Połączenie Sarmackiej z Al. Wilanowską

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Re: Połączenie Sarmackiej z Al. Wilanowską

Post autor: yav » 25 wrz 2017, 13:27

Wpisy dotyczące nowego parku powędrowały do nowego tematu - tutaj.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 21 wrz 2017, 13:39

MartynaW pisze:
21 wrz 2017, 12:42
Radni którzy wiedzą o wadach i nic z tym nie robią ?

Jak to nic nie robimy? Trzeci rok opiniujemy i opiniujemy. Ale to Rada Warszawy chwala plany. Rada, w której większość ma PO.

MartynaW
przybysz
przybysz

Post autor: MartynaW » 21 wrz 2017, 12:42

J.Szubińska-Piszczek pisze:
20 wrz 2017, 11:02
MartynaW pisze:
20 wrz 2017, 10:03
jak się czyta pani wpisy, to konkluzja jest następująca:
zabetonować MW kosztem zieleni vide klondaik

Szanowna Pani, zakładam, że betonowanie to (czyli budowa bloków dla kolejnych mieszkańców MW) odbywa się zgodnie z prawem czyli w zgodzie z wadliwymi mpzp. Przypominam, że nie poprawiliśmy żadnego w tej kadencji. Jeśli mają Państwo inną wiedzę, proszę złożyć doniesienie do prokuratury.
Szanowna Pani Radna,
czy ja dobrze rozumiem Pani wpis ..."zgodnie z prawem czyli w zgodzie z wadliwym mpzp" ...że Radni mają wiedzę i świadomość o wadach mpzp, ale nic nie uczynili aby to naprawić ?
to kto winien ten fakt zgłosić do prokuratury czy innych służb? ja zwykła mieszkanka, którą oburza działanie na szkodę społeczności i którą UD spławia mówiąc, że wszystko jest OK, czy Radni którzy wiedzą o wadach i nic z tym nie robią ?

pozdrawiam
mw

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 wrz 2017, 11:02

MartynaW pisze:
20 wrz 2017, 10:03
zabetonować MW kosztem zieleni vide klondaik

Szanowna Pani, zakładam, że betonowanie to (czyli budowa bloków dla kolejnych mieszkańców MW) odbywa się zgodnie z prawem czyli w zgodzie z wadliwymi mpzp. Przypominam, że nie poprawiliśmy żadnego w tej kadencji. Jeśli mają Państwo inną wiedzę, proszę złożyć doniesienie do prokuratury.

minmaj
bywalec
bywalec

Post autor: minmaj » 20 wrz 2017, 10:43

karolina84 pisze:
20 wrz 2017, 0:18
Jednocześnie na co nikt nie zwraca uwagi trasa tramwaju na Wilanów skutkować będzie wycięciem kilkunastu drzew i krzewów (też ponad 50 - letnich), na trasie wzdłuż Sobieskiego, a większość mieszkańców, nie wiadomo dlaczego, jest za. (w opozycji do tych z Mokotowa okolic).

Może mieszkańcom Mokotowa nie zależy tak bardzo na tramwaju, bo mają dużo lepszy dostęp do autobusów. Np. na przystanku Nałęczowska 02 zatrzymuje się ich 5 plus dwie N-ki, a na Św. Bonifacego 02 już 8 + trzy N-ki.
Na RP mamy zaledwie dwa, którymi można wyjechać poza Wilanów. O ich rozkładzie jazdy poza szczytem nie będę się wypowiadać.

MartynaW
przybysz
przybysz

Post autor: MartynaW » 20 wrz 2017, 10:03

J.Szubińska-Piszczek pisze:
20 wrz 2017, 8:33
Nie chciałabym wkładać kija w mrowisko (ciekawie po angielsku: stir up a hornets' nest lub set a cat among the pigeons), ale trzeba było wyciąć wiele drzew, aby wybudować Państwa bloki. Jedne drzewa się wycina, następne się sadzi i naprawdę szybko rosną. Ja przez 10 lat wyhodowałam porządne drzewa.
No właśnie, na taki wpis pani radna to, Anglicy mówią "no comments" !

ale,10 lat temu w tym miejscu gdzie pani zasadziła kilka drzew, to nie było żadnych drzew tylko pola, na których pobudowano kilka domków bez kanalizacji...o którą pani "walczy".

zabetonować MW kosztem zieleni vide klondaik, który aby wykonać 30/70% zieleń/zabudowa, zasieje trawnik na dachu oraz otrzyma ok 150m2 od gminy do bilansu! i to pani pasuje, a Powsinek połączyć metrem, tramwajem i dołożyć park no i może jeszcze przystań wodną nad Wisłą chm , a może jakaś...coś tam się wymyśli ;

no to na tyle, beton leją od "płota do płota" w tempie godnym naśladowania

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » 20 wrz 2017, 9:17

Większość mieszkańców jest za pewnie dlatego, że żyjemy w mieście a nie na wsi. Ważne jest aby nowa tkanka miejska, która i tak powstanie - zawierała odpowiednio dużo zieleni miejskiej, która zastąpi tą naturalną. Taka jest kolej rzeczy - miasto się rozrasta, każdy chce mieć swoje mieszkanie więc nie dziwne, że trzeba na ten cel przejmować obszary "naturalne".
Jest przyczyna jest i skutek.

p,paw

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 wrz 2017, 8:33

Nie chciałabym wkładać kija w mrowisko (ciekawie po angielsku: stir up a hornets' nest lub set a cat among the pigeons), ale trzeba było wyciąć wiele drzew, aby wybudować Państwa bloki. Jedne drzewa się wycina, następne się sadzi i naprawdę szybko rosną. Ja przez 10 lat wyhodowałam porządne drzewa.

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 20 wrz 2017, 0:18

To i tak nic w porównaniu z inwestycją przedłużenia Osi do Ciszewskiego. Dziwne, że tylu ludzi bulwersuje wycinka kilkunastu 50 letnich drzew, a jednocześnie twierdzą, że ta droga jest niezbędna mimo, iż doprowadzi do wycięcia jedynego naturalnego parku w Miasteczku (dziki, lisy etc.). Ostoi nie licząc bo jest prywatna i po części zamknięta. Jednocześnie na co nikt nie zwraca uwagi trasa tramwaju na Wilanów skutkować będzie wycięciem kilkunastu drzew i krzewów (też ponad 50 - letnich), na trasie wzdłuż Sobieskiego, a większość mieszkańców, nie wiadomo dlaczego, jest za. (w opozycji do tych z Mokotowa okolic).

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 19 wrz 2017, 15:27

Niemniej drzew szkoda.

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » 19 wrz 2017, 14:35

No ja nie twierdziłem, że to są te same drzewa :) Chodziło mi o historyczną linie. Oczywiście sam tego nie pamiętam, a znam jedynie z opowieści rodziców.

p,paw

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 19 wrz 2017, 11:59

Na fotoplanie z 1976-77 jest linia drzew, ale na tym z 1982 już tylko pojedyncze sztuki, z których tylko jedno-dwa istnieją do dzisiaj (w miejscu przyszłego skrzyżowania, bo poza nim uchowało się jeszcze kilka).

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » 19 wrz 2017, 10:12

Linia tych drzew to jeszcze z czasów kiedy ten odcinek Wilanowskiej był wąziutki i brukowany...

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 19 wrz 2017, 9:55

mithra,
ale w tym Urzędzie Dzielnicy to norma. Przypomnę tylko, że gdy pisałem ws. różnych niebezpiecznych miejsc (głównie braku lub nieprawidłowego oznakowania) na drogach w Wilanowie, to albo w ogóle nie otrzymywałem odpowiedzi, albo dostawałem ją po pół roku, albo kazali mi spadać (jak tutaj). Dosłownie tylko raz odpowiedzieli w ciągu miesiąca.

W kwestii połączenia Sarmackiej z Kosiarzy, w pełni zgadzam się z Martyną, bardzo mi szkoda rosnących tam drzew (mają jakieś 35-40 lat) oraz uroczego mostku dla pieszych.

MartynaW
przybysz
przybysz

Post autor: MartynaW » 18 wrz 2017, 20:38

Niestety, wiele drzew - starych drzew, będzie musiało być ściętych ! te drzewa tam są dużo wcześniej, niż powstał pierwszy budynek na tych polach uprawnych i łąkach pełnych dzikiej zwierzyny.
dodatkowo ucierpi stado kaczek i gołębi, które żyją tam od lat ... to nie będzie przesiedlenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”