ścieżki rowerowe

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Re: ścieżki rowerowe

Post autor: YOGItheBEAR » 21 kwie 2016, 15:42

J.Szubińska-Piszczek pisze:- uwagi rowerzystów przeplatały się z protestami mieszkańców - właścicieli domów/firm przy ul. Wiertniczej (protestują przeciw "odebraniu" im miejsc parkingowych przed posesjami i utrudnieniom w korzystaniu z wyjazdów/wjazdów).
:roll:
Pięknie. Jestem w 100% po stronie rowerzystów. Jeśli ktoś chce parkować przed domem, to niech na swojej działce wygospodaruje odpowiednie ku temu miejsce. Ani w Konstytucji, anie w Piśmie nie ma napisane "i będziesz miał miejsce darmowe dla parkowania rydwanu swego na terenie publicznym". W interesie wspólnym jest realizacja ścieżek i nie może być tak, że grupa osób w imię prywatnych interesów realizowanych przy wykorzystaniu dobra publicznego spycha miasto w mroki średniowiecza. Tam nie ma dziś miejsc parkingowych (niektórzy parkują we wjazdach), więc nikt nikomu nic nie zabiera.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 21 kwie 2016, 8:52

Wczoraj w Urzędzie odbyło się spotkanie konsultacyjne ws. nowej ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Powsińskiej i Wiertniczej.

Uczestnicy:
- mieszkańcy - właściciele domów/firm przy ul. Wiertniczej (strona zachodnia)
- rowerzyści
- radni: PO - 0, Niezależni - 0, PiS - 3 (w komplecie)
- pracownicy Urzędu

Przebieg spotkania:
- projektant bardzo szczegółowo przedstawił przebieg ścieżki i jej wpływ na chodniki, zieleń, budynki.
- uwagi rowerzystów przeplatały się z protestami mieszkańców - właścicieli domów/firm przy ul. Wiertniczej (protestują przeciw "odebraniu" im miejsc parkingowych przed posesjami i utrudnieniom w korzystaniu z wyjazdów/wjazdów).
- nie wiem, jak długo trwało spotkanie, bo po 3 godzinach wyszłam (o 21:00) - w związku z tym nie zadałam pytania, które planowałam zadać (kiedy zostanie przedłużona ścieżka rowerowa do Konstancina).

Awatar użytkownika
CarpeDiem_
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: CarpeDiem_ » 26 kwie 2014, 13:02

Za to odcinek wilanowski POW ścieżki rowerowe będzie miał – kolor brązowo-czerwony poniżej.

Widać np. ścieżkę na przedłużeniu Orszady przechodzącą (chyba) dołem skarpy pod trasą POW i dalej południową stroną.
S2_1.PNG
S2_2.PNG
http://www.wilanow.pl/images/stories/Ak ... ki_nr4.pdf
Schowaj swoją gablotę (do garażu)

dynirro
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Re: Ścieżka rowerowa wzdłuż POW

Post autor: dynirro » 18 kwie 2014, 18:50

pguraj pisze: W/g planu cały "nowy" odcinek POW (czyli Puławska - DK17) ma mieć ścieżki rowerowe.
Zastanawia mnie bardzo dlaczego zabrakło ich na oddanym odcinku.

p,p
Odcinek Konotopa - Puławska projektowany był ładnych parę lat temu. Wtedy nie przykładano zbytniej wagi do ścieżek rowerowych - tak mi się wydaje. A szkoda, i trudno to będzie nadrobić.

dynirro
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Re: Odp: ścieżki rowerowe

Post autor: dynirro » 18 kwie 2014, 18:42

adamirek pisze:Czy taki plan jest gdzieś dostępny w sieci?
Jak jeszcze szukasz to np:
http://www.siskom.waw.pl/s2.htm#III

adamirek
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Re: Odp: ścieżki rowerowe

Post autor: adamirek » 20 sty 2014, 22:28

Czy taki plan jest gdzieś dostępny w sieci?

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Re: Ścieżka rowerowa wzdłuż POW

Post autor: pguraj » 20 sty 2014, 14:35

adamirek pisze:Czy ktoś może wie, czy są plany budowy ścieżki rowerowej wzdłuż Południowej Obwodnicy Warszawy?
W/g planu cały "nowy" odcinek POW (czyli Puławska - DK17) ma mieć ścieżki rowerowe.
Zastanawia mnie bardzo dlaczego zabrakło ich na oddanym odcinku.

p,p

adamirek
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Ścieżka rowerowa wzdłuż POW

Post autor: adamirek » 18 sty 2014, 22:44

Czy ktoś może wie, czy są plany budowy ścieżki rowerowej wzdłuż Południowej Obwodnicy Warszawy?

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Re: W 2014 roku nowa ścieżka do Wilanowa

Post autor: tob » 07 gru 2013, 17:42

CHWALMY PANA :-o :-o :-o

proponuję z tej okazji spotkać się razem w Świątyni OP.B. :idea: i odmówić kilka zdrowasiek za zarządzających oraz za pracowników, których czeka sporo dłubania w ziemi.

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Re: W 2014 roku nowa ścieżka do Wilanowa

Post autor: konkus » 07 gru 2013, 14:08

Alleluja! Brak DROGI rowerowej (nie ścieżki) wzdłuż tej miejskiej autostrady (Wiertnicza) w połączeniu z fatalnym stanem chodnika praktycznie wykluczał możliwość pokonania tej trasy rowerem.

Awatar użytkownika
DSzelag
Kontaktowanie:

W 2014 roku nowa ścieżka do Wilanowa

Post autor: DSzelag » 07 gru 2013, 12:26

W 2014 roku powstaną w Warszawie nowe ścieżki rowerowe. Dla Wilanowa będzie to ścieżka rowerowa wzdłuż Powsińskiej i Wiertniczej od Trasy Siekierkowskiej do Wilanowa. Powstanie także brakujący odcinek ścieżki z Powsina do Konstancina-Jeziorny
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ISTA_.html

Pozdrawiam,
Dominik Szeląg

LuckyStr1ke
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: LuckyStr1ke » 07 lis 2013, 18:01

tez jestem tego ciekawy..

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 20 wrz 2013, 12:54

Mi strasznie się podobało rozwiązanie z Kopenhagi. W zasadzie ulice są tam trójpoziomowe - jezdnia, pól krawężnika, ścieżka, pól krawężnika i chodnik. Co ważniejsze ścieżka ma szerokość niemal pasa ruchu i po danej stronie jest jednokierunkowa. Równocześnie praktycznie uniemożliwia to parkowanie samochodów przy ulicy poza wyznaczonymi parkingami... Wszyscy są bezpieczni, wszyscy zadowoleni, korków brak. Zobaczymy jak będzie wyglądała ostateczna propozycja dla Świętokrzyskiej w Warszawie...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

NdR
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: NdR » 20 wrz 2013, 9:05

A ja jestem zwolennikiem rozwiązania w stylu Amsterdam. Im więcej rowerów, tym mniejsze korki. Tam działa to doskonale i nikomu nie przeszkadza, że rowerzyści to święte krowy, nawet policja ich nie goni za przejazd na czerwonym świetle...

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

ścieżki rowerowe

Post autor: rob » 09 wrz 2013, 20:48

A tak odnośnie bezpieczeństwa i przepisów ;)
Co sądzicie o bezpieczeństwie i wyznaczeniu przez nasze władze urywkowego :mrgreen: :mrgreen: pasa ruchu dla rowerów i pieszych na drodze rowerowej Wilanów- Powsin.
Chyba farby i kasy zabrakło na wyznaczenie dłuższego odcinka / rozpasany malec z zadufanymi rodzicami sądzącymi, że są centrum świata + szaleniec i rower = tragedia/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”