Południowa Obwodnica Warszawy (Trasa S2)

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
kaszaniarz
przybysz
przybysz

Post autor: kaszaniarz » 03 wrz 2007, 3:35

Oczywiscie ze trasa S2 bedzie dla nas i Wilanowa zaleta i naprawde dziwia mnie protesty mieszkancow a tym bardziej burmistrza Wilanowa.Od wielu lat przebywam w Stanach i nie spotkalem jeszcze by ktos protestowal przeciwko budowie autostrady czy trasy expresowej
ktora przechodzi 500 czy 1000m od jego dzialki.Nieruchomosci polozone blisko takiej trasy
z dogodnym wjazdem i zjazdem z niej sprzedaja sie duzo lepiej i duzo drozej niz posiadlosci
z kiepskim dojazdem.W Polsce jak widze jest chyba na odwrot ludzie boja sie ze wartosc ich domu czy mieszkania spadnie.Co do ekologow juz dawno strcilem do nich zaufanie i chyba
Kaczynski mial racje mowiac ze tym srodowiskom zalezy glownie na wywalczeniu dodatkowej
kasy a nie obronie jakiegos rodzaju kwiatka czy torfowiska.Jezeli Polska przegra spor z nimi to nie zdziwi mnie jak koszty budowy autostrad w Posce beda jednymi z najdrozszych na swiecie.
Pozdrawiam

staszek75
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: staszek75 » 02 wrz 2007, 23:25

Ja uważam, że obwodnica jest szansą dla mieszkańców na jako takie połączenie komunikacyjne z innymi dzielnicami. Przy obecnych planach co do dalszej rozbudowy miasteczka Wilanów, al. Wilanowska i Przyczółkowa z pewnością będą się zapychać. Oczywiście jest też problem hałasu i spalin, ale chyba lepiej mieć tę obwodnicę, choćby 300m-500m od domu, niż nie móc z niego nigdzie wyjechać.

Uważam że powinniśmy poprzeć tę inwestycję, szczególnie że jest właśnie moment w którym władza słucha obywateli, a głos zabierają przede wszystkim różnej maści ekolodzy czy miłośnicy zabytków. I jak się postarają mogą zablokować tę inwestycję. Popieranie rozwoju lokalnej infrastruktury drogowej wpisuje się cel działania Stowarzyszenia.

Postanowiliśmy zadać Wam to pytanie, bo nie znamy zdania mieszkańców. Może nie wszyscy myslą tak jak my?

Odnośnie Stowarzyszenia, zostało ono powołane, teraz czekamy na decyzję urzędu (30 dni). W tym tygodniu otrzymacie wszystkie informacje na ten temat.

Staszek

paulo
przybysz
przybysz

Post autor: paulo » 02 wrz 2007, 20:49

Zgadzam się z Piotrkiem. Moim zdaniem S2 to komunikacyjny atut.

Pozdrawiam wszystkich.

Piotrek
bywalec
bywalec

Post autor: Piotrek » 02 wrz 2007, 18:54

Ja też uważam, że Stowarzyszenie powołane zostało do walki o utrzymanie koncepcji Miasteczka Wilanów i na tym powinno się skupić.
Dla mnie obwodnica jest planowana od lat i jest częścią rozwiąznia komunikacyjnego równiez dla Miasteczka. Aż dziwiłbym się aby protestowali mieszkańcy niewybudowanych jeszcze osiedli w Miasteczku.

stalmi
osadnik
osadnik

Post autor: stalmi » 02 wrz 2007, 15:09

czago pisze:Zanim wyrażę swoją opinię wolałbym dowiedzieć się czy to Stowarzyszenie jest już zarejestrowane (ewentualnie od kiedy?)? Jeśli tak, to czy ma charakter otwarty (każdy może być jego członkiem), czy zamknięty (jest tylko dla wybranej grupy osób)? Jeśli ma charakter otwarty, to ilu członków liczy, jak można się zapisać i czy już odbyło się jakieś oficjalne zebranie?

Do tej pory nie otrzymujemy żadnych informacji w tym nawet tych podstawowych - stąd moje wątpliwości.
No i kto jest "ciałem" tego stowarzyszenia.

Co do obwodnicy to według mnie, nie ma to znaczenia, gdyż będzie ona oddalona od Aura Park o ok. 500m i oddzielona blokami. Szkoda więc energii, stowarzyszenie powinno się zając tym do czego zostało powołane, czyli walczyć o realizację koncepcji Miasteczka Wilanów w pierwotnej wersji.

Awatar użytkownika
czago
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: czago » 02 wrz 2007, 12:27

Zanim wyrażę swoją opinię wolałbym dowiedzieć się czy to Stowarzyszenie jest już zarejestrowane (ewentualnie od kiedy?)? Jeśli tak, to czy ma charakter otwarty (każdy może być jego członkiem), czy zamknięty (jest tylko dla wybranej grupy osób)? Jeśli ma charakter otwarty, to ilu członków liczy, jak można się zapisać i czy już odbyło się jakieś oficjalne zebranie?

Do tej pory nie otrzymujemy żadnych informacji w tym nawet tych podstawowych - stąd moje wątpliwości.
"Gdy ludzie są szlachetni, prawa są zbyteczne, gdy są zepsuci, są łamane."
(B.Disraeli)

staszek75

Południowa Obwodnica Warszawy (Trasa S2)

Post autor: staszek75 » 01 wrz 2007, 22:20

Szanowni Państwo,
równolegle do tematu centrum handlowo-usługowego toczy się dyskusja o przebiegu obwodnicy Warszawy przez m.i.n. Ursynów i Wilanów. Na Wilanowie jest wyznaczony przebieg trasy, mającej iść wg aktualnych założeń na estakadzie z ekranami akustycznymi. Trasa może jednak nie powstać lub jej powstanie może być jeszcze bardziej odłożone w czasie, z uwagi na protesty mieszkańców, ekologów czy dyrekcji Pałacu w Wilanowie.

Artykuł na ten temat: Awantura o obwodnicę przez Ursynów i Wawer

W imieniu Stowarzyszenia chciałbym się zwrócić do Państwa z pytaniem o opinię, jakie stanowisko powinno zająć Stowarzyszenie i czy powinniśmy się w tę sprawę zaangażować.

pozdrawiam,
S.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”