Przebudowy i remonty ulic w Wilanowie

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
CELEBORN
bywalec
bywalec

Re: Przebudowy i remonty ulic w Wilanowie

Post autor: CELEBORN » 20 lis 2017, 15:21

Z tego co wiem to po oddaniu nobile i espace maja sie spotkac 4 zarządy wspólnot i w jakis sposób dogadac się w sprawie tej drogi wewnętrznej i regulacji ruchu na niej,ponieważ wszystkie 4 osiedla mają udziały w tej drodze.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 20 lis 2017, 13:13

Futrzak pisze:
15 lis 2017, 13:50
Witam.czy ktoś wie jakie są plany związane z rondem miedzy La Clarte-Espace-Villa Nobile -Scandinavian ??

Będzie zielony, a pośrodku stanie klon. Niestety, zarząd drogi słabo się stara i nie sądzę by zniknęły samochody parkujące dookoła ronda, tj. w obrębie skrzyżowania i blokujące swobodne przejście chodnikiem (z wymaganych 1,5m czasem nie zostaje nawet 0,5m dla pieszych). O uzupełnieniu brakującego tam oznakowania nie wspominając :(.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 17 lis 2017, 12:14

mvoiture pisze:
13 lis 2017, 18:02
Czy ulica zostanie poszerzona, czy może zostaną utworzone zatoczki parkingowe, coś innego?
Ulica poszerzy się, bo po zbudowaniu prostopadłych miejsc parkingowych po drugiej stronie ulicy pojawi się zakaz parkowania...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Futrzak
przybysz
przybysz

Post autor: Futrzak » 15 lis 2017, 13:50

Witam.czy ktoś wie jakie są plany związane z rondem miedzy La Clarte-Espace-Villa Nobile -Scandinavian ??

zajaclib
przybysz
przybysz

Post autor: zajaclib » 14 lis 2017, 21:34

Ulica nie zostanie poszerzona. Z tego co zaobserwowałem powstają prostopadłe miejsca parkingowe, poza tym powstanie chodnik i ścieżka rowerowa.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2017, 22:21 przez yav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Bardzo proszę nie cytować w całości posta, jeśli odpowiada się na niego tuż nad nim - yav

mvoiture
bywalec
bywalec

Post autor: mvoiture » 13 lis 2017, 18:02

Na facebooku dzielnicy pojawiła się informacja o trwającym remoncie ulicy Kieślowskiego od Osi do Klimczaka. Oczywiście od pewnego czasu coś się tam dzieje, ale łączyłem te prace z budową osiedla na szkieletorach. Czy ktoś ma informację, w jaki sposób będzie wyglądał przebudowywany fragment? Czy ulica zostanie poszerzona, czy może zostaną utworzone zatoczki parkingowe, coś innego?

Link do informacji: https://www.facebook.com/Wilanow.Dzieln ... .Warszawa/

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 11 paź 2017, 15:10

Posty dotyczące parkowania na wyremontowanej ul. Kieślowskiego powędrowały tutaj.

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » 18 wrz 2017, 12:22

przy moim trybie pracy (12 godz. dziennie) byłoby ciężko, ale jak wygram w Lotto to rzucam pracę i biorę się za działalność społeczną - tylko najpierw los muszę kupić

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

informacja

Post autor: yav » 08 wrz 2017, 10:23

Połączono dwa tematy: "Przebudowy ulic w Wilanowie" i "Remonty ulic w Wilanowie".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Remonty ulic w Wilanowie

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 wrz 2017, 14:59

To proszę kandydować. Potrzeba nam zaangażowanych radnych.

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » 05 wrz 2017, 12:52

a ja poinformowalem o remoncie Zawodzia w 2016 a Radnym ni ejestem ;-) - w ZDM też ni epracuje

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 18 sie 2017, 23:26

Zazwyczaj interpelacjami nic się nie załatwia. To raczej forma zwrócenia uwagi na dany problem. Czasem coś się uda. Ale to, że udało się naprawić te drogę to niewątpliwy sukces. Ktokolwiek się do tego jakkolwiek przyczynił - brawo.

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak

Post autor: AnnaDrewniak » 18 sie 2017, 21:42

Tom pisze:
18 sie 2017, 19:59
Nie wiem czy ilość interpelacji jest tak ważna.
No właśnie tak napisałam.
Tom pisze:
18 sie 2017, 19:59
Wiem natomiast, że tym problemem zainteresowalismy się na początku kadencji a interpelacja w tej sprawie ma nr 1.
Przypominam, co często powtarza burmistrz Rakowski: jedną interpelacją nic się nie załatwia.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 18 sie 2017, 19:59

Nie wiem czy ilość interpelacji jest tak ważna. Wiem natomiast, że tym problemem zainteresowalismy się na początku kadencji a interpelacja w tej sprawie ma nr 1. Natomiast bardzo cieszy, że wreszcie doczekaliśmy się drogi, po której można jechać bez obaw o zawieszenie.
https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/432BC ... meless.htm

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak

Post autor: AnnaDrewniak » 18 sie 2017, 19:49

Remont ul. Zawodzie. Radni Niezależni uważają, że nieważna jest liczba interpelacji, ale osiągnięty cel.Tak więc proszę sobie wyobrazić, że moje telefony do ZDM przyniosły oczekiwany skutek. Jako pierwsza dzwoniąc do pracownika ZDM dowiedziałam się o remoncie w 2017 tej ulicy. Poinformowałam o tym na fb 20 marca. Wcześniej ulica ta nie mogła być robiona, bo była opracowywana specjalna technologia nawierzchni, podobna do nawierzchni pasów startowych. O tym też wcześniej informowałam. Dzwoniłam do ZDM co 2-3 miesiace prosząc o dodatkowy pas do skrętu w prawo przy wyjeździe z ul. Vogla w Przyczółkową. 20 marca po licznych telefonach informujących o niebezpieczenstwie z jakim borykają się mieszkańcy Zawad i Kępy Zawadowskiej, otrzymałam informację, że Zawodzie będzie robione w długi weekend majowy lub Bożego Ciała, ale najpewniej w długi weekend sierpniowy, o czym informowałam na fb W Wilanowie. Informowałam również po każdej wiadomości od ZDM na komisjach i sesjach Rady Dzielnicy. Nie slyszałam, aby któryś z radnych wykazywał się takim zainteresowaniem, zarówno nakładką na Zawodzie, jak i wyjazdem z Vogla w Przyczółkową.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”