Parkowanie przy Placu Miejskim (ul. Kieślowskiego)

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
AnnaDrewniak
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Parkowanie przy Placu Miejskim (ul. Kieślowskiego)

Post autor: AnnaDrewniak » 24 sie 2015, 19:31

sober pisze:Ja jednak wolę radnych, którzy najpierw sprawę potrafią dobrze przemyśleć i skonsultować
Jeśli chodzi o konsultacje, to pisze o nich radna Szubińska-Piszczek w jednej z ostatnich interpelacji:
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/001 ... sf/264.pdf

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 24 sie 2015, 18:27

Jeśli nie ma gdzie parkować, to należy się zastanowić, czy trzeba korzystać z samochodu. A blokowanie dojazdu i chamstwo parkingowe bardziej szkodzą mieszkańcom niż znaki i słupki.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 24 sie 2015, 15:11

legion16 pisze:
Piotr Mikucki pisze:Bardzo dobrze, że złożyła a czy to jest dobre rozwiązanie dla mieszkańców zobaczymy. Moim zdaniem musimy się zastanowić nad kompleksowym rozwiązaniami ruchu i parkowaniem w całym Wilanowie.
Całe szczęście, że podczas gdy jedni radni się zastanawiają, inni po prostu działają ;)
Ja jednak wolę radnych, którzy najpierw sprawę potrafią dobrze przemyśleć i skonsultować, niż biec jak jeździec bez głowy i odbijać się od kolejnych drzwi. Dobry plan to 80% sukcesu każdej inicjatywy.
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Post autor: luckyluke » 24 sie 2015, 11:34

Korzystając z okazji - w końcu jest to bardzo blisko terenu o którym Państwo mówicie - bardzo duży problem jest również na ulicy Kazachskiej, z tym że w tym przypadku parkowanie z jednej strony ulicy (jak na załączonym zdjęciu) blokuje całkowicie ruch dwustronny. Ulica stała się jedno-jezdniowa mimo, że jest dwukierunkowa i nagminne jest, że samochody muszą się cofać, by przepuścić osobę jadącą z naprzeciwka. Nie wiem jaki jest optymalne rozwiązanie w tym wypadku. Ulicy nie da się przekształcić w jednokierunkową, gdyż nie ma alternatywnej trasy z drugiej strony, więc pozostaje chyba wyłącznie ograniczenie parkowania na tej ulicy.
kazachska.jpg
parkowanie na kazachskiej
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 24 sie 2015, 11:11

Bardzo dobrze, że złożyła a czy to jest dobre rozwiązanie dla mieszkańców zobaczymy. Moim zdaniem musimy się zastanowić nad kompleksowym rozwiązaniami ruchu i parkowaniem w całym Wilanowie.

Z mojego doświadczenia wynika, że znaki zakazu i słupki uderzą tylko w samych mieszkańców.
Podobnie jest przy ul. Łowczej gdzie stanął znak zakaz parkowania aby walczyć z zastawianiem bram i furtek do posesji.
Skończyło się na tym, że mandaty dostali, ale mieszkańcy co parkowali pod swoimi domami.
W tej sprawie złożyłem interpelację i czekam na odpowiedź.
Walka z takimi kierowcami jest bardzo trudna a cierpią tylko mieszkańcy bo muszą się ograniczać do „bezmózgowca”

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak

Post autor: AnnaDrewniak » 24 sie 2015, 9:59

Piotr Mikucki pisze:Własne zdanie wyrabiam, ale w rozmowie z mieszkańcami. Zawsze mam własne zdanie co nie znaczy, że nie daje się przekonać do jakiegoś rozwiązania. :)
Czy możemy dowiedzieć się, jakie działania dotyczące nieprawidłowego parkowania przy Placu Miejskim przy ul. Kieślowskiego Pan podjął? Radna Szubińska-Piszczek, tak jak obiecała, następnego dnia złożyła w tej sprawie interpelację:
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/001 ... kp/274.pdf

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 24 sie 2015, 8:22

Własne zdanie wyrabiam, ale w rozmowie z mieszkańcami. Zawsze mam własne zdanie co nie znaczy, że nie daje się przekonać do jakiegoś rozwiązania. :)

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 21 sie 2015, 17:57

Arktik pisze:Też przyłączam się do apelu aby Straż Miejska wzięła się wreszcie do roboty i bezwzględnie i systematycznie robiła porządek z nieprawidłowo parkującymi autami! Piesi i rowerzyści mają takie same prawa korzystania z przestrzeni publicznej co kierowcy! Jeśli nie dają sobie z tym rady to może ktoś powinien ponieść za to odpowiedzialność?
a jeśli kierowca nie umie parkować to niech wraca na kurs nauki jazdy

mruffa
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: mruffa » 21 sie 2015, 12:16

Ja też nie jestem fanem słupków, bo brzydką wyglądają. Ale na pewno ładniej niż chodnik zawalony samochodami :) Krawężniki też będą do wymiany, bo są pokruszone przez te samochody.
Piotr Mikucki pisze:Rozmawiałem o problemach z parkowaniem ale tez o przepustowości naszych uliczek z oficerem SM.
Jego zdaniem rozwiązaniem są ulice jednokierunkowe oraz parkowanie tylko po jednej stronie ulicy.
Od 3 tyg. Kieślowskiego przy bloku "Dobry Dom" jest jednokierunkowa, a codziennie widzę osoby, które wjeżdżają pod prąd. Klimczaka z nowymi trawnikami też była niszczona przez samochody, a do postawienia słupków.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 21 sie 2015, 11:57

Ok pytam się bo znam z przypadek, że sami mieszkańcy mający garaże woleli parkować przed domem co skutkowało zastawianiem całego osiedla a garaże puste stały.

Rozmawiałem o problemach z parkowaniem ale tez o przepustowości naszych uliczek z oficerem SM.
Jego zdaniem rozwiązaniem są ulice jednokierunkowe oraz parkowanie tylko po jednej stronie ulicy. W przypadku łamania przepisów nie ma wątpliwości i można taki samochód ściągnąć na parking SM.

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 21 sie 2015, 11:25

W tym przypadku powyżej to zwykle klienci Vilano, raczej przyjezdni. Kawałek dalej, w obrębie przejścia dla pieszych, centralnie na chodniku stają klienci Gusto.
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 21 sie 2015, 10:49

Generalnie jestem przeciwny słupkom, ale taki przypadek to juz poważny problem (żeby nie powiedzieć stan umysłu).

Proszę powiedzieć jak Państwo obserwują parkujące samochody przy domach to są to samochody mieszkańców danej ulicy czy przyjezdnych ?

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 21 sie 2015, 8:43

SM powiadomiona, czy zareagowała - nie wiem.
ATT00001.jpg

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 19 sie 2015, 22:09

Slavko pisze:Btw jak dobrze pamietam to chyba w marcu radni zapowiadali spotkanie z SM na temat parkowania w MW i jakoś cisza w temacie. Spotkanie było? Jakies wnioski? Działania? SM nie bedzie obsługiwać już fotoradarów to może zajmą sie parkującymi inaczej w MW
Do dziś nie ma protokołu z tego posiedzenia komisji :(

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 19 sie 2015, 22:06

Złożę w tej sprawie interpelację.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”