Połączenie Sarmackiej z Al. Wilanowską

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Re: Połączenie Sarmackiej z Al. Wilanowską

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » dzisiaj, 14:24

henryk pisze:
dzisiaj, 10:19
Wisienką na torcie będzie nowy projekt MPZP - z dużym parkiem...

Proszę nie dzielić skóry na niedźwiedziu. Pisze Pan o 10 ha terenów przeznaczonych w obecnym planie pod zabudowę mieszkaniową wartych ok. 100 mln zł. Do tego trzeba dodać koszt urządzenia parku ok. 20 mln zł. To daje w sumie 120 mln zł. Tegoroczny budżet inwestycyjny Wilanowa wynosi 85 mln zł (głównie budowa ulic i placówek oświatowych). Czyli mówimy o 1,5-rocznym budżecie inwestycyjnym przeznaczonym tylko na park położony na skraju dzielnicy. Do tego trzeba dodać rezerwę oświatową (6 ha), rezerwę pod przedszkole/żłobek (1 ha), rezerwę pod usługi sportu (4 ha) i rezerwę pod usługi zdrowia (4 ha). Właściciele gruntów już protestują. Całkowity koszt uchwalenia tego planu to... 300 mln zł. Taki rozmach ma nasz Zarząd Dzielnicy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » dzisiaj, 11:02

MartynaW pisze:
dzisiaj, 10:03
jak się czyta pani wpisy, to konkluzja jest następująca:
zabetonować MW kosztem zieleni vide klondaik

Szanowna Pani, zakładam, że betonowanie to (czyli budowa bloków dla kolejnych mieszkańców MW) odbywa się zgodnie z prawem czyli w zgodzie z wadliwymi mpzp. Przypominam, że nie poprawiliśmy żadnego w tej kadencji. Jeśli mają Państwo inną wiedzę, proszę złożyć doniesienie do prokuratury.

minmaj
bywalec
bywalec

Post autor: minmaj » dzisiaj, 10:43

karolina84 pisze:
dzisiaj, 0:18
Jednocześnie na co nikt nie zwraca uwagi trasa tramwaju na Wilanów skutkować będzie wycięciem kilkunastu drzew i krzewów (też ponad 50 - letnich), na trasie wzdłuż Sobieskiego, a większość mieszkańców, nie wiadomo dlaczego, jest za. (w opozycji do tych z Mokotowa okolic).

Może mieszkańcom Mokotowa nie zależy tak bardzo na tramwaju, bo mają dużo lepszy dostęp do autobusów. Np. na przystanku Nałęczowska 02 zatrzymuje się ich 5 plus dwie N-ki, a na Św. Bonifacego 02 już 8 + trzy N-ki.
Na RP mamy zaledwie dwa, którymi można wyjechać poza Wilanów. O ich rozkładzie jazdy poza szczytem nie będę się wypowiadać.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » dzisiaj, 10:19

karolina84 pisze:
dzisiaj, 0:18
To i tak nic w porównaniu z inwestycją przedłużenia Osi do Ciszewskiego. Dziwne, że tylu ludzi bulwersuje wycinka kilkunastu 50 letnich drzew, a jednocześnie twierdzą, że ta droga jest niezbędna mimo, iż doprowadzi do wycięcia jedynego naturalnego parku w Miasteczku (dziki, lisy etc.). Ostoi nie licząc bo jest prywatna i po części zamknięta.
Park dopiero powstanie - kiedy zostanie uchwalone nowe MPZP - a przedłużenie osi będzie własnie do niego prowadzić. Dopiero zagospodarowany park (z boiskami/placai zabaw/ściezkami do biegani), będzie miał wartość - obcny teren tej wartości dla większości osób nie ma. Co do dróg to jestem gorącym zwolennikiem powstania zarówno przedłużenia osi jak równiez Sarmackiej - są one potrzebne ze względu na sprawne funkcjonowanie miasteczka.

Co do Sarmackie -uważam że też zdecydowana większość miasteczka jest aby ona powstała..

Co do samej ostoi to zgadzam się że jej terenów zielonych nie można liczyć jako dostępnych dla miasteczka - jest ona całkowicie zamknięta (albo przez ogrodzenie albo przez zakazy). Na szczeście systuacja w miasteczku sie bardzo mocno poprawiała vs to co było jeszcze kilka lat temu. Mamy park linearny przy Klimczka, teren rekreacyjny przy Royal Wilanów, za chwile postanie skwer i mam nadzieję że park przy ratuszu. Wisienką na torcie będzie nowy projekt MPZP - z dużym parkiem oraz przedłuzenie osi do ursynowa zapewniające proste dotarcie do tego parku.

MartynaW
przybysz
przybysz

Post autor: MartynaW » dzisiaj, 10:03

J.Szubińska-Piszczek pisze:
dzisiaj, 8:33
Nie chciałabym wkładać kija w mrowisko (ciekawie po angielsku: stir up a hornets' nest lub set a cat among the pigeons), ale trzeba było wyciąć wiele drzew, aby wybudować Państwa bloki. Jedne drzewa się wycina, następne się sadzi i naprawdę szybko rosną. Ja przez 10 lat wyhodowałam porządne drzewa.
No właśnie, na taki wpis pani radna to, Anglicy mówią "no comments" !

ale,10 lat temu w tym miejscu gdzie pani zasadziła kilka drzew, to nie było żadnych drzew tylko pola, na których pobudowano kilka domków bez kanalizacji...o którą pani "walczy".

jak się czyta pani wpisy, to konkluzja jest następująca:
zabetonować MW kosztem zieleni vide klondaik, który aby wykonać 30/70% zieleń/zabudowa, zasieje trawnik na dachu oraz otrzyma ok 150m2 od gminy do bilansu! i to pani pasuje, a Powsinek połączyć metrem, tramwajem i dołożyć park no i może jeszcze przystań wodną nad Wisłą chm , a może jakaś...coś tam się wymyśli ;

no to na tyle, beton leją od "płota do płota" w tempie godnym naśladowania

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » dzisiaj, 9:17

Większość mieszkańców jest za pewnie dlatego, że żyjemy w mieście a nie na wsi. Ważne jest aby nowa tkanka miejska, która i tak powstanie - zawierała odpowiednio dużo zieleni miejskiej, która zastąpi tą naturalną. Taka jest kolej rzeczy - miasto się rozrasta, każdy chce mieć swoje mieszkanie więc nie dziwne, że trzeba na ten cel przejmować obszary "naturalne".
Jest przyczyna jest i skutek.

p,paw

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » dzisiaj, 8:33

Nie chciałabym wkładać kija w mrowisko (ciekawie po angielsku: stir up a hornets' nest lub set a cat among the pigeons), ale trzeba było wyciąć wiele drzew, aby wybudować Państwa bloki. Jedne drzewa się wycina, następne się sadzi i naprawdę szybko rosną. Ja przez 10 lat wyhodowałam porządne drzewa.

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » dzisiaj, 0:18

To i tak nic w porównaniu z inwestycją przedłużenia Osi do Ciszewskiego. Dziwne, że tylu ludzi bulwersuje wycinka kilkunastu 50 letnich drzew, a jednocześnie twierdzą, że ta droga jest niezbędna mimo, iż doprowadzi do wycięcia jedynego naturalnego parku w Miasteczku (dziki, lisy etc.). Ostoi nie licząc bo jest prywatna i po części zamknięta. Jednocześnie na co nikt nie zwraca uwagi trasa tramwaju na Wilanów skutkować będzie wycięciem kilkunastu drzew i krzewów (też ponad 50 - letnich), na trasie wzdłuż Sobieskiego, a większość mieszkańców, nie wiadomo dlaczego, jest za. (w opozycji do tych z Mokotowa okolic).

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » wczoraj, 15:27

Niemniej drzew szkoda.

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » wczoraj, 14:35

No ja nie twierdziłem, że to są te same drzewa :) Chodziło mi o historyczną linie. Oczywiście sam tego nie pamiętam, a znam jedynie z opowieści rodziców.

p,paw

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » wczoraj, 11:59

Na fotoplanie z 1976-77 jest linia drzew, ale na tym z 1982 już tylko pojedyncze sztuki, z których tylko jedno-dwa istnieją do dzisiaj (w miejscu przyszłego skrzyżowania, bo poza nim uchowało się jeszcze kilka).

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » wczoraj, 10:12

Linia tych drzew to jeszcze z czasów kiedy ten odcinek Wilanowskiej był wąziutki i brukowany...

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » wczoraj, 9:55

mithra,
ale w tym Urzędzie Dzielnicy to norma. Przypomnę tylko, że gdy pisałem ws. różnych niebezpiecznych miejsc (głównie braku lub nieprawidłowego oznakowania) na drogach w Wilanowie, to albo w ogóle nie otrzymywałem odpowiedzi, albo dostawałem ją po pół roku, albo kazali mi spadać (jak tutaj). Dosłownie tylko raz odpowiedzieli w ciągu miesiąca.

W kwestii połączenia Sarmackiej z Kosiarzy, w pełni zgadzam się z Martyną, bardzo mi szkoda rosnących tam drzew (mają jakieś 35-40 lat) oraz uroczego mostku dla pieszych.

MartynaW
przybysz
przybysz

Post autor: MartynaW » 18 wrz 2017, 20:38

Niestety, wiele drzew - starych drzew, będzie musiało być ściętych ! te drzewa tam są dużo wcześniej, niż powstał pierwszy budynek na tych polach uprawnych i łąkach pełnych dzikiej zwierzyny.
dodatkowo ucierpi stado kaczek i gołębi, które żyją tam od lat ... to nie będzie przesiedlenie.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 18 wrz 2017, 19:48

18 wrz 2017, 15:13
31 sie 2017, 22:01
Komisja Inwestycji i Infrastruktury podjęła w zeszłym roku uchwałę w tej sprawie. Nie znam odpowiedzi ZDM. I będę miała problem z jej uzyskaniem, ponieważ przewodniczący tej komisji nie odpowiada na zadawane mu pytania, bo nie ma na to czasu. Taką uzyskałam dziś odpowiedź na inne pytanie. Zapytam więc Zarząd.

Otrzymałam kopię pisma Zarządu Dzielnicy do przewodniczącego Rady. Zarząd nie ma wiedzy i nie jest zainteresowany kwestią poprawy organizacji ruchu w rejonie Al. Wilanowskiej i Al. Rzeczypospolitej: https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe ... ja=2&srh=1
No to ja jestem ciekawa czym oni są zainteresowani oprócz pobierania pensji? Bo ani budowa szkół, ani tworzeniem parków, ani poprawą komunikacji ani rzetelnym odpowiedziami na interpelacje. Chyba najlepiej się czują w olewaniu i odsyłaniu od Anansza do Kajfasza. O wiekszą butę i bezczelność chyba naprawdę trudno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”