Południowa Obwodnica Warszawy (Trasa S2)

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
chsh
przybysz
przybysz

Re: Obwodnica Warszawy (Trasa S2)

Post autor: chsh » 30 cze 2011, 14:29

Akurat pan z muzeum ma troche racji chyba - kolejne drogi w Wilanowie i wszystko z nich ma splywac do naszej slynnej, pachnacej rzeczki.

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: sober » 27 cze 2011, 16:05

Ekolodzy tracą płynność finansową? :hevil:
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 27 cze 2011, 15:59

The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

loki2000
osadnik
osadnik

Post autor: loki2000 » 27 cze 2011, 15:57

garneck linki nie działają... :(

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 27 cze 2011, 15:41

The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 21 cze 2011, 16:29

Warszawa nie kończy się na urzędzie prezydenta... Żeby skutecznie działać potrzeba Rady. Poza tym w tym akurat mieście liczą się "sukcesy". HGW miała uznanie Warszawiaków, bo po kaczystowskim zastoju ruszyła inwestycje. Ludzie klną stojąc w korkach, ale znoszą to cierpliwie, bo widzą, że się buduje i mają nadzieję, że będzie lepiej. Ale do tego trzeba cały czas budować. Obwodnica i metro to bardzo nośne tematy - Warszawa to jedna z niewielu stolic bez sieci podziemnej kolejki i bez ringu...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
buba
tubylec
tubylec

Post autor: buba » 21 cze 2011, 16:23

YOGItheBEAR pisze:... po drodze mamy jakieś wybory samorządowe i te sprawy, a PO może zależeć na utrzymaniu prestiżowej władzy w stolicy.
HGW wygrała w pierwszej turze.
Komu "władza" da pieniądze na popisy - HGW w stolicy, czy panu X w mieście Y, który wygrał o pół paznokcia?

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 21 cze 2011, 16:11

W zasadzie rozum podpowiada, że nie można się z Wami nie zgodzić... :hevil: Gdzieś jednak w głębokim tyle głowy coś mi mówi, że po drodze mamy jakieś wybory samorządowe i te sprawy, a PO może zależeć na utrzymaniu prestiżowej władzy w stolicy. Na razie sukcesem bieżącej kadencji będzie most północny. Potem jednak przydałby się kolejny i ten w ciągu obwodnicy świetnie się wpisuje w klimat nie obciążając kasy miasta. Szczęśliwy i wdzięczny jest odkorkowany Ursynów i podłączone do świata Wilanów i Wawer. Poza tym ogólny prestiż i wykazanie się skutecznością przed całym miastem... Może więc Pani Prezydent szepnie słówko tu i ówdzie - w końcu jest wiceprzewodniczącą partii rządzącej. Zdaję sobie sprawę, że ocieram się o "teorię spiskową", ale nie takie rzeczy żeśmy widzieli... :hevil:
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
buba
tubylec
tubylec

Post autor: buba » 21 cze 2011, 15:04

sober pisze:Pamiętajmy, że te plany uwzględniają kiepską obecną kondycję finansową państwa i plany oszczędnościowe.
Mój wrodzony optymizm podpowiada, że plany uwzględniające kiepską obecną kondycję finansową państwa poznamy PO wyborach.

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 21 cze 2011, 15:02

sober pisze:Albo później :roll:
Nie wiem czemu, ale bardziej skłaniam się do tej opcji :roll:

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 21 cze 2011, 14:57

Pamiętajmy, że te plany uwzględniają kiepską obecną kondycję finansową państwa i plany oszczędnościowe. Jeśli sytuacja zaczęła by się poprawiać w wyniku przyspieszenia wzrostu gospodarczego, to pieniądze mogą zostać przesunięte wcześniej. Albo później :roll:
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 21 cze 2011, 13:38

Dla wszystkich rozemocjonowanych budową południowej obwodnicy Warszawy odsyłam do lektury :lol:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,981 ... turze.html

A najlepiej ominąć lekturę i popatrzeć na mapkę :mrgreen:
http://bi.gazeta.pl/im/7/9820/m9820077.jpg

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 25 maja 2011, 8:29

Macieju1971,
b.ważne dla przyszłości MW i jego mieszkanców pytania stawiasz.
Pchnij proszę krótki e-mail (zapytaj o nasypy, ekrany, jaki bedzie dokładny przebieg S2 przez Wilanów i planowana infrastruktura drogowa i dla pieszych) bez tego będziemy gdybać bez końca :(
do Pan Marek Mikos
Dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
mmikos@um.warszawa.pl
architektura@um.warszawa.pl
Ja już czekam na answer w sprawie ul.Ciszewskiego-bis.
Jak otrzymam od razu wrzucę na forum.
pozdr
Ja_cek

Maciek1971
osadnik
osadnik

Post autor: Maciek1971 » 25 maja 2011, 7:56

Dlatego generalnie uważam, ze skupić sie trzeba na wspomnianych przeze mnie wcześniej "garbach" na miasteczku. Jeżeli rzeczywiście nie będzie nasypu to będą garby a to byłaby większa porażka niż sam przebieg tej trasy (mnie ona osobiście nie przeszkadza mimo, ze mieszkanie mam zlokalziowane na KP) ale już estetyka tego rozwiązania ma znaczenie. Warto zobaczyć jak bedzie wgladala trasa torunska na Brodnie. Szklane (zapewne nie szklane ale tak wygladaja :) )polokragle ekrany wygladaja rewelacyjnie...jezeli tez tak beda spelnialy swoje zadanie to duzę brawa dla projektantow i inwestora.

pma

Post autor: pma » 24 maja 2011, 17:16

Z Nowobukowińską czy bez, możliwość przejazdu KEN z Ursynowa do Wilanowskiej może spowodować kolejne utrudnienia dla jadących z Wilanowa ul. Wilanowską w stronę zachodnią. I tak już jest ciężko a dodatkowy ruch wpadający w Wilanowską z Ursynowa z ul. Rolnej pogorszy ten stan. Po zbudowaniu Nowobukowińskiej (nie sądzę aby Mokotów miałby traktować to priorytetowo), nawet zakładając, że nikt nie skręci w Wilanowską i tak będziemy mieli krótsze światła w kierunku Dworca Południowego.
Niezależnie od tego osoby jadące z Ursynowa w kierunku Sobieskiego, Czerniakowskiej, czy na Trasę Siekierkowską nie mają za bardzo alternatywy wobec Doliny Służewieckiej. To samo dotyczy tranzytu w kierunku wschodnim i południowschodnim. Moim zdaniem wszystko będzie po staremu - po prostu korki zrobią się w innych miejscach - dopóki nie powstanie S2 odcinek Puławska-Lubelska.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”