ul. Branickiego

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Re: ul. Branickiego

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 sie 2017, 18:28

Jeśli dopiero trwają ustalenia między Urzędem Dzielnicy, ZDM i Polnordem to dzieci mogą zapomnieć o chodniku w tym roku szkolnym. Nie rozumiem, jak można było pozwolić na budowę osiedla przy ulicy bez chodnika w kierunku szkoły podstawowej po sąsiedzku.

Awatar użytkownika
Tom
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 22 sie 2017, 16:02

Właśnie otrzymałem odpowiedź na interpelację w sprawie dokończenia drugiej nitki Branickiego przy ul. Ledóchowskiej. Wynika z tego, że brakujący fragment zbuduje Polnord. Cała odpowiedź w linku: https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/13186 ... meless.htm
Mieszkańcy nie będą musieli cofać się do Rzeczypospolitej, by legalnie przejść ulicę Branickiego.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 17:52

Prowizorki mają to siebie, że potem brakuje motywacji, żeby je zmienić. Jako laik nie widzę problemu w późniejszym przemieszczeniu sygnalizacji świetlnej.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 17 maja 2017, 17:05

trudno nie zgodzic sie z Panią Katarzyną - kompletnie bez sensu jest stawianie sygnalizacji świetlnej na prowizorycznym skrzyżowaniu - docelowe światła powinny pojawic się po dokończeniu budowy ulicy Branickiego. Na prowizorycznym skrzyżowaniu można przeciez postawić prowizoryczną, tymczasowa sygnalizację...

Awatar użytkownika
karadzi
radny
radny

Post autor: karadzi » 17 maja 2017, 14:34

Polecam czytanie ze zrozumieniem.
Miłego dnia

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 12:34

karadzi pisze:Nie cieszę się aż tak z deklaracji budowy sygnalizacji przy ścieżce...
A ja się cieszę.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 12:24

karadzi pisze:W przeciwieństwie do Ciebie nie skupiamy się jednak na okolicznościach, a ZAŁATWIENIU SPRAWY.
Proponuję najpierw zdobyć wiedzę przed ocenianiem kogoś. W sprawie sygnalizacji świetlnej na ścieżce rowerowej napisałam interpelację. Mówiłam też o tym na ostatniej Sesji. Zostałam poparta przez Przewodniczącego Rady. Nie skupiam się na okolicznościach, załatwiam sprawy. Szkoda mi czasu na takie szopki, w której wzięłam udział w poniedziałek. Nie zrzucaj całej winy na przewodniczącego. Przecież w prezydium komisji jest Wasz przedstawiciel. Jesteście w koalicji programowej z PO.

Awatar użytkownika
karadzi
radny
radny

Post autor: karadzi » 17 maja 2017, 12:09

Joanna,

nasze stanowisko nie zostało przyjete na sesji w kwietniu, bo tak zadecydowała PO, chcąc opiniowac je szerzej na KIiI. Uderzasz w Tomka - nie członka tej komisji, zamiast zapytać o to Przewodniczącego KIiI, czyli Świętochowskiego, dlaczego tak, a nie inaczej organizuje komisję. Powiedziałam Ci już w poniedziałek - nie pytaj nas o to czego nie rozumiesz (znów) - bo to nie nasze ustalenia. Daruj sobie "wyciecki" personalne i ze wszech miar opanuj swoją potrzebę uderzania w radnych niezależnych....bo to kapiszony, które zaśmiecają to forum.

Tak - przygotowaliśmy i złożyliśmy wniosek ze Stanowiskiem, do którego praktycznie nie wniosiono uwag, ani PO, ani PIS. Dyskusji, czy opinii w poniedziałek nie było, ale to dowód niezrozumienia (chyba) tematu i kompetencyjności w mieście przez w.w. Przewodniczącego. W przeciwieństwie do Ciebie nie skupiamy się jednak na okolicznościach, a ZAŁATWIENIU SPRAWY.
Liczę, że skoro na komisji była jednomyślność, to dziś na sesji także bedzie, bowiem sprawa potrzeby dokończenia budowy ul. Branickiego jest oczywista zarówno dla radnych i mieszkańców. A przy okolicznościach związanych z nieudolnością formalną GTC - nie ma na co czekać....bo się nie doczekamy.

W tym kontekście, uważam, co zresztą wyraziłam na poniedziałkowej komisji, trzeba do tematu skrzyżowania Branickiego/Przyczółkowa/Vogla podejść kompleksowo. Nie cieszę się aż tak z deklaracji budowy sygnalizacji przy ścieżce...bo to potrwa, a zważywszy na jednomyślne oczekiwanie uporządkowania całego skrzyżowania i dokończenia budowy ul. Branickiego - sądzę, że należy to rozwiązać łącznie i ostatecznie. A jesli natomiast, tą koncepcję świateł przy ścieżce stworzy ZDM, jak zapowiedział - to już należy wpisać to w całe docelowe rozwiązanie.

Burmistrz już dawno komunikował, że perspektywa dokończenia budowy Branickiego i skrzyżowania jest/może być możliwa bez środków deweloperskich, więc idźmy w tą stronę, a nie koncentryjmy się ( także z uwagi na czas realizacji samych świateł) tylko na jednym fragmentarycznym zadaniu. To już nie ten czas ( z punktu widzenia przyrostu mieszkańców Miasteczka), żeby trwać w tymczasowości w tym akurat miejscu.

Swoją drogą - w kontekście projektu Stanowiska Rady - oczekuję dziś jasnego Stanowiska Zarządu co do dalszych kroków, ich ustaleń, wiedzy, etc.

Pozdrawiam
Katarzyna Radzikowska

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 10:18

Tom pisze:Dokończenie ulicy to: szansa na autobus do pętli Wilanów, dodatkowa krańcówka dla linii autobusowej, chodnik po północnej stronie ulicy, wykonanie docelowej zieleni ulicznej, poprawa estetyki, poprawa bezpieczeństwa na ścieżce rowerowej (sygnalizacja).
Gdyby Pan był na tym posiedzeniu komisji to usłyszałby Pan, że sygnalizacja świetlna na ścieżce rowerowej będzie realizowana w przyszłym roku.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 10:16

Panie Radny, uprzejmie proszę o wyjaśnienie mieszkańcom i radnym, na czym polegało zaopiniowanie Waszego projektu Stanowiska przez Komisję Inwestycji i Infrastruktury. Przedstawiciel ZDM nie udzielił nam żadnych informacji na ten temat i nie było żadnej dyskusji. Dlaczego zatem Wasze Stanowisko nie było omawiane i podjęte na kwietniowej Sesji?

Awatar użytkownika
Tom
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 17 maja 2017, 9:59

W poniedziałek Komisja Infrastruktury pozytywnie zaopiniowała (jednomyślnie) wniesiony przez Klub Radnych Niezależnych projekt stanowiska, w sprawie potrzeby dokończenia budowy ul. Branickiego na odcinku Przyczółkowa/Sarmacka.
Mamy nadzieję, że podczas dzisiejszej sesji Rada Dzielnicy przyjmie stanowisko. Mamy również nadzieję, że głos radnych Wilanowa będzie wyraźnie słyszalny w Ratuszu.
Dokończenie ulicy to: szansa na autobus do pętli Wilanów, dodatkowa krańcówka dla linii autobusowej, chodnik po północnej stronie ulicy, wykonanie docelowej zieleni ulicznej, poprawa estetyki, poprawa bezpieczeństwa na ścieżce rowerowej (sygnalizacja).

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 9:26

Nie chciałabym zabrzmieć niegrzecznie, ale proszę nie oczekiwać, że ten rząd będzie zajmował się nieudolnością władz m.st. Warszawy i Dzielnicy Wilanów. W sprawie nielegalnych reklam coś się jednak dzieje: https://zdm.waw.pl/aktualnosci/usuwamy- ... s-kwietnia

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 17 maja 2017, 9:02

Tylko po co Pani się ze mną licytuje... Napisałem wprost, gdzie leży problem. Kiedy w końcu jedną decyzją będzie można usunąć telebim czy płachtę reklamową, kiedy będzie można szybko postawić pilnie potrzebną sygnalizację? Pani tego nie wie, ale jako przedstawicielka partii rządzącej tym krajem, może Pani te kwestie skierować wyżej.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 16 maja 2017, 21:34

Nie jestem ekspertem od procedur biurokratycznych. Natomiast wiem, że szkoła w MW była budowana 10 lat, Nowokabacka jest budowana 11. rok. Za moment minie 2. rok od ogłoszenia przez prezydent Warszawy, że przeznacza dodatkowe środki na budowę kolejnej szkoły w MW. Przy Ratuszu mieliśmy plażę, teraz rośnie łąka, a Rada Dzielnicy Wilanów nie chce rozmawiać o pozyskaniu gruntu pod park. Mam pisać dalej?

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 16 maja 2017, 20:40

W tym rzecz Pani Joanno, że źródłem problemów są przepisy stanowione przez Sejm i przyznam, że liczyłem, iż "dobra zmiana" obejmie właśnie ograniczenie biurokratycznych procedur - tyczy się to tak samo stawiania sygnalizacji i znaków drogowych, jak i usuwania reklam takich jak telebim firmy Screen Network w al. Rp czy te ohydne płachty na MDM-ie czy Dolinie Służewieckiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”