Sejmu Czteroletniego i Ledochowskiej

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Re: Sejmu Czteroletniego i Ledochowskiej

Post autor: Pimo » 30 paź 2017, 10:02

Floyd pisze:
29 paź 2017, 2:19
Skoro urzędnikom się nie chce, to może radni, "załatwią" ze ŚOB otwarcie dużego i wiecznie pustego parkingu dla męczących się parafian?
Ten parking jeśli będzie używany, trzeba będzie za coś utrzymać, zapłacić parkingowym itd. Dlatego byłbym za odpłatnością, ale niewielką. Obawiam się tylko, że większość ludzi to będą dusigrosze i nawet tyle by nie chcieli płacić :(.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 30 paź 2017, 6:59

Floyd pisze:
29 paź 2017, 2:19
Skoro urzędnikom się nie chce, to może radni, "załatwią" ze ŚOB otwarcie dużego i wiecznie pustego parkingu dla męczących się parafian?

Mój czwarty wpis w dniu dzisiejszym (sprawa ważna!): Nie pisze Pan chyba o sobie, bo w innym wątku naśmiewał się Pan z katolickiego Podkarpacia. Bł. ks. Jerzy mówił: Zło dobrem zwyciężaj. Dlatego podejmę próbę rozmowy z proboszczem ŚOB w tej sprawie.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 29 paź 2017, 2:19

Nie wiem co mam czytać ze zrozumieniem, skoro tekst interpelacji pojawił się dopiero w ostatnim poście, a wcześniej Pani radna umieściła tylko otrzymaną odpowiedź, a której nie wynika, że dotyczy parkingu przy ŚOB.

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 28 paź 2017, 21:29

Floyd czytaj ze zrozumieniem

https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/47EF5 ... meless.htm

Urzędnikom się nie chcę. Nie da się. Parkingi spełniają normy tak jak pamiątkowa miała być dojazdem jedynym.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 28 paź 2017, 12:46

J.Szubińska-Piszczek pisze:
28 paź 2017, 10:18
Proszę czytać ze zrozumieniem. Odpowiedź dot. interpelacji ws. parkowania na parkingu ŚOB. Urząd nie widzi takiej potrzeby.
To nie jest odpowiedź na moje pytanie - do kogo należy parking przy ŚOB, bo do niego właśnie odnosiła się Pani deklaracja, a nie tego, czy i jakie potrzeby dostrzega urząd.
W którym miejscu w odpowiedzi urzędu jest mowa o parkingu przy ŚOB?

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 28 paź 2017, 12:11

Urząd się myli. Taka potrzeba występuje zwłaszcza w godzinach porannych. Brak miejsc parkingowych jest szczególnie dotkliwy zwłaszcza w deszczowe dni, gdy - co zrozumiałe - część rodziców rezygnuje ze spacerów lub rowerów na rzecz samochodów oraz w dni, gdy dzieci jeżdżą na basen lub wycieczki i autokary blokują znaczną część miejsc. Czy nie można by pomyśleć choćby o jakiejś zatoczce/miejscu postojowym wyłącznie dla autobusów szkolnych?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 28 paź 2017, 10:18

Proszę czytać ze zrozumieniem. Odpowiedź dot. interpelacji ws. parkowania na parkingu ŚOB. Urząd nie widzi takiej potrzeby.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 28 paź 2017, 9:06

Też odebrałem takie wrażenie...

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 28 paź 2017, 0:37

26 paź 2017, 22:47
04 paź 2017, 7:38
Złożę dziś interpelację w tej sprawie, tj. umożliwienia parkowania rodzicom na parkingu ŚOB
rano. Bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę na 15 min.
Otrzymałam odpowiedź. Miejsca parkingowe przy szkole, przedszkolu i żłobku muszą Państwu wystarczyć.
Czyj jest parking przy ŚOB, miasta czy parafii? Może trzeba iść z tym do proboszcza?
O ile dobrze zrozumiałem, deklarowała Pani zajęcie się sprawą parkowania przy ŚOB, a nie na ul. Worobczuka (odpowiedź ZTM), czy w jakimkolwiek innym miejscu.

apia
przybysz
przybysz

Post autor: apia » 27 paź 2017, 21:50

A ciekawe czy wzięto pod uwagę normę dla szkoły z 1000 dzieci czy 500....
I czy w ogóle ktoś próbował porozmawiać z śob ? Czy tylko zasłonili się norma bo najłatwiej.
A z innych pomysłów to wydaje mi się ze ruch (i bezpieczeństwo!) mogłaby usprawnić zatoczka "kiss & ride". Widok rodziców wysadzających dzieci nawet na środku skrzyżowania przed szkoła to już codzienność.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 26 paź 2017, 22:47

04 paź 2017, 7:38
Złożę dziś interpelację w tej sprawie, tj. umożliwienia parkowania rodzicom na parkingu ŚOB rano. Bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę na 15 min.

Otrzymałam odpowiedź. Miejsca parkingowe przy szkole, przedszkolu i żłobku muszą Państwu wystarczyć.
Załączniki
odp1035.jpg

Awatar użytkownika
oktawiusz
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: oktawiusz » 23 paź 2017, 16:50

Dziś na Ledóchowskiej montowane są słupki zapobiegające parkowaniu na miejscach gdzie wyznaczone są przystanki. Montowane są tylko na długości samych przystanków a wzdłóż zieleni nie. Totalny bezsens. Problemem tu jest to, że samochody stoją na trawie a nie na betonie.

Czyżby słupki oznaczają rychłe uruchomienie linii autobusowej ?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 18 paź 2017, 22:09

27 wrz 2017, 9:48
Pimo pisze:
27 wrz 2017, 8:58
Jednocześnie proszę radnych o interwencję ws. możliwości parkowania w pobliżu Orlika. Miejsc na ul. Worobczuka jest mało, potrzeby dużo większe
Potwierdzam to, co Pan pisze. Miałam ostatnio poważny problem, żeby stamtąd wyjechać, bo nie miałam gdzie zawrócić. Złożę dziś w tej sprawie interpelację.

Mój trzeci wpis dzisiaj (wyczerpałam limit): Dostałam odpowiedź na interpelację. Dodatkowych miejsc parkingowych nie będzie :-(
Załączniki
int_odp_Worobczuka.jpg

miecznik2010
przybysz
przybysz

Post autor: miecznik2010 » 06 paź 2017, 20:40

Gratuluję . Nareszcie. Zobaczymy w jakim czasie się zadzieje w czasie rzeczywistym.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 paź 2017, 7:38

Złożę dziś interpelację w tej sprawie, tj. umożliwienia parkowania rodzicom na parkingu ŚOB rano. Bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę na 15 min.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”