Połączenie Sarmackiej z Al. Wilanowską

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Połączenie Sarmackiej z Al. Wilanowską

Post autor: mithra » 18 wrz 2017, 19:48

J.Szubińska-Piszczek pisze:
18 wrz 2017, 15:13
31 sie 2017, 22:01
Komisja Inwestycji i Infrastruktury podjęła w zeszłym roku uchwałę w tej sprawie. Nie znam odpowiedzi ZDM. I będę miała problem z jej uzyskaniem, ponieważ przewodniczący tej komisji nie odpowiada na zadawane mu pytania, bo nie ma na to czasu. Taką uzyskałam dziś odpowiedź na inne pytanie. Zapytam więc Zarząd.

Otrzymałam kopię pisma Zarządu Dzielnicy do przewodniczącego Rady. Zarząd nie ma wiedzy i nie jest zainteresowany kwestią poprawy organizacji ruchu w rejonie Al. Wilanowskiej i Al. Rzeczypospolitej: https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe ... ja=2&srh=1
No to ja jestem ciekawa czym oni są zainteresowani oprócz pobierania pensji? Bo ani budowa szkół, ani tworzeniem parków, ani poprawą komunikacji ani rzetelnym odpowiedziami na interpelacje. Chyba najlepiej się czują w olewaniu i odsyłaniu od Anansza do Kajfasza. O wiekszą butę i bezczelność chyba naprawdę trudno.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 18 wrz 2017, 15:13

31 sie 2017, 22:01
Komisja Inwestycji i Infrastruktury podjęła w zeszłym roku uchwałę w tej sprawie. Nie znam odpowiedzi ZDM. I będę miała problem z jej uzyskaniem, ponieważ przewodniczący tej komisji nie odpowiada na zadawane mu pytania, bo nie ma na to czasu. Taką uzyskałam dziś odpowiedź na inne pytanie. Zapytam więc Zarząd.

Otrzymałam kopię pisma Zarządu Dzielnicy do przewodniczącego Rady. Zarząd nie ma wiedzy i nie jest zainteresowany kwestią poprawy organizacji ruchu w rejonie Al. Wilanowskiej i Al. Rzeczypospolitej: https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe ... ja=2&srh=1

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 14 wrz 2017, 13:21

No tak, tak, dokładnie o to mi chodzi :)

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » 14 wrz 2017, 13:15

yav pisze:
01 wrz 2017, 9:17
Czyli tak jak tu:
https://www.google.pl/maps/@50.8240383, ... 312!8i6656
Ale takie rozwiązanie wymaga aby obie fazy były ze sobą tożsame.
Co by znaczyło gdyby lewy sygnalizator pokazywał czerwone a środkowy zielone...

W Al. RP to nie są te same fazy, choć obecnie działają niemal równocześnie. Tym nie mniej, istnieje możliwość przeprogramowania tak aby ruch Sobieskiego<->Al. Rp odbywał się w obu kierunkach jednocześnie.

p,paw

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 01 wrz 2017, 9:17

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 01 wrz 2017, 9:10

CELEBORN pisze:
31 sie 2017, 13:33
Czy stoi coś na przeszkodzie aby udostępnić skrajnie lewy pas Al.Rzeczypospolitej do jazdy na wprost,również jako pas do skrętu w lewo w Al.Wilanowską ?
Sygnalizacja świetlna. Trzeba byłoby zrezygnować z osobnej fazy do skrętu, ponieważ tam gdzie ona jest, pas musi być tylko do skrętu, a nie alternatywny.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 31 sie 2017, 22:01

CELEBORN pisze:
31 sie 2017, 13:33
Ps.Korzystając z okazji mam pytanie do Pani radnej Joanny.
Czy stoi coś na przeszkodzie aby udostępnić skrajnie lewy pas Al.Rzeczypospolitej do jazdy na wprost,również jako pas do skrętu w lewo w Al.Wilanowską?

Załączniki
KIiI_22_11_2016_poprawa_organizacji_ruchu.pdf
(30.15 KiB) Pobrany 33 razy

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 31 sie 2017, 14:39

5 minut roboty farbą i pędzlem ;),

tylko trzeba pamiętać, że faza na wprost i w lewo musi być dokładnie tą samą fazą, czyli czerwone w lewo i na wprost zapala się w tym samym momencie. Teraz tak jest, ale z tego co kojarzę, kiedyś było kilka sekund różnicy.

Wyedytuję się:
Jest sekunda różnicy.

CELEBORN
bywalec
bywalec

Post autor: CELEBORN » 31 sie 2017, 13:33

Pozostaje tylko zrobienie porządku z parkowaniem na Sarmackiej na odcinku Al.Wianowka-Oś Królewska.Straż miejska tam nie interweniuje ponieważ twierdzą,że miejsce jest nieprawidłowa oznakowane ... hmm.. z tego co widziałem to jest wyraznie napisane " parkowanie RÓWNOLEGŁE w zatokach ".
Może wystarczy dodać zakazy zatrzymywania się i postoju poza miejscami wyznaczonymi i zacząć to egzekwować.Na odcinku Oś Królewska-Klimczaka udało się zrobić porządek.

Ps.Korzystając z okazji mam pytanie do Pani radnej Joanny.
Czy stoi coś na przeszkodzie aby udostępnić skrajnie lewy pas Al.Rzeczypospolitej do jazdy na wprost,również jako pas do skrętu w lewo w Al.Wilanowską ?
Ilustracja poglądowa-proszę się nie śmiać :)
Załączniki
Nowy obraz mapy bitowej.jpg

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 31 sie 2017, 12:43

yav pisze:
31 sie 2017, 12:01
To ma być pełne połączenie, ze wszystkimi relacjami skrętnymi czy tylko prawoskręty?

Rozumiem Państwa czujność w tym temacie. Dobrze, że tym razem będzie to NORMALNE skrzyżowanie.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 31 sie 2017, 12:01

To ma być pełne połączenie, ze wszystkimi relacjami skrętnymi czy tylko prawoskręty?

Odpowiem sam sobie: pełne połączenie.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... ostek.html

Do wątku dodałem kilka wpisów z wątku o ulicy Sarmackiej.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Połączenie Sarmackiej z Al. Wilanowską

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 31 sie 2017, 7:48

Informacja ze strony Urzędu Dzielnicy:

Podpisaliśmy porozumienie z Zarządem Dróg Miejskich i firmą Robyg w sprawie budowy połączenia ul. Sarmackiej nad Potokiem Służewieckim z al. Wilanowską. W ramach prac przebudowany zostanie także odcinek al. Wilanowskiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Kosiarzy. Powstanie pełna infrastruktura drogowa – sygnalizacja świetlna, chodniki i ścieżka rowerowa. Obecnie trwa projektowanie inwestycji. Jej realizacja planowana jest na 2018 rok.

viremi
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Re: ul. Sarmacka

Post autor: viremi » 06 lis 2016, 2:30

Jest plan. Strony są w trakcie rozmowy (dzielnica, ZDM, deweloper). Kiedyś powstanie. Perspektywa 1-2 lata myślę

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 05 lis 2016, 10:01

O ile mi wiadomo to Robyg , ktory buduje inwestycje na przeciwko La lumiere ma obwiązek zrobić to połaczenie, choc ja akurat nie jestem tym faktem zachwycona ;)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 05 lis 2016, 8:56

To w mojej ocenie jeden z istotniejszych elementów, żeby uniknąć zatkania Miasteczka po skończeniu nowo budowanych budynków przy Wilanowskiej. Ale na razie nic się w tej sprawie nie dzieje...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”