Sejmu Czteroletniego i Ledochowskiej

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Sejmu Czteroletniego i Ledochowskiej

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 18 paź 2017, 22:09

J.Szubińska-Piszczek pisze:
27 wrz 2017, 9:48
Pimo pisze:
27 wrz 2017, 8:58
Jednocześnie proszę radnych o interwencję ws. możliwości parkowania w pobliżu Orlika. Miejsc na ul. Worobczuka jest mało, potrzeby dużo większe
Potwierdzam to, co Pan pisze. Miałam ostatnio poważny problem, żeby stamtąd wyjechać, bo nie miałam gdzie zawrócić. Złożę dziś w tej sprawie interpelację.

Mój trzeci wpis dzisiaj (wyczerpałam limit): Dostałam odpowiedź na interpelację. Dodatkowych miejsc parkingowych nie będzie :-(
Załączniki
int_odp_Worobczuka.jpg

miecznik2010
przybysz
przybysz

Post autor: miecznik2010 » 06 paź 2017, 20:40

Gratuluję . Nareszcie. Zobaczymy w jakim czasie się zadzieje w czasie rzeczywistym.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 paź 2017, 7:38

Złożę dziś interpelację w tej sprawie, tj. umożliwienia parkowania rodzicom na parkingu ŚOB rano. Bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę na 15 min.

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 03 paź 2017, 21:43

Z tym parkingiem przy SOB, to moim zdaniem to jest marnotrawienie zasobow. Parking stoi prawie pusty. Skoro samochodow tam malo, to moze chociaz jakies miasteczko rowerowe mozna otworzyc ;)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 29 wrz 2017, 11:16

J.Szubińska-Piszczek pisze:
28 wrz 2017, 17:04
YOGItheBEAR pisze:
28 wrz 2017, 16:39
Dobudowywanie miejsc nie ma sensu, jeśli nie będzie wymuszona na nich rotacja (parkowanie maksymalnie do 15 minut pod rygorem odholowania).

Przyjeżdżasz pograć w piłkę na 15 min? Albo z dzieckiem na plac zabaw na kwadrans?
Ostatnio nie bywałem - mam sportowe hobby pozaOrlikowe. Ale jak bywałem, to przychodziłem lub przyjeżdżałem rowerem - zarówno na Ledóchowskiej jak i na Sytą...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

miecznik2010
przybysz
przybysz

Post autor: miecznik2010 » 28 wrz 2017, 21:42

Niestety nic na ten temat też nie jest mi wiadomo, szkoda.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 28 wrz 2017, 21:32

miecznik2010 pisze:
28 wrz 2017, 21:19
I co udało się coś wynegocjować dla mieszkańców MW, Pani Radna?

Nie mam żadnej oficjalnej wiedzy o jakichkolwiek negocjacjach. Ktoś tu pisał, że dyrekcja szkoły zawarła umowę z ŚOB. Czy mam rozumieć, że dotyczyło to tylko 4.09?

miecznik2010
przybysz
przybysz

Post autor: miecznik2010 » 28 wrz 2017, 21:19

Fajna dyskusja nie ma co. Zapytam skromnie czy znana jest Pani Radnej i Panu Radnemu sytuacja porannego dowożenie dzieci do SP 358? Jeśli nie, zapraszam każdego dnia na to skrzyżowanie o godz.7,30.
Masakra to ,mało powiedziane dla nas rodziców dbających o bezpieczeństwo dzieci. A może zaprośmy szanowną Straż Miejską o tej porze? Ktoś już na forum poruszał problem nieodległego parkingu przy świątyni OB. I co udało się coś wynegocjować dla mieszkańców MW, Pani Radna? Niczego, jak widzę. A kolejki aut do szkoły jak były tak są. Miejsca na parkingu jak brakuje tak brakuje. Szkoła się powiększyła a malutki parking jak był tak jest nadal. Wszak dopiero miesiąc nauki za nami.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 28 wrz 2017, 17:04

YOGItheBEAR pisze:
28 wrz 2017, 16:39
Dobudowywanie miejsc nie ma sensu, jeśli nie będzie wymuszona na nich rotacja (parkowanie maksymalnie do 15 minut pod rygorem odholowania).

Przyjeżdżasz pograć w piłkę na 15 min? Albo z dzieckiem na plac zabaw na kwadrans?

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 28 wrz 2017, 16:39

Dobudowywanie miejsc nie ma sensu, jeśli nie będzie wymuszona na nich rotacja (parkowanie maksymalnie do 15 minut pod rygorem odholowania). Podobnie pod samą szkołą powinna być stworzona strefa "KISS&GO", gdzie można "nieletniego" wysadzić z auta i od razu odjechać - każde pozostawione w niej auto powinno być wywożone.

W każdym innym przypadku miejsca nie spełnią swojego celu i w żaden sposób nie poprawią sytuacji. Doskonałym przykładem negatywnym jest ulica Okrężna (SP 115), gdzie rano w związku z wjeżdżaniem/wyjeżdżaniem/walką o miejsce parkingowe tworzą się totalne, bezsensowne korki, które są tylko dodatkowym zagrożeniem dla próbujących się dostać do szkoły dzieci.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 wrz 2017, 10:39

Dzięki za wyjaśnienie.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 27 wrz 2017, 10:33

Właśnie pytałem czy da się przy Orliku. Rok temu się nie dało... https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/8C540 ... meless.htm
To wszystko - i Orlik, i droga i szkoła liczą się do tego bilansu. Dokupiono w tym roku ok 5000 m kw więc może sytuacja się zmieniła i się da.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 wrz 2017, 10:30

Ja bym raczej szła w kierunku dobudowania miejsc parkingowych przy samym Orliku. Rozbudowę parkingu przy szkole pozostawiam Tobie, jeśli zacząłeś temat.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 27 wrz 2017, 10:27

Skoro będzie interpelacja, to proszę nawiązać do mojej sprzed roku
https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/8C540 ... meless.htm
w tej sprawie i zapytać, czy dokupione działki pod rozbudowę szkoły nie mogłyby pozwolić na realizację kilku dodatkowych miejsc. Czy bilans zieleni na to pozwoli. Uważam, że udostępnienie miejsc pod szkołą jest na dziś najlepszym rozwiązaniem. Po dobudowaniu kolejnego skrzydła takie parkingi będą jeszcze bliżej.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 wrz 2017, 9:48

Pimo pisze:
27 wrz 2017, 8:58
Jednocześnie proszę radnych o interwencję ws. możliwości parkowania w pobliżu Orlika. Miejsc na ul. Worobczuka jest mało, potrzeby dużo większe

Potwierdzam to, co Pan pisze. Miałam ostatnio poważny problem, żeby stamtąd wyjechać, bo nie miałam gdzie zawrócić. Złożę dziś w tej sprawie interpelację.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”