Parkowanie w MW

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej

Rozwiązaniem problemu parkowania w Miasteczku Wilanów przede wszystkim jest:

Przeznaczenie dodatkowej przestrzeni publicznej na większą liczbę miejsc parkingowych.
34
34%
Wprowadzenie rozwiązań zwiększających rotację na istniejących miejscach parkingowych (np. parkowanie płatne).
62
63%
W Miasteczku Wilanów nie ma problemu z parkowaniem.
3
3%

Liczba głosów: 99

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: Parkowanie w MW

Post autor: pntb » 21 wrz 2015, 10:27

Skoro dla wielu osób to ważne, to debata by się przydała. Mam jednak nadzieję, że ostatecznie władze dzielnicy obronią się przed takimi właśnie naciskami, by zniszczyć jej oryginalny charakter. Zwiększanie liczby miejsc parkingowych, czyli priorytet blaszanych puszek przed człowiekiem i jego potrzebami, to niszczenie założeń architektonicznych całego miasteczka. Zamach na nasze dobro. Ja będę go bronił.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 21 wrz 2015, 9:27

Sprawa parkowania w MW powinna stać się przedmiotem jakiejś debaty na forum Dzielnicy - przydałoby się, aby Rada lub Zarząd taką debatę zorganizowały. Bo temat jest bardzo ważny i dotyczy wszystkich jeśli nie bezpośrednio (parkujących) to pośrednio (jadąc pomiędzy nimi). Miejsc jest za mało w stosunku do potrzeb i optimum nigdy się nie osiągnie, ani nie wpłynie się na głupków parkujących pod drzwiami Simply, ale liczbę miejsc w ogóle zwiększyć trzeba i to istotnie.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 20 wrz 2015, 17:52

Priorytet musi mieć transport zbiorowy i ekologiczny, bo inaczej nie da się żyć w wielkim mieście. Nie znaczy to, że mamy porzucić auta, ale wystarczy używać je z głową. Wtedy, kiedy to konieczne. Mamy w Warszawie łączną długość aut większą niż dróg. Nie możemy nie ograniczać egoizmu.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 20 wrz 2015, 17:31

henryk pisze:Jakie są priorytety widać też w decyzjach poszczególnych wspólnot - które blokują dla parkowania kolejne chodniki przy ulicach, aby ułatwić ruch pieszy i przejezdość dróg.
To nie priorytet, to sposób na wymuszenie respektowania przepisów przez tych, którzy ich nie przestrzegają...

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 20 wrz 2015, 16:49

Jakie są priorytety widać też w decyzjach poszczególnych wspólnot - które blokują dla parkowania kolejne chodniki przy ulicach, aby ułatwić ruch pieszy i przejezdość dróg.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Maciek1971
osadnik
osadnik

Post autor: Maciek1971 » 20 wrz 2015, 16:36

A czy to wazne. Dla mnie akurat ma pierwszy priorytet bo rower jest czystą rekreacją. nie zmienia to mojego zdania o baranach parkujących i zastawiających drogi na MW. I na prawde przyczyny mało mnie obchodzą.
pawelbudrewicz pisze:Krótkie pytanie do YtB (nawiązując do jednego z pierwszych postów w tym wątku): kto postanowił, że samochód to ma być "czwarty priorytet po pieszych, rowerach i transporcie publicznym"?

Awatar użytkownika
pawelbudrewicz
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: pawelbudrewicz » 20 wrz 2015, 12:15

Krótkie pytanie do YtB (nawiązując do jednego z pierwszych postów w tym wątku): kto postanowił, że samochód to ma być "czwarty priorytet po pieszych, rowerach i transporcie publicznym"?
Zmieniam rzeczywistość.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 20 wrz 2015, 12:10

pntb pisze:
Aga pisze: Problem polega na tym, że większość ludzi nie patrzy dalej własnego nosa. Przynajmniej tych parkujących, o których się tak troszczysz. Jak napisałem gdzie indziej, straż miejska dzisiaj wręczała mandaty na Osi ludziom, którzy zostawili auta "na chwilę", bo potrzebowali do lokali użytkowych, a miejsca parkingowe były zajęte. Twoim zdaniem wynika to ze zbyt małej liczby miejsc, a moim z lenistwa tych ludzi. Na końcu Osi było tyle wolnych zatok, że by się pomieścili. Tylko musieliby podejść 300 m.
pntb, mam na względzie przede wszystkim estetykę miejsca, w którym mieszkam, a nie lenistwo buraków parkingowych. Nie rozróżniasz tych dwóch rzeczy. Piszę ciągle o tym, że należy walczyć z piractwem parkingowym i sama czynnie to robię, ale też i dać możliwość zaparkowania w miejscach, które tego wymagają. A Ty wyżej twierdzisz, że uważam iż jest za mało miejsc parkingowych - co jest po prostu nieprawdą. Bo w każdym wątku piszę o potrzebie miejsc pod lokalami usługowymi i pod blokami w sytuacji gdy nie ma ani jednego. Dlatego przykład, który podałeś powyżej nijak się ma do kwestii, o której tu pisaliśmy. A jeśli już mam się odnieść do buractwa na Osi - tak, jak najbardziej trzeba walczyć i dzwonić do SM, miejsca jest tam pod dostatkiem do zaparkowania.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 19 wrz 2015, 21:37

Jak ktoś chce to znajdzie sposób. Jak nie chce - znajdzie powód. Przykład miejsc, gdzie zrobiono więcej miejsc wskazuje, że nie poprawiają one sytuacji. Zawsze jest za mało i trzeba stanąć "na chwilkę".
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 19 wrz 2015, 20:31

Aga pisze: Choć sama walczę z burakami i często dzwonię do SM, to zadziwia mnie czasem u niektórych perspektywa spojrzenia, która nie sięga dalej niż czubek własnego nosa.
Problem polega na tym, że większość ludzi nie patrzy dalej własnego nosa. Przynajmniej tych parkujących, o których się tak troszczysz. Jak napisałem gdzie indziej, straż miejska dzisiaj wręczała mandaty na Osi ludziom, którzy zostawili auta "na chwilę", bo potrzebowali do lokali użytkowych, a miejsca parkingowe były zajęte. Twoim zdaniem wynika to ze zbyt małej liczby miejsc, a moim z lenistwa tych ludzi. Na końcu Osi było tyle wolnych zatok, że by się pomieścili. Tylko musieliby podejść 300 m.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 19 wrz 2015, 16:11

pntb pisze:Zdaje mi się, że pisałaś o dostawczym, czyż nie? :-P Jak komuś za ciężko, niech sobie kupi torbę na kółkach albo kupuje gdzie indziej. Wszystko inne to szukanie usprawiedliwienia dla lenistwa i wygodnictwa. Nie można przejść paru kroków, bo przecież trzeba biegiem lecieć zbawiać świat...
pntb, pisałam o problemie posiłkując się przykładem, ale skoro widzisz tylko dostawczy to trudno...
Choć sama walczę z burakami i często dzwonię do SM, to zadziwia mnie czasem u niektórych perspektywa spojrzenia, która nie sięga dalej niż czubek własnego nosa.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 19 wrz 2015, 15:47

Zdaje mi się, że pisałaś o dostawczym, czyż nie? :-P Jak komuś za ciężko, niech sobie kupi torbę na kółkach albo kupuje gdzie indziej. Wszystko inne to szukanie usprawiedliwienia dla lenistwa i wygodnictwa. Nie można przejść paru kroków, bo przecież trzeba biegiem lecieć zbawiać świat...

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 19 wrz 2015, 15:33

pntb pisze: Nie musi dźwigać, może wziąć wózek. W wielu miejscach jest taki kłopot z dostępem, więc oni mają wózki. Tylko się im nie chce, bo łatwiej rozjechać komuś trawnik.
Ależ oczywiście! Bo tylko kierowca samochodu dostawczego na ten problem, że mu się nie chce. :lol:

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 19 wrz 2015, 15:19

Aga pisze:[miał trochę racji, że tam stanął. Ze względu na zupełny brak miejsca do zaparkowania ma dźwigać ciężary o kilkadziesiąt metrów dalej? Pomysł MW zupełnie bez miejsc do parkowania ma dużą wadę.
Nie musi dźwigać, może wziąć wózek. W wielu miejscach jest taki kłopot z dostępem, więc oni mają wózki. Tylko się im nie chce, bo łatwiej rozjechać komuś trawnik.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 19 wrz 2015, 14:54

Maciek1971 pisze:no a jak na Branickiego ustawili słupki to buraki przeniosły się na wjazd w Sarmacką. No kurde gdzie my zyjemy skąd się bierze to towarzycho... za dwa grosze
przeciez to juz nudne codziennie dzwonic na SM
Trzeba dzwonić, trzeba ;) Tak się wychowuje SM :)

Jakiś czas temu zwróciłam uwagę kierowcy samochodu dostawczego, który stanął na Sarmackiej przy bloku ul. Branickiego 9, pod klatką od Sarmackiej właśnie. Stanął na awaryjnych światłach, dwoma kołami na trawniku - rozjeżdżając Wam trawnik. Poprosiłam go, żeby przeparkował bo raz, że blokuje pas jazdy, a dwa - niszczy trawnik. A facet na to, że nie ma gdzie zaparkować, a ma ciężki towar na pace, który musi wnieść do mieszkania przez klatkę od Sarmackiej. W rezultacie przestawił samochód tak, że koła były na opasce, nie na trawniku. Ale po rozmowie z nim pomyślałam, że miał trochę racji, że tam stanął. Ze względu na zupełny brak miejsca do zaparkowania ma dźwigać ciężary o kilkadziesiąt metrów dalej? Pomysł MW zupełnie bez miejsc do parkowania ma dużą wadę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”