Ciszewskiego bis

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Re: Połącznie Ursynów Wilanów - Ciszewskiego

Post autor: paszczakR » 26 paź 2014, 8:40

DSzelag:
Co do wszystkich wniosków, które wpływają do miasta i dzielnicy, to już pytanie do odpowiednich biur miejskich i dzielnicowych.
W swojej ulotce wyborczej napisał Pan, że doprowadzi do wybudowania szkoły w miejscu, które ma być objęte zmianą MPZP i nie zainteresował się Pan jakie wnioski np. od właścicieli sąsiadujących działek wpłynęły do Ratusza?
Dziwne...
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 26 paź 2014, 8:39

Szatyn ma rację w 120%
Napiszę jeszcze raz to
że obecny plan zagospodarowania uniemożliwia różnego rodzaju cwaniakom korporacyjnym i innym podmiotom opłacalną ekspansję terenów zielonych które jeszcze pozostały przy skarpie.
Jak Pan Dominik Szeląg napisał część wprowadzonych proponowanych zmian jest przyjazna mieszkańcom ale przy tych paru pozytywnych jakieś podmioty wypatrzyły możliwość podpięcia się i wprowadzenia zmian które bezpowrotnie zniszczą przyrodę i unikalny charakter skarpy i terenów zielonych.
Należy udać się do miasta i zobaczyć jakie sieci handlowe i inwestycyjne wnioskują o te zmiany czyli zmiany intensywności zabudowy, usługi hotelarskie i handel wielkopowierzchniowy zanim plan będzie wyłożony publicznie bo wtedy już będzie pozamiatane /protesty itd/. Urzędnicy miasta już na tym etapie rozpatrywania muszą dla dobra mieszkańców uznać te proponowane punkty zmiany jako niezasadne i szkodliwe dla dziedzictwa przyszłych pokoleń.

A Pan Dominik Szeląg jako człowiek zajmujący się ochroną przyrody i kandydujący na przedstawiciela mieszkańców powinien szybko i dogłębnie wyjaśnić w urzędzie miasta / zespół który rozpatruje 2 panie / zasadność zmiany w tych punktach :!: .
Zyska wtedy dużo zwolenników wśród mieszkańców zapewniam.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 25 paź 2014, 21:26

nrafal pisze:Rozumiem że kupiłeś mieszkanie przy zdrowej nie wyżej niż na 1 piętrze i nie chcesz mieć zasłoniętego widoku.
Bawi mnie zawsze w tego typu wypowiedziach że w 90% przypadków nikt nie przedstawia sprawy otwarcie tylko mówi o nieznanym ogóle którego niby broni.
Co najmniej ja jestem osobą, w imieniu której przemówił sąsiad, więc nie przesadzaj z tym rozbawieniem.

Moim zdaniem nie powinno się zmieniać planów, ale nie z powodu widoków moich czy sąsiadów, ale ze względu na sąsiedztwo otuliny skarpy wiślanej, czyli terenu o dużych walorach przyrodniczych. Przyrodzie nie jest wszystko jedno, czy rano będzie tamtędy przemieszczać się dodatkowe 20 czy 250 samochodów. A chodzi też o poziom hałasu itp.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 25 paź 2014, 20:45

Szatyn pisze:Powiększaniu obszaru zabudowy wielorodzinnej w Miasteczku Wilanów jestem absolutnie przeciwny, ewentualnie w drugą stronę, czym więcej zabudowy jednorodzinnej tym lepiej, tym więcej wolnej przestrzeni, osi widokowych, zieleni i mniej mieszkańców w przeliczeniu na m2 :)
Rozumiem że kupiłeś mieszkanie przy zdrowej nie wyżej niż na 1 piętrze i nie chcesz mieć zasłoniętego widoku.
Bawi mnie zawsze w tego typu wypowiedziach że w 90% przypadków nikt nie przedstawia sprawy otwarcie tylko mówi o nieznanym ogóle którego niby broni.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
DSzelag
radny (do 3 postów dziennie)
Kontaktowanie:

Post autor: DSzelag » 25 paź 2014, 20:33

Komisja przygotowując uchwałę opierała się o poniższe uwagi - patrz wnioski.
Co do wszystkich wniosków, to ich nie znam. Zna je Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m. st. Warszawy.
DSzelag pisze:Wydaje mi się, że odpowiedź zawiera się w poniższym fragmencie:
DSzelag pisze:
Komisja przygotowując cytowaną uchwałę m.in. opierała się o poniższe uwagi:

- potrzeba wprowadzenia zapisów zapewniających odpowiednią ilość miejsc parkingowych dla obiektów usługowych jako miejsc ogólnodostępnych,
- zmiana wskaźników parkingowych dla obiektów usługowych i oświatowych – dostosowanie wskaźników miejsc parkingowych dla biur, obiektów oświaty, sportu i administracji do obecnych wskaźników,
- analiza docelowego sposobu odprowadzania wód opadowych z uwzględnieniem POW, Rowu Wolica i Potoku Służewieckiego,
- dostosowanie zapisów dotyczących zabudowy chronionej do obowiązujących przepisów,
- dostosowanie linii rozgraniczających Osi Królewskiej do istniejącego i planowanego zagospodarowania,
- aktualizacja planu odnośnie projektu POW – skrzyżowanie z Al. Rzeczypospolitej, realizacja zjazdu z POW zgodnie z projektem z węzła Ursynów - Wschód,
- sprecyzowanie ilości miejsc parkingowych dla usług lokalnych – zapewnienie min. 3 miejsc parkingowych ogólnodostępnych na każde 100 m2 powierzchni użytkowej lokalu usługowego – nie mniej niż 3 miejsca na lokal,
- korekta przebiegu ścieżek rowerowych i ich realizacja wzdłuż ciągów komunikacyjnych, a nie na terenach zainwestowanych i przeznaczonych pod budownictwo.

Pozdrawiam,
Dominik Szeląg
Pozdrawiam,
Dominik Szeląg
Pozdrawiam,
Dominik Szeląg

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 25 paź 2014, 20:31

Mieszkańcy Wilanowa południowego kibicują budowie ul. Nowokabackiej. Polecam w tym temacie moją polemikę z radnymi ursynowskimi, która ukazała się na początku października w "Passie": http://www.passa.waw.pl/media/images/ar ... ac70ea.pdf
Pozdrawiam,
Joanna Szubińska-Piszczek
Kandydatka do Rady Dzielnicy Wilanów

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 25 paź 2014, 20:22

Henryk, dla mnie taka zmiana miałaby zupełnie inny efekt, jestem absolutnie za pozostawieniem zabudowy jednorodzinnej ekstensywnej po drugiej stronie ulicy Zdrowej, po pierwsze dlatego, że Ci którzy kupowali mieszkania wzdłuż tej ulicy, podejmowali swoje decyzje właśnie na podstawie istniejących uwarunkowań mpzp, a po drugie zabudowa wielorodzinna zawsze będzie dużo bardziej ingerowała w zieleń. W końcu zabudowa wielorodzinna też może być w postaci zamkniętych osiedli, także argument że domki jednorodzinne sprawią, że zablokowane zostanie dojście do skarpy jest w mojej opinii niesprawiedliwy. Zabudowę jednorodzinną także można zaplanować tak, żeby pozostały dogodne przejścia dla spacerowiczów, w obecnym planie można by jedynie zaznaczyć jak takie przejścia miałyby dokładnie wyglądać.

Powiększaniu obszaru zabudowy wielorodzinnej w Miasteczku Wilanów jestem absolutnie przeciwny, ewentualnie w drugą stronę, czym więcej zabudowy jednorodzinnej tym lepiej, tym więcej wolnej przestrzeni, osi widokowych, zieleni i mniej mieszkańców w przeliczeniu na m2 :)

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 25 paź 2014, 19:41

Wydaje mi się że przynajmniej jeden powinien dotyczyć handlu wielkopowierzchniowego - w którymś momencie powinien wpłynąć chyba że to zostało ustalone na bazie studium - do którego potem musi być uzgadniany MPZP. Uważam jednak że absolutnie lepiej poczekać na wyłożenie publiczne planu- inaczej mamy gdybanie. Też uważam że gdyby za ostoją/zdrową dopuścić jeszcze 2 pasy budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz obiektów sportowych to nic by się nie stało (pod warunkiem że zostanie wprowadzony zakaz grodzenia ciągów pieszych). Wolę to niż ogrodzone osiedla domków jednorodzinnych i szeregowców (zamknięta osiedla) blokujące spacery i dojścia do skarpy. A takie powstaną na bazie obecnego planu wcześniej czy później - ewentualnie powstaną takie potworki jaki mikroapartamenty polnordu.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 25 paź 2014, 19:07

DSzelag:
Powyżej wymieniłem ważniejsze przesłanki, jakie kierowały Komisją przy podejmowaniu uchwały w sprawie wniosku o zmianę planu miejscowego.
Ale to nadal nie była odpowiedź na moje pytanie. Pisał Pan w swoim poprzednim poście pisał, że działanie Komisja podjęła na podstawie wniosków (są więc Panu znane) i ich dotyczy moje pytanie.
Wystarczą 3 litery: TAK/NIE.
henryk:
Jak rozpoczęto procedurę to na pewno są wnioski i to takie które nie będę wszystkich odpowiadać....
I tym bardziej warto wiedzieć, jeśli przekonały radnych.
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 25 paź 2014, 15:36

Jak rozpoczęto procedurę to na pewno są wnioski i to takie które nie będę wszystkich odpowiadać....

Awatar użytkownika
DSzelag
Kontaktowanie:

Post autor: DSzelag » 25 paź 2014, 14:57

Powyżej wymieniłem ważniejsze przesłanki, jakie kierowały Komisją przy podejmowaniu uchwały w sprawie wniosku o zmianę planu miejscowego.
W mojej ocenie są to ważne argumenty, aby podjąć procedurę zmiany tego planu.

Co do wszystkich wniosków, które wpływają do miasta i dzielnicy, to już pytanie do odpowiednich biur miejskich i dzielnicowych.

Pozdrawiam,
Dominik Szeląg

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 25 paź 2014, 9:45

Dziękuje bardzo za wyjaśnienie, choć dla spokojnego snu potrzebuje jeszcze drobnego "tak" dla ostatecznego zrozumienia planowanych zmian - żaden z wniosków "zgłaszanych do mpzp Wilanowa Zachodniego w przeciąg ostatnich kilku lat zarówno ze strony mieszkańców, inwestorów i urzędu dzielnicy" nie dotyczył "zmiany warunków (przeznaczenia) terenu lub zmiany zapisów związanych z ograniczeniami zabudowy (wysokość, intensywność etc).", oczywiście poza sprawami wymienionych w Pana poście.
Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
DSzelag
Kontaktowanie:

Post autor: DSzelag » 25 paź 2014, 8:40

Wydaje mi się, że odpowiedź zawiera się w poniższym fragmencie:
DSzelag pisze:
Komisja przygotowując cytowaną uchwałę m.in. opierała się o poniższe uwagi:

- potrzeba wprowadzenia zapisów zapewniających odpowiednią ilość miejsc parkingowych dla obiektów usługowych jako miejsc ogólnodostępnych,
- zmiana wskaźników parkingowych dla obiektów usługowych i oświatowych – dostosowanie wskaźników miejsc parkingowych dla biur, obiektów oświaty, sportu i administracji do obecnych wskaźników,
- analiza docelowego sposobu odprowadzania wód opadowych z uwzględnieniem POW, Rowu Wolica i Potoku Służewieckiego,
- dostosowanie zapisów dotyczących zabudowy chronionej do obowiązujących przepisów,
- dostosowanie linii rozgraniczających Osi Królewskiej do istniejącego i planowanego zagospodarowania,
- aktualizacja planu odnośnie projektu POW – skrzyżowanie z Al. Rzeczypospolitej, realizacja zjazdu z POW zgodnie z projektem z węzła Ursynów - Wschód,
- sprecyzowanie ilości miejsc parkingowych dla usług lokalnych – zapewnienie min. 3 miejsc parkingowych ogólnodostępnych na każde 100 m2 powierzchni użytkowej lokalu usługowego – nie mniej niż 3 miejsca na lokal,
- korekta przebiegu ścieżek rowerowych i ich realizacja wzdłuż ciągów komunikacyjnych, a nie na terenach zainwestowanych i przeznaczonych pod budownictwo.

Pozdrawiam,
Dominik Szeląg
Pozdrawiam,
Dominik Szeląg

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 25 paź 2014, 8:31

Panie Dominiku,
Rozumiem, że kampania wyborcza w pełni (dzięki za ulotkę :lol:), wierzę że zmiana planów ma na celu "by żyło się lepiej", ale chciałbym zrozumieć komu więc pozwalam sobie ponawić pytanie sprzed tygodnia wraz z prośbą o odpowiedź.
"Moja prośba o podanie do publicznej informacji czy którykolwiek z wniosków mieszkańców, inwestorów, urzędników który stał się podstawą do tej uchwały ma na celu zmianę warunków (przeznaczenia) terenu lub zmianę zapisów związanych z ograniczeniami zabudowy (wysokość, intensywność etc). Jeśli tak to których obszarów dotyczy.
Jak rozumiem jeśli Komisja postanowiła rozpocząć długotrwałą i kosztowną procedurę, to podziela zdanie wnioskukących mieszkańców/inwestorów/urzędników i tym samym ich wnioski mają szansę być forsowane przez Radnych."
Miłego weekendu

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 22 paź 2014, 14:13

W urzędzie powiedzieli że uchwała nr XLIII/144/2014 rady dzielnicy Wilanów m. st. warszawy z dnia 21 stycznia 2014 r o zmianie planu zagospodarowania prowadzona jest w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego Miasta

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”