ścieżki rowerowe

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: ścieżki rowerowe

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 14 mar 2017, 19:38

Tom pisze:Pragnę zwrócić uwagę na interpelację koleżanki Joanny KINASTOWSKIEJ
Odpowiadam na jedno z pytań z interpelacji koleżanki radnej. Tak, konsultacje ws. ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Wiertniczej odbyły się w naszym Urzędzie.

》Ciach. Kwestie frekwencji proszę załatwiać między sobą. Z góry dziękuję. (przyp. YtB)《

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 14 mar 2017, 16:47

Pragnę zwrócić uwagę na interpelację koleżanki Joanny KINASTOWSKIEJ, w której ujęła kwestie ścieżek rowerowych w kontekście całościowego ich rozwoju. Również w powiązaniu z przyszłą POW http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/001 ... uw/815.pdf

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 mar 2017, 19:29

ŚCIEŻKA ROWEROWA Z POWSINA DO KONSTANCINA
Czy władze Warszawy spełnią swoją przedwyborczą obietnicę? Moja dzisiejsza interpelacja w tej sprawie:
Załączniki
interpelacja_ścieżka_rowerowa_1.jpg
interpelacja_ścieżka_rowerowa_2.jpg

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 05 gru 2016, 18:05

To nie wiem jak to "ugryźć" ale osoba na wózku inwalidzkim poruszająca się ruchliwą Przyczółkową do Drewny to był traumatyczny widok :(

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 gru 2016, 21:16

MarekPowsin pisze:Pani Radna, mam prośbę. Może warto zgłosić projekt budowy ciągu pieszo-jezdnego (pieszy+rowerzyści) po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej? Od miejsca gdzie kończy się ścieżka i chodnik przy Przyczółkowej w stronę Bielawy.
Panie Marku, jeśli tam są wykupy gruntów, to w BP nie zmieścimy się w 300 tys. i 1 roku. Analogiczną sytuację mieliśmy w zeszłym roku z chodnikiem przy ul. Wiechy (470 m). ZDM zweryfikował ten projekt negatywnie.

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 03 gru 2016, 20:44

J.Szubińska-Piszczek pisze:Dzięki głosowaniu mieszkańców na BP 2017 nastąpią duże zmiany na lepsze na ścieżce rowerowej do Konstancina:
- przedłużenie od ul. Przekornej o ok. 270 m
- staną ławki - brawo radna Radzikowska!
- staną samoobsługowe stacje napraw rowerów
PS. Jestem przekonana, że wnioskodawczyni przedłuży nam ścieżkę rowerową do granic miasta w ramach BP 2018 :)
Cieszy mnie to i trzymam kciuki za realizację.

Odnośnie ścieżki rowerowej od ul. Przekornej to moim zdaniem nie ma niestety szans na realizację pełnej inwestycji w kwocie budżetu partycypacyjnego :(
Od ul. Przekornej do ścieżki rowerowej zaczynającej się już na terenie miasta i gminy Konstancin-Jeziorna przy Piotrze i Pawle jest około 1400m. W przyszłym roku 270m w kolejnym mniej więcej tyle samo itp.
Powstała koncepcja ścieżki rowerowej wzdłuż Drewny i Przekornej ale jest to gigantyczny projekt, który zakłada budowę dwóch nowych sygnalizacji świetlnych na ul. Drewny, przebudowę istniejącej z Przekorną. Dodatkowo trzeba wykupić sporo prywatnych działek. ZDM po tym jak poznał założenia zawiesił projekt zupełnie na kołku i twierdzi, że byłaby to najdroższa ścieżka rowerowa w Warszawie. Podobno sprawa trafiła do działu, która odpowiada za wykup gruntów także może to trwać latami. Nadmienię, że przed wyborami samorządowymi, na jesieni 2014 Burmistrz Rakowski oraz Burmistrz Konstancina-Jeziorny siedzieli razem przy Przyczółkowej i twierdzili, że ta ścieżka powstanie do końca 2015...
Projekt ZDMu:
http://rowery.um.warszawa.pl/sites/rowe ... C3%B3w.pdf
Lekko licząc - trzy nowe sygnalizacje + ścieżka + przebudowa to może wyjść nawet około 5-6mln zł

Oprócz ścieżki rowerowej bardzo przydałby się również chodnik dla pieszych. Ostatnio widziałem sytuację, która mnie bardzo zabolała. Od Bielawy w stronę Powsina poruszała się ulicą osoba na wózku inwalidzkim. Robiła to gdyż właśnie nie ma chodnika :-|
Także oprócz ścieżki rowerowej trzeba też pomyśleć o chodniku dla pieszych.

Pani Radna, mam prośbę. Może warto zgłosić projekt budowy ciągu pieszo-jezdnego (pieszy+rowerzyści) po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej? Od miejsca gdzie kończy się ścieżka i chodnik przy Przyczółkowej w stronę Bielawy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 01 gru 2016, 18:01

J.Szubińska-Piszczek pisze:Dzięki głosowaniu mieszkańców na BP 2017 nastąpią duże zmiany na lepsze na ścieżce rowerowej do Konstancina:
PS. Jestem przekonana, że wnioskodawczyni przedłuży nam ścieżkę rowerową do granic miasta w ramach BP 2018 :)
Dokładam swój kamyczek: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/p ... 8978?user=

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 30 wrz 2016, 10:58

Allesandro pisze: Uważam, że to niezwykle celna uwaga. I jakże na czasie. Dotyczy nie tylko mieszkańców ul. Wiertniczej. Przyczółkowej itp, ale również (a może i przede wszystkim) mieszkańców MW, których rydwany zajmują dziś większość, jeśli nie wszystkie, dostępne miejsca parkingowe w całym miasteczku.
nie za bardzo rozumiem - a czyje auta mają zajmować miejsca parkingowe w miasteczku - mieszkańców Białołęki, Radomia i Ostrołęki?

Swoją drogą już kiedyś postulowałem, żeby wprowadzić opłaty za wjazd do miasta aut na obcych rejestracjach - zmniejszyło by to automatycznie ruch, bo wiadomo, Polak węża w kieszeni ma, poza tym więcej osób rejestrowałoby auta w Warszawie wspierając lokalne budżety. Takie rozwiązania są na porządku dziennym od kilku dekad w takiej nie przymierzając Norwegii i nikt tam nie stęka. Ostatnio wprowadzono takie opłaty w ciągu dnia chyba w Goteborgu...

Jagacek
przybysz
przybysz

Post autor: Jagacek » 29 wrz 2016, 15:14

Moim zdaniem najlepiej było by, gdyby drogi były podzielone na 3 strefy: jednia dla samochodów, ścieżka dla rowerów, chodnik dla pieszych. Takie rozwiązanie jest często spotykane w Kopenhadze.

Awatar użytkownika
Allesandro
przybysz
przybysz

Post autor: Allesandro » 28 lip 2016, 20:45

YOGItheBEAR pisze: ..Jeśli ktoś chce parkować przed domem, to niech na swojej działce wygospodaruje odpowiednie ku temu miejsce. Ani w Konstytucji, anie w Piśmie nie ma napisane "i będziesz miał miejsce darmowe dla parkowania rydwanu swego na terenie publicznym". W interesie wspólnym jest realizacja ścieżek i nie może być tak, że grupa osób w imię prywatnych interesów realizowanych przy wykorzystaniu dobra publicznego spycha miasto w mroki średniowiecza. Tam nie ma dziś miejsc parkingowych (niektórzy parkują we wjazdach), więc nikt nikomu nic nie zabiera...
Uważam, że to niezwykle celna uwaga. I jakże na czasie. Dotyczy nie tylko mieszkańców ul. Wiertniczej. Przyczółkowej itp, ale również (a może i przede wszystkim) mieszkańców MW, których rydwany zajmują dziś większość, jeśli nie wszystkie, dostępne miejsca parkingowe w całym miasteczku.
Aborygen zawadowski

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 13 lip 2016, 10:03

Skoro jest bezpartyjna - cofam swoją uwagę i życzę, aby taki stan (bezpartyjność) trwał jak najdłużej.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 lip 2016, 9:23

paszczakR pisze:A jakiej partii członkiem jest p. Radzikowska?
Wg mojej wiedzy żadnej. Jest przewodniczącą Klubu Radnych Niezależnych.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 12 lip 2016, 23:06

A jakiej partii członkiem jest p. Radzikowska?
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 12 lip 2016, 22:48

Bardzo fajnie. Ścieżek nigdy dosyć.

Partyjne gratulacje proponuję przekazać osobiście a nie za pośrednictwem forum.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 12 lip 2016, 22:23

Dzięki głosowaniu mieszkańców na BP 2017 nastąpią duże zmiany na lepsze na ścieżce rowerowej do Konstancina:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”