Ciszewskiego bis

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Re: Ciszewskiego bis

Post autor: color1 » 17 kwie 2018, 12:37

Ta ulica powinna powstać już dawno, kiedy mieszkańcy zadecydowali o tym w ankietach (chyba referendum nawet było) nie byłoby teraz bzdurnych dyskusji o motylkach.... bo komuś blok wyrósł w pobliżu.

Awatar użytkownika
chrisko
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: chrisko » 17 kwie 2018, 11:40

Na szczęście i raport i decyzja RDOŚ odniosą się też do motylków. Dzięki temu i motylek będzie cały, ale też powietrze czystsze pod skarpą, dzięki krótszemu staniu w korkach na Dolince...
Od 7 lat mieszkaniec Ostoi Wilanów. Wcześniej Sadyba. Biegacz amator. Beer geek.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 16 kwie 2018, 18:22

Szanowni Państwo
Jestem dużym wręcz bardzo dużym przeciwnikiem Ciszewskiego Bis i nie dlatego że tam mieszkam bo nie mieszkam ale dlatego że spowodujemy nieodwracalne szkody dla ekosystemu Rezerwatu Skarpa Ursynowska tak jak wcześniej pisałem proszę się przejść w słoneczną sobotę niedzielę a wszyscy zobaczą ile osób się delektuje przyrodą i spokojem ile dzieci goni za motylami itp. szczególnie polecam praktyczną wycieczkę NASZYM RADNYM wszak są głosem ludu niech zobaczą.
Każda ulica która powstanie i tak będzie zakorkowana nawet jak się zrobi 10 takich połączeń proszę włączyć myślenie MYŚLENIE w swoich głowach i nie niszczyć czegoś co powstawało dekady.

PiotrPP
przybysz
przybysz

Post autor: PiotrPP » 16 kwie 2018, 12:19

Pomysł jest ciekawy. Niemniej tereny które zostaną przecięte tą ulicą są ewenementem w miasteczku, moim zdaniem szkoda to niszczyć, rozumiem że ważne jest połączenie obu dzielnic, tylko czy to dobre rozwiązanie akurat w tym miejscu? Drogą jedno pasmową? Obok Obwodnicy?

baart
osadnik
osadnik

Post autor: baart » 14 kwie 2018, 16:02

w Austrii były zwyŻlwe bramki na mstku zamykane na kłódkę

miecznik2010
przybysz
przybysz

Post autor: miecznik2010 » 13 kwie 2018, 18:31

Zgadzam się w zupełności.
Myślę,że właściwym rozwiązaniem byłyby elektroniczne słupki.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2018, 20:02 przez yav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj w całości posta, jeśli bezpośrednio na niego odpowiadasz - yav

Futrzak
przybysz
przybysz

Post autor: Futrzak » 12 kwie 2018, 15:03

Problem tkwi w prawie,a szczególnie w egzekwowaniu jego.1000zl i 10pkt z możliwością ukarania na podstawie nagrania video lub zdjęcia szybko by oduczyło baranów jazdy po chodnikach,pod zakaz i parkowaniem gdzie popadnie.

AdamR
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: AdamR » 12 kwie 2018, 8:05

Zawsze można postawić elektrycznie wysuwane słupki

oskeeee
przybysz
przybysz

Post autor: oskeeee » 12 kwie 2018, 7:42

Rozwiązanie bardzo "postępowe", obawiam się tylko, że w naszym pięknym kraju nie do zrobienia. Już widzę tabuny "zagubionych", z pozwoleniami, tudzież z chorym dzieckiem, którzy muszą szybciutko przejechać. Ludzie nie mają oporów jeździć po chodnikach i ścieżkach rowerowych, a co dopiero po ulicy.

W Polsce znaki zakazu i nakazu są traktowane jako luźne sugestie i zbytnio nikt temu nie przeciwdziała.

Zresztą podobnie sytuacja wygląda na Agrykoli "na górce", niby permanentny zakaz ruchu z jakimiś drobnymi wyjątkami typu ZOM, a ciągle ktoś sobie skraca.

Tylko zasieki, słupki i płoty mogą się sprawdzić.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 11 kwie 2018, 14:56

Ograniczenie ruchu brzmi bardzo sensownie. W Polskich realiach jest to jak najbardziej do przeprowadzenia - Znak B-1 (zakaz ruchu) z tabliczką "Nie dotyczy samochodów osobowych oraz autobusów ZTM w dni powszednie w godzinach 6:00-22:00". Piękne czyste rozwiązanie.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 08 kwie 2018, 20:01

miecznik2010 pisze:
05 kwie 2018, 18:41
Powiem tak:

w trakcie mojego pobytu za ocenam oraz w Szwajcarii spotkałem się z takim rozwiązaniem, iż drogi przez tereny rezerwatu / lub obok/ były wykorzystane tylko i wyłącznie do ruchu lokalnego przez samochody osobowe od poniedziałku do piątku. Weekend był zarezerwowany dla pieszego ruchu mieszkańców a ruch samochodowy był zamknięty. Może ten sposób byłby dla nas w MW dobrym rozwiązaniem ,mając na uwadze, iż ruch samochodowy w weekend jest mniejszy i można korzystać z niego w dotychczasowym rozwiązaniu /Korbońskiego, Dolinka/.
Mi się ten pomysł też bardzo podoba, całkowite wyłączenie ruchu w weekendy pozwoliłoby na zachowanie obecnego "spokoju" na tym cennym przyrodniczo obszarze, a w dni powszednie byłoby jedną z opcji komunikacji między dzielnicami, ciekawe czy takie rozwiązanie jest u nas w ogóle możliwe do zrealizowania...

baart
osadnik
osadnik

Post autor: baart » 07 kwie 2018, 9:20

i to jest a propos propozycji dotyczącej Ciszewskiego - nie wiem jak jest teraz ale kiedyś w tym miejscu:
https://www.google.com/maps/@48.5972898,16.9436491,14z
mżna było jezdzic tylko w tygodniu, w ciągu dnia

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 07 kwie 2018, 5:54

No dobra, już wiemy, że jednak graniczy, więc możemy teleportować się na Ciszewskiego.

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 07 kwie 2018, 1:01

DiJ pisze:
06 kwie 2018, 22:30
baart, Austria nie graniczy ze Słowacja...chodziło chyba o Słowenię...;)
że co ??!!

Awatar użytkownika
DiJ
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: DiJ » 06 kwie 2018, 22:30

baart, Austria nie graniczy ze Słowacja...chodziło chyba o Słowenię...;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”