Ciszewskiego bis

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
baart
osadnik
osadnik

Re: Ciszewskiego bis

Post autor: baart » 05 kwie 2018, 20:14

chyba po raz pierwszy całkowicie zgadzam się z Panią Radną - aczkolwiek rozwiązanie
miecznik2010
brzmi bardzo ciekawie - spotkałem się z podobnym w Austrii na granicy ze Słowacją

miecznik2010
przybysz
przybysz

Post autor: miecznik2010 » 05 kwie 2018, 18:41

Powiem tak:

w trakcie mojego pobytu za ocenam oraz w Szwajcarii spotkałem się z takim rozwiązaniem, iż drogi przez tereny rezerwatu / lub obok/ były wykorzystane tylko i wyłącznie do ruchu lokalnego przez samochody osobowe od poniedziałku do piątku. Weekend był zarezerwowany dla pieszego ruchu mieszkańców a ruch samochodowy był zamknięty. Może ten sposób byłby dla nas w MW dobrym rozwiązaniem ,mając na uwadze, iż ruch samochodowy w weekend jest mniejszy i można korzystać z niego w dotychczasowym rozwiązaniu /Korbońskiego, Dolinka/.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 kwie 2018, 7:14

A ja za budową, ponieważ:
- będzie to lokalna ulica - jednopasmowa.
- mieszkamy w dużym mieście - każde połączenie między dzielnicami jest na wagę złota.
- ulica będzie przebiegać obok rezerwatu, a nie przez.
- im krótsza droga dojazdu, tym mniejsze zanieczyszczenie powietrza, a może ZTM jakiś autobus puści.
SAME KORZYŚCI.

PiotrPP
przybysz
przybysz

Post autor: PiotrPP » 04 kwie 2018, 22:44

w 100% popieram.

Super, ale nie trzeba przy tym cytować całego wpisu, zwłaszcza odpowiadasz nań bezpośrednio - yav

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 04 kwie 2018, 17:07

Punkt widzenia zależy od punktu jeżdżenia... ;)
Byłem zwolennikiem jak najszybszej budowy wszystkich trzech połączeń (Korbońskiego, Branickiego i "Ciszewskiego-bis), bo to gęstość siatki ulic decyduje o płynności komunikacji, a nie szerokość pojedynczych arterii. Niemniej jednak w ostatnich latach nabrałem wątpliwości względem tej ostatniej ulicy. Po prostu - szkoda rezerwatu. Może lepiej wytyczyć tam wyłącznie drogę rowerową i pieszą, a komunikację zbiorową rozwiązać w inny, mniej inwazyjny sposób? Takich terenów mamy w mieście coraz mniej, płaczemy, że brakuje zieleni i parków, a rezerwat chcemy zalać asfaltem i przeciąć ekranami... Może można to rozwiązać inaczej?
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

PawelB
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: PawelB » 03 kwie 2018, 12:53

Dla mieszkańców Ursynowa korki w dolince to nie problem? Wydaje mi się że jest dokładnie odwrotnie tzn. ta droga jest w interesie Ursynowa głównie.

Futrzak
przybysz
przybysz

Post autor: Futrzak » 02 kwie 2018, 22:29

W interesie ursynowa jest aby to połączenie Nie powstało przed oddaniem POW i przedłużeniem Branickiego.Dla ursynowa nic to nie zmieni,a wilanów bedzie rozjeżdzał ursynów omijając wieczne korki na dolince.Tak wiec wystarczy że z decyzjami wstrzymają sie jeszcze pół roku + późniejsze przetargi,budowa i akurat bedzie polowa 2020.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 16 mar 2018, 18:54

Pytanie, na jakim etapie jest decyzja środowiskowa?

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 16 mar 2018, 14:03

W związku z nabyciem działki pod szkołę istnieje potrzeba realizacji infrastruktury drogowej w rejonie Zdrową/Ciszewskiego. Wystąpiłem więc z interpelacją dotyczącą przyspieszenia budowy Ciszewskiego. W odpowiedzi Zarząd odpowiedział, że wystapił do Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych o przyspieszenie realizacji. Wystąpił też do Zarządu Dzielnicy Ursynów o informację, czy z ich strony podjęto podobne działania.
Link do interpretacji i odpowiedzi :
https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/36916 ... meless.htm

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 03 mar 2018, 20:09

Idę krok dalej. Wskazuję post powyżej mojego, czyli ten autorstwa Anejo05. Kolega zaczął swój pobyt na forum od krytyki moderacji. Słabo.

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 03 mar 2018, 16:01

yav, pójdź jeszcze krok dalej i wskaż konkretnie, które to nic nie wnoszące posty.

zauważyć jednak chciałem, że radna Piszczek odpowiedziała konkretnie na pytanie "eses1234" 2018-02-28, 16:49

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 03 mar 2018, 14:04

Od razu też pojawia się pytanie, co robić z nic nie wnoszącymi postami :evil:

Anejo05
przybysz
przybysz

Post autor: Anejo05 » 03 mar 2018, 12:52

Rozumiem, że Państwo Radni dajecie popis „merytorycznej” dyskusji między sobą w nadziei, że ktoś z Waszych partyjnych przełożonych czyta to forum...

Szkoda tylko zwykłych użytkowników, którzy chcą się czegoś tutaj dowiedzieć np. na temat rozwoju infrastruktury.

Czy nie da się tego jakoś moderować i pyskówki partyjne Radnych (ciężko to inaczej nazwać) przenieść do osobnego wątku pt. „piaskownica”?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 03 mar 2018, 12:33

Piotr Mikucki pisze:
03 mar 2018, 10:32
Pani Radnej odpowiedź potwierdza informację, że Radni PiS wspierajac ówczesnego burmistrza Piotra Guziala uniemozliwiali wybudowanie połączenia drogowego. Nie może Pani mówić jako przedstawiciel PiS, że to Wilanowska Platforma Obywatelska nie chciała wybudowac ulicy jak strona ursunowska torpedowala wszystkie wysiłki.

Proszę nie wprowadzać forumowiczów w błąd. To nie burmistrz Guział, ani ursynowscy radni PiS obiecali budowę Nowobackiej, ale obecna prezydent w 2006 roku jako PRIORYTETOWĄ. I oszukała nas :oops:

Piotr Mikucki pisze:
03 mar 2018, 10:32
W sprawie dementi.
Dementuje, Wilanów Niski jeszcze nie znajduje w Piaseczne . Chyba, że o czymś nie wiemy - po nocy nie włączyłem tv :)

Musisz zintensyfikować kontakty z wyborcami, bo widują Cię w Wilanowie Niskim średnio raz w tygodniu. Meldunek nie oznacza zamieszkiwania.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 03 mar 2018, 10:32

Pani Radnej odpowiedź potwierdza informację, że Radni PiS wspierajac ówczesnego burmistrza Piotra Guziala uniemozliwiali wybudowanie połączenia drogowego. Nie może Pani mówić jako przedstawiciel PiS, że to Wilanowska Platforma Obywatelska nie chciała wybudowac ulicy jak strona ursunowska torpedowala wszystkie wysiłki.

W sprawie dementi.
Dementuje, Wilanów Niski jeszcze nie znajduje w Piaseczne . Chyba, że o czymś nie wiemy - po nocy nie włączyłem tv :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”