Południowa Obwodnica Warszawy (Trasa S2)

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
buba
tubylec
tubylec

Re: Obwodnica Warszawy (Trasa S2)

Post autor: buba » 21 cze 2011, 15:04

sober pisze:Pamiętajmy, że te plany uwzględniają kiepską obecną kondycję finansową państwa i plany oszczędnościowe.
Mój wrodzony optymizm podpowiada, że plany uwzględniające kiepską obecną kondycję finansową państwa poznamy PO wyborach.

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 21 cze 2011, 15:02

sober pisze:Albo później :roll:
Nie wiem czemu, ale bardziej skłaniam się do tej opcji :roll:
The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: sober » 21 cze 2011, 14:57

Pamiętajmy, że te plany uwzględniają kiepską obecną kondycję finansową państwa i plany oszczędnościowe. Jeśli sytuacja zaczęła by się poprawiać w wyniku przyspieszenia wzrostu gospodarczego, to pieniądze mogą zostać przesunięte wcześniej. Albo później :roll:
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 21 cze 2011, 13:38

Dla wszystkich rozemocjonowanych budową południowej obwodnicy Warszawy odsyłam do lektury :lol:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,981 ... turze.html

A najlepiej ominąć lekturę i popatrzeć na mapkę :mrgreen:
http://bi.gazeta.pl/im/7/9820/m9820077.jpg
The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 25 maja 2011, 8:29

Macieju1971,
b.ważne dla przyszłości MW i jego mieszkanców pytania stawiasz.
Pchnij proszę krótki e-mail (zapytaj o nasypy, ekrany, jaki bedzie dokładny przebieg S2 przez Wilanów i planowana infrastruktura drogowa i dla pieszych) bez tego będziemy gdybać bez końca :(
do Pan Marek Mikos
Dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego
pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
mmikos@um.warszawa.pl
architektura@um.warszawa.pl
Ja już czekam na answer w sprawie ul.Ciszewskiego-bis.
Jak otrzymam od razu wrzucę na forum.
pozdr
Ja_cek

Maciek1971
osadnik
osadnik

Post autor: Maciek1971 » 25 maja 2011, 7:56

Dlatego generalnie uważam, ze skupić sie trzeba na wspomnianych przeze mnie wcześniej "garbach" na miasteczku. Jeżeli rzeczywiście nie będzie nasypu to będą garby a to byłaby większa porażka niż sam przebieg tej trasy (mnie ona osobiście nie przeszkadza mimo, ze mieszkanie mam zlokalziowane na KP) ale już estetyka tego rozwiązania ma znaczenie. Warto zobaczyć jak bedzie wgladala trasa torunska na Brodnie. Szklane (zapewne nie szklane ale tak wygladaja :) )polokragle ekrany wygladaja rewelacyjnie...jezeli tez tak beda spelnialy swoje zadanie to duzę brawa dla projektantow i inwestora.

pma

Post autor: pma » 24 maja 2011, 17:16

Z Nowobukowińską czy bez, możliwość przejazdu KEN z Ursynowa do Wilanowskiej może spowodować kolejne utrudnienia dla jadących z Wilanowa ul. Wilanowską w stronę zachodnią. I tak już jest ciężko a dodatkowy ruch wpadający w Wilanowską z Ursynowa z ul. Rolnej pogorszy ten stan. Po zbudowaniu Nowobukowińskiej (nie sądzę aby Mokotów miałby traktować to priorytetowo), nawet zakładając, że nikt nie skręci w Wilanowską i tak będziemy mieli krótsze światła w kierunku Dworca Południowego.
Niezależnie od tego osoby jadące z Ursynowa w kierunku Sobieskiego, Czerniakowskiej, czy na Trasę Siekierkowską nie mają za bardzo alternatywy wobec Doliny Służewieckiej. To samo dotyczy tranzytu w kierunku wschodnim i południowschodnim. Moim zdaniem wszystko będzie po staremu - po prostu korki zrobią się w innych miejscach - dopóki nie powstanie S2 odcinek Puławska-Lubelska.

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 24 maja 2011, 13:45

Szczerze mówiąc nie wiem za bardzo co ma im to przedłużenie dać? Do centrum nie pojadą szybciej niż Dolinką i Puławską, bo Nowobukowińska to chyba nie prędko nie będzie wybudowana. A jeżeli chodzi o odciążenie Dolinki w kierunku Stegien, to i tak wszyscy będą ginąć w korku na Wilanowskiej, który zamiast zaczynać się przy Dominikańskiej, będzie się zaczynał przy Rolnej.

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 24 maja 2011, 13:12

Powiemy im, czy tak będziemy drzeć łacha po cichu? :P
He had alot to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 24 maja 2011, 13:09

niech sie nim upajaja póki mogą :mrgreen:

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 24 maja 2011, 13:02

Rolna "wpada" do Al. Wilanowskiej na przedłużeniu KEN. Póki co mają tam względny spokój ;)
He had alot to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 24 maja 2011, 12:51

wesolutko to bedzie na dojeździe ul KEN (nie wiem, czy na wyskokości LAND-u to wciąż KEN) do al.Wilanowskiej... oj, wesolutko... :-?

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 23 maja 2011, 19:14

Faktem jest, że Puławska w godzinach szczytu już dziś jest kompletnie nieprzejezdna. Niemniej jednak Ursynów ucieka troszkę do przodu zapewniając sobie przebicie K.E.N. do Wilanowskiej (objechanie już zakorkowanej Dolinki Służewieckiej na którą dodatkowo runie ruch tranzytowy z S2). Finalnie więc problem będzie dotykał głównie mieszkańców tak zwanego "Zielonego Ursynowa" (Pyry i przydatki), ale gęstość zaludnienia w tym rejonie nie czyni z nich potężnej siły nacisku. Do tego kłopot rozleje się też na w ogóle nie kalkulowanych w tej układance mieszkańców powiatu piaseczyńskiego (bo oni głosują gdzie indziej). W efekcie obawiam się, że skoncentrowana grupa niezadowolonych z bloków wokół Płaskowickiej, obojętna na problem milcząca większość oraz relatywnie słaba grupa nacisku, której może zależeć na pociągnięciu S2 dalej, w połączeniu z ogromem nakładów związanych z tunelem ursynowskim skutecznie zablokują tę inwestycję.

Też mi się wydawało, że pociągnięcie S2 dalej, to tylko kwestia czasu i odpowiedniego natężenia bólu dla Ursynowa. Popatrzyłem jednak dokładniej na mapę i widzę, że ich to raczej nie będzie bolało. Ruch przepłynie wokół tej dzielnicy, a im bardziej będzie się nasilał, tym silniejszy będzie opór przed wpuszczeniem go w dzielnicę. W końcu spaliny z tunelu muszą się gdzieś jakoś wydostawać. Niech więc się wydostają jak najdalej "od nas". Obym się mylił, bo byłoby szkoda.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

chsh
przybysz
przybysz

Post autor: chsh » 23 maja 2011, 16:55

" Na Ursynowie podobno się gotuje."

I w tym cala nadzieja ze kasa sie znajdzie (dla nieznajacych tematu - Ursynow i jego mieszkancy byli najwieksza grupa blokujaca budowe poludniowej obwodnicy).

Maciek1971
osadnik
osadnik

Post autor: Maciek1971 » 20 maja 2011, 17:35

Tylko nie rzucajcie mi sie od razu do oczu ale wogóle nie rozumiem sensu tej dyskusji. Trasa jest przedsądzona. Na dodatek zapewne mieszkańcy Ursynowa doprowadzą protestami do przyspieszenia realziacji. Jeżeli jeździcie w okolicach Puławskiej, Poleczki zapewne widzicie że prace są nie do zatrzymania i S2 od Konotopy do Puławskiej za rok stanie się faktem. Innego przebiegu niż ten przez tunel ursynowski, Wilanów i dalej poprostu nie ma i nie będzie. W momencie uruchomienia cały ruch tranzytowy z autostrady będzie blokował się na Centrum Handlowym Marki z jednej strony i na Puławskiej z drugiej. Dla Ursynowa oznacza to paraliż. Cały ruch musi pójść przez dolinkę Służewiecką oraz na Konstancin w drugą stronę. Koniec kropka. I nic tego akurat nie zmieni. Wiec będą protesty może nawet blokady i pewnie znajdą się pieniądze na wyrzucenie tego ruchu do Wiązownej. Jeszcze kilka dni temu myślałem że nas to nie dotyczy bo środków nie bedzie długo ale ostatnio dowiedziałem się jakim gorącym tematem stał się koniec prac budowlanych S2 na ul Puławskiej. Na Ursynowie podobno się gotuje.

pozdro...od dzisiaj już w zasadzie sąsiad z KP. (świadomy wybór :))

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”