ul. 31 KUD

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
Tom
radny
radny
Kontaktowanie:

Re: ul. 31 KUD

Post autor: Tom » 05 cze 2017, 10:29

Proszę czytać materiały na sesję i śledzić ogłoszenia o komisjach, a także więcej się uśmiechać, a mniej czynić niepotrzebnych zaczepek i nieuzasadnionych uwag. § 1. Rada Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy wnosi o podjęcie przez Radę m.st. Warszawy uchwały w sprawie nadania nazwy: „Olęderska” drodze oznaczonej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego obszaru Zawad i Kępy Zawadowskiej symbolem 31 KUD zlokalizowanej na działce nr 13 z obrębu 1-06-51 będącej we władaniu miasta stołecznego Warszawy.

Par 1 projektu uchwały - w materiałach na Sesję:
§ 1. Rada Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy wnosi o podjęcie przez Radę m.st. Warszawy uchwały w sprawie nadania nazwy: „Olęderska” drodze oznaczonej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego obszaru Zawad i Kępy Zawadowskiej symbolem 31 KUD zlokalizowanej na działce nr 13 z obrębu 1-06-51 będącej we władaniu miasta stołecznego Warszawy.

A tu zaproszenie, które jest na naszych mailach, w BIP i na tablicy w urzędzie (u mnie na patio nie zostało wywieszone):
PRZEWODNICZĄCY
KOMISJI KUTURY, PROMOCJI I DZIEDZICTWA HISTORYCZNEGO
RADY DZIELNICY WILANÓW M.ST. WARSZAWY
ul. F. Klimczaka 4, 02-797 Warszawa
Warszawa, dnia 1 czerwca 2017 r.

ZAPROSZENIE

Uprzejmie zapraszam radnych, członków Komisji Kultury, Promocji
i Dziedzictwa Historycznego Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, na posiedzenie Komisji, które odbędzie się w dniu 6 czerwca 2017 r. (wtorek) o godz. 18:00 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4.

Porządek obrad Komisji:
1. Otwarcie posiedzenia oraz przyjęcie porządku obrad.
2. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie wystąpienia o nadanie nazwy drodze oznaczonej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego obszaru Zawad i Kępy Zawadowskiej symbolem 31 KUD zlokalizowanej na działce
nr: 13 z obrębu 1-06-51 będącej we władaniu miasta stołecznego Warszawy
– druk Nr 175 - materiał poglądowy w materiałach XXX sesji.
3. Przyjęcie protokołów.
4. Sprawy różne.
5. Zamknięcie posiedzenia.

Przewodniczący
Komisji Kultury, Promocji
i Dziedzictwa Historycznego

/-/ Piotr Mikucki

Serdecznie zapraszam do udziału w posiedzeniu:

 Zarząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 cze 2017, 8:32

Ciekawa jestem, gdzie takie informacje od Zarządu się uzyskuje? Na patio? Ja jako czlonek Komisji Kultury takich nie posiadam.

Awatar użytkownika
Tom
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 05 cze 2017, 8:07

Jest świeży asfalt. Nie cała ulica - do osiedla domów. Dalsza część w kierunku placu zabaw (bardzo przyjemne i spokojne miejsce) nadal jest drogą polną. Zarząd zaproponował, aby ta ulica otrzymała nazwę "Olenderska". Jutro ma to zaopiniować Komisja Kultury i Dziedzictwa Historycznego, a w środę tematem zajmie się Rada Dzielnicy.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny
radny

Post autor: Piotr Mikucki » 17 maja 2017, 13:37

Nie wiem nie mam aż takiej chęci śledzenia mieszkańców Wilanowa :)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 13:13

Piotr Mikucki pisze:A może celowe działanie na brak rozwoju infrastruktury. A co za tym idzie spadek cen gruntów rolnych ?
Piotrze, odróżniasz grunty rolne od budowlanych?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 13:10

Piotr Mikucki pisze:Jak to kto :)
Ten, kto kiedyś kupi :)
A może już kupił?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 13:07

Piotr Mikucki pisze:Jak to się świat zmienia. Żeby Platforma bardziej rozumiała potrzeby rolników niż PiS :)
Proszę zatem o podanie liczby interpelacji ws. wyrównania dróg rolnikom: moich i radnych Platformy.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny
radny

Post autor: Piotr Mikucki » 17 maja 2017, 12:57

Jak to kto :)
Ten, kto kiedyś kupi :)

Jak to się świat zmienia. Żeby Platforma bardziej rozumiała potrzeby rolników niż PiS :)

To chyba koniec świata :)

A może celowe działanie na brak rozwoju infrastruktury. A co za tym idzie spadek cen gruntów rolnych ?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 12:43

Piotr Mikucki pisze:Proszę porozmawiać z rolnikami. Na Komisji Środowiska za każdym razem upominali się o lepsza infrastrukturę drogową.
Tak? Kiedy? A Ty kiedy ostatnio widziałeś rolnika na oczy?
Piotr Mikucki pisze:Poza tym jak to w Wilanowie dziś pole jutro osiedle. A dobra droga podnosi wartość gruntu.
Ciekawe co piszesz. A kto jest inwestorem?

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny
radny

Post autor: Piotr Mikucki » 17 maja 2017, 12:38

Proszę porozmawiać z rolnikami. Na Komisji Środowiska za każdym razem upominali się o lepsza infrastrukturę drogową.
Ja ich rozumiem czasy furmanek się skończyły. Dziś sprzęt pracujący w polu kosztuje jak dobry samochód nie ma co się dziwić, że chcą podjechać do pracy po dobrej drodze bez szkód własnych.
Poza tym jak to w Wilanowie dziś pole jutro osiedle. A dobra droga podnosi wartość gruntu.

Nie mam takiej wiedzy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 12:28

Piotrze, jeśli jesteś tak dobrze zorientowany w sprawie, to proszę o wyjaśnienie, czy planowana nakładka asfaltowa na ul. Ruczaj ma coś wspólnego z projektem w BP 2018. Wg mojej wiedzy projekt został zaprezentowany w Urzędzie przez pana Świętochowskiego.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 12:08

Dla kogo? Rolnicy asfaltu nie potrzebują.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny
radny

Post autor: Piotr Mikucki » 17 maja 2017, 12:06

I za rok znów to samo.
Za darmo takich poprawek nikt nie robi. Myślę, że miasto chciało z tym skończyć i postawiło na wariant trwały.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 11:42

To ciekawe. Ja czytam, że na ul. Ruczaj wnioskowaliśmy o tłuczeń lub destrukt (droga wśród pól, bez domów).

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny
radny

Post autor: Piotr Mikucki » 17 maja 2017, 11:31

Jako radni Komisji Inwestycji i Infrastruktury co roku przedstawiamy Zarządowi listę potrzebnych remontów dróg i chodników. Dalsze konsultacje do uchwały przyjętej w dniu 31 stycznia 2017 r. są zbędne.
Moim zdaniem zostały wybrane ulice do najpilniejszego remontu lub stwierdzono, że czas na ich utwardzenie w postaci nakładki asfaltowej tak jak na ulicy Łuczniczej.

http://www.wilanow.pl/images/uchwaly_ko ... 1_2017.pdf

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”