ścieżki rowerowe

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: ścieżki rowerowe

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 26 wrz 2017, 19:57

J.Szubińska-Piszczek pisze:
14 wrz 2017, 15:28
A ja się nie poddaję i wystąpiłam z kolejną interpelacją:

Otrzymałam odpowiedź, że ZDM nie odpowiedział na pismo Zarządu z kwietnia. Czy zatem na tym skrzyżowaniu też musi dojść do tragedii, żeby decydenci łaskawie raczyli zająć się sprawą?
Załączniki
odp_int_972.jpg

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 18 wrz 2017, 12:28

rob pisze:
16 wrz 2017, 16:11
Szkoda ogólnie to tam samochody poruszają się gruuuuuuubo za szybko !!!!
Samochód to tylko narzędzie. To nie samochody jeżdżą za szybko, tylko kierowcy. A kierowcy to my... Pan, Pani, ja... I teraz rączka na serducho i proszę się przyznać - kto się przejmuje tym, co ONI tam napisali w tych kodeksach drogowych i innych takich bzdurach?
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 16 wrz 2017, 16:11

Racja rzeczywiście pomyliłem fakt
Lecz widzę że niestety ogólnie u nas problem jest duży i niestety są już ofiary

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news, ... 41129.html

Szkoda ogólnie to tam samochody poruszają się gruuuuuuubo za szybko !!!!

mvoiture
bywalec
bywalec

Post autor: mvoiture » 14 wrz 2017, 20:21

Rob, chyba pomyliłeś skrzyżowanie i piszesz o skrzyżowaniu DDR z Klimczaka?

Pierwszeństwo dla rowerzystów na przecięciu DDR i Branickiego wywołałoby poważne problemy z płynnością. Samochody skręcające w lewo w Branickiego musiałyby się zatrzymywać i w efekcie korkować całe skrzyżowanie Przyczółkowa/Vogla/Branickiego.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 14 wrz 2017, 18:07

Moim zdaniem niestety tych co mieli rację to na Powązkach jest cała aleja a co do drogi rowerowej to znając życie i mentalność rowerzystów !!!!!! to bezwzględnie powinni mieć pierwszeństwo - spytacie czemu więc:
1) Większość jadąc rowerem nie chce zwolnić lub zatrzymać bo ponownie musi włożyć wysiłek w rozpędzenie !!!!!! sami to znacie
2) Rozpędzony rower od mostu zakochanych uzyskuje dużą prędkość a już się zatrzymać w 5 m to nieosiągalne a dużo napalonych bikerów jeździ oj bardzo dużo co przeceniają możliwości i bezpieczeństwo
3) Dzieci jadąc z rodzicami nie zwracają uwagi na to że nagle wjedzie samochód a obok przecież jest plac zabaw i dzieci jest co niemiara więc taki 4, 5, 6 latek się nie zatrzyma !!!!!!!!!!!! bo nie rozumie co się stanie !!!!! a rodzice nie są bogami
4) Na wycieczce z dziećmi rodzice się odprężają zapominając o harpaganach w samochodach

Więc reasumując mądry organizator puści rowery przodem dla bezpieczeństwa życia ludzi
a samochody podporządkuje

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » 14 wrz 2017, 17:12

Też myślałem o oznaczeniach poziomych i to podwójnych.
Sygnalizacja tymczasowa też była by dobrym pomysłem, ale boję się, że "niedasię" choćby z tego powodu, że sygnalizator dla samochodów nie może znajdować się za sygnalizatorem dla pieszych - a tak było by w tym miejscu, nie mówiąc już o fakcie, że formalnie nie jest to przejście dla pieszych a skrzyżowanie znajdujące się bardzo blisko skrzyżowania z sygnalizacją.

p,paw

mvoiture
bywalec
bywalec

Post autor: mvoiture » 14 wrz 2017, 16:37

Jeżdżę tamtędy zarówno rowerem jak i samochodem. Bardzo rzadko zdarza się, żeby podczas jednego cyklu świateł wszyscy, zarówno kierowcy jak i rowerzyści, przejechali skrzyżowanie prawidłowo. Oczywiście najczęściej rowerzyści wymuszają pierwszeństwo przejazdu, ale też nierzadko kierowcy przepuszczają bez sensu rowerzystów spokojnie czekających na swoją kolej. Czyli rzeczywiście wszyscy jeżdżą na pamięć. Jest to chyba jedyne takie miejsce na tej DDR, gdzie kierowcy mają pierwszeństwo przed rowerzystami i stąd zamieszanie. Docelowo sprawę uregulować może tylko sygnalizacja, ale póki jej nie ma, popieram pomysł wymalowania oznaczeń na jezdni.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 14 wrz 2017, 16:29

A jaki jest problem z postawieniem tymczasowej sygnalizacji (takiej jak w czasie remontów ulic) do momentu wybudowania docelowej?

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 14 wrz 2017, 16:13

A informacja wymalowana na jezdni? 200 m stop, 100 m stop...

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 14 wrz 2017, 16:05

pguraj pisze:
14 wrz 2017, 14:59
Jeżeli nie ma tam szans na sygnalizację świetlną, to zamiast słupków postawił bym betonowe szykany w poprzek tej ścieżki, tak żeby ich przebycie wymagało zejścia z roweru.
Z głupotą chyba inaczej nie da się walczyć.
Kłopot z ludźmi jest taki, że jeżdżą na pamięć, a jednak w przeważającej większości miejsc jadący rower na ścieżce ma pierwszeństwo. Nikt nie szuka więc znaku STOP przy ścieżce. A więc trzeba ludziom pomóc zauważyć, że w tym miejscu coś jest "nie tak".

Dlatego nie przesadzałbym z szykanami zmuszającymi do zsiadania z roweru. Ale równoległe do kierunku jazdy betonowe bariery dwumetrowej długości rozstawione na metr szerokości, ale odchylone od osi jezdni o ok. 30 stopni dawałyby z daleka wrażenie ściany i zmuszały rowerzystów do zwolnienia. ;) Przy małej prędkości byłyby jednak relatywnie proste do pokonania. Ewentualnie do tego jakiś niewielki garb w poprzek za barierą i mamy efekt, o który chodzi bez demolowania idei kolarstwa... 8-)
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 14 wrz 2017, 15:28

A ja się nie poddaję i wystąpiłam z kolejną interpelacją:
Załączniki
972.jpg

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » 14 wrz 2017, 14:59

Pomimo, że jestem zapalonym rowerzystą, to uważam, że skrzyżowanie Branickiego ze ścieżką rowerowo/pieszą (która formalnie jest ulicą) to przykład kumulacji wszystkich patologii w światku rowerowym.
Na prawdę trudno patrzeć na to co się tam dzieje - poczynając od mam i tatusiów z rowerami i dziećmi kompletnie nie zdradzających znajomości znaczenia znaku stop po panów kolarzy-profesjonalistów, którym w ich pędzie wszyscy mają psi obowiązek ustępować nawet jeżeli poruszają się droga podporządkowaną.

Jeżeli nie ma tam szans na sygnalizację świetlną, to zamiast słupków postawił bym betonowe szykany w poprzek tej ścieżki, tak żeby ich przebycie wymagało zejścia z roweru.
Z głupotą chyba inaczej nie da się walczyć.

p,paw

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 29 sie 2017, 14:46

I co z tego że powstaja ścieżki rowerowe skoro roweżyci i tak wolą cinąć jezdnia. :-/

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 29 sie 2017, 13:36

Chciałabym Państwa poinformować, że Zarząd Dzielnicy Wilanów nie jest zainteresowany kwestią bezpieczeństwa na ścieżce rowerowej na skrzyżowaniu ulic Przyczółkowej i Branickiego. Zgodnie z paragrafem 15 oraz 32 Statutu w formie interpelacji przekazałam Zarządowi informację o zagrożeniu bezpieczeństwa w tym miejscu. Moje zgłoszenie zostało zlekceważone. Oto odpowiedź na moją interpelację:
Załączniki
odp959.jpg

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 sie 2017, 17:57

Tom pisze:
20 sie 2017, 10:37
W tej sprawie - kładki rowerowo/pieszej -
występował już radny Rady Warszawy - Pan Lech Jaworski w marcu br. Z odpowiedzi jaką uzyskał wynika, że o ile to nastąpi to w bardzo odległej przyszłości

Czyli jednak jesteśmy gorzej traktowani.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”