Południowa Obwodnica Warszawy (Trasa S2)

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Re: Obwodnica Warszawy (Trasa S2)

Post autor: YOGItheBEAR » 11 kwie 2012, 15:38

Ilu potrzeba do partii? Jak dobrze pamiętam to 100 punktów pod kreską... ;) I czterech chętnych, bo "z dziadkiem" gra się kiepsko. Jeśli więc nic nie macie przeciw, to chętnie dosiądę się do Waszego stolika... ;)
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: sober » 11 kwie 2012, 12:49

Ilu potrzeba do partii? Nawet nick mam godny :P
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
sadybiak
osadnik
osadnik

Post autor: sadybiak » 11 kwie 2012, 12:35

Vlad T. pisze: Jezeli chodzi o POW czy tez S2 to bede pietnowal i walczyl z kazdym ruchem ja blokujacym.
Ze mną będzie nas przynajmniej dwóch, ale sądzę, że jest nas więcej - trzeźwo myślących :)

Awatar użytkownika
Vlad T.
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Vlad T. » 08 lut 2012, 22:43

Luis wiec sprawa jest prosta - musisz inaczej formulowac posty. Wiecej konkretow a mniej hehe i wszyscy bedziemy mieli pelnie informacji, aby sie odniesc. Oczekuje wiec, ze takie dane przedstawisz lub bedziesz nas informowal gdzie bedziemy mogli sie z nimi zapoznac.
Od 6 lat obserwuje stany wody w potoku na obszarze Miasteczka i nigdy, nigdy nie bylo zadnego, jeszcze raz, zadnego zagrozenia podtopieniem np. garazy. Mieszkam obecnie przy al. Wilanowskiej 7 z widokiem na potok i garazem ponizej poziomu wody. Kiedys wylewalo w strone skrzyzowania z Przyczolkowa w tym roku wczesniej, czyli przy kladce.
Oczywiscie sprawa jest do zalatwienia, tym bardziej, ze nie wysokosc walow jest problemem a ich stan, w szczegolnosci w kilku miejscach rowu, gdzie notorycznie przesiakaja przy kazdym wiekszym deszczu a nie tylko wodzie 100-lecia.
Jezeli chodzi o POW czy tez S2 to bede pietnowal i walczyl z kazdym ruchem ja blokujacym.

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Re: Południowa Obwodnica Warszawy S2 dokumenty

Post autor: pguraj » 06 lut 2012, 18:30

Leży to sobie tam już od dawna.
W końcu jak kupowaliśmy mieszkania do doskonale sobie zdawaliśmy sprawę, co nas czeka.
Oby jak najszybciej ją wybudowali.

p,pawel

luis

Południowa Obwodnica Warszawy S2 dokumenty

Post autor: luis » 05 lut 2012, 21:36

Witam
Podaje link do strony gdzie można zobaczyć co nas czeka czyli plany zdjęcia i decyzje środowiskowe itd odnośnie S2 która będzie szła przez Wilanów.
Miłej lektury
http://www.siskom.waw.pl/aktualnosci-wa ... domosc.htm
Pozdrawiam

luis

Re: DUŻE ZAGROŻENIE DLA WILANOWA ZACHODNIEGO

Post autor: luis » 03 lut 2012, 18:15

Witam
Obwodnica jest jak najbardziej potrzebna tu czy tam byle zgodnie ze sztuką inżynierską.
Ja nie straszę tylko "obiecuje" że nas zaleje np ostatnio brakowało ok 2 cm do przelania wału w wielu miejscach, w innych puścił (następne zdarzenia są tylko kwestią deszczu).
Konkrety czyli ekspertyzy wyliczenia i pełna dokumentacja symulacyjna też jest tylko to trochę potrwa aby to przedstawić (będzie spotkanie w gminie będzie zaprezentowana ) opinie hydrologów też.
Do Vlad T właśnie na podstawie fizycznego poziomu potoku w czasie deszczu, podtopień , ostatniej akcji ratunkowej i dokumentacji technicznej zaczynamy !!!! działać a nie jakiegoś widzimisię
A ci co myślą że mieszkają np na 2 piętrze i to ich nie dotyczy to się zdziwią jak zejdą do garażu lub zaleje ich infrastrukturę hehe wszak z miasteczka Wilanów podczas deszczu wypompowywana jest woda do rowu ciekawe czy legalnie i zgodnie z dokumentacją?
A i jeszcze jak będzie spotkanie w gminie to napisze i samemu można będzie się przekonać o możliwościach przepustowości potoku i rowu .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tom
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 03 lut 2012, 15:31

Myślę, że autor wpisu straszącego jest przeciwnikiem obwodnicy i dlatego taka pełna obaw ale niekonkretna informacja. Budowa POW jest potrzebna. Jej realizacja przyśpieszy też budowę ul. Branickiego - tak potrzebnej mieszkańcom. Bardziej boję się zaniechania tej inwestycji niż wody z trasy. Ufam, że będzie wykonana zgodnie ze sztuką inżynieryjną i zgodnie z przepisami.
Jeżeli są konkrety to chętnie wszyscy je poznamy.

Awatar użytkownika
Vlad T.
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Vlad T. » 03 lut 2012, 15:19

Luis wybacz ale trąci mi to wszystko tanim podjudzaniem. Prosimy o konkrety: ile wody idzie z potoku, ile z rowu, jakie są przyrosty na potoku a jakie na rowie przy różnych opadach, jakie nastąpi zmiany gdy nastąpi zrzut/spływ wód z części obwodnicy Warszawy (bo rozumiem, że rów nie odbierze wody z mastu na Wiśle, ani przecięcia z Przyczółkową), jakie są przyrosty wody w rowie z Ursynowa, i tak dalej. Wtedy będzie można podjąć decyzję o dalszych krokach. I jeżeli będzie potencjalne zagrożenie nalezy podnieść larum.
Proponuję na razie trzymać ręce z dala od decyzji środowiskowej dla obwodnicy.

luis

Post autor: luis » 02 lut 2012, 21:37

witam Jacek
na spotkaniu nie mogłem być ale miałem tam swoich szpiegów :) odnośnie 1 pytania to: nic mi nie doniesiono na ten temat nie wiem czy ta sprawa została nawet poruszona spytam.
Odnośnie 2 pytania na moją niewielką wiedzę sprawa jest taka zbiorniki retencyjne mają być lecz
a) kiedy nie wiem,
b)dokładnie gdzie też nie wiem (podobno to faza projektowa) radny nie kłamał lecz sprawa jest taka że te zbiorniki niewiele pomogą gdy doda się ilość wody z autostrady podczas deszczu ich sens był taki aby odciążały potok w kształcie obecnym.
Przyłączenie Rowu do systemu odwadniającego projektowanej Południowej Obwodnicy Warszawy to znaczy nic innego jak zrzut wody do rowu dalej do potoku służewieckiego i dalej do Wisły.
Ten system odwadniający polega na dopełnieniu naszych rzeczek :evil: czyli powódź
Prawidłowo powinno być to poprowadzone rurą pod estakadą autostrady do Wisły ale Generalna dyrekcja dostała decyzje środowiskową na tak i będzie walić do rowu i nas zalewać i tyle w temacie
Jak ludzie się nie zorganizują to się potopią

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 02 lut 2012, 8:57

cze luis
napisz co było na spotkaniu ad vocem konserwacji kanałow w MW i np. zakupu worków?
ponadto odnieś się lub dowiedź jesli możesz??
w nastepujacej sprawie:
w sierpniu 2011 r. Pan Radny Szeląg informował na forum, że planowane jest wybudowanie zbiornika retencyjnego dla Rowu Wolica lub przyłączenie Rowu do systemu odwadniającego projektowanej Południowej Obwodnicy Warszawy na obszarze oznaczonym, jako 26 UM w MPZP Wilanowa Zachodniego?
czy ww. co napisałes oznacza, że info radnego było nieprawdziwe i że system odwadniający na obszarze 26 UM w MPZP Wilanowa Zachodniego nie istnieje lub został wykreślony z ww. planu miejscowego ?
pozdr
Ja_cek

luis

DUŻE ZAGROŻENIE DLA WILANOWA ZACHODNIEGO

Post autor: luis » 02 lut 2012, 8:22

Witam
Na ostatnim spotkaniu dotyczącym regulacji gospodarki wodnej wypłynęła bardzo poważna kwestia dla nas wszystkich a mianowicie potwierdziło się że woda z powierzchni planowanej obwodnicy Warszawy A2 wschód-zachód będzie odprowadzana do rowu wolica a potem do potoku służewieckiego a TO OZNACZA ŻE będziemy wszyscy pływać w miasteczku wilanów samochody w parkingach podziemnych hehe , ludzie w domach jednorodzinnych i na osiedlu arbuzowa -bis !!!!!!!!!!! bo potok służewiecki już na chwile obecną nie wytrzymuje ulewnego deszczu i zalewa osiedla a co dopiero dodatkowe metry sześcienne wody z autostrady. Konieczne jest cofnięcie decyzji środowiskowej która została wydana dla dyrekcji dróg .!!
Pozdrawiam

loki2000
osadnik
osadnik

Post autor: loki2000 » 08 gru 2011, 20:35

"...uchylił w części i orzekł lub umorzył, a w pozostałej utrzymał decyzję..." to jakaś wykreślanka? ale ok przyjmuję do wiadomości, że to oznacza, że "W dużym skrócie sąd podtrzymał DŚU na ten odcinek" :)

paula_krzysiek
przybysz
przybysz

Post autor: paula_krzysiek » 07 gru 2011, 16:30

i wreszcie dobra wiadomość dotycząca S2 Puławska - Lubelska.
http://bip.gdos.gov.pl/doc/2011/2011_12 ... _31_01.pdf
W dużym skrócie sąd podtrzymał DŚU na ten odcinek. Oczywiście nie oznacza to, że zaraz ruszy budowa, ale kolejny krok w dobrym kierunku został poczyniony. :)

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 19 paź 2011, 21:21

http://www.gddkia.gov.pl/article/7958/s ... --lubelska

Tak sobie dziś góglałem i mamy oto w miarę aktualną, bo sprzed tygodnia, informację z GDDKiA:

S2 Puławska – Lubelska
Budowa drogi ekspresowej S-2 (POW) na odcinku od węzła „Puławska" do węzła „Lubelska"

Podstawowe informacje o inwestycji

Kategoria inwestycji: w przygotowaniu

Stan przygotowania i realizacji na dzień 10.10.2011r.

Planowane lata rozpoczęcia i zakończenia robót budowlanych: III kw.2015r. - IV kw.2018r.
Zadanie na liście rezerwowej w rządowym „Programie budowy dróg krajowych na lata 2008 - 2012"
The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”