Parkowanie w MW

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej

Rozwiązaniem problemu parkowania w Miasteczku Wilanów przede wszystkim jest:

Przeznaczenie dodatkowej przestrzeni publicznej na większą liczbę miejsc parkingowych.
34
37%
Wprowadzenie rozwiązań zwiększających rotację na istniejących miejscach parkingowych (np. parkowanie płatne).
54
59%
W Miasteczku Wilanów nie ma problemu z parkowaniem.
3
3%

Liczba głosów: 91

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Re: ul. Branickiego

Post autor: Aga » 10 wrz 2015, 16:47

Maciek1971 pisze:Jedna rzecz mnie zastanawia. jeżeli parking jest częścią inwestycji i nie został przekazany do Gminy na mocy przepisu lub umowy to co stoi na przeszkodzie żeby potraktować takie miejsca jako płatne i żeby wspólnota zajęła się płatnym wynajmem miejsc. Szczególnie na tzw drogach wewnętrznych nie powinno być problemu prawnego. Trochę roboty a jaki przychód. Coś jak parking pod Pałacem.
A jaki mają interes członkowie wspólnoty by sami na siebie nakładać opłaty? :) No, chyba że wynajmowałaby gościom członków wspólnoty. Ale czy to by przeszło?

Maciek1971
bywalec
bywalec

Post autor: Maciek1971 » 10 wrz 2015, 16:45

Jedna rzecz mnie zastanawia. jeżeli parking jest częścią inwestycji i nie został przekazany do Gminy na mocy przepisu lub umowy to co stoi na przeszkodzie żeby potraktować takie miejsca jako płatne i żeby wspólnota zajęła się płatnym wynajmem miejsc. Szczególnie na tzw drogach wewnętrznych nie powinno być problemu prawnego. Trochę roboty a jaki przychód. Coś jak parking pod Pałacem.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 10 wrz 2015, 16:23

Roberto1 pisze:Sprawę załatwiłyby parkometry ale z takim założeniem że parkowanie np. do 3 godzin jest gratis
Pracownicy Asseco co dwie godziny schodziliby na dół do parkometru po nowy bilet.
Płatne parkowanie w MW nie przejdzie, Hanka i PO nie strzelą sobie w stopę ;)

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 10 wrz 2015, 16:19

leszek.d pisze:
Roberto1 pisze:Niestety, parkowanie w MW jest bolączką. Miejsca parkingowe naziemne są, ale koncepcja chyba była taka aby były one dostępne dla przyjezdnych albo ludzi przemieszczających się po MW, czyli takich co parkują samochód na 1-2 godziny max. I to miałoby sens, byłaby większa rotacja na tych miejscach. Ale niestety u nas ludzie skąpią na miejscach w garażach i okupują te na zewnątrz. Sprawę załatwiłyby parkometry ale z takim założeniem że parkowanie np. do 3 godzin jest gratis (aby odwiedzić znajomych, dojechać na różne zajęcia itp.). Wiem że to nie przejdzie ale chyba nie byłoby takie głupie.

A co w przypadku, gdy ktoś nie ma możliwości zakupu miejsca bo już wszystkie wykupione? O_o
O ile się orientuję, w przypadku nowych mieszkań od dewelopera nigdy z tym nie ma problemu, są nawet zobligowani prawnie do zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc parkingowych. W przypadku rynku wtórnego, zawsze wiesz co kupujesz, jak nie ma miejsca a Ty chcesz, to nie kupujesz. Inną opcją jest wynajmowanie miejsca parkingowego, ciągle widzę jakieś oferty wynajmu.

leszek.d
bywalec
bywalec

Post autor: leszek.d » 10 wrz 2015, 16:07

Roberto1 pisze:Niestety, parkowanie w MW jest bolączką. Miejsca parkingowe naziemne są, ale koncepcja chyba była taka aby były one dostępne dla przyjezdnych albo ludzi przemieszczających się po MW, czyli takich co parkują samochód na 1-2 godziny max. I to miałoby sens, byłaby większa rotacja na tych miejscach. Ale niestety u nas ludzie skąpią na miejscach w garażach i okupują te na zewnątrz. Sprawę załatwiłyby parkometry ale z takim założeniem że parkowanie np. do 3 godzin jest gratis (aby odwiedzić znajomych, dojechać na różne zajęcia itp.). Wiem że to nie przejdzie ale chyba nie byłoby takie głupie.

A co w przypadku, gdy ktoś nie ma możliwości zakupu miejsca bo już wszystkie wykupione? O_o

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 10 wrz 2015, 15:08

Też popieram płatne parkowanie na terenie MW (początek gratis) i myślę, że coraz więcej osób do tego dojrzewa. Kto decyduje o tym, dzielnica czy Plac Bankowy?

Awatar użytkownika
Roberto1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Roberto1 » 10 wrz 2015, 14:56

Niestety, parkowanie w MW jest bolączką. Miejsca parkingowe naziemne są, ale koncepcja chyba była taka aby były one dostępne dla przyjezdnych albo ludzi przemieszczających się po MW, czyli takich co parkują samochód na 1-2 godziny max. I to miałoby sens, byłaby większa rotacja na tych miejscach. Ale niestety u nas ludzie skąpią na miejscach w garażach i okupują te na zewnątrz. Sprawę załatwiłyby parkometry ale z takim założeniem że parkowanie np. do 3 godzin jest gratis (aby odwiedzić znajomych, dojechać na różne zajęcia itp.). Wiem że to nie przejdzie ale chyba nie byłoby takie głupie.

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 10 wrz 2015, 14:45

Popieram w całej rozciągłości.
Ci, którzy nie mieszkają w pobliżu Branickiego chyba nie zdają sobie sprawy z tego, że teraz na co dzień parkuje tam na dziko mnóstwo samochodów. Wszędzie gdzie się da. Ulica ta ma trochę inny charakter niż inne, bo ma potężny biurowiec, a to generuje potrzeby dodatkowych miejsc. Dużo miejsc.

Maciek1971
bywalec
bywalec

Post autor: Maciek1971 » 10 wrz 2015, 14:33

Yogi bez przesady. Jeżdżę bo lubię, bo na przykład nie przepadam za tym jak mi śnieg z deszczem nap......a po gębie bo chcę jechac na skuterze lub rowerze a że do pracy jeżdże w gajerze to nie mam ochoty nakładać na niego skafandra i wyglądać jak z d.... wyciągniętym a w pracy nie chce mi się przebierać. Nie bo nie.

Jest też druga strona. Jak mam samochód i wiem ze nim jeżdżę to nie oszczędzam na miejscu parkingowym. Przynajmniej jedno miejsce na mieszkanie w całym MW jest na 1000000%. Kiedy wiem że z reguły jeździmy z żoną kupujemy dwa miejsca parkingowe a nie "żydzimy". Oczywiście tutaj uznaję argument że dwóch miejsc nie zawsze można kupić.

Jeżeli natomiast nie kupiłem tego miejsca lub żadnego miejsca więc staje zgodnie z przydziałem a jak mam z tym problem to wynajmuję miejsce na płatnym parkingu gdzieś po za MW ( a tych nie brakuje) i tam podchodzę, podjeżdżam, podbiegam, czołgam się lub lecę na paralotni.

Nie uznaję dyktatu zielonych, słabszych braci w wierze rowerzystów oraz innych zaangażowanych. Nie uznaję też rozjeżdżania chodników i trawników przez baranów, bezmyślnych pajaców i frajerów którzy mają prawo i dobry obyczaj w d.....

Na zakończenie chciałbym przytoczyć mój ulubiony przykład dla kierowców......z argumentem parkingowym w garści.... na całym MW nie ma ani jednej publicznej toalety. A nam się czasami chce siusiu lub coś więcej. Jak wiecie mężczyzna w pewnym wieku nie powinien wstrzymywać tej potrzeby bo stanowi to zagrożenie dla zdrowia i życia nawet znacznie bardziej niż wkurw spowodowany brakiem miejsca do zaparkowania. Czy jednakże to oznacza, że mam po prostu załatwić potrzebę w sąsiada ogródku lub pod wypielęgnowanym drzewkiem a może powinienem w ramach retorsji obsikać oponę niewłaściwie zaparkowanego samochodu. Nie idźmy tą drogą. MW już się nie przebuduje od podstaw a to że jest skopane jeżeli chodzi o funkcjonalność. No cóż to oczywiste.

Aha jeszcze jedno. Jak znam moich kochanych i drogich ziomali nawet gdyby inwestor w ramach prezentu powiedział ze parking przy Almie ten wielopoziomowy jest free dla wszystkich od 20-7 rano jak myślicie o ile by to zmniejszyło bajzel w uliczkach w promieniu kilometra....to już wiem. o promil. Bo nie ma to jak wjechać na trawnik pod samym okienkiem.

pozdrawiam

YOGItheBEAR pisze:Zmienia się target. Stowarzyszenie Mieszkańców przekształca się w Stowarzyszenie Kierowców...

Kiedy wreszcie do nas wszystkich dotrze, że nie każdy w mieście musi mieć samochód? A jak już ma to ma co najwyżej czwarty priorytet po pieszych, rowerach i transporcie publicznym. Wlepianie wszędzie miejsc parkingowych to "robienie dobrze" pewnej grupie cwaniaków kosztem całej społeczności. Próby zmian statusu Branickiego i zrobienia z niej składu aut - to skandal.

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 10 wrz 2015, 14:14

Brawo SMMW!
Sorry Yogi ale żal mi jest gości którzy krążą po całym MW aby postawić gdzieś legalnie samochód.
Bogiem będzie dla mnie radny który doprowadzi do wprowadzenia w MW sieci dróg jednokierunkowych aby przeznaczyć jeden pas na legalne miejsca parkingowe. Nierealne ale stosowane tam gdzie nie ma parkingow podziemnych (u nas parkingi są ale miejsc w nich za mało)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 10 wrz 2015, 13:38

Zmienia się target. Stowarzyszenie Mieszkańców przekształca się w Stowarzyszenie Kierowców...

Kiedy wreszcie do nas wszystkich dotrze, że nie każdy w mieście musi mieć samochód? A jak już ma to ma co najwyżej czwarty priorytet po pieszych, rowerach i transporcie publicznym. Wlepianie wszędzie miejsc parkingowych to "robienie dobrze" pewnej grupie cwaniaków kosztem całej społeczności. Próby zmian statusu Branickiego i zrobienia z niej składu aut - to skandal.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

agnieszka11
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: agnieszka11 » 09 wrz 2015, 23:14

Plan zagospodarowania przestrzennego Wilanowa Zachodniego, który jest z 2001 roku, przewiduje wyraźnie, że zatoki parkingowe mogą być "w ulicach lokalnych i dojazdowych" (§ 13 planu). Dla stref 14 MU (na której stoi Villa Verde) i 17 MU (Villa Bianca) ustalono, że "parkowanie pojazdów musi odbywać się na terenie własnej działki inwestora" (§ 39 pkt. 3.9 oraz § 42 pkt 3.9. planu). Drogi lokalne i dojazdowe sa wymianione w § 12 planu - nie ma tam Płaskowickiej-bis.
Od ponad dziesięciu lat więc wiadomo, że (1) na Branickiego nie będzie zatok parkingowych, (2) jeśli deweloper na swoim gruncie nie zbuduje miejsc parkingowych dla obsługi budynku, to tych miejsc nie będzie. Pod Villą Verde deweloper zbudował dużo miejsc, więc są, pod Villą Bianca zbudował z tyłu miejsca szczątkowe, więc miejsc nie ma.
http://www.architektura.um.warszawa.pl/ ... ne_wilanow

Każdy z nas, decydując się tu mieszkać, albo założyć biznes, znał te założenia. Martwią mnie naciski, żeby na Branickiego wytyczyć miejsca parkingowe. Wiedziałam, że jak w końcu zrobią ulicę, będzie duży ruch, autobusy itd. ale też, że nie będzie parkingu, że nie będę musiała znosić kierowców, którzy stoją po dwadzieścia minut na włączonym silniku albo w nocy testują siłę basów w samochodowym radiu.
Dlatego martwi mnie wniosek SMMW, żeby na tym świeżo zrobionym odcinku Branickiego część pasów przeznaczyć na tymczasowy parking. Na jak długo? Czy w tym kraju już nic nie może być pewne? Wychodzi na to, że nawet jak jest plan zagospodarowania, to też człowiek nie może być pewnien co będzie miał pod oknem...
Załączniki
Droga.JPG
interpelacja290radz(2).pdf
(46.84 KiB) Pobrany 81 razy

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 09 wrz 2015, 17:35

20cm w zupełności wystarczy. Obecnie jest ok. 13cm.

ArMac
przybysz
przybysz

Post autor: ArMac » 09 wrz 2015, 16:14

No to zróbmy takie jak w Mexico City widziałem ok 60 cm:)

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 09 wrz 2015, 15:59

konkus pisze: Nie rozumiem, dlaczego chodnik ma być osłupkowany, zamiast od początku zrobić 5cm wyższe krawężniki. Estetyka nieporównanie większa, skutek dokładnie ten sam. I w dodatku łatwiej wsiąść do autobusu z takiego "peronu".
(oczywiście na przejściu dla pieszych chodnik byłby obniżony i stosownie osłupkowany).
Estetyka większa, ale rozwiązanie niestety jednak nieskuteczne... Wczoraj parkowały tam bryki, którym niestraszny wyboisty skrót na Ursynów przy stadninie koni na Wolicy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”