Ciszewskiego bis

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: Połącznie Ursynów Wilanów - Ciszewskiego

Post autor: pntb » 29 gru 2014, 8:17

Adonis pisze: Drogi muszą być i to jak najszybciej i jak najwięcej.
Jak najszybciej tak, jak najwięcej - nie koniecznie. Jeśli pojawią się dwa dobre połączenia - przez Branickiego przy autostradzie i Nowokabacka, to Ciszewskiego stanie się znacznie mniej potrzebna. Zachowanie jej tylko jako ciągu pieszo-rowerowego jest znakomitym pomysłem. Ze względu na jedyną w swoim rodzaju przyrodę skarpy wiślanej. :)

Awatar użytkownika
Adonis
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Adonis » 29 gru 2014, 0:18

Nie widze logiki, skoro nie ma szans żeby wybudowali wcześniej niż inne pozostałe, to z czego wynikają obawy dodatkowego ruchu..
Zresztą "pilnujmy" żeby wszystkie drogi były lokalne i tylko pieszo-rowerowe jak najdłużej.. a ugrzeźniemy w takich korkach, że się wszystkim odechce tu mieszkać. Drogi muszą być i to jak najszybciej i jak najwięcej.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 28 gru 2014, 22:47

Trzeba pilnować aby Ciszewskiego została TYLKO ciągiem pieszo rowerowym. Nie ma szans na to by wybudowali ja wcześniej niż Nowokabacką, Branickiego i POW wiec po co dodatkowy ruch w miasteczku.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 28 gru 2014, 21:11

Na stronie urzędu miasta dostępny jest już dokument z uchwałą w sprawie przystąpienia do sporządzenia mpzp osi królewskiej pałacu wilanowskiego w rejonie ul. Rzodkiewki. Na tymże obszarze istnieje obecnie mpzp, jednak rada gminy zdecydowała o jego zmianie. Głównymi czynnikami są:

- wykształcenie połączenia Dzielnicy Ursynów z Dzielnicą Wilanów poprzez przedłużenie ulicy Ciszewskiego (tzw Ciszewskiego-bis), ponieważ obecny plan nie zakłada takiego połączenia

- Druga zmiana to zawarcie osi widokowej idącej z pałacu w Wilanowie do pałacu Krasińskich na skarpie ursynowskiej po jej historycznym śladzie.

Ponadto określone mają być zasady zrównoważonego rozwoju terenów objetych planem i ochrony środowiska.

Zmiany te przede wszystkim dadzą możliwość połączenia Ursynowa i Wilanowa w postaci Ciszewskiego-BIS, nie mniej, w mojej opinii, jednak warto trzymać rękę na pulsie i po wyłożeniu wstępnego projektu zgłaszać swoje uwagi do planu, tak by to połączenie miało charakter bardziej lokalny, a nie regionalny. W ten sposób mielibyśmy połączenie z Ursynowem, ale też jednocześnie chroniony byłby tak cenny przyrodniczo obszar pod skarpą ursynowską. Dla tych, którym przyroda nie jest obojętna, temat warty zainteresowania.

Wszystkie szczegóły dostępne pod linkiem:

https://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/C2 ... 5_druk.pdf

Informacja o przystąpieniu do nowego projektu planu:

https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/C728C ... meless.htm

Awatar użytkownika
DSzelag
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: DSzelag » 07 lis 2014, 2:13

Szanowni Państwo,
Komisja podejmując uchwałę z wnioskiem o zmianę planu (głosami PO i SMMW) opierała się o następujące uwagi i wątpliwości związane z planem:
- potrzeba wprowadzenia zapisów zapewniających odpowiednią ilość miejsc parkingowych dla obiektów usługowych jako miejsc ogólnodostępnych,
- zmiana wskaźników parkingowych dla obiektów usługowych i oświatowych – dostosowanie wskaźników miejsc parkingowych dla biur, obiektów oświaty, sportu i administracji do obecnych wskaźników,
- analiza docelowego sposobu odprowadzania wód opadowych z uwzględnieniem POW, Rowu Wolica i Potoku Służewieckiego,
- dostosowanie zapisów dotyczących zabudowy chronionej do obowiązujących przepisów,
- dostosowanie linii rozgraniczających Osi Królewskiej do istniejącego i planowanego zagospodarowania,
- aktualizacja planu odnośnie projektu POW – skrzyżowanie z Al. Rzeczypospolitej, realizacja zjazdu z POW zgodnie z projektem z węzła Ursynów - Wschód,
- sprecyzowanie ilości miejsc parkingowych dla usług lokalnych – zapewnienie min. 3 miejsc parkingowych ogólnodostępnych na każde 100 m2 powierzchni użytkowej lokalu usługowego – nie mniej niż 3 miejsca na lokal,
- korekta przebiegu ścieżek rowerowych i ich realizacja wzdłuż ciągów komunikacyjnych, a nie na terenach zainwestowanych i przeznaczonych pod budownictwo.

Proszę również nie obawiać się natychmiastowej zmiany planu. Procedura to kolejne wyłożenia do publicznego wglądu i opiniowanie przez urząd i komisję zmian do danego planu oraz rozpatrywanie odrzuconych uwag i wniosków do planu.

Uchwała podjęta przez komisję (głosami PO i SMMW) ma charakter intencyjny podjęcia tematu zmiany planu. Podstawę stanowiły wnioski, uwagi i wątpliwości przytoczone powyżej.

Jeśli są Państwo zainteresowani pełnym wykazem uwag do powyższego planu, to chętnie złożę interpelację w tej sprawie, gdyż odpowiedź będzie wymagała przygotowania przez miejskie Biuro Architektury zestawienia wszystkich uwag do powyższego planu złożonych na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.

Pozdrawiam,
Dominik Szeląg

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 06 lis 2014, 19:47

O to kto i jaki wniosek złożył można dowiedzieć zwyczajnie się w Urzędzie Miasta jest pełna informacja donośnie wniosków które spowodowały uchwałę Wilanowa o zmianę planu.
Fakt trzeba osobiście się udać ale wszystkie wnioski zgodnie z obowiązującym prawem są dostępne dla chcących dokonać wglądu do nich.
Gdzie i u kogo ??? dla zainteresowanych można podać ale dajmy szansę Panu Szelągowi może on to udostępni ;) .

Krokodyl
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Krokodyl » 05 lis 2014, 18:10

Witam i dołączam się do grupy zainteresowanych tajemniczymi wnioskami zmian planów. Szanowny Panie Radny, wydaje się że nie ma właściwszej osoby żeby dowiedzieć się szczegółów jakie jeszcze propozycje zostały zgłoszone. Zasłanianie się niewiedzą jak widać rodzi tylko niesłuszne (mam nadzieję) podejrzenia. To chyba nie jest dobra strategia szczególnie tuż przed wyborami.
Podejrzewam, że Panu łatwiej się skomunikować z odpowiednimi urzędnikami (zarządzanymi przez tą samą opcję polityczną) niż zwykłemu szaremu obywatelowi.
Brak nawet próby odpowiedzi na pytania mieszkańców to chyba nie najlepsze rozwiązanie.
Piszę to jako osoba bezpośrednio zainteresowana tematem bo mieszkam na osiedlu sąsiadującym z omawianymi terenami. Ale temat może być interesujący dla większej grupy która by chciała uniknąć zamknięcia MW między galeriami od strony wschodniej, autostradą od południa i ewentualnie odcięcia od zachodu i skarpy parkingami i uroczymi halami handlowymi. Nie wspominając o szkodach dla środowiska.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 27 paź 2014, 19:24

henryk:
Nie rozumiem tego ataku na radnych PO.
Nie bójmy się dodać: inspirowanego przez określone siły. :lol:
Niestety w Wawie północne wiatry przeważają, stąd pewnie nadreprezentacja u nas choroby z Czerskiej 8/10 i Wiertniczej 166.
Ad meritum Pan Dominik pochwalił się w poprzednich postach wiedzą dotyczącą przyczyn zmian MPZP, w wyborczej ulotce wykazał zainteresowanie tymi terenami (szkoła, budowa Zdrowej i 2 innych dróg), stąd wydał mi się najbardziej kompetentną osobą ze znanych mi na forum osób.
BTW Dziwi mnie mieszanie polityki to tak prozaicznych spraw. Tym bardziej, że prowadzone działania mogą wpłynąć na otoczenie i komfort życia wyborców PO, PiS, SLD itp. itd., jak i zupełnie niezaintersowanych polityką.
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 26 paź 2014, 18:24

Rozumiem że kupiłeś mieszkanie przy zdrowej nie wyżej niż na 1 piętrze i nie chcesz mieć zasłoniętego widoku.
Bawi mnie zawsze w tego typu wypowiedziach że w 90% przypadków nikt nie przedstawia sprawy otwarcie tylko mówi o nieznanym ogóle którego niby broni.
nrafal, akurat nie masz racji bo mieszkanie mam na 3 pietrze, ale tu zupelnie nie o to chodzi. Dla mnie najważniejsze jest to by ten teren, był odpowiednio zabezpieczony w mpzp bo jego walory bylyby bezsprzecznie utracone gdyby doszlo do udostepnienia dla deweloperow i zabudowy wielorodzinnej. Oczywiscie zabudowa jednorodzinna tez moze byc zle wybudowana i pewnie nie bedziemy mieli na jej wyglad wiekszego wplywu, ale wole chaotyczna zabudowe jednorodzinna z powierzchnia biologicznie czynna na poziomie powyzej 60% (chyba taki wlasnie jest zapis w mpzp), niz wielorodzinna, gdzie nie wierze, ze taki zapis zostalby zachowany.

henryk, masz racje odnosnie terenu 11ME, przez to ze teren ten objety jest strefa uciazliwosci komunikacyjnej, deweloperzy staraja sie wykorzystac te zapisy przez co planowane jest "paskudctwo" w postaci mikroapartamentow. W tym wyjatkowym miejscu faktycznie byloby byc moze dobrze pozwolic na zabudowe wielorodzinna, zeby uniknac kombinowania przez deweloperow, co wyjdzie nam wszystkim na gorsze... w pozostalych obszarach 11 ME, czyli tych nie objetych strefa uciazliwosci ukladu komunikacyjnego bylbym za zachowaniem jedynie zabudowy jednorodzinnej badz zieleni urzadzonej, faktycznie kluby i obiekty sportowe daja tez zbyt duze mozliwosci zeszpecenia tych terenow.
Nasz plan zagospodarowania jest jednym z najstarszych w Warszawie, tworzony byl w innych czasach, dlatego wymaga aktualizacji i dostosowania do dzisiejszych realiow, a co za tym idzie, w mojej opinii, dopisania duzo bardziej rygorystycznych uwarunkowan dla bezcennych dla wszystkich mieszkancow miasteczka wilanow terenow.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 26 paź 2014, 17:10

Szkoda że Pan nic nie rozumie albo nie chce zrozumieć :?: :idea: :?: Panie Henryku i nie należy mieszać tu polityki bo chodzi o przyrodę, która Panu jest pewno obca.
A Pan Dominik jest ok.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 26 paź 2014, 15:35

1. Nie rozumiem tego ataku - bo niestety tak go odbieram na radnych PO.
2. W Komisji Ochrony Środowiska i Planowania Przestrzennego są zarówno radni PO jak również SMMW (może innych ugrupowań też, ale tego nie sprawdziłem)- więc nie tylko PO może się wypowiadać w tym temacie.
3. Warto spojrzeć co obecnie można budować w pasie pomiędzy Zdrową a Rzodkiewki.
a. Pomiędzy Orlikiem a przyszłą Branickiego dla 11 ME mamy strefę uciążliwości układu komunikacyjnego - gdzie mamy dozwolone obecnie obiekty usługowe typu hotelowego - z czego chce skorzystać Polnord budując mikroapartamenty. Wydaje mi się że bardziej dla miasteczka korzystne było by pozwolić budować normalne mieszkania z ograniczeniem 1 miejsce parkingowe na każde 60 metrów mieszkania nie mniej niż 1 na lokal;)

b. W pozostałych miejscach 11ME (czyli do linii Hlonda) oprócz domów - są jeszcze takie możliwości (legalne) budowy obiekty jak szkoły podstawowe lub średnie, przedszkola, kluby, obiektysportu i rekreacji;
- tutaj najbardziej zafascynowały mnie kluby i obiekty sportu i rekreacji - bo to pozwala na całkiem zaawansowaną działalność komercyjną. Np: według mnie na podstawie takich zapisów mogły by powstać kręgielnie typu Arco, parki wodne, hale do gry w tenisa i squasha, szkoły walki i tańca, ....I według mnie to będzie większość wykorzystania tego terenu a nie domy - za blisko Ursynowa i Branickiego czyli bardzo dobrego dojazdu dla kilkuset tysięcy potencjalnych klientów... Jak ktoś będzie kreatywny i będzie miał dobrą kancelarie prawną to z obecnych zapisów nawet więcej wyciśnie.
c. Na 7ME (czyli po drugiej Hlonada, przy Ostoi) - tam można poza domami jednorodzinnymi (które to osiedla będą powstać jako naturalne przedłużenia budów idących od Arbuzowej można budować są dwa typy obiektów
"wolnostojące obiekty usług oświaty: szkoły podstawowe lub średnie, przedszkola, kluby", tutaj największym potencjalnym problemem jest zgoda na budowę klubów.
Dodatkowo dla obowiązującej dominanty przestrzennej wolnostojące obiekty usługowe;

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 26 paź 2014, 8:40

DSzelag:
Co do wszystkich wniosków, które wpływają do miasta i dzielnicy, to już pytanie do odpowiednich biur miejskich i dzielnicowych.
W swojej ulotce wyborczej napisał Pan, że doprowadzi do wybudowania szkoły w miejscu, które ma być objęte zmianą MPZP i nie zainteresował się Pan jakie wnioski np. od właścicieli sąsiadujących działek wpłynęły do Ratusza?
Dziwne...
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 26 paź 2014, 8:39

Szatyn ma rację w 120%
Napiszę jeszcze raz to
że obecny plan zagospodarowania uniemożliwia różnego rodzaju cwaniakom korporacyjnym i innym podmiotom opłacalną ekspansję terenów zielonych które jeszcze pozostały przy skarpie.
Jak Pan Dominik Szeląg napisał część wprowadzonych proponowanych zmian jest przyjazna mieszkańcom ale przy tych paru pozytywnych jakieś podmioty wypatrzyły możliwość podpięcia się i wprowadzenia zmian które bezpowrotnie zniszczą przyrodę i unikalny charakter skarpy i terenów zielonych.
Należy udać się do miasta i zobaczyć jakie sieci handlowe i inwestycyjne wnioskują o te zmiany czyli zmiany intensywności zabudowy, usługi hotelarskie i handel wielkopowierzchniowy zanim plan będzie wyłożony publicznie bo wtedy już będzie pozamiatane /protesty itd/. Urzędnicy miasta już na tym etapie rozpatrywania muszą dla dobra mieszkańców uznać te proponowane punkty zmiany jako niezasadne i szkodliwe dla dziedzictwa przyszłych pokoleń.

A Pan Dominik Szeląg jako człowiek zajmujący się ochroną przyrody i kandydujący na przedstawiciela mieszkańców powinien szybko i dogłębnie wyjaśnić w urzędzie miasta / zespół który rozpatruje 2 panie / zasadność zmiany w tych punktach :!: .
Zyska wtedy dużo zwolenników wśród mieszkańców zapewniam.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 25 paź 2014, 21:26

nrafal pisze:Rozumiem że kupiłeś mieszkanie przy zdrowej nie wyżej niż na 1 piętrze i nie chcesz mieć zasłoniętego widoku.
Bawi mnie zawsze w tego typu wypowiedziach że w 90% przypadków nikt nie przedstawia sprawy otwarcie tylko mówi o nieznanym ogóle którego niby broni.
Co najmniej ja jestem osobą, w imieniu której przemówił sąsiad, więc nie przesadzaj z tym rozbawieniem.

Moim zdaniem nie powinno się zmieniać planów, ale nie z powodu widoków moich czy sąsiadów, ale ze względu na sąsiedztwo otuliny skarpy wiślanej, czyli terenu o dużych walorach przyrodniczych. Przyrodzie nie jest wszystko jedno, czy rano będzie tamtędy przemieszczać się dodatkowe 20 czy 250 samochodów. A chodzi też o poziom hałasu itp.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 25 paź 2014, 20:45

Szatyn pisze:Powiększaniu obszaru zabudowy wielorodzinnej w Miasteczku Wilanów jestem absolutnie przeciwny, ewentualnie w drugą stronę, czym więcej zabudowy jednorodzinnej tym lepiej, tym więcej wolnej przestrzeni, osi widokowych, zieleni i mniej mieszkańców w przeliczeniu na m2 :)
Rozumiem że kupiłeś mieszkanie przy zdrowej nie wyżej niż na 1 piętrze i nie chcesz mieć zasłoniętego widoku.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”