Ciszewskiego bis

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Połącznie Ursynów Wilanów - Ciszewskiego

Post autor: Szatyn » 10 cze 2015, 10:03

dynirro pisze:Nie ma potrzeby zmieniania mpzp - przy wydawaniu zrid nie obowiązują przepisy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Ok, dzięki za informację, nie wiedziałem o tym.

dynirro
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: dynirro » 10 cze 2015, 9:42

Szatyn pisze:No i chyba dochodzi jeszcze kwestia zmiany mpzp, który jest dopiero zmieniany, nie był jeszcze wyłożony do publicznego wglądu, nie było jeszcze etapu zgłaszania uwag i konsultacji itd, o ile wiem, bez zmiany zapisów w mpzp ta droga powstać nie może bo byłaby niezgodna z obecnie obowiązującymi ustaleniami.
Nie ma potrzeby zmieniania mpzp - przy wydawaniu zrid nie obowiązują przepisy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 10 cze 2015, 6:42

Mi najbardziej w opisie podoba się punkt mówiący o wykonaniu koncepcji w minimum chyba dwóch wariantach i dodatkowo opcja NIC NIE ROBIĆ [WHITE SMILING FACE] (chyba pkt. 2 w opisie)

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 09 cze 2015, 15:31

No i chyba dochodzi jeszcze kwestia zmiany mpzp, który jest dopiero zmieniany, nie był jeszcze wyłożony do publicznego wglądu, nie było jeszcze etapu zgłaszania uwag i konsultacji itd, o ile wiem, bez zmiany zapisów w mpzp ta droga powstać nie może bo byłaby niezgodna z obecnie obowiązującymi ustaleniami.

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 09 cze 2015, 7:36

2 lata na samo pozwolenie ZRiD. Tyle, że problemem jest jeszcze decyzja środowiskowa, wykup gruntów. Do tego należy dodać minimum około 2 lat, przy złych "wiatrach" 3-4 a przy bardzo złych odłożenie projektu na półkę. Także widełki powstania ulicy to około 4-7 lat.

"Wykonawca winien zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 24 miesięcy od dnia podpisania umowy.
W celu uzyskania punktów w kryterium nr 2 (skrócenie terminu realizacji zamówienia) Wykonawca może skrócić termin realizacji zamówienia maksymalnie o 2 miesięcy tj.:
3.1. minimalny okres realizacji zamówienia – 22 miesiące.
3.2. maksymalny okres realizacji zamówienia – 24 miesiące."

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 09 cze 2015, 7:29

Na razie na projekt
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego oraz uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania pn. Budowa ul. Ciszewskiego na odcinku ul. Kiedacza - al. Rzeczypospolitej.

dynirro
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: dynirro » 08 cze 2015, 23:19

Zmid ogłosił przetarg na to połączenie.

Także może coś się wreszcie ruszy w temacie :)

hardyjuhas
przybysz
przybysz

Post autor: hardyjuhas » 06 sty 2015, 16:20

Wysyłam do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego zapytanie, czy mogą otworzyć ten tymczasowy-nielegalny mostek dla ruchu samochodowego, czy tylko pieszo-rowerowego. Jak ktoś ma ochotę jeszcze tam zadzwonić, to proszę:
http://www.maz.winb.gov.pl/

Jacenty
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Jacenty » 06 sty 2015, 12:45

rob pisze:Dokładnie tak jest jak pisze przedmówca

Więc prosimy o stosowną reakcję radnych Wilanowa :

1) W celu przywrócenia drożności przejazdu przez mostek na skręcie w prawo z Doliny Służewieckiej w Al. Wilanowską

2) Utwardzenie przejazdu ok 100m śladem przyszłego Branickiego
rob - może warto uwydatnic ten temat w odrębnym wątku. Tutaj ginie nieco jako OT.

Awatar użytkownika
Allesandro
przybysz
przybysz

Post autor: Allesandro » 06 sty 2015, 9:33

Jeśli chodzi o zamknięty mostek nad potokiem, to o ile pamiętam, decyzja była motywowana jego konstrukcją. Nie jest przeznaczony do ruchu samochodów, ale dla pieszych i rowerów. Nie znam się na tym (dawno temu sam parę razy nim przejeżdżałem), więc nie wiem, czy ot tak można zezwolić na przejazd po nim samochodom. To, że się kiedyś nie zawalił nie oznacza, że wytrzyma intensywny ruch dzisiaj. Jestem za jego jak najszybszym otwarciem, ale bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.
Aborygen zawadowski

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 06 sty 2015, 8:52

Dokładnie tak jest jak pisze przedmówca

Więc prosimy o stosowną reakcję radnych Wilanowa :

1) W celu przywrócenia drożności przejazdu przez mostek na skręcie w prawo z Doliny Służewieckiej w Al. Wilanowską

2) Utwardzenie przejazdu ok 100m śladem przyszłego Branickiego

Jacenty
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Jacenty » 05 sty 2015, 20:54

rob pisze:No chyba uderzyłem w sedno

Słychać ciszę więc chyba potwierdza się że przejazd przez mostek został zamknięty nielegalnie bo jak zbadałem sprawę mostki potoku służewieckiego są własnością MPWIK ( stoją na jej gruncie prawnie )
Ja tez wiekokronie zastanawiałem się dlaczego ten mostek jest zablokowany. Ewidentne to inicjatywa wspólnoty leżącego obok budynku, którego mieszkańcom przeszkadzały jeżdżące obok samochody. Odblokowanie mostku powinno być banalnie proste, tym bardziej jeśli to samowola. Mega poprawiloby to trafic dla skrecajacych w Al. Wilanowską - mogliby używać równoległej drogi wzdłuż kościoła św. Katarzyny, jadąc od Nowoursynowskiej niejako bezkolizyjnie względem Dolinki.

Rozwiazanie może i nie idealne, tymczasowe ale funkcjonalne, poprawiające sytuacje i banalne do wprowadzenia praktycznie bezkosztowo. Pozostaje zainteresować tym kogoś decyzyjnego, sprawdzić status prawny. Może sie uda. Trzymam kciuki.

Btw - innym tanim, tymczasowym rozwiązaniem które mogłaby bez problemu sfinansować dzielnica Wilanów, jest prowizoryczne utwardzenie fragmentu szutrowej drogi zjazdowej przy stadninie. To raptem 100m, potem płyty (które tez można wyrównać) i powrót z Ursynowa równie komfortowy jak Orszady w górę. 15 minut krócej niż Dolinką. Jedyni niezadowoleni - mieszkańcy 2 domów jednorodzinnych przy tej drodze, zadowolonych kilkanaście tysięcy mieszkańców MW :-)

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 05 sty 2015, 20:31

No chyba uderzyłem w sedno

Słychać ciszę więc chyba potwierdza się że przejazd przez mostek został zamknięty nielegalnie bo jak zbadałem sprawę mostki potoku służewieckiego są własnością MPWIK ( stoją na jej gruncie prawnie )

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 04 sty 2015, 9:40

No Arbuzowa to nie jest dobra opcja dobrze że ją zamknięto.
Po 1 nie ma chodnika
Po 2 wzdłuż potoku służewieckiego nie ma chodnika
Po 3 wzdłuż niej biegnie potok służewiecki
Po 4 jest to droga spacerowa dla matek z dziećmi
Po 5 jest nieoświetlona
Po 6 na wysokości osiedla minięcie się 2 samochodów to duże ryzyko
Po 7 jest to ( z projektu to wynika) malutka droga dojazdowa do małego osiedla i okolicznych domów
Po 8 przebiega przy rezerwacie przyrody

Pytanie które należy zadać !!!!!!!!!!!!!!
to czemu gmina Mokotów ??????????????????? i jakim prawem ?????????????? zamknęła przejazd przez mostek nad potokiem służewieckim przy skręcie w prawo z doliny służewieckiej w Al Wilanowską.
Myślę że jest to samowolka i nasi radni wilanowa powinni zadać oficjalne pytanie poprzez gmine wilanów czemu gmina mokotów to zamknęła może / prawdopodobnie zrobiła to wspólnota obok i to samowolnie tylko że to nie jest jej teren.
A ten skrót bardzo by usprawnił nam życie i tu jest pole do popisu dla :!: :!: :!: RADNYCH :!: :!: :!:

mania9
przybysz
przybysz

Post autor: mania9 » 04 sty 2015, 0:33

Wiadukt na skrzyżowaniu Dolinki i AW jest moim marzeniem, ale zgadzam się, że jego budowa oznaczałaby katastrofę. Doskonale pamiętam budowę wiaduktu na Marynarskiej czy Świętokrzyskiej- tylko nie zapominajmy, że te miejsca dało się objechać nie nadkładając przesadnie drogi. Jadąc od strony Mokotowa/Ochoty do MW - uniknąć się tego skrzyżowania nie da, a już teraz po zamknięciu Arbuzowej korki w wieczornym szczycie sięgają do Puławskiej.

To, co by małym nakładem poprawiło znacznie drożność - to dołożenie w Dolince chociaż kawałka pasa do skrętu w prawo w Aleję - zielona strzałka nic nie daje, bo pas blokują ci jadący prosto (swoją drogą - zastanawia mnie zawsze co kieruje takimi ludźmi skoro pozostałe pasy jadą znacznie szybciej)

Druga równie pożądana opcja - to połączenie Arbuzowej.

Nie pocieszam się planami i przetargami na budowę obwodnicy i dalszych połączeń - bo nie pamiętam jeszcze żadnej inwestycji która nie miałaby solidnego, rocznego i więcej poślizgu. Ryzyko mega poślizgu przy budowie tunelu przez Ursynów jak dla mnie graniczy z pewnością.
Nowokabacka jest tak daleko, że nie poprawi sytuacji, czas przejazdu na koniec Kabat i zawrotka nie zaoszczędzi czasu.

A skarpa - na większości powierzchni i tak jest przecież niedostępna, pomijam już że to średni teren spacerowy, na rower też niespecjalnie - zatrzymanie się na chwilę grozi pożarciem żywcem przez chmary komarów :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”