Nowe nazwy ulic

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Re: Nowe nazwy ulic

Post autor: yav » 05 lip 2017, 11:24

Mam jedną nazwę, ale też jest nadęta jak na taką małą uliczkę: Hetmańska ;)

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak
radny
radny

Post autor: AnnaDrewniak » 05 lip 2017, 11:22

To prawda, że z jednej strony mamy nazwy roślinne, ale z drugiej "z patosem, nadęciem i martyrologią": św. U. Ledóchowskiej, Rondo Sapiehy i ul. Prymasa A. Hlonda. Moim zdaniem, musimy znaleźć kompromis między tymi nazwami ulic.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 05 lip 2017, 10:13

Ja bym chciał, żeby to była nazwa neutralna i oddająca charakter tej ulicy. Bez patosu, nadęcia i martyrologii. Obok są nazwy związane z roślinami, więc może jakaś Frezjowa, Krokusowa, Strelicji, Tatarakowa (tak, wiem, że jest Frezji i Krokusów, ale to jednak inna nazwa:P). Albo np. Motylowa (tylko kto to był ten Motylow...).

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak
radny
radny

Nowe nazwy ulic

Post autor: AnnaDrewniak » 05 lip 2017, 9:37

Chciałabym poinformować, że na najbliższym posiedzeniu Komisji Kultury będziemy opiniować nową nazwę ulicy w MW: Kordialna. Dotyczy ona odcinka od Ronda Sapiehy do Zdrowej. Stanowisko naszego klubu jest negatywne. Po pierwsze, nikt takiego słowa nie używa. Oznacza ono serdeczny, przyjazny, wylewny. Po drugie, brzmi nieprzyjemnie dla ucha. Szkoda, że ta ulica nie może nazywać się po prostu Zdrowa. Przecież cały czas mówimy, że budujemy przedszkole przy Zdrowej. Nie pozwala na to zasada numeracji zgodnie z biegiem Wisły. Prosimy zatem o Państwa pomysły.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”