Połączenie Sarmackiej z Al. Wilanowską

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Re: Połączenie Sarmackiej z Al. Wilanowską

Post autor: color1 » 09 maja 2018, 14:15

Ale kto i gdzie będzie krążyć ? Po jakiej okolicy ? Wysoki Wilanów jest tak zaprojektowany, że z wydostaniem się z niego ani powrotami, nie ma żadnego problemu. Problem za to ma MW i próbuje się temu zaradzić kosztem innych.

baart
osadnik
osadnik

Post autor: baart » 09 maja 2018, 9:33

color1 pisze:
09 maja 2018, 0:41
DiJ pisze:
08 maja 2018, 23:18
Ale na tym właśnie polega miasto,
Aha, czyli chcesz wpuścić ruch masowy w osiedlowe uliczki (bo Kosiarzy I K.M takimi właśnie są) i to będzie OK ? To może jeszcze komunikację miejską tam, i buspasy ?
Co za brednie...
a może mieszkańcy tych małych osiedlowych uliczek będą po prostu mieli łatwiejszy wyjazd i nie będą krążyć po okolicy zwiększjąc korki i smog?

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 09 maja 2018, 8:15

DiJ pisze:
08 maja 2018, 23:21
Jak kierowca zobaczy, że to jest normalna drożna uliczka to już taki chętny do przystanięcia "na chwilę" nie będzie.
.
Rozejrzyj się dookoła, to co mówisz to zwykła utopia. Rozmawiajmy o realiach, a nie pobożnych życzeniach. Na Marysieńki z takim parkowaniem nie ma problemów - jest tam bardzo dużo miejsc i działa mało lokali usługowych, a już teraz się tam ruch korkuje. Tymczasem wzdłuż Sarmackiej miejsc jest mało, partery to niemal same lokale usługowe jeden przy drugim (nieco rzadziej po wschodniej stronie), a zaraz przybędzie ich jeszcze więcej w budynku Robyga.

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 09 maja 2018, 0:41

DiJ pisze:
08 maja 2018, 23:18
Ale na tym właśnie polega miasto,
Aha, czyli chcesz wpuścić ruch masowy w osiedlowe uliczki (bo Kosiarzy I K.M takimi właśnie są) i to będzie OK ? To może jeszcze komunikację miejską tam, i buspasy ?
Co za brednie...

Awatar użytkownika
DiJ
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: DiJ » 08 maja 2018, 23:21

Pimo pisze:
06 maja 2018, 21:38
DiJ pisze:
06 maja 2018, 18:52
Samochody stojące na zakazie lub źle zaparkowane nie są powodem dla którego nie należy budować
.
I naprawdę wierzysz, że po zbudowaniu skrzyżowania da się opanować parkowanie i udrożnić ruch na tym odcinku Sarmackiej? Bo ja się nie łudzę, zawsze przedkładam praktykę i realia nad teorię i piękne choć nierealne idee. Tam błędy popełniono już dawno - jest wiele lokali handlowo-usługowych (a będzie jeszcze więcej), miejsc mało, nie planuje się wymuszonej rotacji. Marzyć zawsze można.
Tak, wierzę. Obecnie ten fragment Sarmackiej wygląda jak jeden wielki parking, a nie jak ulica. Wręcz zachęca do "przytulenia się" gdzieś autem na chwilę, na zakazie. Jak kierowca zobaczy, że to jest normalna drożna uliczka to już taki chętny do przystanięcia "na chwilę" nie będzie.

Awatar użytkownika
DiJ
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: DiJ » 08 maja 2018, 23:18

Ale na tym właśnie polega miasto, że jest mnóstwo alternatywnych połączeń, rozbudowana siatka dróg na których ruch się rozkłada, a nie jest kumulowany na jednym, dużym połączeniu. Oczywiście w miastach priorytetem powinna być komunikacja miejska, zbiorowa, ale rozbudowy dróg nie unikniemy.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 08 maja 2018, 22:54

Naprawdę łudzisz się, że zakorkowanie Sarmackiej i Kosiarzy sprawi, że w al. Rp będzie luźniej?

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 08 maja 2018, 13:15

Idealnie, to zadbajmy o lokalne uliczki i patrzmy dalej na poranny korek w Al. RP ciągnący się od Wilanowskiej do skrzyżowania Hlonda i Klimczaka a w nim autobusy jadące 1km ponad 10min.

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 08 maja 2018, 12:13

A mnie się wydaje, że jednak zakorkuje i to bardzo, ze spokojnej Kosiarzy i Marysieńki (to już wiadomo czemu Rakowski forsuje rondo na skrzyżowaniu z Lentza) zrobi się arteria tranzytowa do/z Powsińskiej, wystarczy teraz zobaczyć jak korkuje się Kosiarzy w stronę Wilanowa bo ludzie skracają drogę i czas przez zakorkowaną w godzinach popołudniowych Sobieskiego (również w stronę MW). Ponoć w przyszłości Nałęczowska ma mieć po 2 pasy ruchu w każdym kierunku... "ciekawe" po co ?

marecky
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: marecky » 08 maja 2018, 10:42

Ja też jestem za pełnym skrzyżowaniem ze skrętami w lewo i prawo oraz jazdą na wprost.

Nie wydaje mi się, że zakorkuje to Królowej Marysieńki, raczej większość osób skręci w jedną albo drugą.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 06 maja 2018, 21:38

DiJ pisze:
06 maja 2018, 18:52
Samochody stojące na zakazie lub źle zaparkowane nie są powodem dla którego nie należy budować
.
I naprawdę wierzysz, że po zbudowaniu skrzyżowania da się opanować parkowanie i udrożnić ruch na tym odcinku Sarmackiej? Bo ja się nie łudzę, zawsze przedkładam praktykę i realia nad teorię i piękne choć nierealne idee. Tam błędy popełniono już dawno - jest wiele lokali handlowo-usługowych (a będzie jeszcze więcej), miejsc mało, nie planuje się wymuszonej rotacji. Marzyć zawsze można.

Awatar użytkownika
Tom
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 06 maja 2018, 20:30

Z odpowiedzi jaką otrzymałem od Zarządu wynika, że niezmiennie trwają uzgodnienia a połączenie ma być zrealizowane w tym roku. Lakoniczna odpowiedź wskazuje jednak, że postępy nie są powalające na kolana. Wszak od porozumienia z inwestorem mija właśnie 9 miesięcy.
Odpowiedź: https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/FEC6C ... meless.htm

Awatar użytkownika
DiJ
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: DiJ » 06 maja 2018, 18:52

Samochody stojące na zakazie lub źle zaparkowane nie są powodem dla którego nie należy budować kolejnego, jakże potrzebnego, wjazdu/wyjazdu z MW. Wyjazd był zaplanowany kilka lat temu, miał go zrobić Robyg przy budowie Villa Nobile i nie rozumiem dlaczego go do tej pory nie ma? Dlaczego Villa Nobile otrzymała pozwolenie na użytkowanie skoro deweloper nie przebudował układu drogowego tak jak było to ustalone. Kto czegoś znowu nie popatrzył, znowu nie dopilnował? Kto teraz będzie za tą przebudowę płacił? MW jest częścią miasta i potrzebuje jak najwięcej połączeń w każdym kierunku.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 02 maja 2018, 16:53

Tak, ale ten post był bezpośrednio nad Twoim. Za takie rzeczy bana nie ma (jeszcze :p).

A zasada taka jest na wielu forach, np. na wptr.pl czy fly4free.pl.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 02 maja 2018, 16:24

jerroo pisze:
02 maja 2018, 16:02
Przed skrzyżowaniem jest zawsze zakaz parkowania. Dołożyć jeszcze zakaz na reszcie odcinka i będzie przepustowość.

To że jakiś złom stoi skosem na zakazie, nie znaczy że nie będzie można go sholowac.
Taka jak na Kieślowskiego?

Z całym szacunkiem Yav, możesz dać mi bana, ale cytowanie posta do ktorego sie czlowiek odnosi czyni dyskusje przejrzysta ( co innego budowanie drabinek cytatów). nie spotkalam sie jeszcze na żadnym innym forum z takimi dziwnymi zasadami. Swoja droga jelśi chodzi o odczytywanie Twoich wypowiedzi to bardzo często ( przynajmniej mnie) trudno zrozumieć do czego się właściwie odnoszą

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”