Skrzyżowanie Al. Wilanowskiej z Al. Rzeczypospolitej

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
dynirro
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Re: Skrzyżowanie Al. Wilanowskiej z Al. Rzeczypospolitej

Post autor: dynirro » 25 lis 2017, 10:22

Zdecydowanie najgorszy z tych pomysłów to wprowadzenie możliwości zawracania z Alei RP z powrotem do Miasteczka.
Tak jak pisałem wcześniej, oznacza to likwidację bezkolizyjnej zielonej strzałki do skrętu w prawo z Wilanowskiej do MW.
Gorzej jeszcze - każda zmiana w sygnalizacji oznacza konieczność jej dostosowania do obecnie obowiązujących przepisów, czyli np. zlikwidowanie niedozwolonej teraz kolizyjnej zielonej strzałki z przejazdem rowerowym na którym jest zielone. Czyli znika również zielona strzałka dla skrętu w prawo do MW w fazie, kiedy jedzie Sobieskiego w tym kierunku (również inne zielone strzałki w prawo z Sobieskiego i Rzeczypospolitej).
Skręt w prawo do Miasteczka odbywał się będzie tylko w czasie, gdy jest zielone na tym wlocie Wilanowskiej. Jest to skręt kolizyjny z pieszymi i rowerzystami - i przy coraz większym ruchu pieszych i rowerzystów będzie malała jego skuteczność.
Wprowadzenie zawracania będzie skutkować ograniczeniem przepustowości skrętu w prawo z Wilanowskiej do Miasteczka o 50 - 60% !!! dobrazmianatoniejest :(

Podsumowując, żeby umożliwić zawracanie 1, góra 2 pojazdom w cyklu cierpieć ma 3/4 Miasteczka. Ale przecież "per aspera ad astra".

No i jak sobie przypomnę, że zapomniałem zakręcić kran to sobie zawrócę. To bezcenne. :P

Awatar użytkownika
Allesandro
przybysz
przybysz

Post autor: Allesandro » 24 lis 2017, 21:01

Chociaż czasem brakuje mi możliwości skrętu z Al. Wilanowskiej (kier. Dw. Poł) w RP, to powyższe uwagi uważam za bardzo logiczne i zasadne.
Aborygen zawadowski

dynirro
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: dynirro » 24 lis 2017, 9:14

Z punktu widzenia miasta jakiekolwiek zmiany na Al. Rzeczypospolitej w perspektywie (rychłej lub mniej rychłej) tramwaju i budowy POW są pieniędzmi wyrzucanymi w błoto, bo i tak później skrzyżowania te i tak by musiały być jeszcze raz przebudowywane przy budowie linii tramwajowej. I taka powinna być odpowiedź ZDM.
No i zasadność tych poprawek dla mnie jest bardzo wątpliwa.
- skręt w lewo z Wilanowskiej w Rzeczypospolitej to wprowadzenie dodatkowej relacji na tym i tak już zatłoczonym skrzyżowaniu. Dodatkowa relacja to dodatkowa faza ruchu - po ten lewoskręt musi być prowadzony bezkolizyjnie. Dodatkowa faza to pogorszenie warunków ruchu na pozostałych wlotach. Czy o taką "poprawę" nam rzeczywiście chodzi? Zwłaszcza w perspektywie budowy "przebitki" Sarmackiej do Wilanowskiej? Dla mnie dokładanie tej relacji to zły pomysł.
- umożliwienia zawracania na Rzeczypospolitej oznacza likwidację zielonej strzałki z Al. Wilanowskiej do MW. Bardzo skutecznej, bo prowadzonej bezkolizyjnie wtedy, gdy jedzie południowy wylot Rzeczypospolitej. Czy o taką "poprawę" nam chodzi? Skręt w prawo zostaje wtedy tylko na zielonym ogólnym kolizyjnym z pieszymi i rowerzystami :( Czy naprawdę tego chcecie?
- budowa lewoskrętu na Rzeczypospolitej w Hlonda też może poczekać do tramwaju. I czy mając lewoskręt wcześniej w Sejmu Czteroletniego chcemy wprowadzać dodatkową relację (czyli i fazę) na skrzyżowaniu RP- Hlonda i pogarszać sytuacje na pozostałych relacjach. Rzadko tam jeżdżę, ale czy ten wcześniejszy lewoskręt jest jakoś strasznie obciążony? Ja tego nigdy nie widziałem.
- drugi pas do skrętu w lewo z RP w Wilanowskiej rzeczywiście jest potrzebny. Pytanie czy on się zmieści razem z tramwajem.
To o co Dzielnica mogłaby ewentualnie postulować do ZDM to uwspólnienie lewego pasa na wprost w Rzeczypospolitej (zrobienie pasa prosto i w lewo) z namalowaniem prowadzenia pasów lewo z RP na środku skrzyżowania.
Projekt z uzgodnieniami ok. 6 miesięcy, 1 dzień malowania pasów i poprawa jest. :)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2017, 13:58 przez yav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj w całości posta, na który bezpośrednio odpowiadasz!!! - yav

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Skrzyżowanie Al. Wilanowskiej z Al. Rzeczypospolitej

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 lis 2017, 7:38

Chciałabym poinformować, że mija dziś równo rok od podjęcia uchwały Komisji Inwestycji i Infrastruktury w sprawie poprawy organizacji ruchu w rejonie Al. Wilanowskiej i Al. Rzeczypospolitej. W związku z tym poprosiłam przewodniczącego tej komisji o uzyskanie informacji, czy i ewentualnie kiedy ZDM planuje realizację rozwiązań zaproponowanych w ww. uchwale.
Załączniki
KIiI_22_11_2016_poprawa_organizacji_ruchu.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”