Skrzyżowanie Al. Wilanowskiej z Al. Rzeczypospolitej

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Futrzak
przybysz
przybysz

Re: Skrzyżowanie Al. Wilanowskiej z Al. Rzeczypospolitej

Post autor: Futrzak » 23 gru 2017, 12:08

Można pomyśleć nad zawrotką w tym miejscu ale dopiero po uruchomieniu skrzyżowania sarmacka/wilanowska.Wtedy spora część osób (ta kręcająca pózniej w oś królewską) będzie mogła pojechać prosto do sarmackiej.W tej chwili moim zdaniem ok 80% kierowców jadących Wilanowską korzysta właśnie z tego prawoskrętu...niewielka część jedzie do Kieślowskiego.

dynirro
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: dynirro » 22 gru 2017, 23:14

Czy racjonalne jest umożliwienie zawracania na Alei RP dla nielicznej grupy (rp33 i robyg królewski) kosztem wielokrotnie większej grupy skręcających w prawo z Wilanowskiej w Aleję RP, ale też i jadących Wilanowską na wprost? Bo koszt takiej zawrotki to ograniczenie przepustowości w prawo o jakieś 50 - 60%, a przy tak krótkim pasie w prawo oznacza to również blokowanie jednego pasa Wilanowskiej na wprost. No chyba nie.
Nawet teraz b. często kolejka w prawo sięga poza ten krótki pas, a co dopiero jak nie będzie zielonej strzałki.
Kupujący mieszkanie na rp33 czy robygu królewskim wiedzieli jak funkcjonuje to skrzyżowanie, także jak mogą mieć o coś pretensje, to tylko do siebie.
Wg mnie taka zmiana nie jest racjonalna. A, i żeby nie było - ja do domu wracam Sobieskiego. :D

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 20 gru 2017, 13:14

Wydaje mi się że ktoś już to pisał, ale znajomi z rp33 czy robyg królewski park też nonstop tam zawracają.

1. Nie każdy pracuje w mordorze czy centrum.i może wracać do domu od południowej strony. Z wilanowskiej nie ma lewoskrętu.
2. Osoby te często wracając po pracy z mordoru, jadą do Biedronki po zakupy i wracają do domu musząc zawrócić

dynirro
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: dynirro » 19 gru 2017, 16:43

Mogę zrozumieć, że nikt z tam mieszkających nie chce dodatkowego ruchu.
Ale w takim razie Ci nieliczni niech zawracają na Nałęczowskiej po prostu. Bo zawrotka na Alei RP bardzo pogorszy sytuację po wielokroć liczniejszej grupie mieszkańców naszego Miasteczka.
Ustawienia świateł nie rozładują wszystkich korków, bo skrzyżowanie to nie gumka od majtek i się nie rozciągnie i ma ono swoją maksymalną przepustowość.

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 19 gru 2017, 15:42

Pomiędzy oaza. Wilanów, a la clarte i jeszcze robygiem.

Ale to jest droga wewnętrzna. Nikomu z tam mieszkających nie zależy raczej by wpuścić połowę ruchu z RP bo gdzies indziej są źle.swiatla ustawione

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » 19 gru 2017, 12:39

woytek1983 pisze:
19 gru 2017, 12:18
dynirro pisze:
19 gru 2017, 0:18
Co więcej ta uliczka ma możliwość przebicia bezpośrednio do Osi Królewskiej (brakuje 1,5 m drogi z kostki), ale jej mieszkańcy mają to w dalekim poważaniu, bo im by więcej samochodów jeździło pod oknami
o jakie 1,5 m drogi Ci chodzi?
było już wcześniej

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » 19 gru 2017, 12:39

Borooch pisze:
19 gru 2017, 0:38
Nie jednej uliczce tylko również całej zachodniej stronie al. RP od Wilanowskiej do Osi Królewskiej. Ja korzystam z prawoskrętu z Wilanowskiej w al. RP może raz w tygodniu natomiast z tej zawrotki korzystałbym codziennie. Tak jak pisałem wcześniej moim zdaniem do rozważenia przez inżynierów z ZDM jest zrobienie zawrotki przed skrzyżowaniem.

Dla mnie dodatkowe 1,5 km jakieś 8-10 razy w tygodniu to jest wymierny koszt 1 baku paliwa rocznie.
czyli jak zwykle w Polsce:
- mój interes jest lepszy bo jest mój, co z tego, że dużo więcej ludzi ucierpi,
a że pieniądze wyrzucone w błoto - to przecież nie moje pieniądze

(dla jasności ja pewnie na tym zyskam)

Awatar użytkownika
woytek1983
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: woytek1983 » 19 gru 2017, 12:18

dynirro pisze:
19 gru 2017, 0:18
Co więcej ta uliczka ma możliwość przebicia bezpośrednio do Osi Królewskiej (brakuje 1,5 m drogi z kostki), ale jej mieszkańcy mają to w dalekim poważaniu, bo im by więcej samochodów jeździło pod oknami
o jakie 1,5 m drogi Ci chodzi?

dynirro
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: dynirro » 19 gru 2017, 9:48

Bo kolizyjne z przejazdem rowerowym zielone strzałki obecnie są niezgodne z przepisami.
Poczytaj wątek:
Przebudowy i remonty ulic w Wilanowie

AdamR
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: AdamR » 19 gru 2017, 9:33

A czy ktoś wie jaki był powód likiwdacji zielonych strzałek an skrzyżowaniu Rzeczyposlitej z Osią i Rzeczypospolitej z Klimczaka/Hlonda?

Borooch
przybysz
przybysz

Post autor: Borooch » 19 gru 2017, 0:38

Nie jednej uliczce tylko również całej zachodniej stronie al. RP od Wilanowskiej do Osi Królewskiej. Ja korzystam z prawoskrętu z Wilanowskiej w al. RP może raz w tygodniu natomiast z tej zawrotki korzystałbym codziennie. Tak jak pisałem wcześniej moim zdaniem do rozważenia przez inżynierów z ZDM jest zrobienie zawrotki przed skrzyżowaniem.

Dla mnie dodatkowe 1,5 km jakieś 8-10 razy w tygodniu to jest wymierny koszt 1 baku paliwa rocznie.

dynirro
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: dynirro » 19 gru 2017, 0:18

Wracając do sprawy zawrotki na Rzeczypospolitej.
Wilanowscy radni lobbują w ZDM-ie taką "dobrą zmianę", która ma posłużyć głównie jednej uliczce (kilka bloków).
Ile rano (bo wtedy będzie ich najwięcej) może być takich zawracających kilku? Bo kikunastu to już chyba nie.
Co więcej ta uliczka ma możliwość przebicia bezpośrednio do Osi Królewskiej (brakuje 1,5 m drogi z kostki), ale jej mieszkańcy mają to w dalekim poważaniu, bo im by więcej samochodów jeździło pod oknami :roll:
Co więcej jest możliwość zawrotki na skrzyżowaniu Sobieskiego - Nałęczowska (1,5 km w obie strony), a w perspektywie przez Sarmacką (1,15 km). :-|
Wprowadzenie zawrotki oznacza całkowitą likwidację zielonej strzałki na Wilanowskiej w Aleje PR (zarówno kolizyjnej z pieszymi i rowerzystami, jaki co gorsza bezkolizyjnej) :evil:
Oznacza to ograniczenie przepustowości tego skrętu w prawo o jakieś 60%, jeśli nie więcej. A już teraz "różowo" tam nie ma, zwłaszcza popołudniu.
Pozostałe zielone strzałki kolizyjne z przejazdami rowerowymi też znikną (czyli na tym skrzyżowaniu wszystkie). Czyli pogarsza się skręt w prawo na 3 z 4 wlotów skrzyżowania.
Czy o taką zmianę nam naprawdę chodzi :?:
Czy ktoś zadał sobie trud analizy zysków i strat, jaka ta pozornie niewielka zmiana wpłynie na w tej chwili najważniejsze dla MW skrzyżowanie? Chyba nie. :(
I to wszystko na skrzyżowaniu, które przy budowie tramwaju (w planach 2019-2021 - ciekawe kiedy) i tak trzeba będzie przebudować.
NIE dla zawrotki. Niewielu korzystających, a straty dla większości mieszkańców b. duże.

Awatar użytkownika
Allesandro
przybysz
przybysz

Post autor: Allesandro » 28 lis 2017, 17:06

Pimo pisze:
Jest jeden wyjątek. Cofający się nie ma pierwszeństwa nigdy (nawet jeśli po drodze z pierwszeństwem), a kolizja dwóch cofających się jest winą obopólną.

Wyjątek mocno dyskusyjny. Osobiście miałem taki przypadek w ub. roku. wyjeżdżałem z podporządkowanej i uderzył we mnie cofający główną ulicą. Pani pomyliła gaz z hamulcem... Policjant z WRD Warszawa (oficer dwugwiazdkowy - nie wiem jak to się dziś nazywa) uznał jednoznacznie, że poruszający się drogą z pierwszeństwem ma pierwszeństwo bez względu na to, czy jedzie do przodu czy do tyłu i chciał nałożyć na mnie 500 zł itd. Sprawa trafiła do sądu. Trwała 18 miesięcy. Sąd ani razu nie negował pierwszeństwa cofającego. Również mój adwokat o tym nie wspominał. Wina sprawcy została uznana z innych powodów w tym składania nieprawdziwych oświadczeń i zeznań świadków. Zainteresowanym mogę przedstawić dokumentację. Wynika z tego tylko to, że nie można być pewnym oceny policji. A oni są bezkarni.
Ta sprawa nie jest bezpośrednio powiązana z tym wątkiem, ale jako uzupełnienie i ciekawostka.
Aborygen zawadowski

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 28 lis 2017, 15:29

To jest sytuacja taka, jak kolizja w przypadku nieustąpienia pierwszeństwa pojazdowi uprzywilejowanemu lub autobusowi włączającemu się do ruchu. Ten kto nie ustąpił pierwszeństwa dostaje mandat za nieustąpienie wbrew przepisom pierwszeństwa (w tym przypadku odpowiednik tego zawracającego wbrew przepisom), zaś kierowca pojazdu uprzywilejowanego bądź autobusu (tu odpowiednik skręcającego na zielonej strzałce) otrzymuje mandat za niezachowanie należytej ostrożności i spowodowanie kolizji... Proste i klarowne.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 28 lis 2017, 12:36

Wszystkim z wyjątkiem cofających :).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”