Parkowanie w MW

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej

Rozwiązaniem problemu parkowania w Miasteczku Wilanów przede wszystkim jest:

Przeznaczenie dodatkowej przestrzeni publicznej na większą liczbę miejsc parkingowych.
34
37%
Wprowadzenie rozwiązań zwiększających rotację na istniejących miejscach parkingowych (np. parkowanie płatne).
54
59%
W Miasteczku Wilanów nie ma problemu z parkowaniem.
3
3%

Liczba głosów: 91

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Re: Parkowanie w MW

Post autor: Aga » 19 wrz 2015, 15:33

pntb pisze: Nie musi dźwigać, może wziąć wózek. W wielu miejscach jest taki kłopot z dostępem, więc oni mają wózki. Tylko się im nie chce, bo łatwiej rozjechać komuś trawnik.
Ależ oczywiście! Bo tylko kierowca samochodu dostawczego na ten problem, że mu się nie chce. :lol:

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 19 wrz 2015, 15:19

Aga pisze:[miał trochę racji, że tam stanął. Ze względu na zupełny brak miejsca do zaparkowania ma dźwigać ciężary o kilkadziesiąt metrów dalej? Pomysł MW zupełnie bez miejsc do parkowania ma dużą wadę.
Nie musi dźwigać, może wziąć wózek. W wielu miejscach jest taki kłopot z dostępem, więc oni mają wózki. Tylko się im nie chce, bo łatwiej rozjechać komuś trawnik.

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 19 wrz 2015, 14:54

Maciek1971 pisze:no a jak na Branickiego ustawili słupki to buraki przeniosły się na wjazd w Sarmacką. No kurde gdzie my zyjemy skąd się bierze to towarzycho... za dwa grosze
przeciez to juz nudne codziennie dzwonic na SM
Trzeba dzwonić, trzeba ;) Tak się wychowuje SM :)

Jakiś czas temu zwróciłam uwagę kierowcy samochodu dostawczego, który stanął na Sarmackiej przy bloku ul. Branickiego 9, pod klatką od Sarmackiej właśnie. Stanął na awaryjnych światłach, dwoma kołami na trawniku - rozjeżdżając Wam trawnik. Poprosiłam go, żeby przeparkował bo raz, że blokuje pas jazdy, a dwa - niszczy trawnik. A facet na to, że nie ma gdzie zaparkować, a ma ciężki towar na pace, który musi wnieść do mieszkania przez klatkę od Sarmackiej. W rezultacie przestawił samochód tak, że koła były na opasce, nie na trawniku. Ale po rozmowie z nim pomyślałam, że miał trochę racji, że tam stanął. Ze względu na zupełny brak miejsca do zaparkowania ma dźwigać ciężary o kilkadziesiąt metrów dalej? Pomysł MW zupełnie bez miejsc do parkowania ma dużą wadę.

Maciek1971
bywalec
bywalec

Post autor: Maciek1971 » 19 wrz 2015, 14:04

no a jak na Branickiego ustawili słupki to buraki przeniosły się na wjazd w Sarmacką. No kurde gdzie my zyjemy skąd się bierze to towarzycho... za dwa grosze
przeciez to juz nudne codziennie dzwonic na SM

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 19 wrz 2015, 11:31

Z burdelem na Sarmackiej osobiście walczyłam ;) Gdy zrobiono zatoki po obu stronach ulicy, faktycznie, zrobił się porządek. Samochody stoją w zatokach, a nie na trawnikach.
Najważniejszy jest złoty środek - zupełny brak miejsc do parkowania, zwłaszcza gdy w przyziemiach są lokale usługowe, takim złotym środkiem z pewnością nie jest.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 19 wrz 2015, 10:42

Aga pisze:Tak, czy siak, problem rozwiązałyby miejsca parkingowe pod każdym blokiem dla jego mieszkańców i ich gości.
Na Sarmackiej tam gdzie są - jest burdel. Tam gdzie nie ma - jest porządek.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 19 wrz 2015, 10:27

A ja nie chcę mieszkać na parkingach, z rzadka poprzetykanych blokami. I prawie bez zieleni, bo się nie zmieści. :(

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 19 wrz 2015, 10:24

Tak, czy siak, problem rozwiązałyby miejsca parkingowe pod każdym blokiem dla jego mieszkańców i ich gości.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 19 wrz 2015, 8:41

Pimo pisze:Obowiązek to był wiele lat temu, od dawna już nie można prowadzić takiej sprzedaży wiązanej.
Hm, w Ostoi Wilanów w budowanym właśnie etapie jest obowiązek zakupu miejsca parkingowego.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 18 wrz 2015, 17:05

Nie widziałbym nic złego gdyby np. wzdłuż al. Rp powstał pas do parkowania równoległego.
Przy tej liczbie inwestycji z bezpośrednim wjazdem od al. RP z wydzielonym pasem wjazdowym/zjazdowym oraz nowopowstającymi przejściami dla pieszych, to szczególnie na odcinku Sarmacka - Wilanowska będzie to raczej niewykonalne.
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 18 wrz 2015, 16:55

nrafal pisze:Dla mnie sytuacja jest prosta.
Każdy mieszkaniec miał obowiązek zakupu co najmniej jednego miejsca parkingowego, więc jeżeli ma jeden samochód bo na więcej go nie stać to ma miejsce parkingowe i temat zamknięty.
Jeżeli ktoś w jakiś sposób się dogadał i nie kupił garażu
Obowiązek to był wiele lat temu, od dawna już nie można prowadzić takiej sprzedaży wiązanej. Kogo nie było stać na garaż, nie kupił go. Projektanci układu drogowego nie wzięli tego jednak pod uwagę. Nie widziałbym nic złego gdyby np. wzdłuż al. Rp powstał pas do parkowania równoległego.

apia
przybysz
przybysz

Post autor: apia » 18 wrz 2015, 13:08

Bardzo proszę o nie wieszanie tak od razu psów na osobach demontujących platformy.
Mam po prostu 1 samochód, a na te w Aura Parku bardzo niewygodnie się wjeżdżało - to niby czemu miałam nie demontować? a nikomu pod oknem nie parkuję.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 17 wrz 2015, 19:01

nrafal pisze:Niesety tego typu rozwiązania z platformami zależnymi to lipa dla ominięcia zapisów MPZP.
Przy 10 mieszkaniach (biorąc do wyliczeń założenie 1,5 miejsca na mieszkanie) to już 5 pojazdów bez parkingu.
To nie jest tak... Platforma jest bardzo wygodnym rozwiązaniem tam gdzie pewne ograniczenia nie pozwalają na budowę normalnych 2 poziomowych parkingów (w części budynków miasteczka). Są dwa typy - zależne i niezależne. W budynku w którym mieszkam są zależne, niezależne oraz zwykłe miejsca parkingowe. Platforma zależna jest absolutnie funkcjonalnym miejscem parkingowym - funkcjonująca jak miejsce parkingowe rodzinne. W skaranym przypadku parkowanie może zająć kilka minut (jeżeli trzeba przeparkować na chwilę samochód z dołu platformy). Dolne miejsce jest zwykłymi miejscem wolnostojącym, nad którym - najczęscie na wysokości 1,8 metra jest drugie....

Platformy niezależne są już powszechnie wykorzystywane - tutaj jedyny dyskonfort jest wtedy gdy akurat twoje miejsce jest wysunięte w góre lub dół .

Problemem jest chyba to że w Aura Park developer zafundował najtańsze skośne platformy a nie wygodne płaskie i na dodatek pozwolił je demontować. Do tego developera mam jeszcze kilka uwag - ale to w wątku o ogrodzeniach;)

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 17 wrz 2015, 18:42

Z nadzieją czekam na 2.01.2016 :)
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 17 wrz 2015, 18:40

No to pora żelazem i ogniem zmienić mentalność. Udało się ludzkość nauczyć nie robić za stodołą - nauczy się i parkowania.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”