ścieżki rowerowe

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Re: ścieżki rowerowe

Post autor: YOGItheBEAR » 20 wrz 2013, 12:54

Mi strasznie się podobało rozwiązanie z Kopenhagi. W zasadzie ulice są tam trójpoziomowe - jezdnia, pól krawężnika, ścieżka, pól krawężnika i chodnik. Co ważniejsze ścieżka ma szerokość niemal pasa ruchu i po danej stronie jest jednokierunkowa. Równocześnie praktycznie uniemożliwia to parkowanie samochodów przy ulicy poza wyznaczonymi parkingami... Wszyscy są bezpieczni, wszyscy zadowoleni, korków brak. Zobaczymy jak będzie wyglądała ostateczna propozycja dla Świętokrzyskiej w Warszawie...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

NdR
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Re: ścieżki rowerowe

Post autor: NdR » 20 wrz 2013, 9:05

A ja jestem zwolennikiem rozwiązania w stylu Amsterdam. Im więcej rowerów, tym mniejsze korki. Tam działa to doskonale i nikomu nie przeszkadza, że rowerzyści to święte krowy, nawet policja ich nie goni za przejazd na czerwonym świetle...

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

ścieżki rowerowe

Post autor: rob » 09 wrz 2013, 20:48

A tak odnośnie bezpieczeństwa i przepisów ;)
Co sądzicie o bezpieczeństwie i wyznaczeniu przez nasze władze urywkowego :mrgreen: :mrgreen: pasa ruchu dla rowerów i pieszych na drodze rowerowej Wilanów- Powsin.
Chyba farby i kasy zabrakło na wyznaczenie dłuższego odcinka / rozpasany malec z zadufanymi rodzicami sądzącymi, że są centrum świata + szaleniec i rower = tragedia/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”