Parkowanie w MW

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej

Rozwiązaniem problemu parkowania w Miasteczku Wilanów przede wszystkim jest:

Przeznaczenie dodatkowej przestrzeni publicznej na większą liczbę miejsc parkingowych.
34
34%
Wprowadzenie rozwiązań zwiększających rotację na istniejących miejscach parkingowych (np. parkowanie płatne).
62
62%
W Miasteczku Wilanów nie ma problemu z parkowaniem.
4
4%

Liczba głosów: 100

Futrzak
przybysz
przybysz

Re: Parkowanie w MW

Post autor: Futrzak » 12 kwie 2018, 20:11

udzialy dewelopera byly na etapie budowy,po oddaniu mieszkań i przeniesieniu wlasnosci udzialy w drodze przeszły na mieszkanców.u nas w la clarte mamy w akcie notarialnym procentowy udział w drodze dojazdowej.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 12 kwie 2018, 20:04

Poprawka: wspólnoty miały po 14-17%, szczegółowo mogę podać na priv, żeby tu nie robić OT.

A o organizacji ruchu dyskutuje się nie 2-3, lecz ponad 5 lat.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 12 kwie 2018, 19:38

Futrzak, nie wiem skąd te informacje, ale wg stanu na koniec lutego, wspólnoty miały ok. 17% udziałów, Espace też mniej więcej tyle. Robyg (ma 37% i bez jego głosu nic nie można uchwalić, bo uchwały podejmowane są większością 2/3) nadal dyktuje warunki i nie poczuwa się ani do naprawy drogi poza odcinkiem wzdłuż ich budowy, ani np. zainwestowania w jej oświetlenie. O organizacji ruchu na tej drodze dyskutuje się już 2-3 lata i końca nie widać - a strefa zamieszkania to tam konieczność (dziś obowiązuje ograniczenie aż do 50 km/h i niektórzy tyle jeżdżą).

Futrzak
przybysz
przybysz

Post autor: Futrzak » 12 kwie 2018, 14:53

Pimo pisze:
12 kwie 2018, 8:17
Henryk, jakie wspólnoty... Często te drogi należą do wielu wspólnot, albo też wciąż deweloperów. Deweloperzy grosza nie chcą wyłożyć na drogę, więc głosują przeciwko czemukolwiek co wiąże się z kosztem. A wspólnoty jak jest ich więcej, też z trudem cokolwiek mogą wspólnie ustalić. Przykład to moja droga między SH i LaClarte - jest tylko częścią dużo większej drogi, gdzie deweloperzy mają większość i negują wszystko co powodowałoby wydatki.
Akurat ta droga SH/La Clarte/Espace i Villa Nobile jest wlasnością tych wspólnot a dokładnie mieszkańców tych 4 osiedli.Jeśli chodzi o deweloperów Robyg i Bouygues immobilier to umowa była taka że po zakończeniu budowy espace la clarte i villa nobile mieli przywrócić zniszczona drogę do stanu pierwotnego

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 12 kwie 2018, 14:23

Chciałabym poinformować o odpowiedzi na moją interpelację ws. wprowadzenia strefy płatnego parkowania w MW:
Załączniki
odp1199.jpg

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 12 kwie 2018, 8:17

Henryk, jakie wspólnoty... Często te drogi należą do wielu wspólnot, albo też wciąż deweloperów. Deweloperzy grosza nie chcą wyłożyć na drogę, więc głosują przeciwko czemukolwiek co wiąże się z kosztem. A wspólnoty jak jest ich więcej, też z trudem cokolwiek mogą wspólnie ustalić. Przykład to moja droga między SH i LaClarte - jest tylko częścią dużo większej drogi, gdzie deweloperzy mają większość i negują wszystko co powodowałoby wydatki.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 12 kwie 2018, 8:04

Co do dróg wewnętrznych to bym się nie bał. 1. Okolice Teodorowicza ucywilizuje się po zakończeniu budow. Wspólnoty mogą zawsze wprowadzić rozwiązania typu 1. jednokierunkowe drogi na części odcinków z podpisanymi umowami z europarkim (parkowanie płatne). 2. Strefa ruchu z mijankami i wyznaczonymi miejscami do parkowania do 30 minut (chodzi głównie o lokale użytkowe, kurierów, taksówki). 3. Jeżeli udało by się przy przy al RP zbudować platne miejsca parkingowe to zdecydowanie będzie łatwiej porządkować ruch

Takie ulice jak Teodorowicza może też przejąć dzielnica

Arnoldinho
przybysz
przybysz

Post autor: Arnoldinho » 12 kwie 2018, 6:33

W kwestii wymuszonej rotacji parkowania: co do zasady dobry pomysł ALE dzięki temu takie uliczki jak Herbu Szreniawa czy Teodorowicza, które mają jakąś dziwną sytuację prawną polegającą na tym, że stanowią drogę wewnętrzną, będą już całkowicie rozjechane. Parkowanie na drodze wewnetrznej zaiste pozostanie darmowe, co oznacza ze to bedzie pierwszy cel cwanych poszukiwaczy miejsc parkingowych, a wtedy to juz chyba zaczna parkowac jeden na drugim.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 11 kwie 2018, 15:41

Odholowywanie. Tak jak to się robi na Mokotowie. Parę zawalidróg na osiedlowych uliczkach odholowano. Kartka za szybę, czekamy 30 dni (+15 rezerwy), a potem do widzenia.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 11 kwie 2018, 15:31

jakie rozwiązanie proponujesz aby pozbyć się kierowców-widmo?

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 11 kwie 2018, 14:42

W moim rejonie komuś puściły nerwy i kilku cwaniaczków drapie felgą asfalt. Jestem przeciwnikiem samosądów, ale w głębi serca, jak widzę totalną bezkarność ludzi utrudniających swoją bezczelnością życie innym, czułem, że taki dzień nadejdzie. I teraz kamyczek do ogródka wszystkich, którzy twierdzą, że w Wilanowie brakuje miejsc do zaparkowania, bo... Kamyczek do ogródka Zarządu Dzielnicy, który przekształca to, co w planie miało być zieleńcem przed Ratuszem w kolejne składowisko złomu...
Otóż tym złomom na felgach nikt kółek nie napompował już od blisko tygodnia. Wniosek jest więc taki, że nie tyle brakuje nam w Wilanowie miejsca do parkowania, co do składowania złomu. Stoją sobie złomy nietykane całymi miesiącami, a miasto ma oddawać kolejną przestrzeń kierowcom? Gdzie tu sens?
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 03 lut 2018, 19:57

Też mam pytanie do radnych! Czy ktoś z nich widzi potrzebę wymuszenia rotacji parkowania na publicznych miejscach postojowych, np. wzdłuż ulicy Klimczaka! Znalezienie tam wolnego miejsca zazwyczaj graniczy z cudem! Myślę, że mieszkańcy MW już dawno dojrzeli do takiego rozwiązania, a nie słyszałem, żeby była jakakolwiek inicjatywa po stronie miasta/dzielnicy/radnych aby zmienić tak ważną i potrzebną rzecz!!

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 03 lut 2018, 10:54

Zakazy zakazami. Za to parkingi publiczne przy Osi Królewskiej (pod Alto i naprzeciwko) znowu okupują samochody stojące tam tygodniami. Tym razem jakaś wypożyczalnia samochodów urządziła sobie tam parking swoich aut z napisem "Wynajmij mnie" i stoją tak już około miesiąca.

Tylko wymuszona opłatami rotacja rozwiązałaby problem. Jak wiele miejsc udałoby się odzyskać, gdyby od np. 3-4. godziny parkowanie było płatne i to sporo.

Radni, do dzieła!

cube
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: cube » 02 lut 2018, 20:22

To już druga czy trzecia tego typu akcja na tym odcinku i po każdej jest coraz lepiej.
I to pokazuje, że jednak można - tylko zamiast mandatów którymi niewielu się przejmuje, potrzeba właśnie założyć blokadę, co skutecznie odstrasza :)

Kilku innym ulicom by się to przydało, żeby tylko w końcu miasto je przejęło!

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 02 lut 2018, 10:43

Wczoraj straż miejska zrobiła akcję z blokadami na Kieślowskiego pomiędzy Osią a Klimczaka. Do dziś stoi jeden samochód zakuty w dyby, ale poza nim pusto. Nawet nie sądziłem, że da się tak komfortowo tamtędy jeździć :) Zobaczymy na jak długo wystarczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”