg łącząca Wilanów z Ursynowem i jak duża będzie to droga?

Nie jestem pewna, czy pyta Pan poważnie, ale odpowiadam. Wilanów będzie miał 3 bezpośrednie połączenia z Ursynowem:
Ciszewskiego-bis (dwa pasy, połączy się z Osią Królewską)
Płaskowicka-bis (połączy się z Branickiego, cztery pasy, odległość od Ciszewskiego-bis 1,2 km)
Nowokabacka (cztery pasy, odległość od Branickiego 5,2 km).
Ma Pan połączenia z północnym, centralnym i południowym Ursynowem. I dzięki temu odetkaną trochę Al. Wilanowską na Mokotów.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 04 sie 2017, 3:34

Eee, a na mapie ump tego nie widać? :evil:

PiotrPP
przybysz
przybysz

Post autor: PiotrPP » 03 sie 2017, 23:59

Czy ktoś z Państwa orientuje się w jakiej odległości od Ciszewskiego-bis (chodzi mi po lini prostej) będzie przebiegać najbliższa z planowanych nowych dróg łącząca Wilanów z Ursynowem i jak duża będzie to droga?

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 03 sie 2017, 21:57

Także mieszkam w innym rejonie ale tylko przypomnę, że zapotrzebowanie i plany uruchomienia tego połączenia sięgają czasów, kiedy w miejscu gdzie dziś stoi okazałe i bezwstydne MW jeszcze wrony zawracały. O ile dobrze sobie przypominam było w tej sprawie prowadzone w Wilanowie i Ursynowie referendum, w którym mieszkańcy kategorycznie wypowiedzieli się ZA Ciszewskiego bis (wówczas chodziło o społeczną akceptację dla kosztów wybudowania tego połączenia, a właściwie podziału kosztów między dzielnicami), i mam nadzieję że nadal jest wiążące. Z resztą nie wiem po co cała ta dyskusja, są plany zatwierdzone, są wyasygnowane środki... myślicie, że jakaś garstka niezadowolonych może zablokować tę inwestycję ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”