Parkowanie w MW

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej

Rozwiązaniem problemu parkowania w Miasteczku Wilanów przede wszystkim jest:

Przeznaczenie dodatkowej przestrzeni publicznej na większą liczbę miejsc parkingowych.
34
36%
Wprowadzenie rozwiązań zwiększających rotację na istniejących miejscach parkingowych (np. parkowanie płatne).
58
61%
W Miasteczku Wilanów nie ma problemu z parkowaniem.
3
3%

Liczba głosów: 95

Maciek1971
bywalec
bywalec

Re: Parkowanie w MW

Post autor: Maciek1971 » 20 wrz 2015, 16:36

A czy to wazne. Dla mnie akurat ma pierwszy priorytet bo rower jest czystą rekreacją. nie zmienia to mojego zdania o baranach parkujących i zastawiających drogi na MW. I na prawde przyczyny mało mnie obchodzą.
pawelbudrewicz pisze:Krótkie pytanie do YtB (nawiązując do jednego z pierwszych postów w tym wątku): kto postanowił, że samochód to ma być "czwarty priorytet po pieszych, rowerach i transporcie publicznym"?

Awatar użytkownika
pawelbudrewicz
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: pawelbudrewicz » 20 wrz 2015, 12:15

Krótkie pytanie do YtB (nawiązując do jednego z pierwszych postów w tym wątku): kto postanowił, że samochód to ma być "czwarty priorytet po pieszych, rowerach i transporcie publicznym"?
Zmieniam rzeczywistość.

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 20 wrz 2015, 12:10

pntb pisze:
Aga pisze: Problem polega na tym, że większość ludzi nie patrzy dalej własnego nosa. Przynajmniej tych parkujących, o których się tak troszczysz. Jak napisałem gdzie indziej, straż miejska dzisiaj wręczała mandaty na Osi ludziom, którzy zostawili auta "na chwilę", bo potrzebowali do lokali użytkowych, a miejsca parkingowe były zajęte. Twoim zdaniem wynika to ze zbyt małej liczby miejsc, a moim z lenistwa tych ludzi. Na końcu Osi było tyle wolnych zatok, że by się pomieścili. Tylko musieliby podejść 300 m.
pntb, mam na względzie przede wszystkim estetykę miejsca, w którym mieszkam, a nie lenistwo buraków parkingowych. Nie rozróżniasz tych dwóch rzeczy. Piszę ciągle o tym, że należy walczyć z piractwem parkingowym i sama czynnie to robię, ale też i dać możliwość zaparkowania w miejscach, które tego wymagają. A Ty wyżej twierdzisz, że uważam iż jest za mało miejsc parkingowych - co jest po prostu nieprawdą. Bo w każdym wątku piszę o potrzebie miejsc pod lokalami usługowymi i pod blokami w sytuacji gdy nie ma ani jednego. Dlatego przykład, który podałeś powyżej nijak się ma do kwestii, o której tu pisaliśmy. A jeśli już mam się odnieść do buractwa na Osi - tak, jak najbardziej trzeba walczyć i dzwonić do SM, miejsca jest tam pod dostatkiem do zaparkowania.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 19 wrz 2015, 21:37

Jak ktoś chce to znajdzie sposób. Jak nie chce - znajdzie powód. Przykład miejsc, gdzie zrobiono więcej miejsc wskazuje, że nie poprawiają one sytuacji. Zawsze jest za mało i trzeba stanąć "na chwilkę".
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 19 wrz 2015, 20:31

Aga pisze: Choć sama walczę z burakami i często dzwonię do SM, to zadziwia mnie czasem u niektórych perspektywa spojrzenia, która nie sięga dalej niż czubek własnego nosa.
Problem polega na tym, że większość ludzi nie patrzy dalej własnego nosa. Przynajmniej tych parkujących, o których się tak troszczysz. Jak napisałem gdzie indziej, straż miejska dzisiaj wręczała mandaty na Osi ludziom, którzy zostawili auta "na chwilę", bo potrzebowali do lokali użytkowych, a miejsca parkingowe były zajęte. Twoim zdaniem wynika to ze zbyt małej liczby miejsc, a moim z lenistwa tych ludzi. Na końcu Osi było tyle wolnych zatok, że by się pomieścili. Tylko musieliby podejść 300 m.

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 19 wrz 2015, 16:11

pntb pisze:Zdaje mi się, że pisałaś o dostawczym, czyż nie? :-P Jak komuś za ciężko, niech sobie kupi torbę na kółkach albo kupuje gdzie indziej. Wszystko inne to szukanie usprawiedliwienia dla lenistwa i wygodnictwa. Nie można przejść paru kroków, bo przecież trzeba biegiem lecieć zbawiać świat...
pntb, pisałam o problemie posiłkując się przykładem, ale skoro widzisz tylko dostawczy to trudno...
Choć sama walczę z burakami i często dzwonię do SM, to zadziwia mnie czasem u niektórych perspektywa spojrzenia, która nie sięga dalej niż czubek własnego nosa.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 19 wrz 2015, 15:47

Zdaje mi się, że pisałaś o dostawczym, czyż nie? :-P Jak komuś za ciężko, niech sobie kupi torbę na kółkach albo kupuje gdzie indziej. Wszystko inne to szukanie usprawiedliwienia dla lenistwa i wygodnictwa. Nie można przejść paru kroków, bo przecież trzeba biegiem lecieć zbawiać świat...

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 19 wrz 2015, 15:33

pntb pisze: Nie musi dźwigać, może wziąć wózek. W wielu miejscach jest taki kłopot z dostępem, więc oni mają wózki. Tylko się im nie chce, bo łatwiej rozjechać komuś trawnik.
Ależ oczywiście! Bo tylko kierowca samochodu dostawczego na ten problem, że mu się nie chce. :lol:

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 19 wrz 2015, 15:19

Aga pisze:[miał trochę racji, że tam stanął. Ze względu na zupełny brak miejsca do zaparkowania ma dźwigać ciężary o kilkadziesiąt metrów dalej? Pomysł MW zupełnie bez miejsc do parkowania ma dużą wadę.
Nie musi dźwigać, może wziąć wózek. W wielu miejscach jest taki kłopot z dostępem, więc oni mają wózki. Tylko się im nie chce, bo łatwiej rozjechać komuś trawnik.

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 19 wrz 2015, 14:54

Maciek1971 pisze:no a jak na Branickiego ustawili słupki to buraki przeniosły się na wjazd w Sarmacką. No kurde gdzie my zyjemy skąd się bierze to towarzycho... za dwa grosze
przeciez to juz nudne codziennie dzwonic na SM
Trzeba dzwonić, trzeba ;) Tak się wychowuje SM :)

Jakiś czas temu zwróciłam uwagę kierowcy samochodu dostawczego, który stanął na Sarmackiej przy bloku ul. Branickiego 9, pod klatką od Sarmackiej właśnie. Stanął na awaryjnych światłach, dwoma kołami na trawniku - rozjeżdżając Wam trawnik. Poprosiłam go, żeby przeparkował bo raz, że blokuje pas jazdy, a dwa - niszczy trawnik. A facet na to, że nie ma gdzie zaparkować, a ma ciężki towar na pace, który musi wnieść do mieszkania przez klatkę od Sarmackiej. W rezultacie przestawił samochód tak, że koła były na opasce, nie na trawniku. Ale po rozmowie z nim pomyślałam, że miał trochę racji, że tam stanął. Ze względu na zupełny brak miejsca do zaparkowania ma dźwigać ciężary o kilkadziesiąt metrów dalej? Pomysł MW zupełnie bez miejsc do parkowania ma dużą wadę.

Maciek1971
bywalec
bywalec

Post autor: Maciek1971 » 19 wrz 2015, 14:04

no a jak na Branickiego ustawili słupki to buraki przeniosły się na wjazd w Sarmacką. No kurde gdzie my zyjemy skąd się bierze to towarzycho... za dwa grosze
przeciez to juz nudne codziennie dzwonic na SM

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 19 wrz 2015, 11:31

Z burdelem na Sarmackiej osobiście walczyłam ;) Gdy zrobiono zatoki po obu stronach ulicy, faktycznie, zrobił się porządek. Samochody stoją w zatokach, a nie na trawnikach.
Najważniejszy jest złoty środek - zupełny brak miejsc do parkowania, zwłaszcza gdy w przyziemiach są lokale usługowe, takim złotym środkiem z pewnością nie jest.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 19 wrz 2015, 10:42

Aga pisze:Tak, czy siak, problem rozwiązałyby miejsca parkingowe pod każdym blokiem dla jego mieszkańców i ich gości.
Na Sarmackiej tam gdzie są - jest burdel. Tam gdzie nie ma - jest porządek.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 19 wrz 2015, 10:27

A ja nie chcę mieszkać na parkingach, z rzadka poprzetykanych blokami. I prawie bez zieleni, bo się nie zmieści. :(

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 19 wrz 2015, 10:24

Tak, czy siak, problem rozwiązałyby miejsca parkingowe pod każdym blokiem dla jego mieszkańców i ich gości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”