Latarnie czy iluminacja świąteczna?

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Latarnie czy iluminacja świąteczna?

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 wrz 2017, 0:11

Tom pisze:
26 wrz 2017, 22:40
Będą wyremontowane latarnie i iluminacja. Tylko remont będzie wykonany później, wraz z remontem drogi.

A skąd ta pewność?

Tom pisze:
26 wrz 2017, 22:40
A tak nawiasem mówiąc to byłem zaskoczony że glosowala Pani Radna przeciwko przyspieszeniu o rok budowy przedszkola w Powsinie przy ul. Latoszki oraz przyspieszeniu o rok budowy żłobka w Wilanowie.

Widzę, że zaczynasz stosować retorykę burmistrza Rakowskiego, chociaż dobrze wiesz, że takie stwierdzenie nie oddaje prawdy. Ponieważ po pierwsze, wszystkie zmiany wrzucane są do jednego worka. A po drugie, biorąc pod uwagę ilość głosów koalicji (programowej), moje głosowanie miało wymiar czysto symboliczny. Głosowałam przede wszystkim przeciw przesunięciu środków z remontu latarni na iluminacje świąteczne i przesunięciu 9 mln z budżetu inwestycyjnego na przyszły rok. Wy te przesunięcia zaakceptowaliście. Jak zwykle zresztą, więc ja w odróżnieniu od Ciebie w ogóle nie byłam zaskoczona.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 26 wrz 2017, 22:40

Będą wyremontowane latarnie i iluminacja. Tylko remont będzie wykonany później, wraz z remontem drogi.
A tak nawiasem mówiąc to byłem zaskoczony że glosowala Pani Radna przeciwko przyspieszeniu o rok budowy przedszkola w Powsinie przy ul. Latoszki oraz przyspieszeniu o rok budowy żłobka w Wilanowie... Zał. Nr 7 do uchwały... A czepiacie się 100 tys. Mówię o przesunięciu 20 mln zł z roku 2019 na 2018 co oznacza realizację tych najważniejszych dla rodziców dzieci inwestycji w 2018 a nie 2019 r.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 26 wrz 2017, 22:15

Tom pisze:
26 wrz 2017, 21:34
W tym roku nie było szans na skierowanie tych pieniędzy na inwestycję na oświetlenie. Było to rzeczowo i merytorycznie wyjaśnione na Komisji Budżetu.

Nie inwestycję, ale remont latarni w Wilanowie Wysokim. Dokładnie przy ul. W. Rutkiewicz i Gubinowskiej. Czyli... Szanowni Państwo, Zarzad Dzielnicy nie wyremontował Wam w tym roku latarni, mimo, że sam zawnioskował o dodatkowe środki na ten cel, ale za to będziecie mogli w zimie pooglądać sobie świecidełka na Sobieskiego, Al. Wilanowskiej i w Miasteczku Wilanów. Przesunięcie środków w wysokości 100 tys. poparli radni PO i Niezależni.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 26 wrz 2017, 21:34

Wydaje się, że tak nie należy dyskutować, bo to jest najlepszy sposób, żebyśmy się zaraz poobrazali. Zarówno iluminacja świąteczna ma sens - oby objęła większą niż do tej pory cześć Dzielnicy, jak i realizacja oświetlenia na osiedlach o zabudowie ekstensywnej (skoro prawo miejscowe dopuszczenie zabudowę to mieszkańcy mają prawo do infrastruktury. Muszą się jednak liczyć, że nie stanie się to szybko. Część ul. Dobrodzieja oświetlenie ma, tu chodzi o kolejny odcinek). Środki o których mowa w temacie były przeznaczone na remonty a nie inwestycje, która jest budowa oświetlenia. To oczywiście niuanse, ale one determinują możliwości. W tym roku nie było szans na skierowanie tych pieniędzy na inwestycję na oświetlenie. Było to rzeczowo i merytorycznie wyjaśnione na Komisji Budżetu. Natomiast sukcesywnie środki na oświetlenie dróg powinny być dedykowane.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 26 wrz 2017, 21:22

MartynaW pisze:
26 wrz 2017, 20:50
zgadzam się z innymi wpisami, że inwestując na polu uprawnym i to w terenie zalewowym naszej Wisły, to ktoś mocno "przegiął" - mówi się: chytry 2x traci! i nie zasługuje ani na latarnię ani na remont uliczki prowadzącej do kilku domków tych chytrusków ...lisków cwaniaczków ...sorry ale taki mamy klimat.

Pani Martyno, odróżnia Pani pole uprawne od działki budowlanej? "Chytruski? Liski cwaniaczki?" Ma Pani pojęcie o cenach działek budowlanych na "terenie zalewowym naszej Wisły" w Wilanowie? Jedne z najwyższych w Polsce.

MartynaW
przybysz
przybysz

Post autor: MartynaW » 26 wrz 2017, 20:50

Pani Radna JSZP

na tak postawione pytanie odpowiedź jest : oczywiście, że latarnia, a nie świecidełka.
ale,
zgadzam się z innymi wpisami, że inwestując na polu uprawnym i to w terenie zalewowym naszej Wisły, to ktoś mocno "przegiął" - mówi się: chytry 2x traci! i nie zasługuje ani na latarnię ani na remont uliczki prowadzącej do kilku domków tych chytrusków ...lisków cwaniaczków ...sorry ale taki mamy klimat.

czyli: zero na głupoty, a wydawać na przemyślane i służące ogółowi sprawy/tematy/budowy.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 25 wrz 2017, 11:44

Pisać można. Ale skończy się to w pewnym momencie urlopem... :evil:
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 24 wrz 2017, 18:54

Floyd pisze: Nie, ale rozumiem, że jest Pani nie tylko mieszkanką dzielnicy Wilanów, ale i całej Polski.

Proszę nie żartować. Jestem tylko skromną dzielnicową radną. Od pilnowania finansów na szczeblu centralnym jest totalna opozycja. A propos, czy coś przeoczyłam? Można już na tym forum pisać o polityce krajowej?

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 24 wrz 2017, 17:26

J.Szubińska-Piszczek pisze:
24 wrz 2017, 9:03
Floyd pisze:
23 wrz 2017, 23:30
A tak przy okazji - mam nadzieję, że z równą (a nawet proporcjonalnie do wydanej kwoty większą) pasją piętnuje Pani wydanie 19 mln na szkalowanie przez władzę grupy obywateli jaką są sędziowie. Za taką kwotę można zrobić naprawdę wiele dobrego dla ogółu.
Z budżetu Wilanowa?
Nie, ale rozumiem, że jest Pani nie tylko mieszkanką dzielnicy Wilanów, ale i całej Polski.
Dbając (słusznie) o racjonalne wydatkowanie środków, a także zarzucając "marnowanie" pieniędzy w dzielnicy, tym bardziej powinna Pani czynić zarzut "marnowania" wielokrotnie większej kwoty "na szczeblu centralnym".

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 24 wrz 2017, 16:10

23 wrz 2017, 8:33
Co to znaczy niewiele? 500 mieszkańców MW domaga się parku za 120 mln, a ludziom, którzy też płacą podatki odmawia się dóbr podstawowych?
Jak dla mnie park jest dla minimum kilkudziesięciu tysięcy okolicznych mieszkańców - Wilanów (Miasteczko), Mokotów -po stronie zachodniej Al. Wilanowskiej,Ursynów (sąsiaduje z drugiej strony)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 24 wrz 2017, 9:03

Floyd pisze:
23 wrz 2017, 23:30
A tak przy okazji - mam nadzieję, że z równą (a nawet proporcjonalnie do wydanej kwoty większą) pasją piętnuje Pani wydanie 19 mln na szkalowanie przez władzę grupy obywateli jaką są sędziowie. Za taką kwotę można zrobić naprawdę wiele dobrego dla ogółu.

Z budżetu Wilanowa?

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 23 wrz 2017, 23:30

Akurat ja nie jestem entuzjastą parku - podoba mi się nieco dziki krajobraz, który jest w tym miejscu. Jednak uważam, że - o ile taka jest wola mieszkańców - ten projekt powinien być realizowany, ponieważ będzie służył tysiącom.
Co do zalanej ulicy - niewątpliwie wymaga poprawy w zakresie odprowadzenia wody.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 23 wrz 2017, 21:12

przemoka pisze:
Pani Radna, z czystej ciekawości -ile kosztują te domy? Bo w MW to przeciętne mieszkanie kosztuje 400 tys. PLN (~7000 PLN/m2 * 50-60 m2).

Trochę ofert jest na Allegro. Np. Dom 151 m kw za 850 tys (5,6 tys za m kw) na działce 500 m kw. Wg mojej wiedzy tyle kosztuje 100-metrowe mieszkanie w MW.

przemoka
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: przemoka » 23 wrz 2017, 18:39

23 wrz 2017, 8:38

Ta "willa" kosztuje tyle samo, co mieszkanie w MW.
Pani Radna, z czystej ciekawości -ile kosztują te domy? Bo w MW to przeciętne mieszkanie kosztuje 400 tys. PLN (~7000 PLN/m2 * 50-60 m2).

Bo co się rozglądałem za jakimś domkiem, to ode mnie półtora miliona chcieli...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 23 wrz 2017, 15:11

22 wrz 2017, 17:51
Radni otrzymali taką propozycję na najbliższą Sesję:

Zwiększenie środków o kwotę 250.000 zł z przeznaczeniem na iluminację świąteczną na terenie Dzielnicy Wilanów.
W/w środki pochodzą z następujących zadań:
- B/I/2/4/2 Utrzymanie i remonty oświetlenia ulic, placów i dróg - kwota 100.000 zł

Proponuję przeznaczyć te 100 tys. zł na remont tej ulicy. W poniedziałek złożę taką interpelację.
Załączniki
Ponczowa.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”