Ciszewskiego bis

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Ciszewskiego bis

Post autor: Szatyn » 10 lip 2017, 9:45

Tak jak już wcześniej pisałem, o tym, że ta ulica powstanie wiedzieli wszyscy i to od dawna, więc to nie powód do narzekań (choć w obecnie obowiązującym mpzp nie ma połączenia przez skarpę, oś królewska ucina się na wysokości ul. Rzodkiewki, dlatego mogę zrozumieć niezadowolenie tych, którzy planowali swoje inwestycje pod obowiązujący plan, który jest teraz zmieniany i trzeba przyznać, że jest to mocny argument do ewentualnych protestów).
Nie mniej jednak moim zdaniem kluczowy jest czas powstania tej ulicy. Wbrew pozorom najgorzej, jeżeli powstanie ona szybko, czyli tak jak planują urzędnicy. Przez kilka lat bowiem będzie ona stanowiła w zasadzie jedyne połączenie Wilanowa i Ursynowa (Nowokabacka jest dla wielu osób zbyt daleko by jej używać). Z tego powodu właśnie niestety zagrożone będą tereny zielone, ta ulica będzie nieustannie zakorkowana, bo będzie świetnym objazdem zakorkowanej Dolinki Służewieckiej. Dlatego ja jestem za powstaniem tej ulicy, ale dopiero po tym jak powstanie przyszła obwodnica wraz z Płaskowickiej-Branickiego. W takiej kolejności ma to sens, w innej kompletnie nie (z punktu widzenia środowiska oczywiście, co w moim odczuciu jest ważniejsze niż problem komunikacyjny między dzielnicami, bo to co raz utracimy, może nie być już odzyskane).

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 10 lip 2017, 9:26

Oprócz S2 będzie równolegle Płaskowickiej bis z wjazdem na Branickiego, że bym się tak nie martwił.

Ruch tranzytowego przez oś raczej nie bedzie, bo nie ma gdzie się tranzytowac przez Oś.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 10 lip 2017, 9:03

Chciałbym zauważyć, że za 4 lata to i tak będzie to i tak jedyne sensowne połączenie MW z Ursynowem.
Orszady to jednokierunkowa prowizorka.
S2 to nie będzie droga lokalna, Nowokabacka to kilka kilometrów dodatkowych kilometrów.
W obu przypadkach sam dojazd do nich będzie pewnie dłuższy niż przejazd z MW Ciszewskiego do punktu docelowego na Ursynowie (np. do P&R metra przy Stokłosach). Dodatkowy czas i tony CO2.
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Awatar użytkownika
Camillo
bywalec
bywalec

Post autor: Camillo » 10 lip 2017, 7:51

Wreszcie!To już dawno powinni być zrobione!
Bardzo dobra decyzja.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 09 lip 2017, 23:09

Uważam, że ulica w tym miejscu nie jest optymalnym rozwiązaniem. Szkoda Skarpy.
Komunikacyjnie można to rozwiązać bez lania asfaltu.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 09 lip 2017, 22:13

Rzodkiewki to prowizorka i brud, pył, chaszcze.

Ciszewskiego była rplanowana od lat, przetnie skarpę ale też bardzo ułatwi do niej dostęp

nie widzę sensu nadkładania drogi do obwodnicy dla mieszkancow osi królewskiej

PiotrPP
przybysz
przybysz

Post autor: PiotrPP » 09 lip 2017, 21:22

Chodzi chociażby o teren po krórym spacerują całe rodziny z dziecmi jest też bardzo dużo rowerzystów - ulica Rzodkiewki zresztą najlepsze będzie zdjęcie z dzisiaj godzina 19. Gdy ta ulica powstanie przetnie całą drogę widoczną na zdjęciu. Dla mnie to jest żenujące kto to wymyślił?? aby w takim miejscu budować drogę lokalną z 1 pasem ruchu w daną stronę gdy obok przeciez powstaną drogi łączące dzielnice i to dużo większe drogi. Szkoda terenów rekreacyjnych.
Załączniki
IMG_3190.JPG
IMG_3196.JPG

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 09 lip 2017, 0:07

Wydaje mi się że zdecydowanie więcej osób jest za tym aby ta droga powstala. Nie rozumiem też o zniszczeniu jakich terenów rekreacyjnych z których korzysta wiele osób piszesz.

PiotrPP
przybysz
przybysz

Post autor: PiotrPP » 08 lip 2017, 22:58

Totalna bezmyślność fundowana bedzie droga z JEDNYM!! pasem ruchu. Droga co najwyzej lokalna ktora zniszczy totalnie tereny rekreacyjne z ktorych korzysta mnostwo osob. Droga narusza otulinę skarpy ursynowskiej przejdzie obok terenów chronionych. Mamy bardzo mało terenów zielonych, coraz gorszą jakość powietrza tutaj powinien byc bardzo głośny sprzeciw.

Awatar użytkownika
oktawiusz
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: oktawiusz » 08 lip 2017, 14:13

Ograniczenie tonażowe wystarczy.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 08 lip 2017, 11:39

A kto się będzie "tranzytował" przez MW?
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 07 lip 2017, 19:16

Nie wyobrażam sobie, żeby była o innym znaczeniu niż lokalnym i oczekuję, że radni będą walczyć o to! I oby powstała nie wcześniej niż oddanie ul. Branickiego do Ursynowa bo inaczej tranzyt i rozjechanie Miasteczka będzie faktem!

Awatar użytkownika
Tom
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)
Kontaktowanie:

Ciszewskiego bis

Post autor: Tom » 07 lip 2017, 18:37

Radni warszawscy wczoraj zapalili zielone światło dla wykupu kluczowej działki dla budowy Ciszewskiego w stronę Wilanowa. Teraz wystarczy przesunąć środki, które obecnie są zarezerwowane po 2020 roku. Mam nadzieję, że zgodnie z pierwotnymi założeniami będzie to ulica o charakterze lokalnym.

dynirro
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Re: Połącznie Ursynów Wilanów - Ciszewskiego

Post autor: dynirro » 23 wrz 2015, 14:48

nrafal pisze:Jest jeszcze opcja 3 brak drogi bo taki wariant zgodnie z SIWZ tez ma być analizowany przez projektanta.
Dziwnego w tym nic. Dla wydania decyzji środowiskowej trzeba zawsze analizować wariant zero.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Re: Połącznie Ursynów Wilanów - Ciszewskiego

Post autor: nrafal » 17 wrz 2015, 10:02

Jest jeszcze opcja 3 brak drogi bo taki wariant zgodnie z SIWZ tez ma być analizowany przez projektanta.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”